Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
iPad 2 vs. Nokia Booklet 3G
Autor Wiadomość
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-03-2011, 08:33   

OMG skonczcie głupio gadać. Areen ma racje jeśli chodzi o laptopy, pcty i grafikę, pozdrawiam.
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-03-2011, 09:43   

Nie, nie ma racji. Areen jako argument wymienił urządzenia peryferyjne, które zazwyczaj podłącza się do peceta, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je podłączyć do laptopa, jeśli ktoś ma taką potrzebę. Większość użytkowników laptopów jakich kojarzę (włącznie ze mną) używa myszy USB, a znam też osoby, które jeśli pracują na lapku w domu, to podłączają do niego monitor i klawiaturę. Więc jest to nie tylko możliwe, ale i stosowane.
Jeśli rzeczywiście macie rację, to podajcie inny argument, bo ten mnie w ogóle nie przekonuje.
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 09-03-2011, 14:44   

Pitaz, po co laptop, skoro musisz podłączać do niego masę rzeczy jak do stacjonarki? Przy takich kosztach zdecydowanie bardziej opłaca się kupić stacjonarny i dużo mocniejszy komputer.
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-03-2011, 15:02   

Pierdolisz Pitaz trzy po trzy. Sorry ale żenada. Po kiego grzyba do z definicji przenośnego laptopa podlaczac 32" monitor, wygodną duża klawiaturę, myszkę i inne gówna? Ogarnij bo nie masz racji.
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Aldarion 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Dołączył: 03 Cze 2006
Skąd: Númenor
Wysłany: 09-03-2011, 15:46   

Żeby mieć wygodę użytkowania jak na pececie i jednocześnie zachować największy plus jaki daje laptop - mobilość.
Aż takie to trudne?
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 09-03-2011, 16:29   

O ile dajmy na to mamy możliwość podłączenia tych urządzeń to praca grafika ma trochę mało wspólnego z mobilnością. Na dodatek mówicie, że mogę podpiąć monitor, klawiaturkę, mychę, oll co chce, ale pojawia się pytanie. Skoro w laptopach stawia się na mobilność, to jak mam przenieść pozostałe rzeczy ze sobą? DO GRAFIKI, PROJEKTOWANIA TYLKO STACJONARKA. Każdy Ci to powie, a jeśli twierdzisz inaczej to Cię wyśmieje.

Natomiast wrócę do tematu. Chcesz bardziej zabawkę bo to niemal pewne, że nic na poważnie nie będziesz robił ;] Dla Ciebie laptop jak się patrzy i innej opcji nie przewiduję ;d
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-03-2011, 17:02   

Po co mobilnosc grafikowi? Zresztą o jakiej mobilności mowa? Targac sie z laptopem, zewnętrzna klawiaturą, monitorem i mychą to nie mobilnosc.
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Ashiro 
Tester



Profesja: Mag
Nick: Ashiro
Level: 168
Wiek: 32
Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: 09-03-2011, 17:14   

Laptop z monitorem, klawą, mychą, głośnikami i mikrofalówką to już nie laptop. Albo coś stoi na stałe na biurku, albo coś trzymam w podróży.


EDIT: Aha, ipad jest dla casualów. Reszta albo to kupi dla lansu albo nie ma co z pieniędzmi robić.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 09-03-2011, 17:43   

Ale się napinacie, hehe..

Szczerze mówiąc zastanawia mnie dlaczego taki trud sprawia wam zrozumienie punktu widzenia Pitazborasa. Chcę wygodnie popracować? Podłączam monitor, mysz i klawiaturę. Wciąż jednak mam urządzenie mobilne - odłączam, idę rozsiąść się wygodnie na kanapie i czytam. Chcę wziąć komputer na uczelnię? Biorę. Stacjonarnego nie wziąłbym.

A poza tym to chyba nie o tym temat. Ba, wspomniana praca nad grafiką nie miała być podstawowym przeznaczeniem urządzenia, które zamierza kupić autor tematu. Chce być trendy lub lubi elektroniczne gadżety - kupi iPada. Przeważy rozsądek nad emocjami? Kupi netbooka i tez będzie zadowolony.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Magth 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Detroit
Level: 61
Świat: 3
Dołączył: 09 Cze 2009
Wysłany: 09-03-2011, 18:13   

ADI, racja. Mój kuzyn przykładowo podpiął sobie monitor, myszke i klawiature do laptopa - efekt? Na pewno znacznie niższe rachunki za prąd, może siedzieć i cały dzień, a prądu na pewno bierze mu mniej, niż mi po kilku godzinach.

Co do pracy ze stronami internetowymi - raczej odpadną przy iPadzie, przy Booklecie też różowo nie będzie, co ECLIPSE będzie muliło na 99%. Tak samo Photoshop, może jakaś starsza wersja uciągnie dobrze. Na iPadzie jest darmowy Photoshop Express, do niewielkiem poprawy zdjęć się nadaje ;)

Do tego mam już dosyć Windowsa i całego Microsoftu, z wielu, wielu powodów. Dlatego chyba iOS będzie lepszym rozwiązaniem, na pewno to coś nowego. Przeliczyłem plusy i muny obu urządzeń (wg moich potrzeb), no i wynik to znaczna przewada iPada.

Jeśli uważacie inaczej - piszcie co nie tak.
_________________


Kupię : Zbroję Cienia, Hełm Cienia, Zbroję Wiatru.
 
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 09-03-2011, 19:01   

ADIHC1 napisał/a:
Chcę wziąć komputer na uczelnię? Biorę. Stacjonarnego nie wziąłbym.


Jak nie jak tak ;D

ale ogólnie chciałem napisać to co Adi, a w skrócie to Areen, NC - poćwiczcie
_________________


 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 09-03-2011, 19:07   

Magth napisał/a:
Co do pracy ze stronami internetowymi - raczej odpadną przy iPadzie, przy Booklecie też różowo nie będzie, co ECLIPSE będzie muliło na 99%. Tak samo Photoshop, może jakaś starsza wersja uciągnie dobrze.

To na pewno zbyt wiele dla netbookowego Atoma.
Magth napisał/a:
Na iPadzie jest darmowy Photoshop Express, do niewielkiem poprawy zdjęć się nadaje ;)

Wiesz, jest sporo tego typu aplikacji i na Windowsa (zdaje się, ze nawet wspomniany Photoshop Express w wersji webowej dostępny jest prosto ze strony Adobe), także to akurat nie jest żadną zaletą iOS.
Magth napisał/a:
Do tego mam już dosyć Windowsa i całego Microsoftu, z wielu, wielu powodów. Dlatego chyba iOS będzie lepszym rozwiązaniem, na pewno to coś nowego. Przeliczyłem plusy i muny obu urządzeń (wg moich potrzeb), no i wynik to znaczna przewada iPada.

Dozbieraj i bierz 13" Macbooka ; >
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-03-2011, 19:20   

Michul, Adi pocwiczcie. To co napisał adi nie wnosi nic do tematu, wszyscy przecież rozumiemy pogląd Pita. Poprostu sie z nim nie zgadzamy. Nie wymądrujcie sie tylko ogarnijcie, pozdrawiam.


@EDIT
Co do tematu to polecam kanapkę. Jak chcesz możesz podłączyć pod nią monitor, klawiaturę, procesor, myszkę, plyte główną, ram, dysk twardy, zasilacz i możesz wtedy w komfortowych warunkach uprawiać grafike mobilnie na kostce brukowej pod żabką. A jak ci sie znudzi to odłaczasz peryferia komputerowe a kanapkę możesz schować do chlebaka lub zjeść ze smakiem. Polecam Pit.
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Magth 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Detroit
Level: 61
Świat: 3
Dołączył: 09 Cze 2009
Wysłany: 09-03-2011, 19:26   

A taki 13" Macbook w czym jest lepszy? ;P
_________________


Kupię : Zbroję Cienia, Hełm Cienia, Zbroję Wiatru.
 
 
 
llludek 
Użytkownik



Level: 69
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lis 2006
Skąd: WWA
Wysłany: 09-03-2011, 19:38   

Night Crawler napisał/a:
OMG skonczcie głupio gadać. Areen ma racje jeśli chodzi o laptopy, pcty i grafikę, pozdrawiam.

ma rację, bo ma. dobry argument. +1

Cytat:
Pierdolisz Pitaz trzy po trzy. Sorry ale żenada. Po kiego grzyba do z definicji przenośnego laptopa podlaczac 32" monitor, wygodną duża klawiaturę, myszkę i inne gówna? Ogarnij bo nie masz racji.

to ty pierdolisz głupoty nie dając żadnych argumentów. laptop jest urządzeniem przenośnym, ale można go używać jako komputera stacjonarnego. i to jest w nim właśnie takie dobre. ma 2 zastosowania.

Areen napisał/a:
Na dodatek mówicie, że mogę podpiąć monitor, klawiaturkę, mychę, oll co chce, ale pojawia się pytanie. Skoro w laptopach stawia się na mobilność, to jak mam przenieść pozostałe rzeczy ze sobą? DO GRAFIKI, PROJEKTOWANIA TYLKO STACJONARKA.

czekaj. czy ty właśnie sugerujesz, że łatwiej będzie wziąć ze sobą komputer stacjonarny niż laptopa z myszką? aha.

poza tym to autor tematu zasugerował tą "mobilność" o którą tak cały czas się kłócicie. ta rozmowa zeszła trochę z tematu, bo przecież nie o sprzęt do robienia grafiki tu chodzi. Pit jak zwykle ma rację.

MichuL napisał/a:
w skrócie to Areen, NC - poćwiczcie


Cytat:
A taki 13" Macbook w czym jest lepszy? ;P

a dlaczego tak cały czas drążysz tego appla, skoro inne firmy oferują lepszy sprzęt w niższej cenie? w gimnazjum każdy ma ajpoda to trzeba przyszpanować, co?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom