My Fantasy Online 2
Oficjalne forum gry My Fantasy Online 2

Śmietnik - Ignorowanie

stasica - 04-05-2007, 16:38
Temat postu: Ignorowanie
moja propozycja co do mfo:
niektorzy gracz strasznie spamuja na czacie i w PW nie rozumieja slowa nie jesli dostana ignora to pisza to samo na czacie np: solo, solo i ciagle solo
propozycja jest taka zeby byly 2 rodzaje ignora 1 do PW 2 do czatu i zeby mozna bylo to ustawic w profilu tego gracza (okinko z miejscem do zaznaczenia)
czy to jest możliwe do zrobienia?

ar55 - 04-05-2007, 17:09

Dobry pomysl. Moznaby miec opcje ignora na czat i dzieki temu nie widzielibysmy co pisze dana osoba np. SPAMer.
Marvelous - 04-05-2007, 17:13

Mi sie pomysł podoba, ale mozna po prostu nie zwracać uwagi na takich ludzi na czacie, zamiast wprowadzac nowe rozwiązania i obciążać serwer
ar55 - 04-05-2007, 17:16

Wprowadzenie takiej zmiany nie obciaza serwera w zaden sposob, a stojac przed miastem ciezko jest nie patrzec na czat.
Ashiro - 04-05-2007, 17:25

ar55 napisał/a:
Wprowadzenie takiej zmiany nie obciaza serwera w zaden sposob, a stojac przed miastem ciezko jest nie patrzec na czat.


A co może wręcz go przyśpieszy??
Wszytko obciąża server...
A co do pomysłu jestem 50%/50%.

pawiik - 04-05-2007, 18:09

Na moje jest to super pomysł bo jak stoje np przed nordią to ciągle widze na czacie cytat:
-atakuj
-kto na solo???
-szukam teamu

Toshiba - 05-05-2007, 10:39

Nawet dobry pomysł wyeliminował by raz na zawsze głupich spamerów poprostu mógłby być ignore który takim delikwentom zabrania jakiejkolwiek korespondencji w grze na ZAWSZE :!: :!: :!:
Anonymous - 05-05-2007, 10:41

fajny pomysl bo do mnie sie kazdy dobija bo niemaja kogo atakowac
Padgoj2 - 05-05-2007, 11:42

Jestem za :!:
Mnie też wnerwia ten spam. Już dawno miałem to pisac
ale coś mnie nie ciągnęło a widze że inni też potrafią myślec pozytywnie...

:arrow: za

Fallven, - 05-05-2007, 11:44

pomysł nawet fajny, koniec ze spamem na czacie
Kishi napisał/a:
ar55 napisał/a:
Wprowadzenie takiej zmiany nie obciaza serwera w zaden sposob, a stojac przed miastem ciezko jest nie patrzec na czat.


A co może wręcz go przyśpieszy??
Wszytko obciąża server...
A co do pomysłu jestem 50%/50%.

no raczej przyśpieszy bo server nie musi wysyłać dodatkowych wiadomości których i tak nie chcesz

Anonymous - 05-05-2007, 12:03

jestem za to naprawde dobry pomysł
Monet - 05-05-2007, 13:40

Podoba mi sie pomysl jestem na Tak ;] wszytko git i wogule swoich wrogow mozna ignorować :P
qrees - 05-05-2007, 13:41

Fallven, napisał/a:
pomysł nawet fajny, koniec ze spamem na czacie
Kishi napisał/a:
ar55 napisał/a:
Wprowadzenie takiej zmiany nie obciaza serwera w zaden sposob, a stojac przed miastem ciezko jest nie patrzec na czat.


A co może wręcz go przyśpieszy??
Wszytko obciąża server...
A co do pomysłu jestem 50%/50%.

no raczej przyśpieszy bo server nie musi wysyłać dodatkowych wiadomości których i tak nie chcesz

oj spowolni, spowolni...
Pomyśl, teraz serwer wyświetla to co ma w bazie i się nie zastanawia. Po wprowadzeniu zmiany będzie musiał sprawdzić każdą wiadomość czy ma ją wyświetlić czy nie. Ignorowanie prywatnych wiadomości jest prostrze, bo wystarczy daną wiadomość zignorować raz, potem już się nie wyświetla. Na czacie trzeba taką wiadomość ignorować przy każdym wyświetleniu (bo WSZYSCY gracze widzą te wiadomości, a nie jeden). Na polach pod miastem to będzie jakaś katastrofa...

Jakoś nie mam chwilowo pomysłu jak to zoptymalizować.

To o czym mówisz, czyli mniejsza ilość wysyłanych danych, to jest żaden problem.

X-F - 05-05-2007, 14:01

A można by w ogóle wyłączać sobie czat?
Ja przez 99% czasu nie używam na przykład.

Pitazboras - 05-05-2007, 14:04

X-F, bardzo dobry pomysł. Też bym wyłączył.

Co do głównego pomysłu to raczej spowolni serwer, niż go przyspieszy, więc nie wiem, czy jest sens wprowadzać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group