Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: BaGGy
26-03-2016, 11:19
mfo2? Skandal!
Autor Wiadomość
Jabadu 
Użytkownik


Profesja: Mag
Nick: Shenron powraca
Level: 70
Wiek: 30
Dołączył: 22 Lut 2013
Wysłany: 24-02-2013, 21:16   

ADIHC1 napisał/a:
Za darmo nikt pracować nie będzie. Przez lata admin nikogo do pomocy nie zatrudnił, tym bardziej teraz tego nie zrobi.

Zresztą, nawet jeśli ktoś chciałby pracować za darmo... to jest szalony i lepiej takiej osoby nie dopuszczać do swojego produktu ;)


ale nie oszukujmy sie ze zyski z terazniejszej wersji mfo2 sa zapewne znikome xd
I tu sie mylisz.. Gdybym sie na tym znal to moglbym sie tym zajac nawet za darmo :P mam mnostwo wolnego czasu i czasami mi go ciezko spozytkowac ;) ale niestety sie nieznam! Pozatym odpuszczenie komus 50% zysku za w sumie gotowe projekty i utrzymywanie tej gry w ryzach to itak moim zdaniem nie jest duzo i w sumie troche naciagane xd ale mysle ze i tak ludzi by to tylko zachecilo :P
_________________
Pamietaj aby dzien swiety swiecic... :)
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 25-02-2013, 00:31   

Cytat:
tylko najpierw fajnie by było, żeby Tomi się wypowiedział, czy takie coś w ogóle jest realne

Nie sądzę. Gotowca nikt nie przygotuje, ponieważ nikt nie wie w jakim formacie należy go przygotować. Przypominam, że gra korzysta z autorskich narzędzi i silnika.

Cytat:
Gdybym sie na tym znal to moglbym sie tym zajac nawet za darmo

Gdybyś się znał, nie chciałbyś pracować za darmo przy komercyjnym produkcie ;)

Cytat:
Pozatym odpuszczenie komus 50% zysku za w sumie gotowe projekty i utrzymywanie tej gry w ryzach to itak moim zdaniem nie jest duzo

Tak, jak pisałem wcześniej - gdyby admin chciał kogoś zatrudnić, zrobiłby to dawno temu.
 
 
SIJ MI 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 31
Dołączył: 04 Lip 2012
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2013, 09:43   

mowie sprzedac i problem z glowy
_________________
Gram Konsekwentnie O Coś Więcej Niż Fejm I Flote...

 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 25-02-2013, 18:01   

Nie sądzę, żeby admin chciał sprzedać/stracić kontrolę nad częścią swojej marki.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
SIJ MI 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 31
Dołączył: 04 Lip 2012
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2013, 18:05   

skoro nie ma czasu na zajmowanie sie ta czescia marki to nie widze problemu
_________________
Gram Konsekwentnie O Coś Więcej Niż Fejm I Flote...

 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 25-02-2013, 20:13   

Ja widzę sporo problemów z tym związanych. Podejrzewam, że admin również ;)

Tak, jak MFO1 przeszło do historii, tak tez i ta wersja przejdzie. Musicie się z tym pogodzić.
 
 
SIJ MI 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 31
Dołączył: 04 Lip 2012
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2013, 21:59   

urazona duma? dlaczego by tego nie sprzedac komus kto sie tym bedzie interesowal i poswiecal temu czas? mi to bez roznicy czy adminem tu bedzie Tomi i Jacek czy Andrzej z poczty... cos takiego jak bym mial psa, ale nie poswiecalbym mu czasu, w takim razie na co mi on? jedynie dla ozdoby
_________________
Gram Konsekwentnie O Coś Więcej Niż Fejm I Flote...

 
 
 
musaraj 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: benerit
Level: 164
Dołączył: 02 Lis 2009
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 25-02-2013, 22:11   

A czemu nie? Sprzedaż dobra rzecz.

Gra nie jest rozwijana, bo nikt na to nie ma czasu.
Gdyby ktoś miał czas, to by grę rozwijał.
Żeby rozwijać grę, trzeba mieć chęci/motywację.
Pieniądze dobrze motywują.
Gry MMO na swój sposób pozwalają zarabiać pieniądze.
Gdyby znalazł się przedsiębiorca/polski student, który mógłby coś takiego kupić, to mógłby zainwestować.

Kończąc : Jacek pozbyłby się problemu, dodatkowo zarobiłby jakieśtam grosze za sprzedaż i dodatkowo nie musiałby płacić za poprzednie serwery.
Gracze mieliby dodatkowe zmiany, gdyż byłaby osoba zajmująca siętylko v2

Ewentualne problemy:
Sprzedanie części swojej marki - zastrzegamy prawa do nazwy i nie będzie innego my fantasy, tylko jakaś inna gra.
Innych nie ma


I mi wyszedł poemat.
 
 
kostro 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Awds
Level: 180
Świat: 3
Wiek: 26
Dołączył: 06 Lut 2010
Wysłany: 25-02-2013, 22:40   

SIJ MI napisał/a:
mi to bez roznicy czy adminem tu bedzie Tomi i Jacek czy Andrzej z poczty...
tak to na przykład grę kupuje fan margonema i sfgame i zmienia wszystko mapy,eq, gemy, itp... i zostaje tylko fabuła i mfo2 będzie połączeniem tych 3 gier. Najlepie jak by to mieli sprzedać to komuś kto w to grał lub gra
 
 
OttoIII 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 180
Wiek: 31
Dołączył: 22 Gru 2007
Skąd: krk
Wysłany: 25-02-2013, 23:49   

tak jak Blizzard nie sprzedał diablo 2 po wyjściu 3 tak samo Jacek nie sprzeda pewnie mfo2 po wyjściu 3.. : >
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 26-02-2013, 00:41   

Cytat:
urazona duma?

Rozsądek. Lepiej jest pogrzebać nierozwijany projekt, niż otwierać się na potencjalne problemy. Nowy właściciel może okazać się spamerem (tysiące adresów e-mail) czy złodziejem (adresy e-mail i hasła - wiele osób używa wszędzie jednego hasła), co odbiłoby się negatywnie na marce MFO oraz adminie.

Cytat:
Sprzedanie części swojej marki - zastrzegamy prawa do nazwy i nie będzie innego my fantasy, tylko jakaś inna gra.

Kupić grę mającą lata świetności dawno za sobą i zrezygnować z jej dotychczasowej promocji (główna MFO3, toplisty, odnośniki na forach o tematyce gier, być może również pozycje w wyszukiwarce na określone frazy) i marki (ta akurat obecnie nie jest szczególnie rozpoznawalna, więc to mniejszy problem)? "To się zainwestuje w reklamę!" - pewnie zaraz ktoś napisze. Reklamować w 2013 roku grę rodem z 2005, kiedy nawet z efektywnością reklamy MFO3 są problemy? Potem jeszcze w tym wszystkim się odnaleźć - sam admin od lat nie chce się babrać w kodzie tej wersji gry (to jeden z powodów czemu MFO3 zostało stworzone od podstaw, a nie było aktualizacją MFO2). Poniosła was fantazja ;)
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 26-02-2013, 13:59   

Osoba, która była by w stanie poradzić sobie z tworzeniem nowych elementów gry, czyli taka, która posiada odpowiednie kwalifikacje, nie będzie tym zainteresowana za "free" czy też niewielkie wynagrodzenie. Jeśli się mylę, to przekonajcie mnie, że tak nie jest:)

Wszystkich tych, którzy uważają, że byli by w stanie, odsyłam najpierw do RPG Makera - niech wykonają i podeślą mi dokładną kopię ostatniego upka, nic nie muszą wymyślać, tylko zrobić dokładną kopię "offline" - mapy, bieg fabuły, bossy, przedmioty. Takie ćwiczenie to absolutne minimum, żeby myśleć o tworzeniu nowych rzeczy w MFO. Następnie trzeba zaznaczyć, iż zrobienie "gotowca" to zupełnie coś innego niż wymyślenie i zrobienie czegoś od podstaw, dodatkowo należy wziąć pod uwagę trudność obsługi edytora, który z intuicyjnością RPG Makera nie ma nic wspólnego, w którym jeden fałszywy ruch może pozbawić nas godzin ostatniej pracy - "bo przez przypadek coś źle wcisnęliśmy", który wymaga znajomości różnych tricków i "wiedzy tajemnej", który nie ma żadnej instrukcji/pomocy, gdzie dodanie nowych zasobów to droga przez mękę. Jeśli RPG Maker sprawia ci jakiekolwiek problemy, to zapomnij o pracy w edytorze MFO2.

Podejmie ktoś wyzwanie?
 
 
Bicek 
Game Master



Nick: [GM] Bicek
Level: 1
Wiek: 30
Dołączył: 28 Lut 2009
Wysłany: 26-02-2013, 14:33   

Sam robiłem różne rzeczy w "RPG Maker" i przyznam, że to nie jest tak Hop siup, jest to ogrom czasu który trzeba wpakować, Tomi napisał wyżej " tylko zrobić dokładną kopię "offline" - mapy, bieg fabuły, bossy, przedmioty" Powodzenia, hehehe.

Już nie powiem, ile by to zajęło + naprawa i poprawki.
Chyba, że ktoś jest Pro i ogarnia zabawki w RPG maker, to super, ale za darmo? to są na świecie ludzie którzy chcą pracować za darmo? :P
 
 
7up/tbg 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rudolf
Level: 70
Dołączył: 29 Lis 2011
Wysłany: 26-02-2013, 19:59   

Dajcie mi 2 miesiące , i ekipę , która mi pomoże . Popytam graczy na Róznych portalach z którymi mam jakiś kontakt . Lepiej zacząć nawet jeśli ma to zająć pół roku . Tomi nie wiesz jaką stworzyłeś grę . Jaka garstka została i walczy o to by na gra tu została , aby mogli rywalizować dalej i rozwijać dalej .
Szkoda , że nie ma osób ktorzy się znają na tym dobrze . To jak ktoś chętny , ogarnijcie chociaż trochę ten RPG maker xd
 
 
 
SIJ MI 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 31
Dołączył: 04 Lip 2012
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-02-2013, 20:14   

juz widze Adi jak ktos placi pare tysiecy tylko po to zeby sie dorwac do emaili i hasel...
_________________
Gram Konsekwentnie O Coś Więcej Niż Fejm I Flote...

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom