My Fantasy Online 2
Oficjalne forum gry My Fantasy Online 2

Testy Znajomości MFO: I, II, III, IV, V, VI - II TEST ZNAJOMOŚCI MFO - 01.06.2009 20:00:00

majaczek - 02-06-2009, 13:21
Temat postu: zabezpieczenia testu
a mnie nie ma na liście wyników !!!! (czyżbym był zdyskwalifikowany przez czas?)
poza tym ktoś skasował moje dywagacje na temat zabezpieczeń testu które napisałem przed testem... bo jeśli wystarczy wpisać prawidłowe hasło do panelu administracyjnego i nic więcej, to wystarczy prosty programik by złapać hasło przed testem (brute force na ograniczonym zestawie znaków) i użyć w trakcie testu (chyba admin nie zmienia hasła trzy razy na jeden test?) poza tym czy z panelu administracyjnego można sprawdzić odpowiedzi, zarządzać zgłoszonymi kartami wyników (np. kasować wpłynięty test od gracza xyz) itp?
bo jeśli tak to takie zabezpieczenia są za słabe i nawet script-kiddie mógłby je ominąć i uzyskać niesprawiedliwie wysokie miejsce w teście

a jeśli ktoś powie że takiemu knypkowi sprawdzi się ip to przypominam że połączenie się ze stroną przez proxy to żaden problem (albo TOR, albo ręczny wybór proxy - ja na przykład korzystałem z the-world-browser do omijania zabezpieczeń rapishare bo można zmienić proxy w kilka kliknięć jeśli się przygotuje wcześniej listę)

Woj Mroku - 02-06-2009, 13:57

Heh a ja zapomniałem o teście ;| Wyleciało mi z głowy
Lord Grindewald - 02-06-2009, 14:20

Nie jestem 2? To dlaczego jeszcze wczoraj zdyskwalifikowano tych co nie mieścili się w czasie 17 minut zamiast 15? Można dodac te 30 sekund na wypełnienie danych ;/
ostatnim razem dodano trochę czasu.

Anonymous - 02-06-2009, 14:21
Temat postu: Re: zabezpieczenia testu
majaczek napisał/a:
a mnie nie ma na liście wyników !!!! (czyżbym był zdyskwalifikowany przez czas?)
poza tym ktoś skasował moje dywagacje na temat zabezpieczeń testu które napisałem przed testem... bo jeśli wystarczy wpisać prawidłowe hasło do panelu administracyjnego i nic więcej, to wystarczy prosty programik by złapać hasło przed testem (brute force na ograniczonym zestawie znaków) i użyć w trakcie testu (chyba admin nie zmienia hasła trzy razy na jeden test?) poza tym czy z panelu administracyjnego można sprawdzić odpowiedzi, zarządzać zgłoszonymi kartami wyników (np. kasować wpłynięty test od gracza xyz) itp?
bo jeśli tak to takie zabezpieczenia są za słabe i nawet script-kiddie mógłby je ominąć i uzyskać niesprawiedliwie wysokie miejsce w teście

a jeśli ktoś powie że takiemu knypkowi sprawdzi się ip to przypominam że połączenie się ze stroną przez proxy to żaden problem (albo TOR, albo ręczny wybór proxy - ja na przykład korzystałem z the-world-browser do omijania zabezpieczeń rapishare bo można zmienić proxy w kilka kliknięć jeśli się przygotuje wcześniej listę)


Co się tak boisz?

1. Hasło do PA jest na tyle bezpieczne, że nie ma szans jego złamania :)
2. Po 3 nieudanych próbach logowania, nawet po podaniu poprawnego hasła logowanie nie powiedzie się - trzeba odczekać 15 minut.
3. W PA nie ma wglądu do pytań oraz odpowiedzi do testu.
4. Po zakończeniu testu plik z bazą danych uczestników testu i pozostałymi danymi został skopiowany na dysk i pendrive i jest bezpieczny, więc nawet gdyby się ktoś włamał to w każdej chwili baza może zostać przywrócona.
5. Wszystko jest zrobione na tyle bezpiecznie, że nia ma szans zdobyć pytań/odpowiedzi przed rozpoczęciem testu.

Masz jeszcze jakieś ale?

PS. Kiedy chcecie III test MFO ?? :P

Hypnos - 02-06-2009, 14:24

Ja gram tylko 1.5 miesiąca a 24 miejsce i 22 punkty. Fajne były pytania o bossach, a nie podobały mi się pytania o NPC, współrzędne i tą kratkę z karczmy. Wyłożyłem się najbardziej na pytaniach z regulaminu (0% :-D ) i z miast dalszych od Oasis :-(

A III test jak dla mnie może być nawet dziś :grin: Potrzebuję punktów MF na reset statystyk.

Lag - 02-06-2009, 14:29

[GM] MapY napisał/a:
PS. Kiedy chcecie III test MFO ?? :P

ja myśle, że wakacje i najbliższy termin odpadają - za dużo osób po za domem będzie

Anonymous - 02-06-2009, 14:38

A co sądzicie o 30/31 sierpnia (niedziela/poniedziałek) ? Bo chyba 1 września wam się nie najlepiej kojarzy...?
Shark - 02-06-2009, 15:25

Mapy, skoro Mind zapomniał kodu to może Sharkowi by się coś sypnęło ?^^
M3tzu - 02-06-2009, 16:07

30 sierpien :D zrobcie mnie prezent na urodziny chociaz i tak mnie nie bedzie po raz 3 ;)
gz Mindas :D

SaKe - 02-06-2009, 18:09

Cytat:
A co sądzicie o 30/31 sierpnia (niedziela/poniedziałek) ? Bo chyba 1 września wam się nie najlepiej kojarzy...?

Raczej 31 sierpnia. Wtedy wiekszosc osob powinna wrocic z wakacji.

marcin522 napisał/a:
Sake czyli przerwa miedzy tymi dwoma ???

Dokladnie-chce poprostu zeby wiecej osob mialo szanse wziecia udzialu. Tylko trzeba byloby ustalic przed testem, czy jedna osoba moze wziasc udzial w dwoch testach:)

+kiedy nagrody wplyna na konta? ;)

S_merfeta - 02-06-2009, 18:21

ja zrobię własny test niedługo. co powiecie na 20 czerwca?
SaKe - 02-06-2009, 18:22

rob,ale co z nagrodami?^^
S_merfeta - 02-06-2009, 18:23

lub jak kto woli 19 czerwca
SaKe napisał/a:
Cytat:
A co sądzicie o 30/31 sierpnia (niedziela/poniedziałek) ? Bo chyba 1 września wam się nie najlepiej kojarzy...?

Raczej 31 sierpnia. Wtedy wiekszosc osob powinna wrocic z wakacji.


lepiej nie wtedy. ludzie będą mieli za krótko czasu, żeby wiedzieć o wszystkim

[ Dodano: 02-06-2009, 18:24 ]
SaKe napisał/a:
rob,ale co z nagrodami?^^


a bo ja wiem? nagrodą mogą być podpowiedzi do Questów

[ Dodano: 02-06-2009, 18:27 ]
albo coś wymyślę... :566:

Lag - 02-06-2009, 18:33

Cytat:
a bo ja wiem? nagrodą mogą być podpowiedzi do Questów

myslisz, ze ktos bedzie chcial to rozwiazywac jesli nie bedzie nagrod? :D

Anonymous - 02-06-2009, 18:35

Nagrody.... Hmmm już przesyłam info do Tomiego, reszta nie jest zależy teraz od Admina :>

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group