Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
problem z avilą
Autor Wiadomość
malvina 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: malvina
Level: 172
Dołączył: 28 Gru 2010
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 07-02-2011, 11:04   

ADIHC1 napisał/a:
Ale to chyba nie jest temat o Nokii N8, tylko o problemie z Avilą? ; >

Był z problemem z avilą, ale że nikt nie umie pomóc to sobie poczytam o innych telefonach to zamiast noki N8 to kupie sobie jakiś inny, tańszy.
A tak wogóle to przydałby mi się jakiś informatyk mam jedno pytanie ;D
_________________
Na studiach zawaliłem kilka przedmiotów na egzaminie, mój przyjaciel zdał wszystkie. Dziś on jest inżynierem w Microsofcie. Ja jestem właścicielem Microsoftu. - Bill Gates
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-02-2011, 13:08   

malvina napisał/a:
A tak wogóle to przydałby mi się jakiś informatyk mam jedno pytanie ;D

? g:hmm czemu po prostu go nie zadasz?

Ziomusiq napisał/a:
Z ciekawych i zarazem tanich osobiście mogę polecić jeszcze ZTE Blade / Orange San Francisco, pare dni temu Tom G z modaco naprawił bibliotekę RIL, obecnie wychodzą bety cyanogen mod 6 i 7(rom jest szybszy bez oc niż obecnie do tej pory z oc), gingerbreada można spodziewać się lada dzień. W Quandrancie wypada lepiej niż Nexus One (ok. 600 pkt), na CM7 lub andku 2.3 może to być nawet ponad tysiąc...

N1 miał ponad 500pkt w chwili wydania, z Eclairem. Po upgradzie do FroYo osiąga ponad 1250. Nie wiem jakiej wersji systemu dotyczą przywołane przez Ciebie wyniki ZTE Blade, ale różnica między FroYo a Gingerbreadem nie będzie już tak duża - we FroYo wprowadzili JIT, stąd tak duże przyspieszenie względem Eclaira, a Gingerbread nie wprowadza już tak drastycznych zmian. Tak więc jeśli podany przez Ciebie wynik jest dla Blade'a z FroYo, to po upie do Ginger nie ma raczej szans na ponad tysiąc.

Magth napisał/a:
Pitazboras, nie mówię o Avili, mam sam SE Vivaz U5i (dla jasności, nie chwalę się)...

Nie chcę Cię martwić, ale to również nigdy nie był najlepszy telefon. Porównaj jego specyfikację choćby z wydanym parę miesięcy wcześniej wspominanym już Nexusem One.
 
 
malvina 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: malvina
Level: 172
Dołączył: 28 Gru 2010
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 07-02-2011, 15:19   

Pitazboras napisał/a:
? czemu po prostu go nie zadasz?

Już zadaję.
Mam problem z nagrywarką. Jak nacisnę guzik powinna wyjechać winda(nie pamiętam jak się to nazywa wiecie o co chodzi?) a nic się nie dzieje, nawet światełko się nie świeci. Co to może być i co z tym zrobić?
_________________
Na studiach zawaliłem kilka przedmiotów na egzaminie, mój przyjaciel zdał wszystkie. Dziś on jest inżynierem w Microsofcie. Ja jestem właścicielem Microsoftu. - Bill Gates
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 07-02-2011, 18:39   

Tak jak pisał Pit - Piernik nie zwiększa wydajności tak jak Froyo, niedawno czytałem testy porównawcze nowego Google Nexus S do przede wszystkim Galaxy S, który tak naprawdę różni się tylko systemem, oraz HTC Desire, Desire Z i Desire HD (jeszcze w paru testach pojawiał się milestone na ostatnim miejscu), w zależności od testu wygrywał któryś z samsungów, albo desire hd a zaraz zanim desire z, ale różnicy zbyt wielkiej między samsungami nie było, zresztą sami twórcy nie zapowiadali zmian wydajnościowych

a co do nagrywarki - zasilanie jest prawidłowo podłączone?
_________________


 
 
 
Ziomusiq 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 120
Wiek: 29
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 07-02-2011, 19:55   

Pic polega na tym, że na bladym JIT nie działało, działa dopiero na CM (dlatego cyan 6 wypada lepiej w benchmarkach niż japanesse jellyfish), same 3 kolejne wersje JJ dodały mi ok 100 pkt i zwolniły 24 MB ramu a beta CM 6 bez oc już jest szybsza niż JJ rls9 z oc ;)

Co do N1 to zdaję sobię sprawę z tego, że przy froyo jest on zdecydowanie szybszy niż blade na froyo ale to akurat zrozumiałe biorąc pod uwagę różnicę w cenie, co do benchmarka to na bladym mogę wyciągnąć ponad 1300pkt z tym, że wynik jest przekłamany ze względu na niedziałający stagefright...

Na korzyść bladego przemawia również rozdzielczość 480x800 a nie jak 240x320 w wildfire, czy 320x480 w xperii x8 i sprzętowe wsparcie 3d (gpu adreno 200), którego brakuje chociażby w samsungu spicy ;>
_________________
 
 
 
malvina 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: malvina
Level: 172
Dołączył: 28 Gru 2010
Skąd: Sandomierz
Wysłany: 08-02-2011, 10:00   

MichuL napisał/a:
a co do nagrywarki - zasilanie jest prawidłowo podłączone?

Raczej tak. Za pierwszym razemsię świeciło a póżniej wogóle już..
_________________
Na studiach zawaliłem kilka przedmiotów na egzaminie, mój przyjaciel zdał wszystkie. Dziś on jest inżynierem w Microsofcie. Ja jestem właścicielem Microsoftu. - Bill Gates
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-02-2011, 11:34   

Czy system wykrywa nagrywarkę? Spróbuj wysunąć ją przez Windowsa (z tego co pamiętam, to po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na ikonę nagrywarki w "Moim komputerze" jest opcja "wysuń").
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 09-02-2011, 10:50   

Adi, Pit, co do tej N900, to znalazłem taki wpis w internecie.

Cytat:
N900 nie zbawiła Nokii. Ta doskonała pod pewnymi względami (wydajność, możliwości) a straszliwa pod innymi (gabaryty cegły, wysoka cena) maszyna z równie interesującym systemem stała się geekofonem - wymarzoną zabawką dla hardkorowych linuksiarzy uwielbiających robić z nią rzeczy bardzo imponujące i całkiem bezsensowne tylko dlatego, że potrafią


:)
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 09-02-2011, 19:49   

Tak, jak Pit wspomniał, Nokia N900 jest następcą tabletu internetowego N810 (nie telefonu) i raczej nie była kierowana do masowego klienta (stąd takie opinie wcale mnie nie dziwią). To pierwsza próba Nokii budowy telefonu w oparciu o system Maemo (obecnie MeeGo, połączenie dwóch systemów: Intel Moblin i Maemo) - bardzo możliwe, ze przyszłe topowe telefony Nokii będą bazować właśnie na tym systemie, a nie na Symbianie (a o tym dowiemy się pewnie już w piątek).

W każdym razie dalej uważam, że obecnie to jedyna Nokia warta uwagi ; >
 
 
Magth 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Detroit
Level: 61
Świat: 3
Dołączył: 09 Cze 2009
Wysłany: 11-02-2011, 17:16   

ADIHC1, możliwe że będzie tak jak Ty mówisz, stąd zaskoczenie gdy N8 wyszła z Symbianem... Sam posiadam Symbiana, nie potrzebuję super fajnych zabawek od Androida, wystarczy to co mam - internet, muzyka i filmy + podstawowe funkcje telefonu.

Co do N900 trzeba pamiętać, to nie telefon, więc i pozycja w robieniu czegokolwiek jest pozioma, nie pionowa. Jeśli nie wierzycie, popatrzcie na YouTube. Jedynie chyba dzwonienie jest normalne...
_________________


Kupię : Zbroję Cienia, Hełm Cienia, Zbroję Wiatru.
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 11-02-2011, 18:36   

Myliłem się, Nokia wybrała Windows Mobile 7 jako system dla swoich topowych telefonów.

http://www.nokia.com/pres...?newsid=1488004
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom