Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Forum a portal
Autor Wiadomość
Crypton 
Game Master



Level: 230
Dołączył: 14 Gru 2006
Skąd: Opole
Wysłany: 27-09-2008, 15:51   Forum a portal

Przed momentem przeczytałem te wszystkie smuty jakie prawiliście
na ShoutBoxie na temat podziału społeczeństwa ... i bardzo tego żałuję,
bo założyłem się z pewną osobą o bańke że Wam nie wygarne paru rzeczy.
Pozdro Ash ... :) Wisisz mi właśnie piękny banknocik o nominale 100.

A więc zacznijmy od tego, abyś moja droga Sheep i mniej drogi Michulu
nie wtrącali się w nie swoje sprawy z durnymi komentarzami ...
Cytat:
[Dzisiaj 14:42] Sheep: mmmhm...wiec na tamto forum poszli ludzikowie bo dostali kolorki :< a to się zakurzy :<

Cytat:
Dzisiaj 14:19] MichuL: żenua, przecież już dawno temu było wszystko uzgodnione przez obie strny, a jak kilku dzieciakom się nie podoba to niech wracają do przedszkola...

Gdy dowiedziałem się o decyzji Phantoma, że forum poradnika ma być
połączone z oficjalnym forum, to mi ręce opadły ... Pomyślałem:
Dlaczego powinniśmy podlegać osobom, które z czasem itak zaczną
manipulować wszystkim na forum, a gdy zasugeruje się jakieś zmiany
z góry będą na "nie"?

Powoli zaczęły się wykruszać działy graficzne, zawsze trzeba się naprodukować
aby cokolwiek zostało dodane itp. itd.
Ludzie poszli tam, gdzie jest im lepiej. Na tym forum powstała pewna grupa
rządząca, której wszystko wydaje się że jest OK. Zauważcie, że osoby
aktywne jeszcze za czasów świetności tego forum w większości po prostu uciekły
i coraz rzadziej tu wpadają.
Oddzieliliśmy się znowu od oficjalnego forum i mamy o niebo lepszy komfort.
Możemy wprowadzać bez zbędnych dyskusji to co jest dobre, nie musimy prosić
się kogoś.
To forum stało się nudne. Pytacie dlaczego? A widzieliście na nim przez ostatnie
naście tygodni jakieś zmiany na plus? To jest tylko jeden powód, a zapewniam Was
że jest ich o wiele wiecej ...

Tyle ode mnie, dziękuję.
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 27-09-2008, 16:18   

Crypton napisał/a:
Gdy dowiedziałem się o decyzji Phantoma, że forum poradnika ma być
połączone z oficjalnym forum, to mi ręce opadły

Nie tylko tobie ... cóż, teraz wiem, że podjąłem złą decyzję (jak człowiek nie spróbuje to się nie przekona, no tak?...).

[ Dodano: 27-09-2008, 17:20 ]
Cytat:
Przed momentem przeczytałem te wszystkie smuty jakie prawiliście
na ShoutBoxie na temat podziału społeczeństwa

Wracając do tego podziału społeczeństwa...
uważacie, że je rozbijamy/rozdzielamy na dwa fora?
Człowiek ma prawo wyboru, wybierze miejsce gdzie mu najlepiej :)
 
 
Skailer 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Skailer
Level: 150
Wiek: 28
Dołączył: 31 Maj 2007
Wysłany: 27-09-2008, 16:23   

Ja jak zwykle nie w temacie g:P
Zgadzam się z tobą Crypton - to forum jest po prostu nudne. Grafika to już kompletna żenada, FS zamknięte, gospoda się wyniosła, Areen zwleka z otwarciem areeny, HP... HP... nie wiem nawet co tu napisać...
Na SB toczą się tylko 2-3 tematy monotonnie, a mianowicie Akty, Linux i czasem coś ciekawego...
Jak sam trafnie zauważyłeś tu o wszystko trzeba się prosić, męczyć, żeby zostało wprowadzone.
A nasza administracja ma w wielkim poważaniu forum...
Portal-Forum to coś zupełnie odwrotnego, tam pogadasz z Marcinem i wszystko cacy :)

To tyle ode mnie g:okulary

@EDIT:
Cytat:
Człowiek ma prawo wyboru, wybierze miejsce gdzie mu najlepiej :)

Święte słowa :P
_________________
Arena: Moderator [ Zasady ] [ Regulamin ] [ Ogłoszenia ]

| Gospoda: Skailer Shuntzz 85g | Wojownik/Kucharz/Złodziej |
Ostatnio zmieniony przez Skailer 27-09-2008, 16:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mnietuniema
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 22 Paź 2006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-09-2008, 16:24   

Crypton napisał/a:
Gdy dowiedziałem się o decyzji Phantoma, że forum poradnika ma być
połączone z oficjalnym forum, to mi ręce opadły ...

największą wadą tej decyzji było to, że jednocześnie nie dano możliwości ignorowania wybranych działów forum... :twisted:
 
 
Crypton 
Game Master



Level: 230
Dołączył: 14 Gru 2006
Skąd: Opole
Wysłany: 27-09-2008, 16:30   

mnietuniema napisał/a:
Crypton napisał/a:
Gdy dowiedziałem się o decyzji Phantoma, że forum poradnika ma być
połączone z oficjalnym forum, to mi ręce opadły ...

największą wadą tej decyzji było to, że jednocześnie nie dano możliwości ignorowania wybranych działów forum... :twisted:


O to dopiero trzeba było się prosić i niedawno dodano
tego moda - już za późno. :D
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 27-09-2008, 16:33   

Cytat:
To forum stało się nudne. Pytacie dlaczego? A widzieliście na nim przez ostatnie
naście tygodni jakieś zmiany na plus? To jest tylko jeden powód, a zapewniam Was
że jest ich o wiele wiecej ...

Skailer napisał/a:
Zgadzam się z tobą Crypton - to forum jest po prostu nudne. Grafika to już kompletna żenada, FS zamknięte, gospoda się wyniosła, Areen zwleka z otwarciem areeny, HP... HP... nie wiem nawet co tu napisać...
Na SB toczą się tylko 2-3 tematy monotonnie, a mianowicie Akty, Linux i czasem coś ciekawego...
Jak sam trafnie zauważyłeś tu o wszystko trzeba się prosić, męczyć, żeby zostało wprowadzone.
A nasza administracja ma w wielkim poważaniu forum...

DOKŁADNIE... co robić na tym forum ? "porzyczac kasy na ekfipónek na s1" robić avki, chociaż i tak każdy już to olewa... chyba i ja przeniose się na tamto forum...
_________________
 
 
Zyga 
Użytkownik Roku 2007!



Profesja: Wojownik
Nick: Andachiel
Level: 199
Wiek: 32
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Gliwice
Wysłany: 27-09-2008, 16:37   

Po prostu na forum zrobiła się bardzo nieprzyjemna atmosfera, dobrała się tzw "forumowa śmietanka" i to oni uważają się za panów i władców. Proste, jednym sie podoba bardziej tam, drugim tu i nie miejsce im tego za złe. Ja tutaj mam "Zobacz posty nieprzeczytane [33333]", jedyne co robię to zaglądnę to swojego działu i zamknę co trzeba. Michał ma rację, tu jest najnormalniej nudno. Dla idealnego przykładu temat o csie został zamknięty bo jakichś trzech lapsów po 12 lat każdy prowokowało do kłótni, a na tym ucierpiało wiele osób.
_________________
 
 
BARTOSh 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: -1
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2005
Skąd: Pabianice
Wysłany: 27-09-2008, 16:40   

Zyga napisał/a:
Dla idealnego przykładu temat o csie został zamknięty bo jakichś trzech lapsów po 12 lat każdy prowokowało do kłótni, a na tym ucierpiało wiele osób.
sprawa została wyjaśniana juz dziesiątki tysięcy razy... mało Wam jeszcze?
_________________


リョコ カワチ || バルトシュ クリシャック || Regulaminy || Arena ||
 
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 27-09-2008, 17:06   

BARTOSh napisał/a:
Zyga napisał/a:
Dla idealnego przykładu temat o csie został zamknięty bo jakichś trzech lapsów po 12 lat każdy prowokowało do kłótni, a na tym ucierpiało wiele osób.
sprawa została wyjaśniana juz dziesiątki tysięcy razy... mało Wam jeszcze?

Z takim szefami Hyde Parku to tylko konie kraść :grin: :cool:
Aż tak wam przeszkadzał ten temat?
Zabawa w zamykanie tego tematu też była fajna prawda?
Przecież można ukarać osoby, które łamią regulamin a nie zamykać wszystkim temat - tylko po co? Lepiej zamknąć lub pogadać/postraszyć , że się zamknie i przy okazji podenerwować użytkowników :cool:
Zresztą, to nie temat do dyskusji o 'tym' temacie.
 
 
BARTOSh 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: -1
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2005
Skąd: Pabianice
Wysłany: 27-09-2008, 17:15   

więc po co ją zaczynasz? ... >.<
_________________


リョコ カワチ || バルトシュ クリシャック || Regulaminy || Arena ||
 
 
 
Singami 
Użytkownik



Level: 666
Wiek: 30
Dołączył: 24 Paź 2005
Skąd: K-ce
Wysłany: 27-09-2008, 17:27   

Nudno się wydaje tym którzy nie grają w MF-a, czyli chyba 50% moderatorów, jak nie więcej (w tym ja). Z chęcią zobaczyłbym w HP jakieś tematy do głębszej dyskusji, ale rzadko dochodzą one do zaawansowanego stadium, a nawet jak dochodzą to są zamykane bo się ktoś zaczyna żreć z kimś innym...
_________________
 
 
BARTOSh 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: -1
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2005
Skąd: Pabianice
Wysłany: 27-09-2008, 17:30   

... wypraszam sobie, żaden temat nie został zamknięty w HP od conajmniej miesiąca
_________________


リョコ カワチ || バルトシュ クリシャック || Regulaminy || Arena ||
 
 
 
Singami 
Użytkownik



Level: 666
Wiek: 30
Dołączył: 24 Paź 2005
Skąd: K-ce
Wysłany: 27-09-2008, 17:35   

Bo... patrz część pierwsza poprzedniego posta 8)

Często jest też tak że wszyscy się już wypowiedzą w danej kwestii i już dalej nikt nie ciągnie tematu. Ja bym zezwolił na offtop w takich przypadkach, może coś się zacznie rozkręcać.
_________________
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-09-2008, 17:39   

Crypton napisał/a:
gdy zasugeruje się jakieś zmiany
z góry będą na "nie"?

Jakieś konkrety? Jakie zmiany proponowaliście, co do których władza forum byłaby z góry na nie?

Cytat:
Powoli zaczęły się wykruszać działy graficzne

Co jest tego przyczyną? Zła administracja tymi działami? Czy fakt, że ludziom najzwyczajniej w świecie się nie chce?

Crypton napisał/a:
zawsze trzeba się naprodukować
aby cokolwiek zostało dodane itp. itd.

Masz rację, to jest problem. Osoby, które mają techniczne możliwości dokonania poważniejszych zmian na forum (czyt. Tomi i Jacek) mają własne zajęcia i nie chcą bądź nie mogą ingerować za bardzo w forum. Przydałby się administrator, który zajmowałby się wyłącznie albo chociaż głównie forum. Słyszałem, że są z tym problemy natury technicznej, bo forum jest powiązane z grą, ale nie przekonuje mnie to - każdy techniczny problem da się rozwiązać, a już na pewno ten.

Crypton napisał/a:
Na tym forum powstała pewna grupa
rządząca, której wszystko wydaje się że jest OK.

Kto? Nie przypominam sobie żeby ADI kiedykolwiek wygłaszał tezę, że wszystko jest OK.

Crypton napisał/a:
Zauważcie, że osoby
aktywne jeszcze za czasów świetności tego forum w większości po prostu uciekły
i coraz rzadziej tu wpadają.

Nie ma się co dziwić. Ludzie dorastają, priorytety się zmieniają, nie ma już czasu na takie bzdury jak forum. Osobiście nie znam ani jednej osoby, która dawniej była aktywna na forum, a teraz nie jest, bo forum jest źle prowadzone. Za to znam sporo osób, które odeszły z forum z powodu braku czasu (Kafar, X-F), wysuwam więc wniosek (być może błędy), że takie osoby stanowią większość wśród tych, co odeszły.

Crypton napisał/a:
A widzieliście na nim przez ostatnie
naście tygodni jakieś zmiany na plus?

Ignorowanie działów :)

Phantom napisał/a:
Wracając do tego podziału społeczeństwa...
uważacie, że je rozbijamy/rozdzielamy na dwa fora?

Nie, nie w tym rzecz. Po prostu istnienie dwóch oficjalnych for jednej (w dodatku średnio popularnej) gry, jest zupełnie zbędne. Czy dajmy na to Blizzard ma dwie oficjalne strony internetowe? Nie. A dlaczego? Bo albo byłyby identyczne pod względem treści (to po co w takim razie dwie, jak jedna wystarcza) albo część informacji byłaby zawarta na jednej stronie, a część na drugiej (a która jest na której? nie wiadomo - męcz się użytkowniku, szukaj po wszystkich możliwych miejscach przydatnej ci informacji). Taki sam problem jest tutaj. Rozumiem, że mogą być dwie racje za nowym forum:
- Na tym nie ma kto dokonywać zmian, i to rzeczywiście jest problem. Zresztą już chyba kiedyś pisałem, że to forum potrzebuje nie Junior Admina, tylko Admina. Byłem zdziwiony, że Tomi powołał wyłącznie ADIego po pozbawieniu Mirka i Susa funkcji. No ale pisaniem nic się nie zmieni...
- Szefostwo nie odpowiada wszystkim. Tylko tu nasuwa mi się pytanie: Jakie macie uwagi do sposobu "rządzenia" przez ADIego? Bo nie przypominam sobie, żeby ktoś (a już na pewno nie Marcin) przed przekształceniem portalu na forum zgłaszał do niego jakieś pretensje. Poza tym ADI zadeklarował się, że jeśli jego praca nie odpowiada, to może zrezygnować z pełnionej funkcji. Więc w czym w ogóle problem? Skoro admin daje przyzwolenie, żeby Marcin czy kto tam inny był administratorem na "drugim oficjalnym forum", to dlaczego nie da mu takich uprawnień na "pierwszym oficjalnym forum"? Po co tworzyć coś od początku, skoro jest już gotowe, a wymaga tylko pewnych zmian?

Skailer napisał/a:
Na SB toczą się tylko 2-3 tematy monotonnie, a mianowicie Akty, Linux i czasem coś ciekawego...

A to ciekawe... Spójrzmy na ostatnie tematy na SB: dyskusja o CS-ie (i wykorzystaniu w nim OpenGL), TQ kupuje nagrywarkę, jakiś koleś chce, żeby mu kasę pożyczyć, dyskusja o zbiorze naturalnym, jakieś linki do komiksów i filmików, Majk szuka peruki, Kaszka reklamuje swoją galerię, dyskusja o tym, czy portal powinien być portalem czy forum, Sheep chwali się swoją krową, rozmowa o szestnastce Majka. Koniec. Wybacz, znalazłem mnóstwo różnych dyskusji na SB toczonych od wczoraj i ani jedna nie dotyczyła zarówno Linuksa, jak i aktów. Przestańcie bredzić, że tylko o tym rozmawiamy. Chyba że w myśl Goebbelsa uważacie, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

Skailer napisał/a:
A nasza administracja ma w wielkim poważaniu forum...

Z tym się zgodzę, ale na to sami nic nie poradzimy, admin nawet nie odpisuje na moje PW. Potrzeba kogoś, kto ma dobre dojścia (Marcin?).
 
 
Skailer 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Skailer
Level: 150
Wiek: 28
Dołączył: 31 Maj 2007
Wysłany: 27-09-2008, 17:53   

Pitazboras napisał/a:
Z tym się zgodzę, ale na to sami nic nie poradzimy, admin nawet nie odpisuje na moje PW. Potrzeba kogoś, kto ma dobre dojścia (Marcin?).

Najlepszy wybór :P Gdyby Marcin (Phantom) zajął by się tym forum, z poziomu admina z dostępem do FTP, to forum nabrałoby obrotów...
Ale o tym to my możemy pomarzyć...
Pitazboras napisał/a:
A to ciekawe... Spójrzmy na ostatnie tematy na SB: dyskusja o CS-ie (i wykorzystaniu w nim OpenGL), TQ kupuje nagrywarkę, jakiś koleś chce, żeby mu kasę pożyczyć, dyskusja o zbiorze naturalnym, jakieś linki do komiksów i filmików, Majk szuka peruki, Kaszka reklamuje swoją galerię, dyskusja o tym, czy portal powinien być portalem czy forum, Sheep chwali się swoją krową, rozmowa o szestnastce Majka. Koniec. Wybacz, znalazłem mnóstwo różnych dyskusji na SB toczonych od wczoraj i ani jedna nie dotyczyła zarówno Linuksa, jak i aktów. Przestańcie bredzić, że tylko o tym rozmawiamy. Chyba że w myśl Goebbelsa uważacie, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.

Dobra, zwracam honor... dawno tam nie zaglądałem...
_________________
Arena: Moderator [ Zasady ] [ Regulamin ] [ Ogłoszenia ]

| Gospoda: Skailer Shuntzz 85g | Wojownik/Kucharz/Złodziej |
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom