Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
21-02-2015, 00:17
MFO2
Autor Wiadomość
Chaox 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Eiskalte
Level: 555
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 11 Gru 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 21-08-2014, 18:13   MFO2

Więc tak, mam ochotę podyskutować trochę na temat MFO2 i MFO3. Cały czas się zastanawiam po co w ogóle wyszło MFO3. Oczywiście nie mam zamiaru krytykować tej wersji gry ale jakby nie patrzeć przed MFO3 było naprawdę bardzo dużo graczy i wszystko wszystkim pasowało. Myślę, że MFO2 jest unikatem i nie tylko ja mam taką opinie o tej grze. Gier takich jak MFO3 z wyglądu i nie tylko jest już kilka od dosyć dawna i nie muszę chyba wymieniać nazw więc gdyby wszystkim zależało na takiej grze to by sobie tam pograli. Po prostu bardzo boli mnie fakt, że MFO2 upadło mniej więcej w momencie powstania nowszej wersji. Teraz na serwerach mfo2 są praktycznie pustki a w mfo3 większość narzeka na update którego nie widać od jakiegoś czasu. Po co tworzyć na siłę coś w 1 czy tam 2 osoby skoro można z jednej gry zrobić naprawdę cudo. Kilka lat temu chyba nie którzy pamiętają jaka była aktywność na serwerach. Gdyby MFO2 było dalej rozwijane to kto wie? Może nadal byłaby taka wysoka aktywność.

Po prostu nie rozumiem czemu taka dobra gra się marnuje i pewnie z czasem całkowicie upadnie. Wiem, że moje gadanie i tak niczego nie zmieni ale jestem ciekawy czy nadal są ludzie którym bardzo zależy na tej wersji i jeśli tak to ilu nas jest.
 
 
Rencar Old 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 85
Wiek: 32
Dołączył: 20 Kwi 2008
Wysłany: 21-08-2014, 19:35   

Chaox napisał/a:
Cały czas się zastanawiam po co w ogóle wyszło MFO3.


v2 zrobiło się przestarzałe i patrząc na dzisiejszy rynek gier przeglądarkowych wypada okropnie blado (patrząc na samą rozgrywkę, a nie grywalność - jak już napisałem w poprzednim temacie v2 pod względem grywalności nie ma sobie równych). Niestety wiele osób zwraca uwagę głównie na część wizualną.

Chaox napisał/a:
ale jakby nie patrzeć przed MFO3 było naprawdę bardzo dużo graczy i wszystko wszystkim pasowało


Zależy jak rozumieć "przed mfo2", bo równie dobrze można patrzeć na lata 2006/2007, gdzie rzeczywiscie było bardzo dużo graczy, bo przecież chyba nie chcesz powiedzieć, że czasy gdzie było 100-200 osób online to dobre i czasy i spora frekwencja, a taki wyniki v2 osiągała przed wejsciem v3 (piszę o około 2 latach przed wejsciem v3). Dlatego apeluję, żeby nowsi gracze nie sugerowali się opinią jakoby v3 zabiło v2, bo to mylna teoria. Tak jak juz pisałem wiele razy, v3 to tylko ostatni gwóźdź do trumny v2, a było ich znacznie więcej.

"Nie do końca, aczkolwiek mfo3 było ostatnim gwoździem do trumny v2. Jednakże v2 i tak czekał taki los, po prostu może nieco później, gra zwyczajnie zrobiła się przestarzała. Na początku mfo2 była jedyną w swoim rodzaju grą przeglądarkową, obecnie jest ich sporo, do tego doszła cukierkowa grafika, na którą wiele osób zwraca uwagę bardziej niż na grywalność (a jeżeli chodzi o ten aspekt, to nie widziałem lepszej gry przeglądarkowej niż v2). Fakt, że v3 dobiło v2 jest oczywisty, ale userzy zaczęli uciekać z v2 dużo wcześniej. Na przełomie 2007/2008 grę opuszczała ogromna ilość osób, później było juz tylko gorzej. Wielu nie podobały się nowe update'y i nowe rozwiązania administracji na rozgrywkę. Ba! Sam wiele razy miałem do tego zastrzeżenia.

v2 tak czy siak w dzisiejszych czasach nie miałaby czego szukać na obecnym rynku gier przeglądarkowych, v3 tylko przyspieszyła proces wymarcia."


Chaox napisał/a:
Myślę, że MFO2 jest unikatem i nie tylko ja mam taką opinie o tej grze.


Podzielam Twoją opinię, ale wiesz jak to jest, unikatem jest też Max Payne bądź Mafia, ale dla wielu (a zwłaszcza dla młodszych userów) są to tylko przestarzałe gry. Tak samo OLD mfo. Może mi nie uwierzysz, ale spora część osób uważa tą wersję za najlepszą (ja również pod wieloma względami). Dzisiaj nikt w nią nie gra i chyba już nie muszę dalej pisać dlaczego.

Chaox napisał/a:
Po prostu bardzo boli mnie fakt, że MFO2 upadło mniej więcej w momencie powstania nowszej wersji.


Masz mylne pojęcie na ten temat, ale to już objaśniłem Ci pod drugim cytatem.

Chaox napisał/a:
Gdyby MFO2 było dalej rozwijane to kto wie? Może nadal byłaby taka wysoka aktywność.


Nie byłoby, ale to też już wyjaśniłem wcześniej.

Chaox napisał/a:
Wiem, że moje gadanie i tak niczego nie zmieni ale jestem ciekawy czy nadal są ludzie którym bardzo zależy na tej wersji i jeśli tak to ilu nas jest.


Nie zmieni, sam wielokrotnie walczyłem (z różnym skutkiem), żeby v2 znowu stanęło na nogi, ale to daremne próby. Mnie też boli jak potoczyły się losy v2, ale to niczyja wina, po prostu teraz wszystko bardzo szybko idzie do przodu i coraz to nowsze rzeczy (nie tylko gry) wypierają stare, do których my czujemy sentyment.
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 22-08-2014, 07:35   

Cytat:
Nie zmieni, sam wielokrotnie walczyłem (z różnym skutkiem), żeby v2 znowu stanęło na nogi, ale to daremne próby. Mnie też boli jak potoczyły się losy v2, ale to niczyja wina, po prostu teraz wszystko bardzo szybko idzie do przodu i coraz to nowsze rzeczy (nie tylko gry) wypierają stare, do których my czujemy sentyment.


Też miałem przyjemność stanąć w tej samej sprawie co Ty Rencar, zakładanie tematów o łączeniu turków żeby były dwa w miesiącu, apelowanie o szybsze zrobienie świata 4, powoli też miewam zdanie że po mfo2 to po prostu będzie dobre wspomnienie z dzieciństwa i nie ma co już rozwijać tej gry dla potrzeb kilku graczy z sentymenten (z 50 by się zebrało) ;)

Jak już by miało być rozwijane mfo to musiałby przyjść jakiś szalony sponsor, albo gracze zrobili składkę na grę i ją wykupili, czy jest sens marnowania tylu czasu na kolejne tematy i posty + ew. rozbudowywanie gry, aby czerpać przyjemność przez rok [o ile by jeszcze wypaliło] ??


Nie zmienia to jednak faktu że jestem za tym, aby ta gra dostała jeszcze jedną szansę :)
 
 
Ziomekff
Użytkownik


Level: 318
Dołączył: 25 Wrz 2012
Wysłany: 22-08-2014, 07:41   

Tak tak piszcie, dyskutujcie, bo tylko to widzę umiecie robić...
 
 
Chaox 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Eiskalte
Level: 555
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 11 Gru 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-08-2014, 11:45   

Ziomekff napisał/a:
Tak tak piszcie, dyskutujcie, bo tylko to widzę umiecie robić...


Jakbyś nie zauważył nie wszyscy potrafią się obsługiwać RPG makerem i nie wszyscy się znają na programowaniu. Także nie wszyscy mają kilka godzin dziennie poświęcić na pracę w RPG makerze. Widziałem, że masz bujną wyobraźnie i marzenia w innym temacie chcąc samemu odnowić mfo2 ale zauważ, że nigdy nie uda ci się odnowić mfo2, bo fabuła jest zakończona a same questy poboczne wiele nie zmienią. Może jakieś małe dodatki i nowe itemy, by dobrze wyglądały ale to i tak by nie przyciągnęło graczy.
 
 
ManiakMFo 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Ice Axe
Level: 500
Świat: 3
Wiek: 33
Dołączył: 07 Mar 2009
Skąd: Darłowo
Wysłany: 22-08-2014, 12:01   

Chaox napisał/a:
Widziałem, że masz bujną wyobraźnie i marzenia w innym temacie chcąc samemu odnowić mfo2 ale zauważ, że nigdy nie uda ci się odnowić mfo2, bo fabuła jest zakończona a same questy poboczne wiele nie zmienią. Może jakieś małe dodatki i nowe itemy, by dobrze wyglądały ale to i tak by nie przyciągnęło graczy.



Wyobraźnia ludzka nie zna grannic. Kto powiedział, że po raz drugi braciak nie może zaginąc z rąk przebudzonego i bardziej rozdrażnionego Thanarga ?:) Zawsze sie znajdzie jakiś pomysł na rozbudowanie fabuły, potrzeba tylko chęci pracy :) Nie wątpliwie Ziomekff je ma i czekajmy na jakieś skutki z jego pracy.
_________________
Brak
 
 
 
Ziomekff
Użytkownik


Level: 318
Dołączył: 25 Wrz 2012
Wysłany: 22-08-2014, 13:08   

Cytat:
Jakbyś nie zauważył nie wszyscy potrafią się obsługiwać RPG makerem i nie wszyscy się znają na programowaniu. Także nie wszyscy mają kilka godzin dziennie poświęcić na pracę w RPG makerze. Widziałem, że masz bujną wyobraźnie i marzenia w innym temacie chcąc samemu odnowić mfo2 ale zauważ, że nigdy nie uda ci się odnowić mfo2, bo fabuła jest zakończona a same questy poboczne wiele nie zmienią. Może jakieś małe dodatki i nowe itemy, by dobrze wyglądały ale to i tak by nie przyciągnęło graczy.


Kilka godzin ? Ile ty myślisz że mam lat ? Nad RPG Makerem spędzam sobotę i niedzielę, choć też nie całe bo mam własne życie i pracę. W ostatnią niedzielę tak wyszło że robiłem 3 godziny...

Jeśli chodzi o znajomość RPG Makera to ja wcale dobrze się nie znam, zrobić kilka mapek i prostych skryptów to każdy ogarnięty 12-latek potrafi... A to że wam się nie chce to już inna sprawa.
 
 
Rencar Old 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 85
Wiek: 32
Dołączył: 20 Kwi 2008
Wysłany: 22-08-2014, 13:10   

Ziomekff napisał/a:
Tak tak piszcie, dyskutujcie, bo tylko to widzę umiecie robić...


Tak, tak, piszę i dyskutuję, bo swoje już zrobiłem w tej sprawie, administracja poszła mi kilka razy na rękę, ale niestety to nic nie pomogło. Jednakże czekam na efekty Twoich starań (o ile takowe są) i oczywiście gorąco kibicuję, ale jeżeli wierzysz że ta gra stanie na nogi to jesteś tylko kolejnym naiwniakiem.

PS. Błagam, chyba nie myślisz, że rozwinięcie fabuły przyciągnie graczy...
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 22-08-2014, 14:32   

Trzeba byłoby grafikę ogarnąć, bo piksele rażą w oczy trochę .. reklamę puścić ale przed tym fabułę rozbudować, dodać NPC wprowadzić misje dzienne nawet aby z nich mieć jakieś tam przedmioty, które w urkaden by można było wymieniać. Regulamin zastąpić bardziej korzystnym.

Myślę że lepiej mfo3 kontynuować, bo wszystko z mfo2 przerzucać na nowsze zajęłoby więcej czasu a efekt nie wiadomo czy byłby pozytywny :)
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom