Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka zmian i propozycji (część I)
Autor Wiadomość
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 06-10-2016, 20:07   Kilka zmian i propozycji (część I)

Zacznijmy od tych mniej wymagających:

1. Kosmetyczna zmiana - skoro s1+s2+s4 nazywa się Classic, s3 nazywa się Multi, a s5 PVP, to s6 powinien nazywać się Fast. Zachowajmy jednojęzyczność.

2. Była juz kiedyś o tym mowa, mianowicie chodzi o graczy znikających z listy rankingowej po upływie 30 dni od ostatniej walki. Powinno to zostać zniesione, zostało "wymuszone" przez płaczki, które chciały być wyżej w rankingu kosztem nieaktywnych graczy. Każdy z tych graczy zasłużył sobie na bycie w tym rankingu i nieudolność innych graczy nie powinna mieć tu znaczenia. Ewentualnie rozdzielenie rankingu na - Ranking i Ranking aktywnych graczy.

3. Ostatnio został poruszony ten temat, chodzi o "Najwyższy poziom" na stronie głównej. Albo zmiana na "Najwięcej doświadczenia", albo niech faktycznie będą tam osoby z największym poziomem.

4. Usunięcie kategorii rankingowych - Liczba remisów z graczami, liczba przegranych z graczami, liczba remisów z potworami, liczba przegranych z potworami, liczba niesprawiedliwych ataków, liczba niesprawiedliwych śmierci. Medale powinniśmy otrzymywać za osiagnięcia, zasługi, a nie za bycie najlepszym w byciu porażką, albo najlepszym w byciu przeciętnym. 2 ostatnich kategorii nie uważam, żebym musiał argumentować. Pomijając już, że owe rankingi nie są przeswietlane pod kątem oszustwa. No bo powiedzmy sobie uczciwie, 20kilka tysięcy remisów z graczami na s6? I chce mi ktoś wcisnąć, że to poszło bez atakowania samego siebie? Z jakiej racji płotka co sobie nabija remisy ma mieć medal?

5. Opcja "Ignoruj" na czacie.

6. Uwolnienie targu od początku wydawało się być średnim pomysłem, jednak nie sądziłem, że będzie aż taką porażką. Po co było całe to uwolnienie, skoro teraz na wszystkie przedmioty są nałożone limity? W końcu miało chodzić o to, że "gracze powinni sami decydować co i za ile sprzedają". Obecnie wolny targ polega na tym, że mamy zawyżone limity za przedmioty, taka była tego idea? Moim zdaniem albo uwolnić targ, albo ustalić stałe limity (w różnych miastach mogą być różne, ale żeby się nie zmieniały z dnia na dzień w tym samym mieście).



Bardziej wymagające:

7. Questy 24h - w każdym mieście, w karczmie znajdowałaby się tablica ogłoszeń, na której znajdowałyby się zadania, które odnawiają się co 24h. W zależności od miasta zadania byłyby łatwiejsze/trudniejsze. Powiedzmy w takim Langeburgu zadanie typu zbierz 20 skór dzika, po uzbieraniu zadanie będziemy mogli wykonać dopiero po upływie 24h. I powiedzmy po 3 takie zadania na miasto. Oczywiście to luźne i elastyczne propozycje, zadań mogłoby być więcej ;)

8. Liga MFO - to jakby połączyć turniej mfo z ligą piłkarską. Powiedzmy takie same przedziały jak w turnieju, zapisuje się dowolna ilość graczy i każdy walczy z każdym w swoim przedziale zbierając punkty, nawet na takiej samej zasadzie - 3 za wygraną, 1 za remis (opcja remisów w lidze nadałaby ciekawszych obrotów), 0 za porażkę. Myślę, że na tyle ciekawa rozrywka, że anty przeszłoby do historii.

9. Aukcje "Kup teraz" (ustawione z ceną minimalną/maksymalną). W mfo3 jest, a nam nie dacie? ;>

10. Jak już questy 24h i zapożyczamy coś z mfo3, to bossy 24h też byłyby ciekawym urozmaiceniem.


PS. Wywaliłby w choljere wszystkie światy i zostawił s6 :fuckyou2:

To tyle na chwilę obecną, czekajcie z niecierpliwością na część II ;)
 
 
idecekRR 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: idecekRR
Level: 300
Świat: 6
Wiek: 29
Dołączył: 18 Kwi 2016
Skąd: Śląsk
Wysłany: 06-10-2016, 20:19   

Z bardziej wymagających WSZYSTKO jestem na TAK , wkońcu administracja ma zysk jeszcze z mfo2 i nie jest jak w przypadku mfo1 ,że administracja już tu nie DZIAŁA , punkty 7-8-9-10 myśle ze orzeźwiło by mfo2 a nawet gracze ,którzy zaprzestali grania z nudów mogliby wrócić do tego ;) Ja bym osobiście jeszcze dodał :
- Walki na Salamandrii - gracze którzy chcą walczyc beda stali pod miastem , ci którzy nie chcą będą sie tam chować . Ja przykładowo chce walczyć i mam zostawić postać w jaskinii gdzie akurat nikt na obecnym przedziale może nie sprawdzic ani nie wyszukac w wyszukiwarce ... Moim zdaniem podstawa do zmienienia tego bo jest to najszybszą rzeczą do zrobienia a myśle ,że też ważną dla wielu osób ;) :twisted: :twisted:
 
 
 
Aquagen 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Aquagen
Level: 71
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 07 Sie 2009
Wysłany: 06-10-2016, 20:24   

Rayoko napisał/a:
1. Kosmetyczna zmiana - skoro s1+s2+s4 nazywa się Classic, s3 nazywa się Multi, a s5 PVP, to s6 powinien nazywać się Fast. Zachowajmy jednojęzyczność.



Jak najbardziej popieram.

Rayoko napisał/a:
2. Była juz kiedyś o tym mowa, mianowicie chodzi o graczy znikających z listy rankingowej po upływie 30 dni od ostatniej walki. Powinno to zostać zniesione, zostało "wymuszone" przez płaczki, które chciały być wyżej w rankingu kosztem nieaktywnych graczy. Każdy z tych graczy zasłużył sobie na bycie w tym rankingu i nieudolność innych graczy nie powinna mieć tu znaczenia. Ewentualnie rozdzielenie rankingu na - Ranking i Ranking aktywnych graczy.


I otóż to, wole widzieć pozycje za punkty rankingowe które posiadam, niż za to że ktoś nie walczył 30 dni i po prostu zająłem jego miejsce w rankingu.

Rayoko napisał/a:
3. Ostatnio został poruszony ten temat, chodzi o "Najwyższy poziom" na stronie głównej. Albo zmiana na "Najwięcej doświadczenia", albo niech faktycznie będą tam osoby z największym poziomem.


Wspominałem o tym, mam nadzieje że teraz będzie miało większą siłę przebicia z racji tego że poruszyłeś dużo więcej tematów w swoim poście i administracja na to zerknie ;)

Rayoko napisał/a:
4. Usunięcie kategorii rankingowych - Liczba remisów z graczami, liczba przegranych z graczami, liczba remisów z potworami, liczba przegranych z potworami, liczba niesprawiedliwych ataków, liczba niesprawiedliwych śmierci. Medale powinniśmy otrzymywać za osiagnięcia, zasługi, a nie za bycie najlepszym w byciu porażką, albo najlepszym w byciu przeciętnym. 2 ostatnich kategorii nie uważam, żebym musiał argumentować. Pomijając już, że owe rankingi nie są przeswietlane pod kątem oszustwa. No bo powiedzmy sobie uczciwie, 20kilka tysięcy remisów z graczami na s6? I chce mi ktoś wcisnąć, że to poszło bez atakowania samego siebie? Z jakiej racji płotka co sobie nabija remisy ma mieć medal?


Popieram najbardziej z wszystkiego. ranking powinien być dla najlepszych w czymś, a nie w przegrywaniu. To tak jakby zrobić loterie w której wygrywa ten, który przegrał.

Rayoko napisał/a:
5. Opcja "Ignoruj" na czacie.


Również poruszałem, o tutaj.
https://forum.mfo2.pl/viewtopic.php?t=38567

Ogólnie popieram całość posta ;) Wszystkie pomysły są równie dobre aby wprowadzić je w życie.
 
 
Star Boy v1 
Użytkownik



Nick: Eros
Level: 180
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 11 Kwi 2016
Wysłany: 06-10-2016, 20:26   

Zgadzam sie ze wszystkim prócz puntu 4. Patrzysz na to pod kątem "zasług", zgadzam sie nie ma tu specjalnych zasług, jendakże warto zwrocic uwahge ile czasu posiwcil na to dany gracza bay osiagnąc 20k remisow. Czas poswicony w to jest naprawde godny podziwu. Bardzo zaciekawiła mnie propozycja 7, nowy quest? i tow kazdej karczmie! super! Czekamy wszyscy na 3 slot!
_________________
Wszyscy budujemy tą grę .
 
 
Valky 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Vexal
Level: 44
Świat: 6
Dołączył: 26 Lip 2015
Wysłany: 06-10-2016, 20:43   

Zgadzam się z większością propozycji.

Rayoko napisał/a:
4. Usunięcie kategorii rankingowych - Liczba remisów z graczami, liczba przegranych z graczami, liczba remisów z potworami, liczba przegranych z potworami, liczba niesprawiedliwych ataków, liczba niesprawiedliwych śmierci. Medale powinniśmy otrzymywać za osiagnięcia, zasługi, a nie za bycie najlepszym w byciu porażką, albo najlepszym w byciu przeciętnym. 2 ostatnich kategorii nie uważam, żebym musiał argumentować. Pomijając już, że owe rankingi nie są przeswietlane pod kątem oszustwa. No bo powiedzmy sobie uczciwie, 20kilka tysięcy remisów z graczami na s6? I chce mi ktoś wcisnąć, że to poszło bez atakowania samego siebie? Z jakiej racji płotka co sobie nabija remisy ma mieć medal?


Zostawiłbym chociaż remisy z graczami (ew. remisy z potworami także).

Rayoko napisał/a:
9. Aukcje "Kup teraz" (ustawione z ceną minimalną/maksymalną). W mfo3 jest, a nam nie dacie? ;>


Tego brakuje mi w mfo2. Dużo wymian między graczami jest już wcześniej umówiona i trzeba czekać te 24h na itemek.
 
 
 
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 06-10-2016, 20:48   

Pomysly sa ciekawe,ale moim glownym pytaniem,kto mialby sie tu zajac,aby wprowadzic to do gry?Watpie,aby tomiemu chcialoby sie tracic czas dla upadlej gry.Choc nie oszukujmy sie niektore podpunkty jak"ignoruj na czacie" czy"usuniecie niektorych rankingow"lub"kup teraz: nie wymagaja za duzo pracy dla administracji,a graczom piszacym na czacie ulatwilo by to w unikaniu prowokoacji czy bezsensownej dyskusji jak i rowniez dla graczy,ktorzy maja mniejsze zasoby pieniezne,ale za to szybszy refleks ulatwiloby to zakupy przedmiotów.
 
 
Neni 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: phoon
Level: 432
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 10 Maj 2007
Wysłany: 06-10-2016, 21:10   

Jak najbardziej za na wszystkie pomysły, miło widzieć kolejne osoby, które poświęcają czas żeby zebrać do kupy pomysły społeczności. Droga Administracjo My jako graczy naprawdę chcemy, aby ta gra się rozwijała nadal, poświęcamy jej mnóstwo czasu, zarabiacie na Nas podejrzewam nie mało... Ja rozumiem brak czasu, może i brak chęci, ale pozwólcie sobie pomóc. Myślę że na bank uzbierałoby się grono 3-5 osób, które za darmo w formie wolontariatu pomogłyby w rozwoju tej gry. Z odgórnego źródła wiem, że wtajemniczyliście jedną osobę w tajniki tworzenia tej gry i modyfikowania silnika, ale jak widać ta osoba chyba porzuciła wszelkie chęci nawet do stanowiska GM'a. Może czas pomyśleć o wtajemniczenia kogoś nowego, kogoś ze świeżymi pomysłami i ogromnymi chęciami do działania? Sam z chęcią pomógłbym jakkolwiek by się tylko dało, aby pomóc tej grze w odzyskaniu życia, a uważam że nadal jest to możliwe...



Co do samych pomysłów zastrzeżeń nie mam, chętnie pomógłbym w opracowaniu i rozwinięciu trochę questów 24h, mam trochę doświadczenia w takich elementach rozgrywki.


POZWÓLCIE GRACZOM SOBIE I NAM JAKO SPOŁECZNOŚCI POMÓC
 
 
 
Spicer 
Użytkownik



Nick: Jumbo
Level: 244
Dołączył: 29 Sty 2010
Wysłany: 06-10-2016, 21:12   

Żadne zmiany nie pomogą skoro gra za mało ludzi żeby z nich korzystać i żeby to się jako tako kręciło. Cofanie levela, złoto w kilogramach za cenę ryżu, tańsze elki, wszystko w sklepach... zgadzam się jak najbardziej z przywróceniem wszystkich do rankingu na wszystkich światach.
No i jeszcze fajnie by było coś zrobić żeby pobudzić pvp, wprowadzić jakieś boty czy coś.
P.S. też byłem wtedy w tym zoologicznym
 
 
Prain 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 42
Dołączył: 12 Kwi 2016
Wysłany: 06-10-2016, 21:14   

Jeśli chodzi o wszystkie światy a przede wszystkim świat 6, (obecnie cieszący się największą popularnością) to w szczególności zmiana grona GameMasterów, pytam się jakim cudem osoba terroryzująca cały świat jest Gm'em. Proponowałbym wprowadzenie kogoś z doświadczeniem OSOBĘ która ukończyła 18 lat i nie wchodzi na grę tylko po to by się wyżyć ze swoich kompleksów. No a w drugiej kolejności to zmiana regulaminu dot. czatu. Co do reszty wspomnianej w pierwszym poście oczywiście na tak!
Ostatnio zmieniony przez Prain 06-10-2016, 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 06-10-2016, 21:14   

Star Boy v1;
Oczywiście, czasu musieli trochę na to poświęcić, ale wbili to nieuczciwie.

Valky;
Proszę o chociaż jeden powód przekonujący, że ma to jakikolwiek sens (zostawienie remisów z graczami/potworami). Rozumiem, że z Twojej strony remisy z potworami, bo sam masz medal, ale prosiłbym o ciut obiektywizmu, a nie działanie z własnych pobudek.

KiRaKu;
Umierającej, bo umierającej, ale ostatnio przez kilka dni, w różnych godzinach porównywałem liczbę online v3 i samego świata 6. Nie było większej różnicy (nawet zakładając, że tutaj część loguje się na 2 ze swoich postaci). Nie chcę też oceniać, ale zarobek z s6 również myślę, że specjalnie nie odstaje przy v3, zwłaszcza, że dostaliśmy kilka nowych ciekawych opcji za mfy, ktore są często wykorzystywane.

Co do tego kto miałby się tym zająć - Baggy ponoć dostał dostęp do panelu adm i to on sprawuje piecze nad ewentualnymi update'ami. Zresztą nie ważne kto by się tym zajął, zawsze jestem dobrej myśli i liczę, że proponowanie moze przynieść jakiś efekt. Wprowadzą jeden punkt to dobrze, wprowadzą dwa jeszcze lepiej, ile by nie wprowadzili to zawsze jakiś krok do przodu.

Nie proponując nic, nie mamy prawa niczego oczekiwać.

Spicer;
Liga MFO ożywiłaby w znacznym stopniu pvp. Większa ilość graczy nie zależy ode mnie, ale z każdej propozycji nie zależnie od ilości graczy, każdy by skorzystał.

Prain;
Proszę o nierobienie offtopu i odnoszenie się do wymienionych propozycji, a nie rzucanie nowych.
EDIT: Baggy coś wspominał o możliwej rekrutacji.
Ostatnio zmieniony przez Rencar 06-10-2016, 21:29, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Prain 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 42
Dołączył: 12 Kwi 2016
Wysłany: 06-10-2016, 21:20   

Nie robię offtopu ale jest to istotny problem na świecie 6 i nie piszę o nim tylko ja, może jakaś nowa rekrutacja?
 
 
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 06-10-2016, 21:22   

Prain napisał/a:
Jeśli chodzi o wszystkie światy a przede wszystkim świat 6, (obecnie cieszący się największą popularnością) to w szczególności zmiana grona GameMasterów, pytam się jakim cudem osoba terroryzująca cały świat jest Gm'em. Proponowałbym wprowadzenie kogoś z doświadczeniem OSOBĘ która ukończyła 18 lat i nie wchodzi na grę tylko po to by się wyżyć ze swoich kompleksów. No a w drugiej kolejności to zmiana regulaminu dot. czatu. Co do reszty wspomnianej w pierwszym poście oczywiście na tak!


Wspomnialem to Tomiemu i licze na odpowiedz od niego.Druga osoba na stanowisku game master spowoduje,ze mit nie bedzie mial tak swobodnej reki i bedzie musial sie liczyc ze zdaniem drugiej osoby,ale to chyba nie ten temat na ta dyskusje.

Spicer napisał/a:
P.S. też byłem wtedy w tym zoologicznym

Ciesze sie,ze nie ja tylko to widzialem poniewaz zarzucono mi klamstwo i oszczerstwo na jego temat,a to niestety prawda byla.
 
 
Neni 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: phoon
Level: 432
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 10 Maj 2007
Wysłany: 06-10-2016, 21:25   

Prain napisał/a:
Nie robię offtopu ale jest to istotny problem na świecie 6 i nie piszę o nim tylko ja, może jakaś nowa rekrutacja?





Generalnie, dla mnie to kolejna propozycja, która wymagałaby konsultacji. Mamy jednego GM'a, bo BaGGy już w czerwcu przestał być aktywny, który robi co chce na s6 (bez obrazania, wyzywania i ubliżania - ma do tego pełne prawo), ale jeżeli duża część graczy narzeka to może wypadałoby coś z tym zrobić? Wychodzi trochę słynne kolesiostwo na s6... Zostawiłbym jednak dyskusję na ten temat na moment kiedy ktoś z administracji będzie chciał ją podjąć bo inaczej jest ona bezcelowa.

Skupmy się bardziej na propozycjach od Rayoko, bo jak widać dużo osób ich chce, może uda się coś wywalczyć
 
 
 
Pan i wladca 
Użytkownik



Nick: bohun
Level: 160
Świat: 6
Dołączył: 13 Kwi 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-10-2016, 21:29   

Co do medali za remisy i przegrane, to jest to świat oparty na starych zasadach. Dlatego została zmniejszona ilość tur w walce, oraz dodano czaszki.
_________________
:595:
https://discord.gg/zagadka
 
 
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 06-10-2016, 21:31   

Pan i wladca;
To zależy jaki okres w mfo uznajemy za stary. Czaszek nie było na początku, medali też nie, tym bardziej za remisy i porażki (jako ciekawostkę dodam, że wraz z wprowadzeniem czaszek w tamtym czasie było duże bum na odchodzenie z mfo). s6 to bardziej zbiór kilku wycofanych rozwiązań z różnych epok mfo2. Niemniej jeśli coś nie ma sensu, to po co się tego trzymać?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom