Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
21-02-2015, 00:30
Lenistwo GM'ów czy zwykłe zaniedbanie?
Autor Wiadomość
Kreate. 
Użytkownik


Nick: MichaLeK
Level: 31
Świat: 3
Dołączył: 25 Lip 2011
Wysłany: 27-07-2011, 01:16   

Rozumiem GM musi odznaczać się wysoką inteligencją, musi być konsekwentny, nie przekupny, miły, nie zadawać pytań, grać uczciwie, grać długo i takie tam inne.

ADIHC1 nie dbam o MFO3, ten temat jest o MFO2, gdyż to tam potrzeba więcej Gm'ów.
 
 
 
Chaos 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Chaos rank
Level: 20
Dołączył: 04 Gru 2008
Wysłany: 27-07-2011, 14:24   

ADI ale nie lepiej aby nowi GM byli najpierw sprawdzani na MFO2?
Mogłby to być takiego rodzaju test, czy się nadają na bycie GM na MFO3.
W sumie w trójce jest tylko 1 świat, mało ludzi online i będzie zapewne kilku starych, dobrych i sprawdzonych GM (np. Mapy, Minek, Crypton, Mhl itd) więc raczej nie będą potrzebni nowi.
 
 
 
BaGGy 
Junior Admin
GM Roku 2012




Profesja: Wojownik
Nick: [GM] BaGGy
Level: 1
Dołączył: 24 Sty 2010
Skąd: Gdynia
Wysłany: 27-07-2011, 14:43   

Tomi wspominał, że jeśli nowi GM'owie będą przyjmowani do MF2 to tylko w ramach szkolenia do MF3 więc wystarczy tylko czekać na decyzję Administracji. Tym bardziej, że panel w MF3 zbliża się wielkimi krokami :)
 
 
Cortez 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 40
Dołączył: 21 Mar 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-07-2011, 16:30   

Odnośnie gracza Shift i kel

Otrzymałem zgłoszenie, jako że PW rozpatruje natychmiast to
sprawdziłem pod każdym względem tych graczy. To co znalazłem
okazało się dość złożone, cóż wpadłem na ślad wielu przekrętów
nie tylko związanych z tymi 2 graczami, ale bezpośrednio z nimi
powiązanych. Sytuacja do dziś nie została rozwiązana z prostej
przyczyny. Prowadzę własną listę graczy, którzy wymagają
sprawdzenia i ukarania, są to przypadki trudne i czasochłonne.
Zwykle po 1 takim przypadku ma się dość, wierzyć na słowo!
Sprawiedliwość dosięgnie każdego, kwestia czasu, nie zwracam
uwagi, na "żale" na forum, trzymam się swojego "harmonogramu" i
nic tego nie zmieni.
A skoro teraz tu przemówiłem, to tylko dlatego, bo mam przerwę
w pełnieniu obowiązków :lol:
_________________
Tutaj powinienem napisać coś doniosłego ...
hmm ... ale nic mi nie przychodzi do głowy.
 
 
Kreate. 
Użytkownik


Nick: MichaLeK
Level: 31
Świat: 3
Dołączył: 25 Lip 2011
Wysłany: 27-07-2011, 17:35   

VaanDee dobrze, że napisałeś i cieszę się, że starasz się wyłapać złożoność przekrętów na 2św. Jednak mi zależy na tym aby wyłapać ostrych flamerów i spamerów na 3 sv, a ponieważ obecni GM nie stoją pod miastami, nie wiedzą jak wygląda taka sytuacja.
Wczoraj pod Langeburgiem stał GM Mapy, mimo tego, że był tam online około 3 minuty i to te całe chamstwo stamtąd nie zaprzestało swojego głupiego wyzywania i nawet weszli przez sekunde na Mapego, że sobie olewa, chociaż był wtedy offline już. Prócz tego masakryczne jest to, że ci neogracze ( tak ich nazywam D: ) piszą capsem i ciagle jada po byle kim i wyzywają i spamują. Reasumując temat nawet niech ten nowy GM będzie na takim jakby szkoleniu jednak lepiej aby w ogóle był! niż jeżeli nie byłoby go.

Pozdrawiam
 
 
 
Cortez 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 40
Dołączył: 21 Mar 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 27-07-2011, 18:38   

Stanie pod miastem nie zawsze oznacza, że GM przegląda czat.
Pewnie chodzi o pokazanie się i pełnienie roli takiego straszaka.
Mnie też przeszkadzają te wszelkie niegodne zachowania na czacie,
zgłaszam co mogę i nic poza tym, po prostu czekam na interwencję.
Być może w kwestii s3 coś ulegnie zmianie, ale nie jest to, aż tak
paląca sprawa by na siłę podejmować odpowiednie kroki.
Padło parę propozycji wsparcia obecnej załogi, ale co dalej z tym będzie
to zależy od Admina.
_________________
Tutaj powinienem napisać coś doniosłego ...
hmm ... ale nic mi nie przychodzi do głowy.
 
 
Kreate. 
Użytkownik


Nick: MichaLeK
Level: 31
Świat: 3
Dołączył: 25 Lip 2011
Wysłany: 27-07-2011, 19:34   

To w sumie fajnie, że dałeś mi informację o propozycjach. O ile to możliwe prosiłbym o informowanie mnie na bieżąco o tej sprawie.

/Edit

Czy w tych propozycjach znajduje się ktoś na 3 świat ?
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 27-07-2011, 19:59   

Cytat:
ADIHC1 nie dbam o MFO3, ten temat jest o MFO2, gdyż to tam potrzeba więcej Gm'ów.

Świetnie. Tylko ja po raz kolejny powtórzę, że jest problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów, przez co, jeśli już ktoś się pojawi, zostanie zwerbowany z myślą o MFO3. Naprawdę nie należy robić sobie nadziei, że w dłuższej perspektywie czasu z MFO2 pod tym względem będzie lepiej - wręcz przeciwnie. Taka kolej rzeczy, coś się zaczyna, coś się kończy - MFO3 jest priorytetem.

Cytat:
Czy w tych propozycjach znajduje się ktoś na 3 świat ?

Jeśli zapadnie decyzja, zapewne "świeżak" trafi na początek na W3... a potem do MFO3, hehe..
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Kreate. 
Użytkownik


Nick: MichaLeK
Level: 31
Świat: 3
Dołączył: 25 Lip 2011
Wysłany: 27-07-2011, 20:28   

Rozumiem was trudno podjąć taką decyzję i trudno wybrać kogoś odpowiedzialnego, jednak czy nie mógłby być ktoś stały do 3św który by patrolował miasta. Naprawdę przydałby się ktoś taki, naprawdę i to bardzo. Rozumiem, że potrzeba wam również GM'ów do MFO3, jednak według mnie ta gra będzie popularna dopiero do roku. Grę trzeba dopracować, promować, grę trzeba wyprowadzić, trzeba ją zaaplikować, stworzyć coś co będzie przyciągać graczy. Jak na razie dla mnie to będzie z rok, może pół. Jednak w MFO2 wciąć grają ludzie, może nie jest ich dziesiątki tysięcy, jednak trochę ich jest. Zauważcie, że jeżeli dojdzie nowy GM i zaprowadzi porządek, ludzi pomyślą, że na MFO3 nie będzie takiego syfu skoro wciąż obchodzi was los starej gry. Taki zabieg może spowodować większe migracje do nowej wersji gry. Ja mam kandydata/kandydatów, jednak decyzja nie jest moja.
 
 
 
Cortez 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 40
Dołączył: 21 Mar 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 28-07-2011, 00:56   

Nie sądzę, aby nowy GM po wdrożeniu się w obowiązki i zasady panujące
na świecie 3 został/a oddelegowany/a do MF3 i pozbawiony/a panelu na MF2.
Nie było jeszcze takiej sytuacji, ale zwykle wygląda to tak, że po okresie
próbnym na s3 taka osoba dostaje propozycję pilnowania porządku na
którymś ze światów moderowanych. W tej sytuacji zapewne będzie podobnie,
czyli jednoczesne moderowanie s3 jak również MF3, na stałe o ile się zgodzi
i sprosta wymaganiom.
_________________
Tutaj powinienem napisać coś doniosłego ...
hmm ... ale nic mi nie przychodzi do głowy.
 
 
Kreate. 
Użytkownik


Nick: MichaLeK
Level: 31
Świat: 3
Dołączył: 25 Lip 2011
Wysłany: 28-07-2011, 13:23   

Aha rozumiem. Jednak tylko osoby wykwalifikowane w grze mają szansę na taką fuchę. Jednak w sumie czy taki GM działający na dwie gry nie byłby wypalony ? Nie sądzę aby taka osoba pilnująca porządku w obu grach bez długiego doświadczenia i wiedzy dokładnej co może sobie olać a co nie będzie w stanie tak działać. Mówię oczywiście o MFO3 wtedy kiedy "świetność tej gry jak i jej popularność" będzie jak sprzed 2/3 lat w przypadku MFO2. Moim zdaniem warto powołać 2 a nawet 3 osoby, jedna z tych osób będzie jedynie do MFO2, a kolejne dwie osoby będą szkolone do MFO3. Póki co warto nie olewać całkowicie MFO2, ponieważ to na razie zyski wciąż z tej gry mają szanowni Adminowie. Sądzę tak lekko mówiąc policzyłem sobie "trochę" , że zyski z MFO3 są wciąż mniejsze. Póki liczba zysków nie wzrośnie moim zdanie warto zatrudnić te 2 osoby więcej niż jedna i jedną z tych osób wybrać tylko i wyłącznie do MFO2, a tamte dwie szkolić do MFO3. Potem jak MFO3 przewyższy MFO2 względem liczebności graczy, a sama istota MFO2 zaniknie GM'a który był tylko do MFO2 zatrudnić poprostu w MFO3.

Taka moja rada dla was i koncepcja. A co wy z nią zrobicie to już was biznes. Ja tylko chce aby znikło chamstwo spod miast, to wszystko.
 
 
 
PilnujePorzadku 
Użytkownik



Nick: PilnujePorzadku
Level: 4
Świat: 3
Wiek: 29
Dołączył: 27 Lip 2011
Wysłany: 28-07-2011, 17:29   

Zgadzam się coraz bardziej z Kreate ponieważ gdy stoję pod miastem Langeburg strasznie dużo jest chamstwa . Czyli sprzedawanie postaci i inne mniejsze przekręty . Staram się wszystko opisać w poście " Kto Skarży nie błądzi -świat 3 . Ale co z tego że ja to wysyłam już było 8 zgłoszeń z czego 0 wyników i konsekwencji ... nie potrafię tego zrozumieć :) Dlaczego zgłoszenia nie są rozpatrywane . :-|
_________________
_____________
Gdy przyjdzie ten czas ... Gdy przyjdzie uwolnię Cię z ramion anioła ...
 
 
Kreate. 
Użytkownik


Nick: MichaLeK
Level: 31
Świat: 3
Dołączył: 25 Lip 2011
Wysłany: 28-07-2011, 17:49   

Wy dobrze wiecie kogo zatrudnić na takie stanowisko na które JA próbuje was przekonać. Czyli na kogoś kto będzie sumiennie stał pod miastami i łapał ludzi. Jednak decyzja należy do was.

Ja np. nie udzielam się już pod miastami, ponieważ zaraz zejdzie się na mnie chmara ludzi albo coś chcących ode mnie tzn. spamując cały czas typu : zawalczysz, zrób avka, <wyzwiskox100> jak możesz robić za tyle golda avki ? i takie inne. Tak spam ponieważ to nie będzie 1 wypowiedź tylko z 50 w jak najkrótszym jak to możliwe czasie.
 
 
 
minek123 
Moderator



Profesja: Mag
Nick: Jack Sparrow
Level: 260
Wiek: 34
Dołączył: 08 Kwi 2007
Wysłany: 28-07-2011, 17:58   

Skoro wszystko jasne to zamykam. Kandydatury zachowajcie dla siebie ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom