Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Brak stosowania się do poleceń w skrypcie podczas walk
Autor Wiadomość
piorun58 
Użytkownik


Level: 217
Dołączył: 26 Mar 2016
Wysłany: 27-06-2016, 15:18   Brak stosowania się do poleceń w skrypcie podczas walk

Witam,
Mam problem z moją postacią, która co chwilę nie chce stosować się do poleceń ze skryptu podczas walk automatycznych z potworami.
Przykładowa sytuacja z ostatniej walki:
1. Polecenie nr 1 ze skryptu:
-Przeciwnik: Ilość MP >= 114 MP
- Twoja postać: ilość HP <= 5000 HP
Użyj - magia -> leczenie 3
2. Początek walki:
Moja postać: Piorun58 ilość HP: 6539, ilość MP 516, leczenie 3 o trzech gwiazdkach założone.
Przeciwnicy: Krwiopijca ilość HP: 4366, ilość MP:19 oraz Piekielna Panna ilość HP: 5347, ilość MP: 745.
3. Przebieg walki
- piorun58 otrzymał 3214 obrażeń od czaru Ogień 3 ***** rzuconego przez Piekielna Panna
- piorun58 zaatakował Krwiopijca i zadał mu 1865 obrażeń.
- piorun58 zaatakował Krwiopijca i zadał mu 1591 obrażeń.
- Atakuje Krwiopijca. Piorun58 otrzymał 907 obrażeń.
- Piekielna Panna rzucił na piorun58 zaklęcie Ogień 3 ***** i zadał mu 2418 obrażeń.
- piorun58 został pokonany.
4. Podsumowanie.
Piorun58 przegrał, albowiem posiadając 3325 HP nie wykonał polecenia z pkt 1 uruchomianego skryptu i dwukrotnie zaatakował krwiopijcę, zamiast rzucić na siebie czar Leczenie 3 ***. Gdyby moja postać wykonała polecenie ze skryptu walka byłaby wygrana.

Prosiłbym o podanie, co może być tego przyczyną, albowiem takie sytuacje mi się zdarzają kilkadziesiąt razy dziennie, co znacznie utrudnia grę. Walki z potworami przegrywam tylko dlatego, że moja postać nie wykonuje poleceń ze skryptu i zamiast uleczyć się próbuje atakować.
 
 
Cayan 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Cayan
Level: 260
Dołączył: 12 Maj 2011
Wysłany: 27-06-2016, 16:20   

-Przeciwnik: Ilość MP >= 114 MP
wywal ten punkt
 
 
piorun58 
Użytkownik


Level: 217
Dołączył: 26 Mar 2016
Wysłany: 27-06-2016, 18:14   

Ale ja chce, żeby on się leczył poniżej 5000 HP, tylko wtedy jeżeli przeciwnik atakuje magicznie tj. ma powyżej 114 MP.
Jeżeli natomiast przeciwnikowi się wyczerpała mana, to w takim przypadku moja postać powinna się stosować do poleceń nr 4 i 5 o treści:
polecenie nr 4
Twoja postać Ilość HP <= 2500 HP
użyj magia -> leczenie 3
polecenie nr 4
Twoja postać Ilość HP <= 2500 HP
użyj przedmioty -> mikstura życia 4.

Obrażenia fizyczne są znacznie słabsze od magicznych i taka granica leczenia po wyczerpaniu many jest odpowiednia.
 
 
cibob7 
Użytkownik


Level: 55
Dołączył: 27 Kwi 2016
Wysłany: 28-06-2016, 06:52   

A może skrypt ten działa tak, że twoim przeciwnikiem w skrypcie nie jest cała drużyna a aktualny cel w danej turze. Wtedy by się wszystko zgadzało, bo atakowałeś Krwiopijce :P
 
 
piorun58 
Użytkownik


Level: 217
Dołączył: 26 Mar 2016
Wysłany: 28-06-2016, 13:38   

cibob7 napisał/a:
A może skrypt ten działa tak, że twoim przeciwnikiem w skrypcie nie jest cała drużyna a aktualny cel w danej turze.


Zweryfikowałem tę tezę i chyba masz rację. W związku z czym miałbym pytanie, czy dałoby się to jakoś zmienić i polecenie z pkt 1 odnieść do jakiegokolwiek przeciwnika z drużyny przeciwnej?
 
 
Alanov 
Użytkownik


Nick: Alanov
Level: 145
Wiek: 30
Dołączył: 18 Kwi 2012
Wysłany: 28-06-2016, 21:33   

Przeciwnik: Procent MP >= 15
Przeciwnik: Ilość MP >= 114
Twoja postać: Ilość HP <= 5000
 
 
piorun58 
Użytkownik


Level: 217
Dołączył: 26 Mar 2016
Wysłany: 29-06-2016, 17:56   

Dzięki, ale to nic nie dało. Znowu padłem w walce z krwiopijcą i piekielną panną, bo moja postać zamiast się uleczyć dwukrotnie zaatakowała krwiopijcę. Nie pozostaje mi chyba nic innego jak dostosować się do porady Cayana i gruntownie przebudować cały skrypt.
 
 
Alanov 
Użytkownik


Nick: Alanov
Level: 145
Wiek: 30
Dołączył: 18 Kwi 2012
Wysłany: 29-06-2016, 23:33   

Dobra teraz widzę, że to co napisałem nie ma sensu, musiałem być mocno zmęczony xD Napisz dokładnie co chcesz uzyskać to Ci pomogę :P
 
 
cibob7 
Użytkownik


Level: 55
Dołączył: 27 Kwi 2016
Wysłany: 30-06-2016, 06:36   

On chcę, aby jego postać leczyła się, gdy we walce uczestniczy potwór z ilością many pozwalającą na uderzenie z magii. Jeżeli takowemu wykończy się mana to wtedy ten skrypt po prostu nie działa i jego postać może zaatakować potworka zamiast się leczyć. Kolega ma po prostu więcej obrony fizycznej aniżeli magicznej i są mu straszne tylko potworki magiczne, dlatego do wyczerpania się many takiego potworka musi się leczyć, aby nie zginąć.
 
 
Star Boy v1 
Użytkownik



Nick: Eros
Level: 180
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 11 Kwi 2016
Wysłany: 30-06-2016, 07:13   

Masz zły skrypt. Przeciwnik -> maksymalne mp <= "wartość mamy przeciwnika".
Jak wziąłeś na ilośc mamy to jeżeli jakis mag ma mniej niż "wartość mamy przeciwnika" nie bedziesz sie leczył. Przecież ilośc many w walce z magiem cały czas sie zmienia.
_________________
Wszyscy budujemy tą grę .
 
 
Alanov 
Użytkownik


Nick: Alanov
Level: 145
Wiek: 30
Dołączył: 18 Kwi 2012
Wysłany: 30-06-2016, 10:29   

cibob7 napisał/a:
On chcę, aby jego postać leczyła się, gdy we walce uczestniczy potwór z ilością many pozwalającą na uderzenie z magii. Jeżeli takowemu wykończy się mana to wtedy ten skrypt po prostu nie działa i jego postać może zaatakować potworka zamiast się leczyć. Kolega ma po prostu więcej obrony fizycznej aniżeli magicznej i są mu straszne tylko potworki magiczne, dlatego do wyczerpania się many takiego potworka musi się leczyć, aby nie zginąć.

No to to jest niewykonalne ^^

Najlepsze co można zrobić to to co napisałem, tylko bez Ilości MP. Sam nie wiem czemu to tam dopisałem xD Taki warunek będzie prawdziwy dla obu dopóki piekielnej pannie się MP nie skończy, ale jeżeli po tym nadal będzie sprawdzać dla krwiopijcy to nadal będzie się leczył. Jednak lepsze to niż nie leczyć się wcale.
Przeciwnik: Procent MP >= 15 (to jest tak mniej więcej 114 z tej ilości many, którą podałeś w pierwszym poście)
Twoja postać: Ilość HP <= 5000

Także to jest takie częściowe rozwiązanie xD
 
 
piorun58 
Użytkownik


Level: 217
Dołączył: 26 Mar 2016
Wysłany: 30-06-2016, 20:54   

Star Boy v1 napisał/a:
Przecież ilośc many w walce z magiem cały czas sie zmienia.

Dzięki za podpowiedź, ale opracowałem już sobie całkowicie nowy skrypt i nie mam obecnie żadnych problemów w walce z potworami.
Co do zmiany ilości many, to wiem, że ona się zmienia, dlatego sobie obliczam ile many potrzebuje przeciwnik na użycie danego zaklęcia. Przykładowo piekielna panna używa czaru ogień ***** i jedno zaklęcie zużywa jej zawsze 183 MP, a zatem wartość many przeciwnika powinna wynosić 183. Liczba 114, którą miałem jest obecnie trochę stara, gdyż od czasu wykonywania questów w scythe nie chciało mi się jej aktualizować. Potwory w tamtej okolicy mniej więcej tyle potrzebowały many na atak fizyczny.

Alanov napisał/a:
Jednak lepsze to niż nie leczyć się wcale.


W nowym skrypcie mam kilkanaście leczeń tj. 4 mikstury życia 3, jeżeli postać ma ilość HP pomiędzy 4912, a 6000, łącznie 16 czarów leczenie 3*****, jeżeli postać ma poniżej 5250 HP oraz 4 cztery mikstury życia 4, jak postać ma poniżej 3000 HP.
 
 
Alanov 
Użytkownik


Nick: Alanov
Level: 145
Wiek: 30
Dołączył: 18 Kwi 2012
Wysłany: 30-06-2016, 21:06   

Huehue, myślałem, że chciałeś coś co by działało na jakiekolwiek potwory :D No ale tak też można ^^
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom