Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
iPad 2 vs. Nokia Booklet 3G
Autor Wiadomość
Magth 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Detroit
Level: 61
Świat: 3
Dołączył: 09 Cze 2009
Wysłany: 06-03-2011, 18:34   iPad 2 vs. Nokia Booklet 3G

Witam. Mam problem, chcę kupić coś przenośnego do interetu. Padło na netbooka, bądź tablet. Wybrałem netbook z najlepszą baterią, oraz najpopularniejszy tablet, który będzie na rynku od 25 marca.

Czego potrzebuję? Z pewnością internetu, do tego filmy, muzyka (na słuchawkach głównie). Jakieś gry czasem (głównie te internetowe), oraz programów do grafiki czy tworzenia stron. Do większości iPad nadaje się znakomicie, tylko czy stronę też mogę napisać na tym tablecie?

Proszę o uwzględnienie powyżej podanych, a także zauważonych wad, czy plusów. Pozdrawiam.
_________________


Kupię : Zbroję Cienia, Hełm Cienia, Zbroję Wiatru.
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 07-03-2011, 01:25   

Magth napisał/a:
czy stronę też mogę napisać na tym tablecie?

Nawet jeśli, to czy wyograżasz sobie klepanie kodu na klawiaturze ekranowej? Moim zdaniem tablet nadaje się do "kanapowego" przeglądania internetu (ogólnie do "konsumpcji", a nie do "produkcji" czegokolwiek).

Co do czasu pracy na baterii, to chyba faktycznie żaden inny netbook nie wytrzymuje tak długo, jak ten Nokii.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
llludek 
Użytkownik



Level: 69
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lis 2006
Skąd: WWA
Wysłany: 07-03-2011, 23:08   

 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 07-03-2011, 23:35   

"Jakieś gry czasem (głównie te internetowe), oraz programów do grafiki czy tworzenia stron."
iPad nie ma flasha wiec nie pograsz, programy graficzne to gowno z AppStore, tworzenie stron na klawiaturze dotykowej w notatniku wbudowanym - nie polecam.
Ty nie szukasz przenosnej zabawki do internetu tylko full wypas laptopa, zreedukuj wymagania swe.
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 07-03-2011, 23:39   

Do grafiki i stron lepsza stacjonarka niż laptop czy tablet -.-
 
 
llludek 
Użytkownik



Level: 69
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lis 2006
Skąd: WWA
Wysłany: 07-03-2011, 23:50   

Areen napisał/a:
Do grafiki i stron lepsza stacjonarka niż laptop czy tablet -.-

bo?

polecam laptopa, takie przenośne gówna typu ipad to owszem fajne zabawki, ale nie nadają się do tego co ty planujesz robić. w szczególności ipad bez flasha, wejscia na słuchawki czy usb. + cały system app'ów i brak wielu programów "z windowsa". jak już masz wybierać to bierz tą nokię.
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-03-2011, 23:56   

Akurat do stron i grafiki laptop nadaje się równie dobrze, jak stacjonarny; W sumie to nawet netbook do tego (stron, nie grafiki) ujdzie - chyba że chcesz na nim postawić serwer, "lol".

Główne problemy jakie ja z tym widzę:

  • Tak jak ADI i eNCe zauważyli, tablet (czy jakiekolwiek inne urządzenie wyłącznie z klawiaturą dotykową) nie nadaje się do niczego, co wymaga częstego używania klawiatury.
  • Tak jak również NC wspominał, na tabletach masz gówniane aplikacje w porównaniu z tymi dostępnymi na "tradycyjny" system operacyjny.
  • Ani netbook, ani tym bardziej tablet z tym swoim słabiutkim Hummingbirdem czy inną Tegrą i śmieszną ilością RAM-u (iPad ma zaledwie 256MB, iPad2 tylko dwa razy więcej, "rotfl") nie są w stanie udźwignąć zaawansowanych programów graficznych.


Podsumowując: Jeśli z tą grafiką to tak na poważnie, to wybij sobie z głowy tablety i netbooki. Jeśli jako "grafikę" nazywasz narysowanie raz na miesiąc jakiegoś avka, to pewnie netbook wystarczy. Tablet do zastosowań, które opisujesz się zupełnie nie nadaje.
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-03-2011, 08:41   

Nie polecam laptopa do grafiki. Laptop + grafika = epic fail. No chyba ze grafiką nazywasz avatary czy sygnatury to ewentualnie laptop by starczyl, pozdrawiam.
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 08-03-2011, 13:46   

llludek, z czystej niewygody laptopa się nie poleca do grafiki.
 
 
llludek 
Użytkownik



Level: 69
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lis 2006
Skąd: WWA
Wysłany: 08-03-2011, 15:31   

jakiej niewygody?
jak się kupi dobry sprzęt (laptop) to można pracować w programach graficzych bez problemu. ale to musi być dobry sprzęt który się do tego nadaje.
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 08-03-2011, 15:59   

Przede wszystkim pełna wygodna klawiatura, mycha, duży ekran...
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 08-03-2011, 16:24   

Mind lamszo tu nie chodzi o to ze laptop jest za słaby by udźwignąć programy graficzne tylko o to ze jest w trzy uje nie wygodny. [patrz post Areena ponad moim postem, o tam ^]
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Magth 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Detroit
Level: 61
Świat: 3
Dołączył: 09 Cze 2009
Wysłany: 08-03-2011, 16:39   

Oo, sporo się rozpisaliście jak nie patrzyłem ^^

No więc tak : tworzenie stron i grafiki jest opcjonalne. Głównie potrzebuję internetu, czasem filmu czy muzyki. Do rozrywki iPad na pewno jest lepszy, netbook do programów... Co do "śmiesznego procesora", to iPad 2 ma lepszy od Bookleta... Grafikę na pewno także, a wejście na słuchawki jest. Można dokupić przejściówkę na SD czy USB (SD na pewno).

Tak jak mówicie, iPad to badziej zabawka... A co do klawiatury, myślę, że da sie wytrzymać (mam telefon dotykowy z klawiszami 4-krotnie mniejszymi, więc problemu nie będzie).
_________________


Kupię : Zbroję Cienia, Hełm Cienia, Zbroję Wiatru.
 
 
 
llludek 
Użytkownik



Level: 69
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lis 2006
Skąd: WWA
Wysłany: 08-03-2011, 18:39   

Areen napisał/a:
Przede wszystkim pełna wygodna klawiatura, mycha, duży ekran...


klawiatury raczej nie różnią się zbytnio wielkością. i nie wiem dlaczego miałyby być mniej wygodne od tych zwykłych.

myszkę można podpiąć pod usb, nie widzę problemu.

istnieją laptopy z ekranami o przekątnej 20" lub nawet większej, więc też nie wiem ocb.

nie mówię, że PC jest pod tym względem gorszy od laptopa. ale nie widzę żadnych przeciwwskazań dlaczego laptop miałby być zły.

Magth napisał/a:
Głównie potrzebuję internetu, czasem filmu czy muzyki.

w ipadzie będzie ci przeszkadzał brak flasha. to tyle.
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-03-2011, 01:54   

Areen napisał/a:
Przede wszystkim pełna wygodna klawiatura, mycha, duży ekran...

Od kiedy to komputer = klawiatura, myszka, monitor? To wszystko można podłączyć tak samo to peceta, jak i do laptopa, wystarczą dwa porty usb plus wejście VGA, co jest całkowicie typowe. Zresztą klawiatura notebookowa różni się od "tradycyjnej" prawie wyłącznie brakiem części numerycznej, której i tak mało kto używa.

Magth napisał/a:
Do rozrywki iPad na pewno jest lepszy

Nie byłbym taki pewien. iPad jest bardziej "mobilny" (czyt. lżejszy i nieznacznie mniejszy), ale nie sądzę, żeby był bardziej funkcjonalny w jakiejkolwiek dziedzinie, włącznie z rozrywką.

Magth napisał/a:
Co do "śmiesznego procesora", to iPad 2 ma lepszy od Bookleta...

Nie wiem gdzie to wyczytałeś, bo raczej lepszego nie ma. Tak czy inaczej jeśli przyglądniesz się uważniej mojej wypowiedzi, to "śmieszną" to iPad ma ilość RAMu (nawet na tle innych tabletów wypada dość blado), a procesor ma słaby - zresztą Booklet też - jeśli go porównać do procesorów montowanych w przeciętnym pececie czy laptopie, a do tego się właśnie odnosiłem.

Magth napisał/a:
A co do klawiatury, myślę, że da sie wytrzymać (mam telefon dotykowy z klawiszami 4-krotnie mniejszymi, więc problemu nie będzie).

Do sieci, filmów i muzyki - jasne. My Ci tylko odradzaliśmy na tym pisać strony internetowe ;> Zresztą przypuszczam, że i tak na iPada nie ma żadnego środowiska programistycznego, więc klawiatura nie jest tu jedynym problemem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom