Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Wolny rynek - aukcje z limitem.
Autor Wiadomość
Miragee 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Roten/Blotter/Divi
Level: 147
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lip 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-07-2016, 15:30   Wolny rynek - aukcje z limitem.

Witam.
Jak wszyscy wiemy, w mfov2 (szczególnie s6) istnieją tzw limity cen na targu. Co prawda są one niejako zawyżone, ale jednak są i tutaj pojawia się problem. Załóżmy, że któreś z nas wystawia przedmiot X o wartośći Y dnia Z i w momencie, gdy nikt nie kupi go za limit ceny, to warto czekać do końca aukcji, bo może jednak trafi się szczęśliwiec który kupi go po limicie ceny, jednak gdy aukcja świeżo po wystawieniu dostaje limit, wtedy pojawia się problem bo i w takiej sytuacji trzeba czekać 24h, aż nadejdzie jej kres.

Propozycja moja jest taka, aby ten rynek w pewnym stopniu jeszcze trochę uwolnić, a mianowicie wprowadzić to, co jest w v3. Kupujesz -> limit -> przedmiot/gold jest od razu u danego gracza w kieszeni i myślę, że to by spowodowało, że gracze chętniej by wracali do gry bo niektóre eq mieliby z miejsca, a jak wiemy, i tak większość z nas woli się potargować żeby coś drożej sprzedać - taka zasada rynku ;)

Co wy na ten temat myślicie? Co myśli na ten temat administracja i czy jest skłonna aby to wprowadzić? Zapraszam do dyskusji!
Pozdrawiam.
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 19-07-2016, 18:05   

Targ był uwolniony po przeprowadzonej ankiecie, jednakże na forum przewijały się tematy aby limity wróciły bo są "przelewy", więc administracja wprowadziła w pewnym sensie kompromis - BOT'a, który dostosowuje się do potrzeb graczy pod okiem GM's.
Zarząd był otwarty na uwolnienie targu, ale jednak brak tej jednomyślności głosów wśród graczy.
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
Miragee 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Roten/Blotter/Divi
Level: 147
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lip 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: 19-07-2016, 19:57   

Tak, zgadzam sie z Tobą i nie mam nic przeciwko limitom cen na targu (mimo, że niektóre z nich, mówiąc kolokwialnie, wywalają mnie z kapci), ale chodzi mi konkretnie o zastosowanie systemu z v3 dotyczących przedmiotów z limitem cen, aby gracz, który już wyłożył limit za dany przedmiot mógł dostać go od razu, bez czekania do zakończenia aukcji.
Nikt mi nie powie, że nie byłoby to wygodniejsze, bo wszystko działa w dwie strony. Ja dostaje szybko przedmiot na którym mi zależy, a sprzedający dostaje szybko golda.
Czyż to nie piękna wizja przyszłości?
 
 
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 20-07-2016, 08:44   

Uwolnienie targu od początku było słabym pomysłem, a po wprowadzeniu okazało się być jeszcze gorszym niż zakładano. "Kolesiostwo" było bardzo widoczne (dalej jest, limity ciut to opanowały) i Ci którzy mają wsparcie finansowe mają z górki. Ja nie narzekam, ale widzę jak mi jest łatwo, a jak niektórym potrafi być ciężko. Tyko już nic w tej kwestii nie kombunujta, bo zrobi się jeszcze większy cyrk, a i tak już wszyscy się za głowę łapią. Byleby limity w końcu się ustabilizowały, bo ostatnio dostałem pw - dlaczego kiedy 3 dni z rzędu wystawiałem kościany hełm, to za każdym razem limit był różny? No właśnie. Do tego sytuacje kiedy licytujesz coś za limit, idziesz powiedzmy spać, a kiedy zasiadasz do gry okazuje się, że nie wygrałeś przedmiotu, bo Ty zapłaciłeś limit, który był powiedzmy 5kk, ale w nocy śmieszek wzrósł do 7kk. Coś takiego nie powinno mieć miejsca.

Nie ważne.

Miragee chodzi o to, żeby przedmiot aukcji po osiągnięciu limitu od razu wędrował w ręce gracza, który ów limit zapłacił. Oczywiście jak najbardziej za.
 
 
Skuzz 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Skuzz
Level: 230
Świat: 6
Wiek: 30
Dołączył: 21 Lut 2010
Skąd: Poznań
Wysłany: 20-07-2016, 11:03   

Bardzo dobry pomysł :)
 
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 20-07-2016, 16:40   

Rayoko napisał/a:
Tyko już nic w tej kwestii nie kombunujta, bo zrobi się jeszcze większy cyrk, a i tak już wszyscy się za głowę łapią. Byleby limity w końcu się ustabilizowały, bo ostatnio dostałem pw - dlaczego kiedy 3 dni z rzędu wystawiałem kościany hełm, to za każdym razem limit był różny? No właśnie. Do tego sytuacje kiedy licytujesz coś za limit, idziesz powiedzmy spać, a kiedy zasiadasz do gry okazuje się, że nie wygrałeś przedmiotu, bo Ty zapłaciłeś limit, który był powiedzmy 5kk, ale w nocy śmieszek wzrósł do 7kk. Coś takiego nie powinno mieć miejsca.

Nie ważne.

Miragee chodzi o to, żeby przedmiot aukcji po osiągnięciu limitu od razu wędrował w ręce gracza, który ów limit zapłacił. Oczywiście jak najbardziej za.


BOT skonfigurowany jest pod wieloma względami min. najwcześniejszy termin zmiany limitów, jednakże nie jest to z dnia na dzień. Po prosto mogło dojść do zbiegu okoliczności, że w dzień kiedy wystawiłeś aukcje przykładowo o 12:30 BOT nanosił poprawki o 20:00.
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
Miragee 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Roten/Blotter/Divi
Level: 147
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lip 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: 20-07-2016, 18:08   

MiT napisał/a:
Rayoko napisał/a:
Tyko już nic w tej kwestii nie kombunujta, bo zrobi się jeszcze większy cyrk, a i tak już wszyscy się za głowę łapią. Byleby limity w końcu się ustabilizowały, bo ostatnio dostałem pw - dlaczego kiedy 3 dni z rzędu wystawiałem kościany hełm, to za każdym razem limit był różny? No właśnie. Do tego sytuacje kiedy licytujesz coś za limit, idziesz powiedzmy spać, a kiedy zasiadasz do gry okazuje się, że nie wygrałeś przedmiotu, bo Ty zapłaciłeś limit, który był powiedzmy 5kk, ale w nocy śmieszek wzrósł do 7kk. Coś takiego nie powinno mieć miejsca.

Nie ważne.

Miragee chodzi o to, żeby przedmiot aukcji po osiągnięciu limitu od razu wędrował w ręce gracza, który ów limit zapłacił. Oczywiście jak najbardziej za.


BOT skonfigurowany jest pod wieloma względami min. najwcześniejszy termin zmiany limitów, jednakże nie jest to z dnia na dzień. Po prosto mogło dojść do zbiegu okoliczności, że w dzień kiedy wystawiłeś aukcje przykładowo o 12:30 BOT nanosił poprawki o 20:00.


Z tego co piszesz i tak wychodzi na to, że bot zmienia limity cen w trakcie trwania aukcji. I nadal będą powtarzać się sytuacje, że wystawiając przedmiot możemy się spodziewać zmiany limitu cen bo to przecież tylko BOT i w sumie nikt go nie kontroluje, a jeśli już to w niewielkim stopniu. Można by to poprawić wprowadzając np brak zmiany limitu cen dla trwających aukcji albo ustalić stałe limity cen które już nie ulegały by zmianie, ale to już nie moja broszka, tylko Wasza.


Odpowiedz mi lepiej jeszcze jaka jest szansa na wprowadzenie tego systemu o którym jest ten temat, bo ciągle odbiegamy od tematu. Rusz to trochę do przodu, masz większe pole manewru. A wiadomo, że Tobie też powinno, w mniejszym czy większym stopniu, na tym zależeć.
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 20-07-2016, 20:45   

Niestety targ nie funkcjonuje w godzinach od-do, dlatego BOT zmienia limity w trakcie trwania aukcji. Jak dla mnie pomysł praktyczny, ale czy zostanie to wprowadzone ? Nie wiem, spytam Tomiego w wolnej chwili czy dałoby radę dodać w/w możliwość.
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
Miragee 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Roten/Blotter/Divi
Level: 147
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lip 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: 20-07-2016, 21:33   

MiT napisał/a:
Niestety targ nie funkcjonuje w godzinach od-do, dlatego BOT zmienia limity w trakcie trwania aukcji.


Wiemy wszyscy doskonale, że targ nie ma wyznaczonych godzin pracy, z tym, że można wprowadzić funkcje bota, aby nie zmieniał limitów cen aukcji już trwających. Nie sądzisz, że to by wyeliminowało błędy o których pisał Rayoko? A nawet jeśli nie wyeliminowało (przecież to tylko napisany program) to chociaż je zminimalizowało? Pomyślcie nad tym, może się okazać, że jest to jakieś wyjście z sytuacji.

MiT napisał/a:
Jak dla mnie pomysł praktyczny, ale czy zostanie to wprowadzone ? Nie wiem, spytam Tomiego w wolnej chwili czy dałoby radę dodać w/w możliwość.


Jak sam mówisz, pomysł jest praktyczny. Z nadzieją patrzę na to wszystko. To powinno być zrobione już dawno temu, ale może nikt nie pomyślał, a może ludzie się nie odzywali. Teraz na pewno się to przyda ze względu na to, że graczy coraz mniej z dnia na dzień.
 
 
TOJALEGENDA 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: TOJALEGENDA
Level: 19
Świat: 6
Wiek: 29
Dołączył: 21 Lip 2016
Skąd: Szczytno
Wysłany: 21-07-2016, 15:17   

Można by ten pomysł rozwinąć o możliwość wyboru ceny minimalnej za który przedmiot byłby wystawiony, jak miałoby to się w praktyce? A tak, że na przykład gracz A wystawia eliksir za najniższą stawkę, wybiera opcję ceny minimalnej, np. 100k, po uzyskaniu pożądanej sumy przedmiot automatycznie trafia do licytującego gracza jeszcze przed zakończeniem aukcji. Może być to jako dobrowolna opcja zaznaczana przy wystawianiu przedmiotu na targ, bądź automatyczna, tak szczerze to mi to żadnej różnicy nie robi :)
 
 
 
Miragee 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Roten/Blotter/Divi
Level: 147
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lip 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: 21-07-2016, 17:46   

TOJALEGENDA napisał/a:
Można by ten pomysł rozwinąć o możliwość wyboru ceny minimalnej za który przedmiot byłby wystawiony, jak miałoby to się w praktyce? A tak, że na przykład gracz A wystawia eliksir za najniższą stawkę, wybiera opcję ceny minimalnej, np. 100k, po uzyskaniu pożądanej sumy przedmiot automatycznie trafia do licytującego gracza jeszcze przed zakończeniem aukcji. Może być to jako dobrowolna opcja zaznaczana przy wystawianiu przedmiotu na targ, bądź automatyczna, tak szczerze to mi to żadnej różnicy nie robi :)


Hmm... To się trochę mija z celem. Dlaczego? Bo załóżmy, że jest przedmiot warty 100kk. Gracz ustala cenę minimalną na poziomie, powiedzmy, 50kk. Dwóch graczy licytuje przedmiot i w pewnym momencie jeden z nich daje cenę powyżej tej minimalnej i co? Przedmiot znika? Trochę nie sprawiedliwe według mnie. Nie kombinujmy już za bardzo. Zostańmy tylko przy tym co zapoczątkowało stworzenie tego tematu.
 
 
pawel_tiger 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Pawel_123/tiger_fish
Level: 290
Świat: 1+2+4
Wiek: 28
Dołączył: 27 Lis 2008
Skąd: Żurawica
Wysłany: 21-07-2016, 21:09   

Cytat:
Można by ten pomysł rozwinąć o możliwość wyboru ceny minimalnej za który przedmiot byłby wystawiony, jak miałoby to się w praktyce? A tak, że na przykład gracz A wystawia eliksir za najniższą stawkę, wybiera opcję ceny minimalnej, np. 100k, po uzyskaniu pożądanej sumy przedmiot automatycznie trafia do licytującego gracza jeszcze przed zakończeniem aukcji. Może być to jako dobrowolna opcja zaznaczana przy wystawianiu przedmiotu na targ, bądź automatyczna, tak szczerze to mi to żadnej różnicy nie robi


To akurat nie jest dobry pomysł, była już kiedyś dyskusja nt. wprowadzenia możliwości "kup teraz", czyli natychmiastowego kupienia przedmiotu w cenie nawet nieco wyższej niż jest wystawiony, jednak temat upadł bo to znacznie ułatwiłoby przelewy; np. gracz A umawia się na przelew z graczem B i wystawia mu 1 miksa za milion, a drugi gracz kupuje go od razu i przedmiot znika z targu. Wtedy nikt by nie zauważył aukcji i tym samym nikt by jej nie zgłosił, mogłaby być znaleziona jedynie przypadkowo po logach.


Cytat:
Zostańmy tylko przy tym co zapoczątkowało stworzenie tego tematu.

Ten pomysł jest bardzo sensowny, jeśli przedmiot osiągnął limit i nikt nie może już przebić danego gracza to nie ma przeciwwskazań żeby dostać go od razu. Tylko pytanie czy takie pomysły jak np. ten czy np. ten o uporządkowaniu plecaka (moim zdaniem ważniejszy) mają szansę wejścia
_________________
Moje postacie:
Pawel_123: 301lv, trzykrotne ukończenie fabuły bez wykorzystania nawet jednego punktu MF :)
tiger_fish: 122lv, próbuję swoich sił magiem ;)
 
 
ZIPOVIP
Użytkownik



Nick: OwEn
Level: 55
Dołączył: 24 Sie 2012
Wysłany: 22-08-2016, 19:48   

Jestem za otrzymywaniem przedmiotu po osiągnięciu limitu :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom