Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: ADIHC1
08-03-2010, 19:11
Placebo

Czy wiesz co to jest placebo?
tak
38%
 38%  [ 24 ]
nie
61%
 61%  [ 39 ]
Głosowań: 63
Wszystkich Głosów: 63

Autor Wiadomość
Aaniaa 
Użytkownik



Nick: Anhaga
Level: 12
Wiek: 37
Dołączyła: 02 Lip 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-11-2007, 21:05   Placebo

Czy wiesz co to jest efekt placebo? Jesli w ankiecie odpowiedziałeś "tak", to w poscie opisz, co to wg Ciebie jest.
_________________
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-11-2007, 21:26   

Mały teścik? ;p Pewnie zaraz zamkną, ale co tam ;> Efekt placebo to taka ściema, podajesz pacjentowi lek, który nie działa, ale pacjent myśli, że zastosowano na nim terapię leczniczą i na zasadzie podobnej do autosugestii jego stan zdrowia ulega poprawie.
 
 
Aaniaa 
Użytkownik



Nick: Anhaga
Level: 12
Wiek: 37
Dołączyła: 02 Lip 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-11-2007, 21:35   

Zrobilam ta ankiete, bo mam niedlugo na psychologii lekarskiej opowiadac o efekcie placebo i sie zastanawiam, czy przecietni ludzie wiedza co to jest. Wiec prosze o nie zamykanie tego tematu.
_________________
 
 
dislike 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 180
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lis 2006
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14-11-2007, 21:41   

Sciema nie sciema.. jest to po prostu efekt uwierzenia w zaprezentowane przedstawienie cyklu leczenia a także w cudowność działania leków... który objawia się poprawa samopoczucia, wzrostem optymizmu a co za tym tuptupa wiara w wyzdrowienie i zmiana podstawowej koncentracji umysłu = oddalaniem się od zamartwiania, użalania, myśleniu o bólu.. a skupieniem na pewności w "poprawę", przyjemnościach, na kompletnie innych "rzeczach" w konsekwencji doprowadzając stan umysłu do "ozdrowienia" = "zaprzestanie bądź zniwelowanie przeciętnej wielkości rozmyślań o mękach choroby, bólu, cierpienia"...
 
 
Singami 
Użytkownik



Level: 666
Wiek: 30
Dołączył: 24 Paź 2005
Skąd: K-ce
Wysłany: 14-11-2007, 23:35   

Może to będzie lekki 0fft0p, ale słyszałem taką historyjkę, która jest trochę z tym efektem związana. Otóż często do kliniki bohatera przychodzą pacjenci z jakimiś urojonymi dolegliwościami. W tym wypadku lekarze szeptają pomiędzy sobą że jest to choroba WUM, i trzeba zastosować kurację BDD. Pacjent żegna się i wychodzi.
WUM - Wyjątkowo Upierdliwa Men*a
BDD - But -> Dupa -> Drzwi
_________________
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 15-11-2007, 00:04   

ja głosuję na nie, bo dopiero po przeczytaniu waszych wiadomości i pogooglaniu się dowiedziałem mniej więcej g:P
a skoro to na studia, to oszczędzę g;)
_________________


 
 
 
Lolo
Użytkownik



Nick: Nakishka
Level: 27
Dołączył: 15 Lut 2006
Skąd: Zamość
Wysłany: 16-11-2007, 09:21   

To jest efekt tak jakby wmowienia komuś, że podaje się mu lek, który go uleczy a tak na prawdę jest to zwykła spiryna lub inne badziewie:). Na przykład gdy mamy bardzo chorą babcię i nie ma jak dostac sie do lekarza. To idziemy do niej u mówimy, że jakmiś cudem zdobyliśmy lek, a tak na prawdę jest to chlorochinaldin:P. Babcia wyssie tabletkę i nagle choroba przemija i wszystko jest gites.:)
 
 
tofica 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Tofica
Level: 146
Wiek: 36
Dołączyła: 22 Mar 2007
Skąd: Płock
Wysłany: 16-11-2007, 10:13   

ja pierwsze słysze ale kojaży mi się z jakimś nowotworem czy chorobą :?:
_________________


 
 
 
v_PoGrOmCa_v 
Użytkownik



Level: 999
Dołączył: 26 Sty 2007
Skąd: Kraina Przeszłości
Wysłany: 18-11-2007, 11:42   

Zaznaczyłem TAK , ponieważ kiedy byś podobny temat na forum i poczytałem sobie na inncyh forach o tym;] Przykład dwa posty wyżej sam miałem podać ;]

Jest osoba chora i po prostu nie wierzy , ze coś jej może pomóc , a my niewiedząc już co zrobić wmawiamy jej , ze mamy niezawodny lek aby wyzdrowiała ;] I jak wyzdrowieje jest to efekt placebo;] Tabletka nie jest w stanie uzdrowić chorej , ale jej organizm bardzo wierzy , ze to naprawdę działa i sam się regeneruje;]

Gdy się oczyta na temat placebo to w historii były przypadki zwane "cudami" , które mogły być efektem placebo;] Np. Niektórzy mówią , ze Ojciec Pio korzystał z tego efektu.

@ Down

Masz rację ;) Przypomniało mnie się , że była wzmianka o placebo gdy mówiliśmy o LD
czy OObe.
_________________

"Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy, że jest wolny"

John Wolfang von Goethe (1749-1832)

Coś się kończy, coś się zaczyna.
Ostatnio zmieniony przez v_PoGrOmCa_v 18-11-2007, 18:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 18-11-2007, 13:32   

nie było tematu o Placebo, może w jakimś temacie była wzmianka, ale tak całego tematu jak np. ten nie było g;) przynajmniej nie na tym forum g:)
_________________


 
 
 
Anusiak
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 100
Dołączył: 28 Wrz 2007
Wysłany: 20-11-2007, 16:48   

nie wiem co to jest ale z jakimś sokiem mi się kojarzy :P
 
 
skulio 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Wysłany: 20-11-2007, 17:12   

Jak już wcześniej zauważyli inni jest to tzw. "leczenie na wiarę" i co śmieszniejsze ja ten efekt wykorzystałem parę razy.
Moja malutka kuzynka(ma 5-6 lat :) ) choruje na chorobę lokomocyjną, no i jak już jej się zbierało na wymioty dałem jej witaminę C i powiedziałem, że to lek. Jakimś dziwnym trafem przez całą drogę już ani razu nie zbladła.
_________________
 
 
Kawu_ 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: KaWu
Level: 109
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lut 2007
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24-12-2007, 12:39   

Tak, wiem co to jest, ale co da rozpisywanie sie na ten temat? Skoro efekt placebo zostal wyjasniony dobrze w 3 pierwszych odpowiedziah?
Swoja droga, swego czasu pisalem o placebo w topicu w ktorym ktos poruszyl temat religii.
_________________
 
 
 
Krzeja 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Chaciu
Level: 60
Wiek: 34
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 19-01-2008, 10:13   

Placebo to:
a) Taka roślinka :)
b) Taki zespół :P
 
 
 
graci 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 109
Wiek: 31
Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: Szczytno
Wysłany: 31-01-2008, 17:18   

Pastylki, które mają obojętne działanie na zdrowie pacjenta.
Są podawane, aby wierzył on, że dostał jakieś skuteczne leki czy coś takiego :)
Ogólnie, żeby stan psychiczny się poprawił.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom