My Fantasy Online 2
Oficjalne forum gry My Fantasy Online 2

Konkursy - Propozycje konkursów organizowanych dla graczy MFO

Phantom - 25-05-2008, 01:45
Temat postu: Propozycje konkursów organizowanych dla graczy MFO
W temacie możecie zgłaszać swoje propozycje konkursów organizowanych dla graczy MFO
(czyli jak w temacie)
Proszę jednak aby dobrze przemyśleć swój pomysł :twisted:
Wybrać coś, o czym mało kto pisał i jest godne uwagi.


(spam, pogaduszki i inne zbędne duperele będę usuwać)

v_PoGrOmCa_v - 25-05-2008, 18:18

Mhm... Miło, że powstał taki temat i pragnę wyrazić w nim swoje pomysły lub "ożywić" stare idee ^.

Otóż teraz widzę, że organizuje się konkursy tylko pod względem umiejętności graficznych, ale przecież nie każdy się w tym specjalizuje, tak więc proponuje konkurs(y) dla społeczeństwa MFO "aka literackie".

Już wyjaśniam.

1. Historia Gracza - jak wiemy istnieje już taki dział i z tego co wyczytałem w tamtejszym regulaminie zaznaczone jest to, że w przyszłości ( to chyba teraz jest ta przyszłość ^ ) autorzy będą nagradzani jakimiś "dobrami" w grze.
W tamtym dziale znajdują się już prace, które mogłyby być od razu klasyfikowane do konkursu ( za zgodą ich autora i ewentualnych poprawkach).

- podczepić pod to można historię drużyny. ^

2. Jak to wszystko się zaczęło? Gdy pragniemy zagrać w jakąś grę przeważnie znajduję się w niej pewne wprowadzenie do gry. Chodzi mi o to co się działo przedtem (czyt. przed "naszymi" urodzinami - czym spowodowana była wojna w której zginął nasz ojciec etc). Zawsze to jest taki as; ), ponieważ wiadomo, że to podkreśliłoby trochę wartość mfo dodałoby to coś w rodzaju klimatu do gry.

~~

Miałem jeszcze coś dodać, ale zapomniałem gdy sobie przypomnę do dodam. (gdy sobie nie przypomnę usunę w przeciągu 1 dnia^)

Val Gaav - 25-05-2008, 23:13

Jak już coś ma być organizowane to w pierwszej kolejności , solucja z prawdziwego zdarzenie pisana przez graczy dla graczy
czyli ma to być opis przejścia gry pisany z perspektywy narratora ( czyli stoimy z boku i opisujemy co robi bohater )
opis ma być podzielony na rozdziały ( opis przejścia z jednego miasta do drugiego to jest jeden rozdział )
w tekście mają się znaleźć wszystkie dialogi wypowiedziane przez bohaterów gry
zabronienie jest koloryzowanie opowieści faktami nie związanymi z fabułą
wypadałoby by odpowiednio nazwać bohatera ( bez takich naruto , songojss555 czy coś tam powraca i takich kompletnie nie związanych z klimatem gry )

ADIHC1 - 25-05-2008, 23:31

Ciekawy pomysł Val, robiłem kiedyś coś takiego i efekt potrafi być naprawdę niezły. Widzę tylko jeden problem - wyjdzie z tego spora kobyła, a jak wiadomo w dzisiejszych czasach czytanie (dla przeciętnego gracza) nie jest trendy. Solucja/poradnik (prowadzący gracza za rączkę, bez zbytniego brokatu) pisana punktowo w trybie rozkazującym (idź gdzieś-tam, zrób coś-tam, zabij kogoś-tam) chyba sprawdzi się lepiej..

Kolejny pomysł na konkurs (o którym już wielokrotnie wspominałem), to zrobienie nowego FAQ. Te obecne w grze jest niekompletne, a i pewnie nieaktualne..

Deskarz - 26-05-2008, 20:15

ADICH1 zawsze można zrobić Video-solucje jak się komuś czytać nie chce. Taka by napewno zaciekawiła graczy.
Anonymous - 26-05-2008, 20:19

Deskarz ale to by bylo troche trudne,duzo mniej graczy mogloby takie viedo zrobic...

mam taki pomysl: moznaby bylo zrobic solucje co do bossow ale etapami,np opis jak przejsc przez 2-3 miasta,najciekawsze prace by sie zlaczylo (z poprawkami),za zgoda autora,i moze by powstal ciekawy poradnik

Dragon1297 - 26-05-2008, 20:21

InSaNe, ale w tej grze trzeba pomyśleć. Nie można tylko na poradniczkach polegać -.-"
Anonymous - 26-05-2008, 20:29

jak glownie staram sie sam przechodzic,ale nie wszystkim niestety tak latwo idzie...
Phantom - 26-05-2008, 20:34

Deskarz napisał/a:
ADICH1 zawsze można zrobić Video-solucje jak się komuś czytać nie chce. Taka by napewno zaciekawiła graczy.

"Video-solucje" Czego? FAQ? Czy propozycji Val Gaav?
InSaNe napisał/a:
mam taki pomysl: moznaby bylo zrobic solucje co do bossow ale etapami,np opis jak przejsc przez 2-3 miasta,najciekawsze prace by sie zlaczylo (z poprawkami),za zgoda autora,i moze by powstal ciekawy poradnik

Takie informacje postaramy się umieścić "z czasem" na portalu MFO.
Dragon1297 napisał/a:
InSaNe, ale w tej grze trzeba pomyśleć. Nie można tylko na poradniczkach polegać -.-"

Już o tym pisałem wiele razy ... żaden użytkownik/gracz nie jest pod przymusem korzystania z takich śrdków pomocy,
jeżeli gracz ma zamiar czerpać przyjemność z przechodzenia gry to oczywiste,
że będzie próbował samemu sprostać wszystkim questom (czyt. zagadkom itp.),
no ale jeżeli gracz znajduje się w takiej sytuacji jak Levusek to woli poprosić o pomoc niż czekać na zbawienie.
Także decyzją gracza jest to czy będzie korzystał z poradników itd. czy też nie.

XxMagicianxX - 03-07-2008, 17:34

1.Więcej questów
2.Więcej róchów
3.Więcej itemków
4.Może jakieś ukryte rzeczy np.widzisz na mapie kamień to możesz do niego podejść przesunąć i coś znajdujesz.
5.Jakieś zawody np.kowal, alchemik, leśniczy itd. no i można wybrać jakiś zawód i co 1 poziom dostaje się punkty którymi można ulepszyć umiejętności jest powiedzmy 10 umiejętności na 1 zawód np. do alchemika było by wiedza na co się nadaje jakaś tam roślina albo eliksiry to ze wiemy coraz więcej z czego przygotować jakiś eliksir itd. i będzie kilka tych umiejętności u kilka pkt do rozdania na umiejętności na by było 6 umiejętności i co poziom 2 pkt do rozdania

1000 - 03-07-2008, 17:48

XxMagicianxX:
1 jeszcze nie jest skończona główna fabuła, trochę cierpliwości
2 klep lvl-e, będziesz miał ich więcej
3 patrz pkt. 1
4 już takie coś jest (np. pieniek na polanie koło lange, szczelina lodowa w grotach pod follhord)
5 takie coś jest w liście TODO

Grafik - 03-07-2008, 18:02

Jakąś fajny pomyśł żeby polegał na zabawie i trudnosci mam propozycje.

Zeby byłby konkurs zrobie nie sam całej strony głównej Mf.Gracz musiałby wysilić fantazje,estatycznosc itp. sam by musiał zrobić strone glówną w postaci plakatu lub rysunku.Musiałby wstawić logo Mf, dane graczy np. największy lvl najlepszy w ranku itp.i oczywiście miejsce na logowanie i forum.


Tego jeszcze nie było :grin:

Singami - 03-07-2008, 18:40

A moja propozycja to najlepszy Quest (do wymyślenia).
Grafik - 03-07-2008, 18:46

Singami, dobry pomysł a wiez ile bendzie z tym szumu wymyslą taki quest np.pokonaj rapsa 1 :wink:
Areen - 03-07-2008, 18:48

Kozak, dobry pomysł, w końcu są pisane questy ale nie mają żadnego odzwierciedlenia w grze, wiec czego nie na konkurs? ;>

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group