Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
II TEST ZNAJOMOŚCI MFO - 01.06.2009 20:00:00

Jak oceniasz trudność pytań II Testu Znajomości MFO?
1
0%
 0%  [ 0 ]
2
0%
 0%  [ 0 ]
3
0%
 0%  [ 0 ]
4
0%
 0%  [ 0 ]
5
0%
 0%  [ 0 ]
6
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 0

Autor Wiadomość
majaczek 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 105
Świat: 3
Wiek: 34
Dołączył: 16 Lis 2008
Wysłany: 02-06-2009, 12:21   zabezpieczenia testu

a mnie nie ma na liście wyników !!!! (czyżbym był zdyskwalifikowany przez czas?)
poza tym ktoś skasował moje dywagacje na temat zabezpieczeń testu które napisałem przed testem... bo jeśli wystarczy wpisać prawidłowe hasło do panelu administracyjnego i nic więcej, to wystarczy prosty programik by złapać hasło przed testem (brute force na ograniczonym zestawie znaków) i użyć w trakcie testu (chyba admin nie zmienia hasła trzy razy na jeden test?) poza tym czy z panelu administracyjnego można sprawdzić odpowiedzi, zarządzać zgłoszonymi kartami wyników (np. kasować wpłynięty test od gracza xyz) itp?
bo jeśli tak to takie zabezpieczenia są za słabe i nawet script-kiddie mógłby je ominąć i uzyskać niesprawiedliwie wysokie miejsce w teście

a jeśli ktoś powie że takiemu knypkowi sprawdzi się ip to przypominam że połączenie się ze stroną przez proxy to żaden problem (albo TOR, albo ręczny wybór proxy - ja na przykład korzystałem z the-world-browser do omijania zabezpieczeń rapishare bo można zmienić proxy w kilka kliknięć jeśli się przygotuje wcześniej listę)
 
 
Woj Mroku 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Woj1910
Level: 140
Wiek: 29
Dołączył: 22 Maj 2008
Wysłany: 02-06-2009, 12:57   

Heh a ja zapomniałem o teście ;| Wyleciało mi z głowy
_________________

Woj1910 -4 - Landern
 
 
Lord Grindewald 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Lightning
Level: 111
Wiek: 114
Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Lothlorien
Wysłany: 02-06-2009, 13:20   

Nie jestem 2? To dlaczego jeszcze wczoraj zdyskwalifikowano tych co nie mieścili się w czasie 17 minut zamiast 15? Można dodac te 30 sekund na wypełnienie danych ;/
ostatnim razem dodano trochę czasu.
 
 
MapY
[Usunięty]

Wysłany: 02-06-2009, 13:21   Re: zabezpieczenia testu

majaczek napisał/a:
a mnie nie ma na liście wyników !!!! (czyżbym był zdyskwalifikowany przez czas?)
poza tym ktoś skasował moje dywagacje na temat zabezpieczeń testu które napisałem przed testem... bo jeśli wystarczy wpisać prawidłowe hasło do panelu administracyjnego i nic więcej, to wystarczy prosty programik by złapać hasło przed testem (brute force na ograniczonym zestawie znaków) i użyć w trakcie testu (chyba admin nie zmienia hasła trzy razy na jeden test?) poza tym czy z panelu administracyjnego można sprawdzić odpowiedzi, zarządzać zgłoszonymi kartami wyników (np. kasować wpłynięty test od gracza xyz) itp?
bo jeśli tak to takie zabezpieczenia są za słabe i nawet script-kiddie mógłby je ominąć i uzyskać niesprawiedliwie wysokie miejsce w teście

a jeśli ktoś powie że takiemu knypkowi sprawdzi się ip to przypominam że połączenie się ze stroną przez proxy to żaden problem (albo TOR, albo ręczny wybór proxy - ja na przykład korzystałem z the-world-browser do omijania zabezpieczeń rapishare bo można zmienić proxy w kilka kliknięć jeśli się przygotuje wcześniej listę)


Co się tak boisz?

1. Hasło do PA jest na tyle bezpieczne, że nie ma szans jego złamania :)
2. Po 3 nieudanych próbach logowania, nawet po podaniu poprawnego hasła logowanie nie powiedzie się - trzeba odczekać 15 minut.
3. W PA nie ma wglądu do pytań oraz odpowiedzi do testu.
4. Po zakończeniu testu plik z bazą danych uczestników testu i pozostałymi danymi został skopiowany na dysk i pendrive i jest bezpieczny, więc nawet gdyby się ktoś włamał to w każdej chwili baza może zostać przywrócona.
5. Wszystko jest zrobione na tyle bezpiecznie, że nia ma szans zdobyć pytań/odpowiedzi przed rozpoczęciem testu.

Masz jeszcze jakieś ale?

PS. Kiedy chcecie III test MFO ?? :P
 
 
Hypnos 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 70
Wiek: 30
Dołączył: 26 Maj 2009
Wysłany: 02-06-2009, 13:24   

Ja gram tylko 1.5 miesiąca a 24 miejsce i 22 punkty. Fajne były pytania o bossach, a nie podobały mi się pytania o NPC, współrzędne i tą kratkę z karczmy. Wyłożyłem się najbardziej na pytaniach z regulaminu (0% :-D ) i z miast dalszych od Oasis :-(

A III test jak dla mnie może być nawet dziś :grin: Potrzebuję punktów MF na reset statystyk.
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 02-06-2009, 13:29   

[GM] MapY napisał/a:
PS. Kiedy chcecie III test MFO ?? :P

ja myśle, że wakacje i najbliższy termin odpadają - za dużo osób po za domem będzie
_________________
 
 
MapY
[Usunięty]

Wysłany: 02-06-2009, 13:38   

A co sądzicie o 30/31 sierpnia (niedziela/poniedziałek) ? Bo chyba 1 września wam się nie najlepiej kojarzy...?
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 02-06-2009, 14:25   

Mapy, skoro Mind zapomniał kodu to może Sharkowi by się coś sypnęło ?^^
 
 
M3tzu 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: M3tzus
Level: -69
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sie 2007
Skąd: J-bie Zdrój
Wysłany: 02-06-2009, 15:07   

30 sierpien :D zrobcie mnie prezent na urodziny chociaz i tak mnie nie bedzie po raz 3 ;)
gz Mindas :D
_________________
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 02-06-2009, 17:09   

Cytat:
A co sądzicie o 30/31 sierpnia (niedziela/poniedziałek) ? Bo chyba 1 września wam się nie najlepiej kojarzy...?

Raczej 31 sierpnia. Wtedy wiekszosc osob powinna wrocic z wakacji.

marcin522 napisał/a:
Sake czyli przerwa miedzy tymi dwoma ???

Dokladnie-chce poprostu zeby wiecej osob mialo szanse wziecia udzialu. Tylko trzeba byloby ustalic przed testem, czy jedna osoba moze wziasc udzial w dwoch testach:)

+kiedy nagrody wplyna na konta? ;)
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
S_merfeta 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 104
Wiek: 26
Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-06-2009, 17:21   

ja zrobię własny test niedługo. co powiecie na 20 czerwca?
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 02-06-2009, 17:22   

rob,ale co z nagrodami?^^
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
S_merfeta 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 104
Wiek: 26
Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-06-2009, 17:23   

lub jak kto woli 19 czerwca
SaKe napisał/a:
Cytat:
A co sądzicie o 30/31 sierpnia (niedziela/poniedziałek) ? Bo chyba 1 września wam się nie najlepiej kojarzy...?

Raczej 31 sierpnia. Wtedy wiekszosc osob powinna wrocic z wakacji.


lepiej nie wtedy. ludzie będą mieli za krótko czasu, żeby wiedzieć o wszystkim

[ Dodano: 02-06-2009, 18:24 ]
SaKe napisał/a:
rob,ale co z nagrodami?^^


a bo ja wiem? nagrodą mogą być podpowiedzi do Questów

[ Dodano: 02-06-2009, 18:27 ]
albo coś wymyślę... :566:
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 02-06-2009, 17:33   

Cytat:
a bo ja wiem? nagrodą mogą być podpowiedzi do Questów

myslisz, ze ktos bedzie chcial to rozwiazywac jesli nie bedzie nagrod? :D
_________________
 
 
MapY
[Usunięty]

Wysłany: 02-06-2009, 17:35   

Nagrody.... Hmmm już przesyłam info do Tomiego, reszta nie jest zależy teraz od Admina :>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom