Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: [Ex-GM] Shell
02-04-2009, 14:56
Kto skarży nie błądzi - świat 1+2+4
Autor Wiadomość
RaZoR 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: RaZoR
Level: 120
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2012
Skąd: Irlandia
Wysłany: 18-11-2014, 00:59   

Siedze w pierdlu za walki z N00bek'iem...
Okay, sluszny ban, ale nie moglem kontrolowac tego co on robil skoro stalem przed zamkiem i bylem offline :L
P.S. Zaatakowal z 5 razy, za kazdym razem inne staty i za kazdym razem porazka.
Pozdrawiam N00bka :-D
_________________
Everything I'm not, makes me everything I am...
Only the strong survive.
 
 
 
Daraz96 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: 123dariusz321
Level: 220
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2016
Wysłany: 24-04-2016, 16:52   

Czy za reflinki w prezentacji są dozwolone ?
_________________
Kupie Legendarny Pierścień
Sprzedam Legendarny Helm
 
 
Pan i wladca 
Użytkownik



Nick: bohun
Level: 160
Świat: 6
Dołączył: 13 Kwi 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 24-04-2016, 17:10   

Reflinki w prezentacji są niedozwolone.
_________________
:595:
https://discord.gg/zagadka
 
 
Daraz96 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: 123dariusz321
Level: 220
Wiek: 27
Dołączył: 28 Sty 2016
Wysłany: 24-04-2016, 18:10   

To dlaczego pan Zeref, moze miec ?

http://w1.mfo2.pl/search....s_sort_dir=desc

https://zapodaj.net/5c534faae6b44.bmp.html
_________________
Kupie Legendarny Pierścień
Sprzedam Legendarny Helm
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 24-04-2016, 19:43   

Daraz96 napisał/a:
To dlaczego pan Zeref, moze miec ?

http://w1.mfo2.pl/search....s_sort_dir=desc

https://zapodaj.net/5c534faae6b44.bmp.html


Już nie
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
tomkowski 
Użytkownik


Level: 83
Świat: 1+2+4
Wiek: 26
Dołączył: 26 Cze 2020
Wysłany: 26-06-2020, 08:42   Gracz używający zewnętrznego oprogramowania do atakowania.

Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi użytkownikami forum.
Motywacją do napisania tego wpisu jest (podejrzewane przeze mnie jak i kilku moich znajomych) używanie programów trzecich przez gracza Sir Vit w celu wykrywania graczy na mapie, których może zaatakować.


Chciałbym uargumentować swoje podejrzenie poniżej i liczę, że znajdzie się też kilka osób, które opiszą również i swoje doświadczenia związane z atakami ze strony ww. gracza. Oczywiście nie jestem przeciwnikiem grania PvP, ale niech te PvP ma swoje granice przyzwoitości.

Moje pierwsze doświadczenie z atakiem ze strony Sir Vita pochodzi z wczoraj, gdzie zostałem zaatakowany w piramidzie nieumarłego po tym, jak skończyły mi się ruchy. Nic dziwnego, to prawda. Jeszcze przed wbiciem poziomu 83. byłem ostrzegany przez znajomych, że przekroczenie tej granicy będzie skutkowało ciągłymi atakami ze strony Sir Vita. Spróbowałem potwierdzić moją tezę dot. bota/alerta informującego o możliwości zaatakowania gracza. Poczekałem na moment, w którym użytkownik Sir Vit nie był zalogowany i wyszedłem jedną kratkę z miasta Oasis. Jak dobrze przewidziałem, w przeciągu 15 sekund Sir Vit się zalogował do gry i jego status był online. Podejrzewam tu działanie jakiegoś bota, który cały czas skanuje mapę MFO2 w poszukiwaniu graczy z odpowiedniego przedziału, który sprawdza czy gracz nie porusza się dany kwant czasu oraz stoi poza miastem. Napisanie takiego programu przy braku jakiejkolwiek obfuskacji kodu odpowiedzialnego za przechowywanie tablicy graczy po stronie klienta, pozwala w łatwy sposób na napisanie takiego oprogramowania nawet początkującej osobie, która ma niezerową znajomość na temat aplikacji internetowych. Nie trzeba nawet zagłębiać się w pliki gry. Informacje o pozycji gracza i jego poziomie daje prosta wyszukiwarka graczy zaimplementowana do interfejsu użytkownika.

Liczę na odzew graczy dotkniętych podobnymi atakami (szczególnie interesują mnie historie osób, które zostały zaatakowane zaraz po wyjściu z miasta).
 
 
izanagi 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 674
Świat: 6
Dołączył: 31 Mar 2020
Skąd: Shinsoo
Wysłany: 26-06-2020, 10:00   

Musze go zapytać o to oprogramowanie 😁
 
 
tomkowski 
Użytkownik


Level: 83
Świat: 1+2+4
Wiek: 26
Dołączył: 26 Cze 2020
Wysłany: 26-06-2020, 18:39   Gracz używający zewnętrznego oprogramowania do atakowania.

Poniżej w linku zamieszczam link do filmiku na youtube, który nagrałem. Przedstawia on moment ataku i trochę w nim opowiadam o co mi dokładnie chodzi. Mam wątpliwości co do nieludzkich czasów reakcji i przewidywania w czasie rzeczywistym, w którym miejscu mapy się znajduję.

Dowód zbrodni
 
 
sugarfree 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 70
Świat: 6
Dołączył: 02 Cze 2020
Wysłany: 26-06-2020, 19:16   

W końcu ktoś to powiedział głośno, brawo tomkowski. Miałem taką samą sytuację z tym graczem, ledwo z miasta wyszedłem i już mnie atakował. Proponuję zebrać więcej dowodów i iść na policję.
 
 
tomkowski 
Użytkownik


Level: 83
Świat: 1+2+4
Wiek: 26
Dołączył: 26 Cze 2020
Wysłany: 26-06-2020, 19:24   

sugarfree napisał/a:
W końcu ktoś to powiedział głośno, brawo tomkowski. Miałem taką samą sytuację z tym graczem, ledwo z miasta wyszedłem i już mnie atakował. Proponuję zebrać więcej dowodów i iść na policję.


Nie wydaje mi się żeby to była sprawa, która powinna wyjść za krąg graczy MFO2. Dajmy spokój to tylko gra. Problematyczne jest po prostu płacenie haraczu w postaci 90 tysięcy punktów doświadczenia (tyle tracę za walkę. Potrzebuję na to około 100 ruchów, żeby taką ilość expa odzyskać) i często straty ruchów. Ataki zdarzają się często podczas wyprawy na bossy, a Sir Vit to jest po prostu kolejny złośliwy element tej gry, który kompletnie zmienia technikę grania. Od tej pory muszę pamiętać, że co godzinę kiedy kończy mi się ochrona czeka mnie śmierć, strata doświadczenia, ruchów i przedmiotów.
 
 
sugarfree 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 70
Świat: 6
Dołączył: 02 Cze 2020
Wysłany: 26-06-2020, 19:31   

Miejsce Ser Vita jest tutaj:

 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 26-06-2020, 21:17   

Za dużo uwagi skupiacie na "wielkim, arcy planie".
Ja bym przejrzał np. najaktywniejszych graczy, a później namierzył konto z którego śledzi "ofiary".

Z panelem GM, zajmie to minute-dwie.

@Właśnie sprawdziłem inne możliwości i nawet do tego dodatkowego konta nie potrzeba, wystarczy sprawna obsługi sesji logowania na koncie, a na marginesie polecam pobawić się opcjami zbadaj element/źródło strony- nie trzeba logować się do gry, by wiedzieć kto gdzie jest.

Miłego wieczoru
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
siemon
Użytkownik


Level: 90
Dołączył: 27 Cze 2020
Wysłany: 27-06-2020, 13:02   

Miałem coś napisać na prośbę Pana Tomkowskiego, ale nie chce mi się. Wstawiam więc po prostu screeny z naszej rozmowy grupowej odnośnie wspomnianego wcześniej osobnika. Myślę że będą o wiele bardziej wymowne niż jakikolwiek tekst. Jednocześnie zdaje sobie sprawę, że raczej nie ma co liczyć na rozwiązanie tej kwestii przez administrację. Taka postać jak Sir Vitbto kura znosząca złote jajka, jeśli chodzi o usługi premium.





Ewidentnie używa programów śledzących, nikt przecież nie siedzi przed kompem 24/7 i nie odswieza profili upatrzonych kilkunastu graczy.
 
 
sugarfree 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 70
Świat: 6
Dołączył: 02 Cze 2020
Wysłany: 27-06-2020, 15:57   

Autor filmu - Tomek Siemieniuk, czyli proste, że siemon (od nazwiska) to multi tomkowskiego (od imienia). Ale za to jak ładnie o sobie piszesz - na prośbę Pana Tomkowskiego :D I nawet odpowiedni temat wybrałeś, żeby się samemu zgłosić za multikonto!
 
 
tomkowski 
Użytkownik


Level: 83
Świat: 1+2+4
Wiek: 26
Dołączył: 26 Cze 2020
Wysłany: 27-06-2020, 16:09   

sugarfree napisał/a:
Autor filmu - Tomek Siemieniuk, czyli proste, że siemon (od nazwiska) to multi tomkowskiego (od imienia). Ale za to jak ładnie o sobie piszesz - na prośbę Pana Tomkowskiego :D I nawet odpowiedni temat wybrałeś, żeby się samemu zgłosić za multikonto!


Pseudonim "Siemon" faktycznie pochodzi od nazwiska, ale nie dlatego, że ja gram na obu kontach. Gram ja (Tomek) i mój brat "Siemon". Ciężko, żeby bracia mieli inne nazwiska. W przypadku sióstr jest już łatwiej, bo wystarczy, że jedna jest zamężna.
Moim celem nie jest oczernianie gracza Sir Vit na siłę. Mój brat również doświadczył ataków z jego strony, więc podzielił się skrinami z rozmów na naszej konwersacji. Na filmiku możesz też zobaczyć, że mam swojego brata w znajomych na MFO2.

offtop: W przeszłości ja i mój brat otrzymaliśmy trade bana, bo przyjechaliśmy do domu rodzinnego na wielkanoc i graliśmy przez kilka dni z tego samego numeru IP routera :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom