Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minek123
17-06-2010, 19:12
Projekt KASA(nazwa do edycji)
Autor Wiadomość
Mikiel
Użytkownik


Nick: Pooman
Level: 8
Dołączył: 29 Cze 2008
Wysłany: 17-06-2010, 19:03   Projekt KASA(nazwa do edycji)

Witam.

Warunki:

Temat ten skierowany jest do osób myślących, bez ograniczeń wiekowych, ale najlepiej w wieku odpowiednim do słowa "człowiek myślący". Kolejnym rygorem jest gra na świecie 3. To chyba wszystko.

Wstęp.

Jest całkiem naturalną rzeczą, że występuje w nas chęć pomnażania pieniędzy. Naturalne jest także to, że zależnie od miasta, dobieramy zestaw ekwipunku, przedmiotów, gemów, które sprzedamy.

Głupio mi tu pisać, ale chyba każdemu znana jest zasada iż:

Kupujemy taniej - sprzedajemy drożej, a różnica cen to nasza, hmm... wypłata.

Ok, no dobra, ale co by tu zrobić, żeby zarobić maksymalnie dużo pieniędzy? Otóż odpowiedź jest prosta: analiza rynku.

Rozwinięcie.

Analiza rynku, być może brzmi to głupio na tle, gry skierowanej raczej na zabawę, a nie przemyślenia. Jednak przemyślenia są obecne, czasem, co potwierdzają liczne tematy, skierowane jednak bardziej w stronę analizy statystyk postaci, bądź optymalnego wykorzystania dostępnych lokacji (inaczej solucja).

No dobra, ale o co chodzi(1)? Co będziemy analizować(2)? Co nam to da(3)?

Ad. 1
Chodzi o to, że w zasadzie jestem w stanie zrobić tę analizę sam, ale było by to naprawdę czasochłonne i uciążliwe dla jednej osoby. Także apeluję do Wszystkich, którzy chcą mi pomóc w tym zdaniu i "dorwać się do suta" rynku mfo i wycisnąć z niego ile wlezie :)

Ad. 2
Analizujemy rynek każdego z miast Arkadii, wyłączając Eternie i uznając go rynkiem zdecydowanie nieprzewidywalnym. Zależnie od tego ile osób wejdzie w skład projektu KASA, będziemy rozdzielać się po miastach. Oczywistym jest, że np 45 lvl nie może analizować rynku scythe, bo nie dojdzie w tamto miejsce. Koniecznym jest wejście na konto chociaż raz dziennie, przez miesiąc. Jeśli będzie więcej ludzi, to można zmienić tę regułę. Wchodzimy zatem na targ. Spisujemy do pliku tekstowego co jest na targu, liczymy średnią cenę przedmiotu, nie jest to trudne... wpisujemy także max/min cenę w danym dniu. I tak dzień po dniu. Myślę, że takie zabiegi zajmą ok. 20 minut. Podsumowanie całości dokonam osobiście, albo z gronem osób chętnych i najbardziej odpowiedzialnych :)

Ad 3
No właśnie co nam to da :) Myślę, że nie trzeba tego pisać, bo jest to oczywiste, ale ok :)

Po pierwsze, badając rynek na przełomie miesiąca jesteśmy ustalić jak zmieniają się ceny przed, po i w trakcie turniejów. Przykładowo cena mikstury reg. po turnieju spada, by w tydzień po turnieju dojść do ceny minimalnej, kiedy to się takie mikstury kupuje, sprzedając je 8 dni przed turniejem, kiedy cena jest maksymalna.

Po drugie, badamy jaki maksymalny procent marży jesteśmy w stanie dać, by produkt sprzedać. No i tu prośba do administracji o udzielenie w miarę aktualnych średnich cen produktów, gdyż w mojej opinii są one troszkę spóźnione.

Po trzecie, dowiemy się co, gdzie sprzedają ludzie tanio, a można to sprzedać o wiele drożej gdzie indziej.

Po czwarte, jakie ilości produktów (skierowane bardziej w stronę mikstur życia), dają największy zysk. Tu będzie trzeba wprowadzić osobną analizę, już naszych własnych sprzedanych mikstur w odpowiednich ilościach na odpowiednim przełomie czasowym by to wiedzieć.

itd.

Myślę, że projekt ten będę realizował w lipcu, bo mam miesiąc wolny w domu, także postaram się odpowiednio przyłożyć :) Oczywiście wyniki podamy po odpowiednim czasie i korektach na forum, jednak myślę, że nieco okrojone, by mieć, że tak powiem swoją dolę z tego projektu :)


Wszystkich chętnych zapraszam do dalszej rozmowy na gg : 7409661, albo konto Twoja_Mandarynka s3.

Pozdrawiam
 
 
minek123 
Moderator



Profesja: Mag
Nick: Jack Sparrow
Level: 260
Wiek: 33
Dołączył: 08 Kwi 2007
Wysłany: 17-06-2010, 19:11   

Przerzucę do odpowiedniego działu.
Odemnie dorzucę tyle że może i pomysł ciekawy, jednak każdy "topu" złota ma juz taki bilans.

Patrząc z drugiej strony, to oczywiste że im więcej osob do tego spisu będzie mieć dostęp tym dochody mniejsze, na Twoim miejscu zrobiłbym to sam ;)
 
 
Mikiel
Użytkownik


Nick: Pooman
Level: 8
Dołączył: 29 Cze 2008
Wysłany: 17-06-2010, 19:17   

Podobno, żeby zrobić coś dobrze trzeba zrobić to samemu ;) może po za seksem. Jednak tak jak napisałem mój czas jest ograniczony.

@edit. Jeszcze od siebie dorzucę, że faktycznie każdy z top ma taki bilans, jednak wątpię, że na taką skalę ;) Sądzę, że wytrwałość i cierpliwość to ich domena ;)
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 17-06-2010, 19:29   

Mikiel napisał/a:
Wchodzimy zatem na targ. Spisujemy do pliku tekstowego co jest na targu, liczymy średnią cenę przedmiotu, nie jest to trudne... wpisujemy także max/min cenę w danym dniu. I tak dzień po dniu.

Ceny z reguły osiągają swoje maksimum pod koniec trwania licytacji, więc siłą rzeczy zbieranie na raz wszystkich cen z całego dnia nie ma większego sensu.

Nie widzę też sensu w analizowaniu cen wszystkich przedmiotów (czy w dalszym etapie gry wszystkich miast) - w każdym mieście opłaca się handlować innymi przedmiotami i na tych przedmiotach należałoby się skupić (jak ktoś handluje to zapewne jest świadomy czym najlepiej handlować). Reszta daje na tyle niskie marże, że szkoda na nie "slotu" (limit trzech aukcji w każdym mieście). Kiedy jeszcze grałem i handlowałem to tego typu statystyki prowadziłem tylko dla tych przedmiotów, na których zarabiałem najwięcej, resztą nie zawracałem sobie głowy i to chyba dobry kompromis między zaangażowaniem, a osiąganym zyskiem.

Pomysł oczywiście ciekawy, ale.. zbyt angażujący. Na pojawienie się w grze modułu targu, który zajmowałby się liczeniem cen raczej nie ma co liczyć (choć może Admin będzie miał dobry humor... ; >).
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Mikiel
Użytkownik


Nick: Pooman
Level: 8
Dołączył: 29 Cze 2008
Wysłany: 17-06-2010, 19:35   

Tak jak pisałem w głównym wątku, analiza skupi się nie tylko na aukcjach innych graczy, autorzy także zamierzają aktywnie uczestniczyć w badaniach, co dam nam względne pojęcie o cenach maksymalnych, minimalnych pod koniec aukcji. Jednak tak jak napisałeś wsparcie ze strony administracji, było by wspaniałomyślne : >
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 17-06-2010, 19:50   

Hmm temat ciekawy, ale jak minek wspomnial, to wiekszosc osob handlujacych sama robi sobie bilans, ustala w ktorych godzinach najlepiej handlowac itd, a takze woli robic to sama-wieksze dochody...
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
Walkmen 
Game Master Roku 2009!



Profesja: Wojownik
Nick: Walkmen
Level: 164
Wiek: 49
Dołączył: 08 Paź 2008
Skąd: 3Miasto
Wysłany: 18-06-2010, 08:10   

Mikiel napisał/a:
Także apeluję do Wszystkich, którzy chcą mi pomóc w tym zdaniu i "dorwać się do suta" rynku mfo i wycisnąć z niego ile wlezie

Nie jest to dobre rozwiązanie.
W szczytach mojego handlowania na MFO wszedłem w układ tylko z 2 osobami i to tylko częściowy układ. Warunków było kilka ale głównym to to żeby logować się na konto minimum 5 razy o różnych porach dnia i nocy.
Mikiel napisał/a:
będziemy rozdzielać się po miastach

Kiepskie rozwiązanie bo jak "sprawiedliwie" rozdzielicie miasta? Albo kontrolujesz wszystkie miasta (nie chodząc po mapie a tylko korzystając z karawany) albo z konkretnego zysku nici.
Mikiel napisał/a:
Spisujemy do pliku tekstowego co jest na targu, liczymy średnią cenę przedmiotu, nie jest to trudne... wpisujemy także max/min cenę w danym dniu. I tak dzień po dniu.

Nieopłacalne.
Najpierw musisz znaleźć kupców i dobre ceny za konkretne towary a dopiero potem polować na nie.
Skupywanie wszystkiego jest ... bezsensu.
Mikiel napisał/a:
adając rynek na przełomie miesiąca jesteśmy ustalić jak zmieniają się ceny przed, po i w trakcie turniejów.

Ameryki nie odkryłeś i jeżeli dopiero teraz coś takiego zauważyłeś to gwarantuję, że dobry handlarz nie wejdzie w układ z Tobą.
Mikiel napisał/a:
No i tu prośba do administracji o udzielenie w miarę aktualnych średnich cen produktów, gdyż w mojej opinii są one troszkę spóźnione

Proponuję zapoznać się z wszystkimi funkcjami targu i na jakiej zasadzie one działają.
Mikiel napisał/a:
Po czwarte, jakie ilości produktów (skierowane bardziej w stronę mikstur życia), dają największy zysk

Czy ty dopiero od miesiąca grasz w tę grę? Mam takie dziwne wrażenie. Oczywiście to nie miało być obraźliwe ale to chyba każdy wie co Ty dopiero chcesz odkryć.
Mikiel napisał/a:
Myślę, że projekt ten będę realizował w lipcu, bo mam miesiąc wolny w domu

Tylko przez miesiąc? Znowu mnie zaskakujesz.
Ja przez rok zarobiłem sporo ponad 1,5 miliarda G!!! Wchodząc do gry kilkanaście razy dziennie, codziennie i nie nie zdobywając żadnego doświadczenia na mapie.

Na koniec : POWODZENIA.
_________________
1. Dajcie mi nick a znajdę na niego paragraf ;)
2. Jeżeli masz mi coś do zarzucenia wiedz, że Twoje poczynanie będzie skutkowało zablokowaniem kilku kont z najbliższego grona (oczywiście uzasadnione).
 
 
QoooQ 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: QoooQ
Level: 178
Świat: 3
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-06-2010, 00:26   

walkmen nie sądzę że to jakiś nadzwyczajny wynik.. ja praktycznie nie interesuje się handlem ale byłem w stanie dzien troche ponad 1 mln i to w bardzo banalny sposób i stosunkowo na niskim lvl bo około 65..
 
 
Walkmen 
Game Master Roku 2009!



Profesja: Wojownik
Nick: Walkmen
Level: 164
Wiek: 49
Dołączył: 08 Paź 2008
Skąd: 3Miasto
Wysłany: 20-06-2010, 08:15   

QoooQ napisał/a:
byłem w stanie dzien troche ponad 1 mln

Ty w jeden dzień milion a ja piszę o 1,5 miliarda a to już jest różnica. Oczywiście odejmując wszystkie koszty (sporo ponad 200 razy przepłynąłem łódką pomiędzy kontynentami).
Tak naprawdę teraz jest to już niemożliwe bo i ilość graczy zainteresowanych kupowaniem jest mniejsza.
_________________
1. Dajcie mi nick a znajdę na niego paragraf ;)
2. Jeżeli masz mi coś do zarzucenia wiedz, że Twoje poczynanie będzie skutkowało zablokowaniem kilku kont z najbliższego grona (oczywiście uzasadnione).
 
 
QoooQ 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: QoooQ
Level: 178
Świat: 3
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-06-2010, 10:07   

Walkmen napisał/a:
Ja przez rok zarobiłem sporo ponad 1,5 miliarda G!!! Wchodząc do gry kilkanaście razy dziennie, codziennie i nie nie zdobywając żadnego doświadczenia na mapie.


przez rok tyle zarobiłeś a ja dziennie ponad 1mln czyli ponad 400mln rocznie . mając kilka kont zapewne dało by rade więcej .

Z resztą są na pewno dużo lepsze sposoby handlu które na pewno i Twój rekord pobijają :]
 
 
Walkmen 
Game Master Roku 2009!



Profesja: Wojownik
Nick: Walkmen
Level: 164
Wiek: 49
Dołączył: 08 Paź 2008
Skąd: 3Miasto
Wysłany: 20-06-2010, 10:38   

QoooQ napisał/a:
Z resztą są na pewno dużo lepsze sposoby handlu które na pewno i Twój rekord pobijają :]

Pewnie i są ale tylko na 3 świecie.
Sęk w tym, że ja gram (grałem) tylko i wyłącznie na pierwszym świecie a tam przekręty na targu wyłapywane są w locie błyskawicy.
_________________
1. Dajcie mi nick a znajdę na niego paragraf ;)
2. Jeżeli masz mi coś do zarzucenia wiedz, że Twoje poczynanie będzie skutkowało zablokowaniem kilku kont z najbliższego grona (oczywiście uzasadnione).
 
 
QoooQ 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: QoooQ
Level: 178
Świat: 3
Wiek: 35
Dołączył: 31 Lip 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20-06-2010, 11:24   

hmmm co masz na myśli mówiąc przekręty na targu ?? zawyżanie cen czy jak ?? nawet teraz przyszedł mi dość dobry pomysł... jest popyt na łuski tyranozaura , mając postać która latała by tylko po wyspie można nieźle zarobić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom