Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Czat w grze oraz opcja ignoruj gracza
Autor Wiadomość
Aquagen 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Aquagen
Level: 71
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 07 Sie 2009
Wysłany: 12-09-2016, 22:08   Czat w grze oraz opcja ignoruj gracza

Propozycja odnośnie czatu jest dosyć kontrowersyjna, bo i tak już jest wielka wojna o to, jakich słów wolno używać a jakich nie, jednakże w tym temacie chciałbym poruszyć sprawę "zabawnych trolli na czacie". Mianowicie chodzi mi o idiotów KTURZY PISZOM Z BŁENDAMI I MYŚLOM ŻE SOM ŚMIESZNI W DODATKU URZYWAJOM KAPSLOKA BO MOGOM. Otóż nie, koniec z tym, karajmy za spamowanie czatu WIELKIMI LITERAMI. Nie wnikam jak to działa na innych graczy, chociaż po dzisiejszym zachowaniu na czacie zauważyłem że nie tylko mnie to irytuje. Przedstawię krótki scenariusz który mógłby się pojawić:
Cytat:
Żałosny troll: NIE BENDZIESZ MI MUWIŁ JAK MAM PISAĆ, PISZE NA KAPSLOKU BO MOGE.
Gracz: Zamknij ryj, już tego czytać nie mogę a chciałem pogadać ze znajomymi na czacie.


Jak to się skończy? Otóż gracz jest karany za to, że zwykły żałosny troll go sprowokował. A nasycony idiota, będzie prowokował kolejnych. Morał? Karać za to.

Nie będę pisał kto wywołał we mnie chęć poruszenia tego tematu, nie chodzi mi o ograniczenia słownictwa, tylko jakaś restrykcja na "trolli" których zachowanie bawi tylko ich samych. Wiem że poniższy cytat wkrótce tu zawita, dlatego z góry zaznaczam PONIŻSZE SŁOWA NIE SĄ ZWIĄZANE Z MOIM PROBLEMEM.

Cytat:
update 06.09.2016

Za wszelkie wyzwiska (również typu "głupek", "gównie", "zamknij się" etc.) oraz prowokacje na chacie będę nakładał kary. Chat to nie miejsce na kłótnie, a tym bardziej wprowadzanie negatywnej atmosfery.
Kara będzie oznaczona jako "Inne przewinienie" i będzie zbliżona do podpunktu "Używanie niecenzuralnych słów..."


Nie obchodzi mnie czy MiT, karze za słowa: "głupek, oszołom, gównie, zamknij się" i wiele innych. Chodzi mi o banowanie idiotów i trolli, którzy po prostu niszczą doszczętnie klimat gry.

Jeśli nie wchodzi w grę karanie takich zachowań, to może rozbudujmy opcję: IGNORUJ GRACZA na tyle, że możemy jej użyć przykładowo z profilu gracza, wtedy nie widzimy takiej istoty ani na czacie, ani na pw. Jedynie gdzie go można dorwać, to złapać na polu i wyjaśnić.



Profil został użyty w celu przykładowym.
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 12-09-2016, 22:34   

W życie gry można by wdrążyć kilka podpunktów z regulaminu forum. Rozbudowywanie opcji w sumie przyniesie ten sam efekt co banowanie, gracz usunie konto stworzy nowe. Tyle tylko że GM nadając karę wyręczy graczy z klikania "ignoruj".
 
 
xyzzy 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 666
Wiek: 31
Dołączył: 02 Lut 2007
Skąd: PIEKŁO
Wysłany: 12-09-2016, 22:38   

Nie trzeba żadnych wyszukanych rozwiązań. Wystarczy ban permanentny za nagminne łamanie regulaminu dla gracza Self Made z s6. ;P
_________________
xyzzy
 
 
 
Neni 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: phoon
Level: 432
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 10 Maj 2007
Wysłany: 12-09-2016, 22:40   

Myślę że opcja "Ignoruj gracza" byłaby lepszym rozwiązaniem, jak się komuś nie podoba co pisze druga osoba to się ją ignoruje i tyle. Jestem za wprowadzeniem tego pomysłu w życie, byłoby mniej banów nawet moim zdaniem
 
 
 
Aquagen 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Aquagen
Level: 71
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 07 Sie 2009
Wysłany: 12-09-2016, 22:40   

MiT napisał/a:
W życie gry można by wdrążyć kilka podpunktów z regulaminu forum. Rozbudowywanie opcji w sumie przyniesie ten sam efekt co banowanie, gracz usunie konto stworzy nowe. Tyle tylko że GM nadając karę wyręczy graczy z klikania "ignoruj".



Moim zdaniem obie opcje są dobre, w kwestii kilku podpunktów można by polemizować i negocjować, ale opcja "ignoruj" miałaby swoje zastosowanie. Każdy ma gracza, z którym po prostu nie ma ochoty rozmawiać, czy nawet widzieć jego nicku na czacie. Dlatego jestem za rozbudowaniem owej opcji. Natomiast w kwestii poszerzenia kodeksu kar o kilka paragrafów rodzi się kilka pytań. Czy każdy troll będzie wrzucany do tego samego worka? Są nieszkodliwe trolle, które sporadycznie zrobią sobie "jaja", a są takie, przez które aż trzeba czat w grze wyłączać.

xyzzy napisał/a:
Nie trzeba żadnych wyszukanych rozwiązań. Wystarczy ban permanentny za nagminne łamanie regulaminu dla gracza Self Made z s6. ;P


Ta opcja również jest kusząca.
 
 
ElfenLied 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Elfen Lied
Level: 180
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lut 2012
Wysłany: 27-10-2016, 22:49   

Tak...
_________________

RIP 2007-09 [*]
 
 
Spicer 
Użytkownik



Nick: Jumbo
Level: 244
Dołączył: 29 Sty 2010
Wysłany: 29-10-2016, 10:17   

Będzie jeszcze większa beka jak będą po tobie jechać a ty nie będziesz tego widział ;d
 
 
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 29-10-2016, 19:02   

O to chyba chodzi w opcji ignoruj,aby nie dac sie moc sprowokowac poprzez wyzwiska.
 
 
Neni 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: phoon
Level: 432
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 10 Maj 2007
Wysłany: 29-10-2016, 20:30   

Dokładnie, jechać nie pojedzie nikt bo dostanie bana, a z drugiej strony po co jechać jak druga osoba tego nie zobaczy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom