Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Kilika idei
Autor Wiadomość
BaGGy 
Junior Admin
GM Roku 2012




Profesja: Wojownik
Nick: [GM] BaGGy
Level: 1
Dołączył: 24 Sty 2010
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-02-2015, 19:46   

Jak mowilem - przelewy w obrebach limitow cen na targu - legalne.

Przelewanie ranku, to zupelnie inna kwestia - to na swiatach moderowanych nie jest/nie bedzie legalne, zarowno bezposrednio, jak i posrednio i caly czas to moderuje jak tylko cos takiego wylapie.
 
 
dII 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Skuzz
Level: 600
Świat: 6
Wiek: 30
Dołączył: 10 Lip 2013
Wysłany: 22-02-2015, 19:53   

Cytat:
Proponowałbym odblokowanie zdobywania pkt pvp bez względu na przedział lvl w prywatnych turniejach na s3. Skoro można "zlać" punkty rankingowe to czemu nie można punktów pvp?
 
 
BaGGy 
Junior Admin
GM Roku 2012




Profesja: Wojownik
Nick: [GM] BaGGy
Level: 1
Dołączył: 24 Sty 2010
Skąd: Gdynia
Wysłany: 22-02-2015, 19:54   

dII napisał/a:
Cytat:
Proponowałbym odblokowanie zdobywania pkt pvp bez względu na przedział lvl w prywatnych turniejach na s3. Skoro można "zlać" punkty rankingowe to czemu nie można punktów pvp?

Wszystkie propozycje beda wziete pod uwage. Gdy zostana wprowadzone zmiany, zostaniecie poinformowani ktore weszly w zycie.
 
 
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 22-02-2015, 23:10   

BaGGy napisał/a:

Przelewanie ranku, to zupelnie inna kwestia - to na swiatach moderowanych nie jest/nie bedzie legalne, zarowno bezposrednio, jak i posrednio i caly czas to moderuje jak tylko cos takiego wylapie.


Właśnie taka odpowiedź mnie satysfakcjonuje.

Odnośnie samych propozycji - przydałaby się większa ilość aukcji mistrza gry, zwłaszcza na świecie 3. Obecnie ciężko jest zdobyć chociażby przyzwoite eq na dany lv, a co dopiero te lepsze.
 
 
ElfenLied 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Elfen Lied
Level: 180
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lut 2012
Wysłany: 22-02-2015, 23:29   

Marcin napisał/a:
ElfenLied napisał/a:
2. Na świecie 5, aby zmniejszyć chęć przelewów PvP z poczatku rundy, dodać blokade 30minutową dla atakującego który walke przegrywa, dokładnie tak jak po wygranej.


To trochę głupi pomysł, myśle że po 3 walkach mogłaby być taka blokada, by nie blokować możliwości rewanżu, w końcu to świat PvP.


No jasne że się nie podoba bo wtedy taka blokada przeszkadzałaby Ci w przelewaniu punktów PvP w "przypadkowych" 20+ walkach minuta po minucie z tym samym graczem. (Ciebie to wszędzie rozpoznam, nie wazne jaki nick będziesz miał).
_________________

RIP 2007-09 [*]
 
 
Marcin 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 30 Cze 2009
Wysłany: 23-02-2015, 12:21   

Tak elfen, dalej obrzucaj mnie błotem. Może ustawmy tak żeby można było tylko raz na dzień walczyć z jednym graczem, albo raz na rundę?

To świat PvP, a jak nie dostrzegasz różnicy między trzema walkami a dwudziestoma to już twoja sprawa.
 
 
pawel_tiger 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Pawel_123/tiger_fish
Level: 290
Świat: 1+2+4
Wiek: 29
Dołączył: 27 Lis 2008
Skąd: Żurawica
Wysłany: 23-02-2015, 14:08   

Cytat:
Na targu jest w planach wprowadzenie limitów na WSZYSTKIE przedmioty, co w pewien sposób zniweluje przelewy. Jest to rozwiązanie pośrednie między uwolnieniem targu, a jego moderowaniem.


Cytat:
zostaną wprowadzone limity na WSZYSTKIE przedmioty, nie za niskie, nie za wysokie


Tylko ustalenie tych odpowiednich cen może być dość problematyczne, bo cena zależy od tego ile ktoś chce za dany towar zapłacić, np. ostatnio sprzedawałem srebrne buty i nabywca zaproponował mi cenę 55mln mimo że średnia cena w Obozie Lanceros wynosiła 12mln. I nie jest to żaden przelew tylko po prostu ktoś akurat tego potrzebował więc mógł dać dużo.
Podobnie będzie z unikatami, np. legendarna zbroja kosztuje średnio 300-400mln a ja mógłbym dać za nią 500mln bo akurat tyle mam i jej potrzebuję.
Więc wracając do przykładu z butami, gdyby limit został ustawiony na np. 20mln to nie opłacałoby mi się sprzedawać bo sam za nie dałem kiedyś 35mln, gdyby z kolei limit ustawić np. na 100mln to nie miałby sensu bo nikt by się do niego nie zbliżył, jeśli już by go wprowadzać to powinien wynosić 70-80mln. Tak więc trzeba by przeanalizować w ten sposób wszystkie rzeczy dostępne na targu żeby nie poustawiać tego bez sensu, a taka analiza na pewno będzie trudna i czasochłonna.
_________________
Moje postacie:
Pawel_123: 301lv, trzykrotne ukończenie fabuły bez wykorzystania nawet jednego punktu MF :)
tiger_fish: 122lv, próbuję swoich sił magiem ;)
 
 
BaGGy 
Junior Admin
GM Roku 2012




Profesja: Wojownik
Nick: [GM] BaGGy
Level: 1
Dołączył: 24 Sty 2010
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23-02-2015, 14:11   

pawel_tiger napisał/a:
Cytat:
Na targu jest w planach wprowadzenie limitów na WSZYSTKIE przedmioty, co w pewien sposób zniweluje przelewy. Jest to rozwiązanie pośrednie między uwolnieniem targu, a jego moderowaniem.


Cytat:
zostaną wprowadzone limity na WSZYSTKIE przedmioty, nie za niskie, nie za wysokie


Tylko ustalenie tych odpowiednich cen może być dość problematyczne, bo cena zależy od tego ile ktoś chce za dany towar zapłacić, np. ostatnio sprzedawałem srebrne buty i nabywca zaproponował mi cenę 55mln mimo że średnia cena w Obozie Lanceros wynosiła 12mln. I nie jest to żaden przelew tylko po prostu ktoś akurat tego potrzebował więc mógł dać dużo.
Podobnie będzie z unikatami, np. legendarna zbroja kosztuje średnio 300-400mln a ja mógłbym dać za nią 500mln bo akurat tyle mam i jej potrzebuję.
Więc wracając do przykładu z butami, gdyby limit został ustawiony na np. 20mln to nie opłacałoby mi się sprzedawać bo sam za nie dałem kiedyś 35mln, gdyby z kolei limit ustawić np. na 100mln to nie miałby sensu bo nikt by się do niego nie zbliżył, jeśli już by go wprowadzać to powinien wynosić 70-80mln. Tak więc trzeba by przeanalizować w ten sposób wszystkie rzeczy dostępne na targu żeby nie poustawiać tego bez sensu, a taka analiza na pewno będzie trudna i czasochłonna.


To zostanie rozwiązane w taki sposób, że tylko w Arkadii będą limity. Na przedmioty na ~200lvl na drugim kontynencie nie będzie limitów i będzie można sprzedawać je po cenie, jaką osiągną.. Właśnie z powodu, jaki podałeś powyżej.

Ustalenie limitów to nie robota na "już", ale jest w planach.
Ostatnio zmieniony przez BaGGy 23-02-2015, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel_tiger 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Pawel_123/tiger_fish
Level: 290
Świat: 1+2+4
Wiek: 29
Dołączył: 27 Lis 2008
Skąd: Żurawica
Wysłany: 23-02-2015, 14:29   

Cytat:
To zostanie rozwiązane w taki sposób, że tylko w Arkadii będą limity. Na przedmioty na ~200lvl na drugim kontynencie nie będzie limitów i będzie można sprzedawać je po cenie, jaką osiągną.


Ok, nie wiedziałem, to bardzo dobrze to rozwiązaliście. Na niższych lvl będzie to znacznie łatwiej ustawić.
_________________
Moje postacie:
Pawel_123: 301lv, trzykrotne ukończenie fabuły bez wykorzystania nawet jednego punktu MF :)
tiger_fish: 122lv, próbuję swoich sił magiem ;)
Ostatnio zmieniony przez BaGGy 23-02-2015, 14:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BaGGy 
Junior Admin
GM Roku 2012




Profesja: Wojownik
Nick: [GM] BaGGy
Level: 1
Dołączył: 24 Sty 2010
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24-02-2015, 23:48   

Moje propozycje:
-Szukanie wiadomosci od gracza po jego nazwie,
-Globalny czat, nie tylko pod miastem (i tak mało osób siedzi),
-Notatnik,
-Aukcje, które osiągnęly limit od razu się kończą i trafiają do gracza.

No i ta propozycja:
https://forum.mfo2.pl/viewtopic.php?t=13368
 
 
Dark s2 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 600
Świat: 1+2+4
Dołączył: 13 Lis 2011
Wysłany: 25-02-2015, 00:24   

1. Nowe expowisko- nad tp do maga ciemności (zielony teren+wysepka), może być pod aspektem ekonomicznym- atakują sami wojowie/magowie. Coś na schemacie jaskini brązowego smoka.

2. Dodatkowe wyglądy postaci, po prostu bardziej urozmaicone (darmowe + za dodatkową opłatą- jak w mf3).

3. Quest: Spotkanie ze starym dobrym nieznajomym (np. poziom ciemności pod tp), który zleca nam zebranie po 250szt. każdego z kawałków (nefryt, platyna,tytan) gdzie w zamian otrzymamy bonus w postaci exp 10-20mln i dostęp do expowiska (nad magiem- wysepka).

4. Wprowadzenie mikstury życia lv7

Jak można zauważyć moje propozycje wiążą się głównie z Salamandrią/grą h lvi- nie widziałem sensu pogłębiać tematu innych zmian, gdyż jest grono osób, które wiedzą co lepiej/gorzej wpłynie na grę pod aspektem PvP/ gry na niższym poziomie.
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 25-02-2015, 05:15   

Ja proponuję się ogarnąć, panowie, i skończyć pieprzyć o wszelkich limitach i blokadach. Bo dochodzi do sytuacji, gdy gracz za 2 walki (1 walka - przegrana, rewanż - również przegrana) dostaje bana za rzekome przelewanie ranku, tylko dlatego, że tych punktów miał dużo i JAKOŚ PODEJRZANIE ŁATWO PRZEGRAŁ, chociaż ktoś mógł go po prostu rozwalić. Ilekroć nie wejdę na te forum, to ciągle blokady, limity, donosy, ból dupy o przelewanie itp. W sumie, jakby nie patrzeć, jest to jedna z najbardziej frajerskich społeczeności w grach, bo tu każdy każdego by podkablował najlepiej. :roll: I mówię to z perspektywy czasu, bo w MF zacząłem grać w 2006 roku, od tego czasu miałem kontakt z wieloma grami, które cechowały się systemami polegającymi zarówno na wolnym rynku jak i właśnie na limitach, restrykcjach itp. I nigdzie, ale to nigdzie nie spotkałem tylko donosicieli, co tutaj. Minęło już prawie 10 lat, a sytuacja dalej się nie zmienia.
 
 
dII 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Skuzz
Level: 600
Świat: 6
Wiek: 30
Dołączył: 10 Lip 2013
Wysłany: 25-02-2015, 12:24   

Twoja wypowiedź nie wnosi nic do tematu
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 25-02-2015, 23:07   

dII, bynajmniej. Jak nie potrafisz wyciągać wniosków po przeczytanym poście, tylko trzeba Ci pokazać palcem, no to trudno, wyjątkowo się poświęcę.

W samym głównym poście byla wzmianka o dodaniu kolejnej blokady (co do walk). W późniejszych wypowiedziach również pojawiały się części dotyczące bezpośrednio limitów i blokad. Do tego odnoszą się tej słowa:
Cytat:
Ja proponuję się ogarnąć, panowie, i skończyć pieprzyć o wszelkich limitach i blokadach.


W dalszej części wypowiedzi uzasadniam to:
Cytat:
Bo dochodzi do sytuacji, gdy gracz za 2 walki (1 walka - przegrana, rewanż - również przegrana) dostaje bana za rzekome przelewanie ranku, tylko dlatego, że tych punktów miał dużo i JAKOŚ PODEJRZANIE ŁATWO PRZEGRAŁ, chociaż ktoś mógł go po prostu rozwalić. .


Końcówka posta to moje rozważania na temat tej społeczności i sensu nawracania Was. To znaczy, że jest to tylu donosicieli i konfidentów, każdy myśli jak kogoś uwalić i stąd przychodzą Wam do głowy kolejne pomysły blokad i limitów. A nie tędy droga, bo jak widać - popularność MFO spadła przez ostatnie 5 lat i to bardzo, a to nie tylko wina aktywności Jacka, ale właśnie propozycji wychodzących od społeczności (która koniec końców działa na własną niekorzyść i sama sobie dowala). Dlatego, suma sumarum, uważam, że jednak coś wnosi.
 
 
dII 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Skuzz
Level: 600
Świat: 6
Wiek: 30
Dołączył: 10 Lip 2013
Wysłany: 26-02-2015, 01:27   

No właśnie o tą końcówkę mi chodziło bo to nie jest wina administracji tylko samych grających więc tu nawet woodo nie pomoże :) A zwolennikami blokad są donosiciele i konfitury, które potraciły przez to ziomków przez co granie jest dla nich trudniejsze :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom