Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy w SMS'ach
Autor Wiadomość
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 21-01-2010, 20:44   Błędy w SMS'ach

ZANIM COŚ TUTAJ NAPISZESZ ZAPOZNAJ SIĘ Z INFORMACJĄ PONIŻEJ!

BŁĘDY POWINNO SIĘ ZGŁASZAĆ ZA POMOCĄ FORMULARZA W GRZE W ZAKŁADCE USŁUGI->ZGŁASZANIE BŁĘDÓW. TUTAJ ZGŁASZAMY JEDYNIE W OSTATECZNOŚCI.

A poniżej ogóle info jak działa cały mechanizm SMS i najczęstsze błędy:

SMS, który wysyłacie nie przychodzi bezpośrednio do gry. Najpierw przychodzi on do pośrednika (właściciel numeru premium), który następnie przesyła go do MF na podstawie treści, która w SMS'ie jest zawarta. Aby SMS był zaliczony dla MF w treści musi znaleźć się przynajmniej początkowa cząstka: HPAY.MF.
Jeśli tu jest popełniony błąd, to SMS nigdy do nas nie dojdzie, a pozostanie u pośrednika, który nie bierze odpowiedzialności za tego typu pomyłki wysyłających (jest to zastrzeżone w ich regulaminie).

Oto rozpiska najczęściej popełnianych błędów, co one powodują i gdzie szukać pomocy:

1) wysyłka pod zły numer - SMS nie dociera do nikogo (o ile nie trafiliśmy przypadkiem w inny aktywny numer) - zatrzymuje się prawdopodobnie w systemie operatora komórkowego, który zazwyczaj kasuje za niego. Reklamacja w tym przypadku jedynie do operatora Waszego telefonu komórkowego. Szanse na odzyskanie - małe, bo operatorzy robią zastrzeżenia w regulaminach, że nie odpowiadają za takie pomyłki

2) wysyłka pod dobry numer, ale ze złą treścią i na tyle złą, że nie ma HPAY.MF.
sms trafia do pośrednika, ale ten nie może zlokalizować do kogo ma go dalej przesłać (SMS zostaje więc u nich i nigdy nie dociera na konto gry) lub jeśli trafiliśmy przypadkiem treścią w inną usługę to wysyła nam kod do tej innej usługi. Wtedy kod z oczywistych przyczyn w MF nie działa. (bo nie został zaliczony na konto gry tylko jakiejś innej firmy)
Reklamacja jedynie do firmy Homepay: https://ssl.homepay.pl/reklamacje/
Oczywiście firma ta zastrzega w regulaminie, że nie odpowiada za tego typu pomyłki i to czy uzna reklamację zależy tylko i wyłącznie od jej dobrej woli.

3) wysyłka pod dobry numer, ze złą treścią ALE z zachowaną cząstką HPAY.MF. - tu już jest dobrze, bo SMS dochodzi do gry i podając numer telefonu i kod (o ile go otrzymaliście) możecie odzyskać takiego SMS'a na swoje konto.

te 3 powyższe błędy zdarzają się najczęściej - 99% przypadków. A pozostały 1%...

4) wszystko wysłaliście dobrze, ale nie dostaliście kodu, natomiast doszedł on do gry - zdarza się to BARDZO RZADKO, ale tu też mogę pomóc jeśli dostanę zgłoszenie poprzez formularz. Dzieje się tak jeśli wystąpi jakiś błąd po stronie waszego operatora komórkowego, który z jakiś powodów nie odesłał Wam kodu. Dokładnie wygląda to tak: Homepay otrzymał waszego SMS'a - powiadomił o tym grę, powiadomił o tym operatora żeby odesłał Wam kod i tu operator zawodzi - na szczęście jest to niegroźne bo skoro SMS jest w grze to można go odzyskać.

5) wszystko wysłaliście dobrze, nie otrzymaliście kodu i nie doszedł on do gry - zdecydowanie najgorszy przypadek - gdzieś wystąpił błąd - albo po stronie operatora komórkowego albo po stronie homepaya. Reklamację zgłaszamy do Homepaya, który powinien to wyjaśnić, a przynajmniej sprawdzić czy błąd nie powstał u nich. Jeśli powstał u nich to go naprawiają, jeśli nie to odsyłają do operatora i tam trzeba reklamację zgłaszać. Oczywiście to wszystko trwa nawet 30 dni i oczywiście jest to zgodne z regulaminem.

Mam nadzieję, że ten opis uzmysłowi Wam, ze admin gry naprawdę nie ma wpływu na większość przypadków, a co ważniejsze - w wyniku większości błędów ponosi straty tak samo jak osoba wysyłająca obarczony błędem SMS.
Ostatnio zmieniony przez Tomi 28-11-2011, 17:29, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
seba274 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 14
Dołączył: 07 Sty 2010
Wysłany: 02-02-2010, 19:04   

wysłałem formularz ale nie odpowiada mi więc piszę tutaj
wysłałem sms za 35mf zabrało mi około 11zł i przyszła mi wiadomość o treści błąd to nie możliwe bo sprawdzałem z 5razy treść i numer
_________________
http://forum.freeware.info.pl/
Zapraszam do rejestracji
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 02-02-2010, 23:27   

seba274 napisał/a:
wysłałem formularz ale nie odpowiada mi więc piszę tutaj
wysłałem sms za 35mf zabrało mi około 11zł i przyszła mi wiadomość o treści błąd to nie możliwe bo sprawdzałem z 5razy treść i numer

a ile czasu czekasz? Czy wysyłałeś jakieś SMS'y bezpośrednio po sobie czy to był jedyny?
 
 
seba274 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 14
Dołączył: 07 Sty 2010
Wysłany: 03-02-2010, 11:32   

czekałem z kilka dni
tylko 1wysłałem
_________________
http://forum.freeware.info.pl/
Zapraszam do rejestracji
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 03-02-2010, 12:19   

seba274 napisał/a:
czekałem z kilka dni
tylko 1wysłałem


prześlij mi na PW wszelkie szczegóły dot. tego SMS. Data wysłania, numer tel, numer na jaki wysłałeś, jaka dokładnie treść. Upewnij się też, że na pewno treść i numer były poprawne. Jeśli masz możliwość zrób zdjęcie z "wiadomości wysłanych" w telefonie.
 
 
seba274 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 14
Dołączył: 07 Sty 2010
Wysłany: 04-02-2010, 17:55   

już nie musisz sie fatygować na końcu zauważyłem że nie chcący wstawiłem kropkę
Teraz gram w Farm Days: http://online.freeware.info.pl/farm-days.html
Ostatnio zmieniony przez seba274 03-04-2018, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
adam11
Użytkownik


Profesja: Mag
Nick: Damdavido
Level: 84
Dołączył: 10 Lut 2010
Wysłany: 10-02-2010, 16:46   

Czesc mam taki duzy problem wkurz mnie to wysylalem sms-y, raz wyalalem 8 jeden co 1 minute przyszlo tylko 5.... na drugi idzien znowu 3 sms-y wyslalem... żaden nie przyszedl pisalem o tym na dotpay (czy jakos tak) i nic wczoraj 2 sms po 3.66 wyslalem i nic prosze o zworucenie mi tych MF BEde Wdzieczny :neutral:
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 10-02-2010, 22:43   

adam11 napisał/a:
Czesc mam taki duzy problem wkurz mnie to wysylalem sms-y, raz wyalalem 8 jeden co 1 minute przyszlo tylko 5.... na drugi idzien znowu 3 sms-y wyslalem... żaden nie przyszedl pisalem o tym na dotpay (czy jakos tak) i nic wczoraj 2 sms po 3.66 wyslalem i nic prosze o zworucenie mi tych MF BEde Wdzieczny :neutral:


Jeśli czekasz na odp. z Dotpay dłużej niż 7 dni roboczych to:
prześlij mi na PW wszelkie szczegóły dot. tych SMS. Data wysłania, numer tel, numer na jaki wysłałeś, jaka dokładnie treść. Upewnij się też, że na pewno treść i numer były poprawne. Jeśli masz możliwość zrób zdjęcie z "wiadomości wysłanych" w telefonie.
I czy dostałeś jakiekolwiek treści zwrotne, czy pobrane zostały środki z konta? I jaka to sieć?
Dla każdego problematycznego SMS'a oddzielnie całe info.

Do czasu wyjaśnienia problemu nie wysyłaj kolejnych SMS'ów z tego telefonu - możliwe że dostałeś blokadę na premium, szczególnie jeśli to telefon na kartę w plusie. Blokują czasami prewencyjnie gdy jednego dnia wyśle się za dużo SMS'ów pod kolej
 
 
Yushie 
Użytkownik


Profesja: Mag
Nick: 3-Pack
Level: 230
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-02-2010, 11:38   

Kupiłem dziś MF'y przez Dotpay odpowiedz na maila już dostałem że transakcja przebiegła prawidłowo a MF'ow na koncie nie mam o co chodzi?
 
 
Woj Mroku 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Woj1910
Level: 140
Wiek: 29
Dołączył: 22 Maj 2008
Wysłany: 20-02-2010, 15:53   

Yushie, zły dział. to są błędy w smsach..
_________________

Woj1910 -4 - Landern
 
 
MySticK 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Hyonimaru
Level: 120
Wiek: 33
Dołączył: 03 Wrz 2008
Wysłany: 04-03-2010, 17:34   

Witam ma problem otóz ;) wyslalem SMS na 10 mf i nie chce przyjac kodu ,,,
Wszystko wpisuje dobrze ... jak chce dac reklamacje pisze mi bledny nr telefonu lub kod co jest ?? :D
 
 
 
hajper
Użytkownik


Nick: hajper
Level: 20
Dołączył: 16 Mar 2010
Wysłany: 16-03-2010, 16:44   wyslalem

wyslalem 2 smsy i po 10 mf i dostalem hasla ale dostalem je i wpisalem 100 razy i dobrze i pisze ze jest złe i co ja mam zrobic chcialbym sie skontaktowac z ludzmi odpowiedzialnymi za te sprawy
 
 
Banek12 
Użytkownik


Nick: lewy_xd
Level: 115
Wiek: 30
Dołączył: 30 Cze 2010
Wysłany: 30-06-2010, 08:34   

Witam wysłałem 2x sms za 10,98 i jak dostałem kod to jak wpisuje to jest napisane że jest nie poprawny :-( co robić ?
 
 
Alask 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Alask
Level: 36
Wiek: 25
Dołączył: 24 Gru 2007
Skąd: Chełm
Wysłany: 02-07-2010, 06:51   

Jesteś pewien ,że wysłałeś pod dobry numer ID? Sprawdź SMS, przekopiuj tutaj Treść wysłanego SMS i treść ze strony.
_________________
Alask Stan konta: 8G



 
 
 
kyru 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: kyru
Level: 43
Dołączył: 31 Sie 2010
Wysłany: 31-08-2010, 15:37   

wyslalem esa i pomylilem się nienapisalem kropki ale wyslalo i zabralo mi pieniądze z konta prosze o doladowanie 10 MF
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom