Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:42
Nowy sposób kupowania :)
Autor Wiadomość
Kyrstron 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Kyrstron
Level: 52
Świat: 3
Dołączył: 05 Maj 2009
Wysłany: 29-07-2010, 16:44   Nowy sposób kupowania :)

Moja propozycja jest następująca :

Z mojej wiedzy wynika że nie szykuje się już poważniejszy upek w MFO2
więc ta propozycja jest do MFO3 :)

Jeżeli ta propozycja już była nie bijcie mocno xD

Co wy na to żeby zamiast sklepu był megasuperuberhiper rynek?

i na tym rynku mielibyśmy pojawiających i znikających kupców z rożnymi przedmiotami
kupcy byliby różni i można by od nich kupić np jakiś hełm za 10k golda ale już u 2 takiego kupca kosztowałby ten sam hełm 12k i tak dalej.
U kupców możnaby również sprzedawać po różnych cenach :) itp

zmiana ta usprawniłaby automatycznie kombinowanie u graczy i oczywiście gra byłaby ciekawsza

czekam na komentarze :)
 
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 29-07-2010, 21:58   

Hmmm, znając możliwości edytora questów do MFO3 to jestem skłonny powiedzieć, że da się coś takiego zrobić :)
 
 
Kyrstron 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Kyrstron
Level: 52
Świat: 3
Dołączył: 05 Maj 2009
Wysłany: 29-07-2010, 22:03   

i dlatego napisałem xD
 
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 29-07-2010, 22:08   

Wg. dobry pomysł. Jak dla mnie stare rozmowy z kupcem i kupowanie podchodząc do niego to jest coś. Niestety opieram się na samym skrypcie. Gorzej byłoby z wizualizacją przedmiotu (patrz sklep w MFO2). Po prostu na aktualnym wyglądzie okna dialogów postaci raczej wyglądałoby kiepsko.
 
 
Kyrstron 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Kyrstron
Level: 52
Świat: 3
Dołączył: 05 Maj 2009
Wysłany: 29-07-2010, 22:19   

moja propozycja umożliwiła by kombinowanie

kupić taniej sprzedać drożej itd to jest to!

[ Dodano: 29-07-2010, 22:22 ]
co jest? tylko Gm Areen jest na forum?
 
 
 
Ziomusiq 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 120
Wiek: 29
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 29-07-2010, 23:28   

Kyrstron napisał/a:
tylko Gm Areen jest na forum?


Nie, po prostu wszyscy olewają ten dział.

IMO nie ma sensu pisania propozycji do czegoś, czego się na oczy nie widziało...
_________________
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 30-07-2010, 00:38   

Nie podoba mi się wspomniana losowość - zupełnie nie rozumiem, dlaczego ceny w "sklepie" miałyby być za każdym razem inne? Dlaczego jedni mieliby płacić za przedmiot w "sklepie" więcej, a inni mniej? Chcesz "promocji" to wypatruj ich na targu.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 30-07-2010, 01:33   

Adihacz, może nie tyle co o cennik mi chodzi bo powinien być stały, ale raczej o losową dostępność przedmiotów itp. Ale wtedy gra powinna polegać kompletnie na czym innym ;d
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 30-07-2010, 03:27   

W sumie to powinno byc podzielone na przedmioty ze sklepu, ze stala cena oraz przedmioty z jakims losowym bonusem i cena lekko odchodzaca od podobnego przedmiotu ze sklepu (np helm ze sklepu wart iles tam, helm od nieznajomego ma 110% obrony normalnego helmu i jego cena jest wyzsza-bonus i cena bylaby losowa).
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 30-07-2010, 17:49   

Areen, "losową dostępność przedmiotów" masz na targu ; >

W przypadku Nieznajomego wszyscy mają takie same szanse na zdobycie tych samych przedmiotów, w tej samej cenie.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 30-07-2010, 19:40   

Adihacz, ale tu chodzi o to by wprowadzić coś ciekawszego niż ciągle klepanie w sklepie KUP. Wolałbym chodzić do jakiegoś marketu, czy co. Może z tą losowością przesadziłem, ale tak czy siak fajny pomysł.

I teraz nasunął mi się inny pomysł. Może zamiast targu, który aktualnie mamy, zrobić wirtualny? Ze stoiskami, graczami, którzy mają coś na sprzedaż, w rozmową w czasie rzeczywistym... to byłoby coś... Stworzenie jednej mapki to nie problem, gracz wchodzi, szuka tego co potrzebuje, targuje się, kupuje i gitara :)
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 30-07-2010, 19:57   

Areen napisał/a:
Adihacz, ale tu chodzi o to by wprowadzić coś ciekawszego niż ciągle klepanie w sklepie KUP. Wolałbym chodzić do jakiegoś marketu, czy co.

Jeszcze zatęsknisz za obecnym rozwiązaniem ; >

Dam sobie rękę uciąć, że po wprowadzeniu v3, będą się pojawiać wręcz odwrotne propozycje.
Areen napisał/a:
I teraz nasunął mi się inny pomysł. Może zamiast targu, który aktualnie mamy, zrobić wirtualny? Ze stoiskami, graczami, którzy mają coś na sprzedaż, w rozmową w czasie rzeczywistym... to byłoby coś... Stworzenie jednej mapki to nie problem, gracz wchodzi, szuka tego co potrzebuje, targuje się, kupuje i gitara :)

To teraz wyobraź sobie jaki chaos i spam towarzyszyłby temu. Zamiast udać się do odpowiedniego NPC i przejrzeć posegregowane oferty (i móc je wyszukiwać), wolałbyś ścierać się na czacie czy ktoś ma na sprzedaż dany przedmiot, a potem jeszcze się targować?

Nie wiem skąd tendencje do komplikowania prostych rzeczy.
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 30-07-2010, 20:03   

Cytat:
I teraz nasunął mi się inny pomysł. Może zamiast targu, który aktualnie mamy, zrobić wirtualny? Ze stoiskami, graczami, którzy mają coś na sprzedaż, w rozmową w czasie rzeczywistym... to byłoby coś... Stworzenie jednej mapki to nie problem, gracz wchodzi, szuka tego co potrzebuje, targuje się, kupuje i gitara :)

Ta, od razu zrobmy jakas tibie lub metina...

Jakis element niespodziewanki w postaci losowych cen/nieznajomego by sie przydal. Zawsze troche adrenalinki...
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 30-07-2010, 20:05   

ADIHC1 napisał/a:
To teraz wyobraź sobie jaki chaos i spam towarzyszyłby temu. Zamiast udać się do odpowiedniego NPC i przejrzeć posegregowane oferty (i móc je wyszukiwać), wolałbyś ścierać się na czacie czy ktoś ma na sprzedaż dany przedmiot, a potem jeszcze się targować?


Czat byłby tylko pomiędzy osobą, która kupuje, a którą sprzedaje. Głównego czata targu może by nawet nie być.

Tendencja jest bo aktualny system gry jest nudny, a gracze potrzebują innowacji.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 30-07-2010, 20:11   

Areen napisał/a:
Czat byłby tylko pomiędzy osobą, która kupuje, a którą sprzedaje. Głównego czata targu może by nawet nie być.

Tak, ale najpierw musisz znaleźć gracza z interesującą Cię ofertą i w tym celu będziesz pewnie spamował na ogólnym czacie.

Poza tym zupełnie nie wiem po co dorabianie do tego większych filozofii - chyba wszyscy zdają sobie sprawę, że targ w v3 będzie "wolny". Wszystko to, co chcesz może być załatwione poprzez bezpośrednią wymianę przedmiotów między graczami, a skoro na targu i tak nie będzie ograniczeń, to ta opcja prawie na pewno się pojawi.
Areen napisał/a:
Tendencja jest bo aktualny system gry jest nudny, a gracze potrzebują innowacji.

Sztućce też są nudne, ale wciąż z nich korzystasz, nie szukasz udziwnień - dlaczego? Dlaczego zmieniać coś, co funkcjonuje dobrze?

Targ nie jest miejscem do szukania przygód, to miejsce, w którym "załatwia się interesy", a tego procesu nie powinno się niepotrzebnie komplikować.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom