Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MiT
12-02-2017, 19:19
Wykorzystanie świata 3 w dobrym celu.
Autor Wiadomość
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 26-01-2017, 01:44   Wykorzystanie świata 3 w dobrym celu.

Witam serdecznie uzytkownikow forum jak i graczy my-fantasy.
Jak wiemy swiat 3 swieci obecnie pustkami jak i zawsze uwazany byl przez wiekszosc graczy za ten gorszy ze wzgledu na to,ze dozwolone tam byly multikonta/przelew rankingu/zlota/expa jak i gracze,ktorzy tam grali przewaznie traktowano gorzej.Chciałbym zaproponowac pewien pomysl,aby swiat 3 byl forma zabawy i rywalizacja dla osob,ktorzy uwielbiaja walczyc,sprawdzac swoje umiejetnosci i cieszyc sie ta gra.

Pomysl jest taki,ze tworzymy konta na swiecie 3 i nawzajem walczymy miedzy soba na 5(lub 6) lvlu przez ograniczony czas.Gracz,ktory przez (tu podaje przyklad np;godzine) zbierze najwieksza ilosci punktow rankingowych wygrywa.
Opowiem troche o zasadach,ktore sobie w glowie wymyslilem.
-kazdy gracz przez godzine moze stworzyc maksymalnie 5 kont
-korzystanie z punktow mf jest zabronione
-walczymy bez atrybutow
-wbijanie wyzszego lvla niz 5(lub 6) jest oznaka dyskwalifikacji
I tu mam dylemat co do zlota,poniewaz pytalem sie paru osob co sadza na ten temat i kilka graczy stwierdzilo,ze moze nie wystarczyc golda na potki przez godzine walk z innymi,Co wy o tym sadzicie?Pewnie znalazlby sie sponsor,zeby zalicytowac kazdemu z zapisanych graczy aukcje na mikstury,ale jak wiemy trzeba by bylo czekac jeden dzien,a wtedy mozna by bylo ruchy wykorzystywac na atrybuty wiec srednie to rozwiazanie.Jedyne rozwiazanie jakie mi przychodzi do glowy to granie na 6 lvlu zamiast 5,wtedy raczej takiego problemu nie bedzie.Tylko czy da sie wbic 6 lvl wykorzystujac wszystkie ruchy?Bo juz nie pamietam jak to dziala na innych swiatach niz szosty.
Co do organizacji,by polegala na tym,ze gracze,ktorzy wyraza chec do zabawy ustalaja wyznaczony dzien,godzine i zapisuja sie do rywalizacji poprzez napisanie prywatnej wiadomosci do wskazanej osoby(organizatora).Mi obecnie wydaje sie,ze niedziela by byla odpowiednia do takich zabaw,bo wiadome,ze nie kazdy ma czas w dni robocze na takie rzeczy,a niedziela zazwyczaj jest dniem spokojnym gdzie znajduje sie czas na komputer.

Rowniez mam problem z graczami,ktorzy by nie przestrzegali regulaminu.Oczywiscie atrybuty u gracza latwo rozpoznac czy ktos posiada,ale juz trudniej zrobic tak,aby gracz nie robil wiecej niz 5 postaci w ciagu przykadowej godziny.


Jakie jest wasze zdanie na temat takiego pomyslu?Czy bralibyscie udzial w takiej mfowej zabawie?
Zachecam do komentowania jak i do rozwiazywania problemow,ktore podalem w temacie,oczywiscie prosilbym o obiektywna krytyke.


Pozdrawiam OMOB. : )

EDIT: Wpadlem na pewien pomysl,ktory moglby rozwiazac w tworzeniu przez graczy wiecej niz 5 postaci.Kazdy gracz,ktory by bral udzial w tej zabawie oznaczalby swoja postac.
Podaje przyklad:
Kirakuv1
Kirakuv2
Kirakuv3
Kirakuv4
Kirakuv5
I tylko tak oznaczone konta bralby udzial w koncowych wynikach.Plusem takich oznaczen byloby ulatwienie wylonienia zwyciezcy.Dodam jeszcze od siebie,ze ta zabawa ma na celu przypomniec starym graczom jak wygladaly kiedys walki przed miastem,a nowym graczom pokazanie wlasnie na czym polegal tryb pvp w tej grze.
 
 
Pan i wladca 
Użytkownik



Nick: bohun
Level: 160
Świat: 6
Dołączył: 13 Kwi 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-01-2017, 09:28   

1. Bardzo fajna inicjatywa. Myślę, spróbowałbym swoich sił ;D
2. Co do golda, to sam dużo tam nie posiadam ale myślę, że na itemy na 5lv dla kilku osób powinno starczyć.
3. Zwycięzcą ma być ten kto zdobędzie najwięcej punktów na jednej postaci, czy jako suma ze wszystkich?
4. Kilka przedmiotów jest dostępnych w drugim zamku. Czy walka z Rapsem byłaby dozwolona?
_________________
:595:
https://discord.gg/zagadka
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 26-01-2017, 09:43   

Cytat:
I tu mam dylemat co do zlota,poniewaz pytalem sie paru osob co sadza na ten temat i kilka graczy stwierdzilo,ze moze nie wystarczyc golda na potki przez godzine walk z innymi,Co wy o tym sadzicie?Pewnie znalazlby sie sponsor,zeby zalicytowac kazdemu z zapisanych graczy aukcje na mikstury,ale jak wiemy trzeba by bylo czekac jeden dzien,a wtedy mozna by bylo ruchy wykorzystywac na atrybuty wiec srednie to rozwiazanie.Jedyne rozwiazanie jakie mi przychodzi do glowy to granie na 6 lvlu zamiast 5,wtedy raczej takiego problemu nie bedzie.Tylko czy da sie wbic 6 lvl wykorzystujac wszystkie ruchy?


Da radę wbić 6 poziom, ale musicie pilnować by nikt sobie nie przemycił nigdzie rózgi. Zbierzcie 8-10 osób i wystartuję wam turka z wyposażeniem.

Jak chcesz rozstrzygnąć zwycięzcę to mogę zrobić drugi turek, na polu sporo remisów będzie.
Nagrody dla 1-3 też funduję ;)


Integracja zawsze na +
 
 
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 26-01-2017, 09:48   

Pan i wladca napisał/a:
3. Zwycięzcą ma być ten kto zdobędzie najwięcej punktów na jednej postaci, czy jako suma ze wszystkich?

Moim zdaniem liczyloby sie konto tylko te,ktore zdobedzie najwieksza ilosc rankingu.
Pan i wladca napisał/a:
4. Kilka przedmiotów jest dostępnych w drugim zamku. Czy walka z Rapsem byłaby dozwolona?

Wlasnie walka z rapsem daje mozliwosc zdobycia dodatkowego golda i expa,ktory pozwalalby na kupienie calego eq jak i mikstur potrzebny do walk,dlatego walki na 6 lvlu moim zdaniem to lepsza opcja poniewaz wtedy raps nie ogarniczalby tak graczy do roznych rozwiazan w statystykach.Z tego wzgledu,ze na 5 lvlu rapsa mozna pokonac przy uzyciu okolo 25 punktow statystyk.


MiT napisał/a:
Da radę wbić 6 poziom, ale musicie pilnować by nikt sobie nie przemycił nigdzie rózgi. Zbierzcie 8-10 osób i wystartuję wam turka z wyposażeniem.

Dlatego wlasnie tak zalezy mi na tym,aby stworzenie konta bylo tuz przed rozpoczeciem zabawy,aby kazdy mial rowne szanse i liczyla sie tylko umiejetnosc rozdawania statystyk.Zrobie niedlugo test w formie konta ,aby zobaczyc ile golda mozna zdobyc do 6 lvla po pokonaniu rapsa i ile mozna miec mikstur przy full eq i leczeniu 1.

[ Dodano: 26-01-2017, 13:56 ]
Sprawdzilem ile mozna miec miksturek zycia i many na 6 lvlu przy full eq z gemem leczenia.Wyszlo,ze okolo 100 potek zycia i 50 many wiec nie wiem czy jest to wystarczajaca ilosc,aby walczyc z graczami przez godzine,wiec chyba najlepszym rozwiazaniem by bylo stworzenie turnieju z nagrodami jak wyzej pisal mit.
 
 
Bicek 
Game Master



Nick: [GM] Bicek
Level: 1
Wiek: 30
Dołączył: 28 Lut 2009
Wysłany: 26-01-2017, 17:10   

Siemka

Mega pomysł kiraś ogólnie wchodzę w ten projekt :)
Co do Golda mam tak 180 i mogę pomóc w aukcjach
 
 
Lothlorien 
Użytkownik


Level: -2
Dołączył: 05 Maj 2012
Wysłany: 26-01-2017, 17:37   

Czytając ten temat zrobiło mi się smutno. Serio. Oto po latach najwytrwalsi gracze umawiają się, żeby przywrócić ostatek dawnego ducha mfo2, podczas gdy kiedyś to, co teraz jest ich marzeniem, było na wyciągnięcie ręki.

Pomysł fajny, tylko oparcie o uczciwość zawodników dość wątłe. Jeden zrobi 3 atrybutu ognia, drugi po cichu dokupi golda.

Jeżeli ma być tak równo, to co zrobicie z losowością dropa z rapsa? Cisowa różdżka jest cenniejsza od tasaka. Jakieś minimalne wsparcie finansowe, równe dla każdego zalecane.

A jak się znudzi 5-6lv, przechodzicie wyżej? 8, 10 (tutaj trzeba by załatwić kaktusy). Świat pvp jest chyba porażką, że organizuje się coś takiego na boku...
 
 
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 26-01-2017, 18:09   

Lothlorien napisał/a:
A jak się znudzi 5-6lv, przechodzicie wyżej? 8, 10 (tutaj trzeba by załatwić kaktusy). Świat pvp jest chyba porażką, że organizuje się coś takiego na boku...

Jesli w ogole ten pomysl wystartuje to jasne,ze mozna w pozniejszym czasie robic taka rywalizacje na wyzszych lvlach.Najpierw chce w formie testu zrobic to jak na najnizszych lvlach i zobaczyc jakby to wygladalo.Jeszcze mam kilka propozycji co do organizacji tego,ale czekam na zaangazowanie innych graczy w ten pomysl.
 
 
CoPaCaBaNa 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 9
Wiek: 30
Dołączył: 21 Mar 2010
Wysłany: 26-01-2017, 20:23   

Łukaszku, jest to jakiś pomysł, ale wiesz, że bez pomocy ze strony GM'ów trochę słabo to wyjdzie ;)

I może na początek machać próby z samymi wojownikami, bo mag na starcie już przegrywa
 
 
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 26-01-2017, 20:53   

CoPaCaBaNa napisał/a:
I może na początek machać próby z samymi wojownikami, bo mag na starcie już przegrywa
Myslalem o tym,ale to troche mija sie z celem,na razie mam w planach sprawdzenie tego w gronie znajomych w formie testow,aby zobaczyc jak by to funkcjonowalo. ; )
 
 
CoPaCaBaNa 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 9
Wiek: 30
Dołączył: 21 Mar 2010
Wysłany: 26-01-2017, 22:20   

KiRaKu napisał/a:
CoPaCaBaNa napisał/a:
I może na początek machać próby z samymi wojownikami, bo mag na starcie już przegrywa
Myslalem o tym,ale to troche mija sie z celem,na razie mam w planach sprawdzenie tego w gronie znajomych w formie testow,aby zobaczyc jak by to funkcjonowalo. ; )


A czy Ty wiesz z kim wgl rozmawiasz? :D
Łukasz, generalnie tak jak wczoraj rozmawialiśmy, to jestem chętny Ci pomóc ;)
Możemy to wypróbować, stworzyć 5 kont, nabić 5lvl, a potem stanąć 15 albo 20 kontami na raz na polu i niech się dzieje wola nieba ;)

Koniec końców ktoś wynajdzie eleganckie statystyki i wtedy to nic tylko blokować 5 czy tam 6 lv i ogień w ranq jak to kiedyś było na s2 ;)

Na 7lv wbijalismy top100 ;)
Stare dobre czasy
 
 
ElfenLied 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Elfen Lied
Level: 180
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lut 2012
Wysłany: 26-01-2017, 23:45   

W celu uczciwosci ku takiej zabawie, latwiej wykorzystac swiat pvp, gdzie admin ?moze? wyposazyc konta w dane ekwipunki, limitowana ilosc zlota, atrybuty, nie wiem jakie tam mozliwosci w panelu sa, ale sam pomysl calkiem atrakcyjny.

Rejestrujesz sie, jest limit osob, a swiat startuje po jego zepelneniu, gdzie kazdy ma z gory takie samo wyposazenie i lvl, juz bez rng z rapsa czy innych bossow :) Chociaz watpie aby na 5-6lvl jakis pokaz umiejetnosci byl...
Do testow na s3 moge dolaczyc tylko musi byc to w godzinach wieczornych :D
_________________

RIP 2007-09 [*]
 
 
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 27-01-2017, 00:36   

CoPaCaBaNa, ElfenLied, Ogolnie w niedziele jest w planach zrobienie tego w formie testu z gronem znajomych,wiec poinforumuje was o tym,oczywiscie w godzinach wieczornych.Po tych testach podam szczegolowe informacje jak to wypadlo organizacyjnie i rozpisze wszystko ladnie w formie regulaminu tej zabawy,aby na przyszlosc tworzyc taka zabawe nie tylko ze znajomymi,ale i ze kazdym graczem.

Copa ty jestes shandy?Jesli nie to napisz mi w grze lub tu na forum to porozmawiamy,poniewaz nie chce aby moderator zamknal ten temat z powodu spamu.

Mam nadzieje,ze po tym gdy gracze zobacza jak to wyglada,wyraza wieksze zaangazowanie w ta forme zabawy i rywalizacji. : )
 
 
wisla12h 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: wisla12h
Level: 283
Dołączył: 09 Mar 2008
Wysłany: 27-01-2017, 13:33   

Pomysł super! I szczerze mówiąc nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jak to będzie wyglądało...ale naprawdę pomysł ekstra!
 
 
Miragee 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Roten/Blotter/Divi
Level: 147
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lip 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: 27-01-2017, 14:05   

Rozmawialiśmy o tym na skype i pw, więc tak jak Ci powiedziałem - wchodzę w to.
Czekam na jakieś konkretniejsze ustalenia.
Jeżeli będziemy grali na moderowanym świecie (np dodatkowy turniej s6 dla konkretnego przedziału) to mogę sam coś podrzucić golda dla uczestników albo wybranej jej części (bez problemu kto to będzie, dogadamy się).
To może być ciekawe panowie. :wink:
 
 
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 27-01-2017, 14:15   

Aby bawic sie w ten sposob na swiecie moderowanym jest potrzebna integracja administracji w ta zabawe.Wiec na razie nie wychodzmy tak daleko i zachecam graczy,aby na razie wzieli udzial w tym projekcie

Zapisy na nieoficjalny turniej 6 lvlowy przy wykorzystaniu trzeciego swiata.

Zapisy trwaja od dnia 27.01.2017 do dnia 29.01.2017 do godziny 17.
Osoby chętne do wzięcia udziału w tym nieoficjalnym turnieju zapisują się poprzez wyslanie mi prywatnej wiadomości w grze poprzez napisanie ‘’Chce wziac udział w nieoficjalnym turnieju z dopiskiem swojego nicku jaki będzie widniał na 3 swiecie!’’.(nick:One Man One Ban,świat6)

Rozpoczęcie turnieju.
Turniej rozpocznie się o godzinie 18:30,dnia 2017.01.29(niedziela),ale prosiłbym użytkowników,którzy biora udział w tej zabawie,aby byli dostępni 30 minut przed ta rywalizacja.

Zasady i regulamin turnieju:
-każdy gracz przez godzine od rozpoczęcia turnieju może stworzyć maksymalnie 5 kont
-korzystanie z punktów mf jest zabronione
-walczymy bez atrybutow
-wbijanie wyższego lvla niż 6 jest oznaka dyskwalifikacji
-dołączanie do druzyn jest niedozwolone
-zakaz uzywania targu
Łamanie regulaminu gry i zasad laczy sie z dyskwalifikacja gracza!
Zasady turnieju:
Przed otwarciem zabawy tworzymy (30 minut przed) 5 kont z przydomkiem V na końcu,ponieważ tylko takie konta będą braly udział w końcowych wynikach.(podaje przykład:kirakuV1,kirakuV2,kirakuV3,kirakuV4,kirakuv5 i tylko na dwoch kontach wbijamy 6 lvl z tego względu,aby każdy miał rowne szanse na starcie.Jesli chcemy walczyc następnym kontem musimy je najpierw wyexpic do 6 lvla.Zadacie mi pytanie dlaczego tak?Dlatego,ze to również swiadczy o umiejetnosci graczy i pokazuje ich spryt do tej gry.
Gdy turniej się zacznie wychodzimy wszyscy na pole 19:32(langeburg) i rywalizujemy miedzy sobą.Dany gracz ma prawo wprowadzić dopiero druga swoja postac,gdy posiada ochrone 60 minutowa na swojej pierwszej postaci.Turniej trwac będzie 45 minut od rozpoczecia rywalizacji.Jesli widzimy,ze zblizamy sie do 7 lvla wtedy dana postacia schodzimy do miasta i walczymy dalej reszta swoich kont(choc watpie,ze przez 45 minut,ktos by mial taka sytuacje,iz wbilby lvl wylacznie za pomoca walk)Po zakończonym turnieju wszystkie swoje konta chowamy i wybieramy zwyciezce.Zwyciezca jest osoba ta,która zdobędzie najwieksza ilość punktów rankignowych na jednej ze swoich pieciu postaci.

Nagroda na razie jest jedynie satysfakcja i zabawa poprzez rywalizacje z innymi graczami,ponieważ jest to turniej w formie testow.

To chyba wszystko co chciałem przekazac w razie pytan proszę pytac tu na forum lub mnie na prywatnej wiadomości w grze.


Pozdrawiam i mam nadzieje,ze będziemy się fajnie bawic przy tym.: )
Ostatnio zmieniony przez KiRaKu 28-01-2017, 11:06, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom