Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
21-02-2015, 00:04
[MFO 3] BLOG - NOWOŚCI w MFO3 - http://blog.mfo.iswift.eu
Autor Wiadomość
Coni
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 17 Cze 2009
Wysłany: 06-11-2010, 21:52   

musaraj napisał/a:
Pisz w temacie.Robi się teraz tylko spam, zaraz będzie zamknięty temat 9czego bardzo bym sobie życzył bo tylko spamują

Jedyny spam jaki widzę w tym temacie, to Twój.
Odszczeknij sobie.
@offtop
 
 
polko14 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: polko14
Level: 1
Wiek: 25
Dołączył: 23 Sie 2010
Skąd: Międzylesie
Wysłany: 06-11-2010, 22:58   

Vist0 napisał/a:
musaraj napisał/a:
Pisz w temacie.Robi się teraz tylko spam, zaraz będzie zamknięty temat 9czego bardzo bym sobie życzył bo tylko spamują

Jedyny spam jaki widzę w tym temacie, to Twój.
Odszczeknij sobie.
@offtop




A ty nielepszy. Przerwijcie tą kłótnie.




Mapy pisałeś że na blogu będą konkursy i za 10 punktów będą nagrody, a ostatni konkurs był dobrych pare tygodni temu i nikt niema nawet połowy punktów na nagrode a większość nawt niemiała okazji zdobycia punktu. Jeśli byś mógł zrób coś z tym :) .
_________________
http://s5.footballteam.pl...polecil=85716#v

Najlepsza gra piłkarska na świecie(a przynajmniej w internecie :) ). Pokieruj swoim piłkażem i zdobądź mistrzostwo ze swoim klubem lub reprezentacją.
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 07-11-2010, 15:20   

Przypominam niektorym, ze to nie jest temat dotyczacy osiagniec graczy.
Chcecie podyskutowac, stworzcie sobie temat.

Moje pytania (chyba jeszcze nie bylo) :
1. Czy beda jakies nowe uslugi za MF'y?
2. W obecnej wersji MF'y zostana czy moze przejda na nowe konta?
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
michol11
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 111
Dołączył: 18 Sie 2008
Wysłany: 07-11-2010, 18:47   

SaKe napisał/a:
1. Czy beda jakies nowe uslugi za MF'y?
2. W obecnej wersji MF'y zostana czy moze przejda na nowe konta?


Postaram Ci sie odpowiedzieć tak na zdrowy rozum

1. Tak
2. Nie byłoby to zbyt dużym + na start.
_________________
Pewnego dnia spotka cie coś przez co bedziesz cierpieć do końca życia.
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 07-11-2010, 19:15   

SaKe napisał/a:
2. W obecnej wersji MF'y zostana czy moze przejda na nowe konta?


Radzę z nich korzystać w obecnej wersji gry :)
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 08-11-2010, 17:58   

Areen po co? Mam ich teraz tyle, a czasu i checi coraz mniej.
Akurat na swiecie, na ktorym moglbym pograc nie mam mfow ani nie moge tam przeniesc...

michol11 napisał/a:
1. Tak

To jakie?
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 08-11-2010, 18:32   

Areen napisał/a:
Bałem się to powiedzieć, ale dla mnie twórcy gry zaczynają mocno stąpać na granicę plagiatu... tyle że ciekawe czy zechcą ją przekroczyć, czy inteligentnie zaczną wykorzystywać inne rozwiązania. Na dzień dzisiejszy cofam moje poprzednie zdanie.

Co dokładnie masz na myśli?
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 08-11-2010, 19:35   

ADIHC1 to co juz prawie kazdy widzi... to jest typowy plagiat z malymi zmanami.
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 08-11-2010, 19:56   

Tetsu napisał/a:
ADIHC1 to co juz prawie kazdy widzi... to jest typowy plagiat z malymi zmanami.


Wyjaśnij nam zatem co każdy widzi? Tylko konkretnie proszę opisać - to i to jest plagiatem tego i tego, bo......

Pomijam już fakt, że oprócz garstki osób nikt w grę nie grał.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 08-11-2010, 19:57   

Ale plagiat czego? Znowu chodzi o tilesety? To tak, jakby powiedzieć, że Call of Duty (czy inna gra w realiach II Wojny Światowej) jest plagiatem Medal of Honor - zignoruj HUD, a okaże się, że gry są do siebie (wizualnie) bardzo podobne. To samo z wszelką maścią samochodówek - ale tam też nikt nie narzeka. Ekipa Margonem tworzy tilesety w formacje RPG Makera, dla MFO3 tez powstają autorskie tilesety w tym samym formacie. I znowu to tak, jakby powiedzieć, że wszystkie gry stworzone przy wykorzystaniu choćby Unreal Engine są plagiatem siebie nawzajem.
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 08-11-2010, 20:24   

ADIHC1 napisał/a:
Ale plagiat czego? Znowu chodzi o tilesety? To tak, jakby powiedzieć, że Call of Duty (czy inna gra w realiach II Wojny Światowej) jest plagiatem Medal of Honor - zignoruj HUD, a okaże się, że gry są do siebie (wizualnie) bardzo podobne. To samo z wszelką maścią samochodówek - ale tam też nikt nie narzeka. Ekipa Margonem tworzy tilesety w formacje RPG Makera, dla MFO3 tez powstają autorskie tilesety w tym samym formacie. I znowu to tak, jakby powiedzieć, że wszystkie gry stworzone przy wykorzystaniu choćby Unreal Engine są plagiatem siebie nawzajem.


Podejrzewam, że właśnie o to chodzi, ale cóż - nie spodziewajmy się, że wszyscy w ogóle wiedzą co tak naprawdę oznacza "plagiat".

Ogólnie rzecz biorąc specyfikacja grafik jest taka sama jak w RPG Makerze i każdy ma takie samo prawo korzystać z tej specyfikacji. Dlaczego właśnie z tej? Bo jest ona NAJLEPSZA do tego typu gry. Nie będziemy więc korzystać z gorszych/mniej wygodnych rozwiązań na siłę.

Plagiat to by był gdybyśmy użyli takich samych grafik, a nie o takich samych parametrach.
To jest diametralna różnica. Co więcej MF od zawsze korzysta ze standardu RPG Makera - tyle, że starszej wersji.
Poza tym gdyby ktoś z krytykantów zgłębił temat to by wiedział, że z takiego standardu korzysta dziesiątki różnych projektów na całym świecie, bo też i RPG Maker go nie wymyślił. To jest po prostu jeden z kanonów (trudne słowo :-) - "ogólnie przyjęta zasada, wzór, reguła, norma") tworzenia grafik na potrzeby gier 2D

Gdyby stosować Wasze postrzeganie plagiatu, to nikt by nie mógł stosować koła poza pierwszym wynalazcą. To nic, że okrągły kształt jest najlepszy do stosowania w przypadku np. kół samochodowych - trzeba je zrobić kwadratowe skoro ktoś inny już ma okrągłe.
Ostatnio zmieniony przez Tomi 08-11-2010, 20:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 08-11-2010, 20:33   

Tomi napisał/a:
To jest diametralna różnica. Co więcej MF od zawsze korzysta ze standardu RPG Makera - tyle, że starszej wersji.

Co więcej, to MFO jako pierwsze skorzystało z tego rozwiązania (2005 rok), w Margonem wykorzystano jedynie nowszy format (2006 rok).
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 08-11-2010, 21:09   

ADIHC1 napisał/a:
Co dokładnie masz na myśli?


Delikatną granicę między plagiatem a oryginalnością, nic więcej.
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 08-11-2010, 21:26   

Areen napisał/a:
ADIHC1 napisał/a:
Co dokładnie masz na myśli?


Delikatną granicę między plagiatem a oryginalnością, nic więcej.



Tylko, że pomiędzy tymi określeniami granica nie może być cienka z definicji - albo coś jest plagiatem albo nim nie jest. Jeśli już tak ujmujesz sprawę to bardziej by pasowało pomiędzy "nowatorstem" a "odtwórczością".

A skoro stwierdzasz, że tą granicę przekraczamy to na pewno na podstawie jakiś konkretnych przykładów? A może klepiesz tak dla samego klepania? Zdecyduj się.
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 08-11-2010, 21:28   

Nie stwierdziłem, że ją przekraczacie. Proponuję przeczytać mój post jeszcze raz. To taka mała sugestia, można powiedzieć ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom