Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Odtajnienie ilości złota w rankingu.

Czy chcesz odtajnienia ilości złota w rankingu?
Tak, bez ograniczeń.
44%
 44%  [ 13 ]
Tak, ale tylko dla 5 pobliskich graczy w rankingu złota.
3%
 3%  [ 1 ]
Tak, ale mam inny pomysł jak to zrobić. (komentarz)
3%
 3%  [ 1 ]
Nie, jestem przeciwny tej propozycji.
48%
 48%  [ 14 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
rekin_122 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 268
Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2011
Skąd: Świat 1+2+4
Wysłany: 12-02-2017, 15:20   Odtajnienie ilości złota w rankingu.

Witam, mam taki pomysł, aby odtajnić kto ma ile złota w rankingu, bo przecież i tak widzimy kto jest na którym miejscu, więc orientacyjnie widzimy czy warto "polować" na daną osobę, albo czy mamy szansę z nią w jakiejś licytacji. Dlaczego więc nie możemy zobaczyć z ciekawości jakie są różnice pomiędzy kolejnymi pozycjami w rankingu, szczególnie fajnie byłoby to widać w TOP100, tak jak niektórzy analogicznie obserwują ile doświadczenia brakuje im do awansowania w rankingu expa. Zwiększyłoby to może chęć rywalizacji, gdyż widzielibyśmy poziom złota do którego należałoby dążyć, a nie jak w TOP30, że zbiera się to złoto przez dłuższy okres czasu i tylko raz na miesiąc widzimy, że wspinamy się po jednym miejscu w górę tabelki. Podsumowując, ukrycie ilości złota w rankingu, jest na obecne czasy raczej niepotrzebnym rozwiązaniem.

I teraz mam takie dwa warianty mojej propozycji:
1. Możemy zobaczyć złoto wszystkich bez ograniczeń.
2. Możemy zobaczyć złoto tylko graczy +/- 5 pozycji od naszego miejsca w rankingu.
 
 
ElfenLied 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Elfen Lied
Level: 180
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lut 2012
Wysłany: 12-02-2017, 15:40   

Glosujacym proponuje sie wypowiedziec
Mysle ze nikogo informacja ilosci zlota danego gracza nie skrzywdzi ;']
_________________

RIP 2007-09 [*]
 
 
wisla12h 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: wisla12h
Level: 283
Dołączył: 09 Mar 2008
Wysłany: 12-02-2017, 16:04   

Odtajnienie wpłynie na procesy licytacji. Widząc, że nie mamy szans z licytującym będziemy odpuszczać licytację. Jestem na nie ze względu właśnie na tę ingerencję w proces targowania na targu. Poza tym nie życzę sobie, aby ktokolwiek widział to ile mam złota tak samo jak i nie życzę sobie aby ktokolwiek wiedział ile mam siły, szybkości, szczęścia itd....
 
 
ElfenLied 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Elfen Lied
Level: 180
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lut 2012
Wysłany: 12-02-2017, 16:14   

Widzisz czy masz szanse tak czy siak, z uwagi na to ze nizej w rankingu zlota jestes. Troche mierne porownanie - zloto a statystyki bazowe ktore wplyw na ranking pvp i zwykly calkiem wielki maja :;']

Na nizszych lvlach tez widac jak wysoko w rankingu jestes, i mniej wiecej z aukcji wywnioskowac mozesz czy masz mniej lub wiecej zlota co wplywa na twoja sytuacje na targu i wykorzystujesz to na swoj sposob
_________________

RIP 2007-09 [*]
 
 
rekin_122 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 268
Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2011
Skąd: Świat 1+2+4
Wysłany: 12-02-2017, 16:26   

wisla12h napisał/a:
Odtajnienie wpłynie na procesy licytacji. Widząc, że nie mamy szans z licytującym będziemy odpuszczać licytację. Jestem na nie ze względu właśnie na tę ingerencję w proces targowania na targu. Poza tym nie życzę sobie, aby ktokolwiek widział to ile mam złota tak samo jak i nie życzę sobie aby ktokolwiek wiedział ile mam siły, szybkości, szczęścia itd....


Ale przecież aktualnie wiemy kto ma mniej złota, a kto więcej, więc i tak to wpływa na licytację. Co więcej mogę zobaczyć ile masz złota, nawet jeśli sobie tego nie życzysz - po prostu wchodzę na ranking złota, szukam aktywnego gracza blisko Ciebie i życzliwie się go pytam ile on ma złota i wiem wtedy, że masz troszkę więcej albo mniej od niego. Jedyne co by się zmieniło to poznalibyśmy wartości liczbowe. A tak właściwie to twojego argumentu można by użyć, jako argumentu za całkowitym usunięciem rankingu złota!
 
 
wisla12h 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: wisla12h
Level: 283
Dołączył: 09 Mar 2008
Wysłany: 12-02-2017, 16:35   

Tak samo możesz dowiedzieć się ile mam siły, ile mam obron..szczęścia. Wystarczy, że poprosisz kogoś o raport walki ze mną i ktoś życzliwie ci powie jakie miał staty w walce ze mną...następnie podstawiasz pod wzór i masz...Ale żeby do tego doszło musi znaleźć się ktoś życzliwy i musisz się odrobinę wysilić. Podtrzymuję swoje zdanie. Na nie.
 
 
rekin_122 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 268
Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2011
Skąd: Świat 1+2+4
Wysłany: 12-02-2017, 16:54   

No ale musisz mi przyznać, że nie wpłynie to na proces licytacji, tak jak napisałeś. A ta "inżynieria wsteczna" z liczeniem statów jest możliwa praktycznie wobec graczy, którzy grają w turniejach i w związku z tym wiesz kogo się pytać. No chyba, że masz czas wypytać się cały przedział levelowy w nadzieji, że znajdzie się ktoś, kto z nim walczył i zna swoje staty w momencie walki.

A w ogólę to "nie muszę się wysilić" żeby sprawdzić na której pozycji w rankingu złota jesteś. A jeżeli ktoś potrzebuje wiedzieć z jakiegoś praktycznego względu ile masz złota, to zapewniam Cię, że wystarczy mu twoja pozycja względem innych graczy, a nie bezwzględna liczba złota. Dla niego nie ma większej różnicy czy masz 300kk złota i jesteś na 70 miejscu czy masz 500kk złota i jesteś na 70 miejscu - on wie, że jesteś na 70 miejscu i ma wtedy PORÓWNANIE między swoją, a twoją pozycją, więc musisz się przyzwyczaić, że bez nawet odrobiny wysiłku on wie ile masz złota względem niego i innych.
 
 
Neni 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: phoon
Level: 432
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 10 Maj 2007
Wysłany: 12-02-2017, 16:54   

bez sensu, już teraz jest za duży spam w topce złota od innych graczy czy im cos nie zalicytuja/kupią/pożyczą itp. jak odtajnimy ranking złota to już w ogóle będzie spam na potege
 
 
 
Cannibal Corpse
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Cannibal Corpse
Level: 600
Świat: 6
Dołączył: 12 Gru 2016
Wysłany: 12-02-2017, 16:55   

Neni napisał/a:
bez sensu, już teraz jest za duży spam w topce złota od innych graczy czy im cos nie zalicytuja/kupią/pożyczą itp. jak odtajnimy ranking złota to już w ogóle będzie spam na potege


Zgadzam się- również na nie.
 
 
rekin_122 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 268
Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2011
Skąd: Świat 1+2+4
Wysłany: 12-02-2017, 17:01   

Neni, Naprawdę, jak ktoś widzi, że jestem na 30 miejscu to nie napisze, ale jak zobaczy że mam 700mln G to już napisze? Znowu twój argument, jest świetny do wykorzystania za usunięciem całkowicie rankingu złota, wtedy na pewno nie będzie spamu. Nie wiesz co się robi ze spamerami :) ? Mi nikt aktualnie nie spamuje, ale gdyby spamował to pierwszy raz piszę mu, że nie dam, a drugi raz na czarną listę. No chyba że znajomy, to pożyczę :)
 
 
Neni 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: phoon
Level: 432
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 10 Maj 2007
Wysłany: 12-02-2017, 17:19   

rekin_122 napisał/a:
Neni, Naprawdę, jak ktoś widzi, że jestem na 30 miejscu to nie napisze, ale jak zobaczy że mam 700mln G to już napisze? Znowu twój argument, jest świetny do wykorzystania za usunięciem całkowicie rankingu złota, wtedy na pewno nie będzie spamu. Nie wiesz co się robi ze spamerami :) ? Mi nikt aktualnie nie spamuje, ale gdyby spamował to pierwszy raz piszę mu, że nie dam, a drugi raz na czarną listę. No chyba że znajomy, to pożyczę :)



Nie wiem, nie potrzebna mi ta informacja, a widzę po sobie, że mimo że jestem niżej w rankingu niż ścisła topka to spam dostaje i nie chodzi o to, żeby blokować każdego po kolei jak leci, bo nie tędy droga, lepiej wyeliminować w ogóle tego typu kwestie nie podając ilości golda którą gracze posiadają. Jak ktoś ma taką potrzebę to sobie napisze w profilu ile ma golda i wystarczy. Czy ranking usunąć? Moim zdaniem nie, bo uzbieranie ileś tam złota w tej grze to również niezłe osiągnięcie.
 
 
 
ElfenLied 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Elfen Lied
Level: 180
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lut 2012
Wysłany: 12-02-2017, 17:30   

Neni napisał/a:
bez sensu, już teraz jest za duży spam w topce złota od innych graczy czy im cos nie zalicytuja/kupią/pożyczą itp. jak odtajnimy ranking złota to już w ogóle będzie spam na potege


Jaka bedzie roznica bo nie rozumiem?
Jesli masz ranking w zlocie 1 widoczny w profilu
A jesli masz ranking zlota w profilu w rankingu na 1 miejscu z iloscia zlota powiedzmy 1.000.000.000.000G

Nagle magicznie tysiac wiadomosci dostaniesz z prosbami o zloto? LOL

Rownie dobrze mozna dac graczom opcje, czy chca pokazac zloto w rankingu czy nie. Skoro problem wielki bo PW dostajesz czy pozyczysz troche zlota ...

Cytat:
następnie podstawiasz pod wzór i masz.
Dalej jakos nie widze powiazania ze zlotem a statystykami bazowymi a tym bardziej w statystykach z ekwipunkiem, ktorych NIGDY nie bedziesz mial dokladnych, bo ekwipunki sa rozne, nie w kazdej walce masz ten sam ekwipunek, nie na kazdego gracza. Juz nie szukajmy na sile glupich porownan, Dziekuje :)

Czy ta informacja jest potrzebna komukolwiek? Nie. Ale czy zmiana fajna? Tak, przynajmniej dla tych ktorzy chca porownania, ile im brakuje do danego gracza w rankingu.
_________________

RIP 2007-09 [*]
 
 
rekin_122 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 268
Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2011
Skąd: Świat 1+2+4
Wysłany: 12-02-2017, 17:38   

Neni napisał/a:

Nie wiem, nie potrzebna mi ta informacja, a widzę po sobie, że mimo że jestem niżej w rankingu niż ścisła topka to spam dostaje i nie chodzi o to, żeby blokować każdego po kolei jak leci, bo nie tędy droga, lepiej wyeliminować w ogóle tego typu kwestie nie podając ilości golda którą gracze posiadają. Jak ktoś ma taką potrzebę to sobie napisze w profilu ile ma golda i wystarczy. Czy ranking usunąć? Moim zdaniem nie, bo uzbieranie ileś tam złota w tej grze to również niezłe osiągnięcie.


To tym bardziej, skoro jesteś niżej w rankingu niż topka i jeszcze nachodzą Cię spamerzy to znaczy, że są to ludzie, którzy jadą po wszystkich aktywnych graczach Ctrl+V "Pan da, pan da...". Oni będą tak samo robili przed i po takiej zmianie. Chyba, że ewentualnie spojrzą ile masz złota i powiedzą: "O kurczę, myślałem, że na takiej pozycji więcej złota mają.", ale raczej takie boty nie tracą czasu, podczas którego mogłyby wysłać spam do kolejnego potencjalnego pożyczkodawcy, żeby spojrzeć na ranking, tylko jadą najczęściej po lvlach w wyszukiwarce.
 
 
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 12-02-2017, 17:44   

Szczerze mowiac dalem na tak z tego wzgledu,ze zawsze bylem ciekawy ile golda maja topowi gracze w doswiadczeniu.Mysle,ze troche przesadzacie twierdzac,ze jesli dany gracz bedzie widzial ile dany gracz ma golda beda nagle prosby o gold.Nie oszukujmy sie tak jak elfen wyzej napisal pozycja golda w rankingu doskonale pokazuje jaki gracz ma zasob pieniezny,a taka opcja mysle,ze dla nikogo nie bylaby krzywdzaca.
 
 
Sorandor 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Sorandor
Level: 373
Świat: 6
Dołączył: 01 Kwi 2008
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-02-2017, 17:59   

Na nie. Obecnie jest dobrze wiec po to zmieniać? ;)
_________________
* Nie moc silnika, a technika robi z Ciebie zawodnika...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom