Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Tomi każe, ale czy słusznie?
Autor Wiadomość
Pay2Kill 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: s1 Boing, Bless, P2K
Level: 200
Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2012
Skąd: Polska
Wysłany: 10-01-2021, 12:21   Tomi każe, ale czy słusznie?

Witam serdecznie.

Parę dni temu na s6 (nie wiem jak na innych światach) gracz o nicku kodymfo pisał do ludzi zalogowanych i na czacie wiadomości o treści: "Kto chce darmowe kody?", po czym wysyłał je na PW do graczy.
Następnie Tomi dał wszystkim "szczęśliwcom" bany na 30 dni.
Czy słusznie?
Nie! Gracze padli ofiarą prowokacji gracza o w/w nicku.
Wykaz kar mówi:
"Prośba o udostępnianie i/lub udostępnianie innemu graczowi jakichkolwiek informacji niezbędnych do zakupu/doładowania punktów MF karana będzie więzieniem, następnie banem."

Gracze NIE udostępniali swoich danych ani nie prosili tego gracza. (przynajmniej Ci, z którymi pisałem)

Regulamin natomiast rzecze:
"Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za utratę punktów MF spowodowaną udostępnieniem danych dotyczących płatności (treści SMS, numerów telefonów, kodów autoryzacyjnych) osobom trzecim."
Jeżeli gracz kodymfo udostępniał swoje kody autoryzacyjne, to NIE jest to karalne w stosunku do graczy, którzy je otrzymali.

W związku z powyższym wnoszę o unieważnienie banów pokrzywdzonych graczy. Lub o solidnie uzasadnienie utrzymania kary.

Pozdrawiam serdecznie
 
 
Danio19 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cookie
Level: 267
Świat: 6
Dołączył: 13 Sty 2009
Wysłany: 11-01-2021, 17:57   

Powodzenia, wydaje mi się, że Tomi już zajmuję się tą sprawą. A tak poważnie idź na forum mfo3 i napisz mu pw bo inaczej nie masz szans nawet na odpowiedź xD
 
 
izanagi 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 674
Świat: 6
Dołączył: 31 Mar 2020
Skąd: Shinsoo
Wysłany: 11-01-2021, 19:13   

:-D
Ostatnio zmieniony przez izanagi 12-01-2021, 00:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pay2Kill 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: s1 Boing, Bless, P2K
Level: 200
Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2012
Skąd: Polska
Wysłany: 11-01-2021, 20:52   

Danio19 napisał/a:
Powodzenia, wydaje mi się, że Tomi już zajmuję się tą sprawą. A tak poważnie idź na forum mfo3 i napisz mu pw bo inaczej nie masz szans nawet na odpowiedź xD


wiesz, sprawa mnie nie dotyczy. Ale sprawiedliwość musi być karwa kawka!
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 02-02-2021, 17:02   Re: Tomi każe, ale czy słusznie?

Pay2Kill napisał/a:
Witam serdecznie.

Parę dni temu na s6 (nie wiem jak na innych światach) gracz o nicku kodymfo pisał do ludzi zalogowanych i na czacie wiadomości o treści: "Kto chce darmowe kody?", po czym wysyłał je na PW do graczy.
Następnie Tomi dał wszystkim "szczęśliwcom" bany na 30 dni.
Czy słusznie?
Nie! Gracze padli ofiarą prowokacji gracza o w/w nicku.
Wykaz kar mówi:
"Prośba o udostępnianie i/lub udostępnianie innemu graczowi jakichkolwiek informacji niezbędnych do zakupu/doładowania punktów MF karana będzie więzieniem, następnie banem."

Gracze NIE udostępniali swoich danych ani nie prosili tego gracza. (przynajmniej Ci, z którymi pisałem)

Regulamin natomiast rzecze:
"Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za utratę punktów MF spowodowaną udostępnieniem danych dotyczących płatności (treści SMS, numerów telefonów, kodów autoryzacyjnych) osobom trzecim."
Jeżeli gracz kodymfo udostępniał swoje kody autoryzacyjne, to NIE jest to karalne w stosunku do graczy, którzy je otrzymali.

W związku z powyższym wnoszę o unieważnienie banów pokrzywdzonych graczy. Lub o solidnie uzasadnienie utrzymania kary.

Pozdrawiam serdecznie


"Użytkownicy, którzy wykupili punkty MF, oprócz możliwości skorzystania z wykupionych udogodnień, podlegają tym samym zasadom, jakie obowiązują pozostałych użytkowników Gry. W przypadku zablokowania lub usunięcia konta, niewykorzystane punkty MF nie podlegają zwrotowi. Nie ma możliwości wymiany punktów MF na pieniądze (lub jakikolwiek pieniężny ekwiwalent), nawet jeśli nie są one wykorzystane w Grze."

A tutaj wykaz kar:

Prośba o udostępnianie i/lub udostępnianie innemu graczowi jakichkolwiek informacji niezbędnych do zakupu/doładowania punktów MF

I stopień 30 dni, II stopień całkowita blokada

"Dotyczy między innymi:
- treści SMS jaką należy wysłać, aby doładować punkty MF
- kodów potwierdzających SMS
- numerów telefonów

SMS'y można wysyłać jedynie na swoją postać oraz jedynie ze swojego telefonu komórkowego"


Według regulaminu/wykazu kar takie operacje są niedozwolone... ALE zawsze dobrze jest znać tzw. "Przepisy prawa i regulacje dotyczące przedsiębiorców telekomunikacyjnych, mediów i internetu", które mówią wprost co wolno a czego nie wolno egzekwować i udostępniać.
Mamy przestarzały regulamin na miarę dzisiejszych czasów, który nie jest jednoznacznie określony i wszelakie określenia typu "jakichkolwiek informacji" nie powinny mieć miejsca.
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
Pay2Kill 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: s1 Boing, Bless, P2K
Level: 200
Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2012
Skąd: Polska
Wysłany: 03-02-2021, 10:57   

Owszem, natomiast wyraźnie jest zapisane "PROŚBA". Gracz sam wysyłał kody.
Więc regulaminu ukarani gracze nie złamali!
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 07-02-2021, 14:57   

Pay2Kill napisał/a:
Owszem, natomiast wyraźnie jest zapisane "PROŚBA". Gracz sam wysyłał kody.
Więc regulaminu ukarani gracze nie złamali!


"Treści SMS jaką należy wysłać, aby doładować punkty MF - kodów potwierdzających SMS - numerów telefonów SMS'y można wysyłać jedynie na swoją postać oraz jedynie ze swojego telefonu komórkowego."

Na upartego idzie im zostawić bany, ale jak pisałem. Regulamin przestarzały :razz:
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom