Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Odtajnienie ilości złota w rankingu.

Czy chcesz odtajnienia ilości złota w rankingu?
Tak, bez ograniczeń.
44%
 44%  [ 13 ]
Tak, ale tylko dla 5 pobliskich graczy w rankingu złota.
3%
 3%  [ 1 ]
Tak, ale mam inny pomysł jak to zrobić. (komentarz)
3%
 3%  [ 1 ]
Nie, jestem przeciwny tej propozycji.
48%
 48%  [ 14 ]
Głosowań: 29
Wszystkich Głosów: 29

Autor Wiadomość
wisla12h 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: wisla12h
Level: 283
Dołączył: 09 Mar 2008
Wysłany: 12-02-2017, 18:08   

rekin_122 napisał/a:
A w ogólę to "nie muszę się wysilić" żeby sprawdzić na której pozycji w rankingu złota jesteś. A jeżeli ktoś potrzebuje wiedzieć z jakiegoś praktycznego względu ile masz złota, to zapewniam Cię, że wystarczy mu twoja pozycja względem innych graczy, a nie bezwzględna liczba złota. Dla niego nie ma większej różnicy czy masz 300kk złota i jesteś na 70 miejscu czy masz 500kk złota i jesteś na 70 miejscu - on wie, że jesteś na 70 miejscu i ma wtedy PORÓWNANIE między swoją, a twoją pozycją, więc musisz się przyzwyczaić, że bez nawet odrobiny wysiłku on wie ile masz złota względem niego i innych.


Sam podałeś dodatkowy argument za tym, że wprowadzenie tego jest niepotrzebne. Bo jak ktoś jest zainteresowany to może sprawdzić sobie miejsce w rankingu i mu to wystarczy.
 
 
rekin_122 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 268
Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2011
Skąd: Świat 1+2+4
Wysłany: 12-02-2017, 19:21   

wisla12h napisał/a:
rekin_122 napisał/a:
A w ogólę to "nie muszę się wysilić" żeby sprawdzić na której pozycji w rankingu złota jesteś. A jeżeli ktoś potrzebuje wiedzieć z jakiegoś praktycznego względu ile masz złota, to zapewniam Cię, że wystarczy mu twoja pozycja względem innych graczy, a nie bezwzględna liczba złota. Dla niego nie ma większej różnicy czy masz 300kk złota i jesteś na 70 miejscu czy masz 500kk złota i jesteś na 70 miejscu - on wie, że jesteś na 70 miejscu i ma wtedy PORÓWNANIE między swoją, a twoją pozycją, więc musisz się przyzwyczaić, że bez nawet odrobiny wysiłku on wie ile masz złota względem niego i innych.


Sam podałeś dodatkowy argument za tym, że wprowadzenie tego jest niepotrzebne. Bo jak ktoś jest zainteresowany to może sprawdzić sobie miejsce w rankingu i mu to wystarczy.


Ale gdybym chciał zobaczyć ile brakuje mi do kolejnej osoby. To że jestem za nią to przecież wiem. Jedyne do czego jest mi to potrzebne to do zaspokojenia mojej ciekawości :) Czy da mi to jakieś namacalne korzyści? Raczej nie. Ale skoro nikomu to nie zaszkodzi to dlaczego nie można by tego wprowadzić?
 
 
Miragee 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Roten/Blotter/Divi
Level: 147
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lip 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: 26-02-2017, 23:43   

A no dlatego, że obecny system nie jest do końca miarodajny.
Wystarczy spojrzeć na to z jednej perspektywy: o której godzinie zmienia się pozycja rankingowa? W okolicach godziny 4 nad ranem(!).
Nie jesteś w stanie stwierdzić czy dany gracz przed zmianą pozycji rankingowej nie sprzedał/kupił czegoś w kwocie, powiedzmy, 1kkk. Zanim zaktualizuje się ranking możesz być 100 miejsc przed nim, a po aktualizacji 1000 miejsc za nim.

I tak, odtajnienie ilości złota wpłynie na sytuacje związane ze sprawami czysto targowymi.


@edit
Jesteś w stanie stwierdzić ale tylko wtedy gdy chce Ci się patrzeć na każde miasto, w każdym mieście i sprawdzać czy dany gracz cokolwiek sprzedał/kupił + dodatkowo musisz pamiętać, że jest jeszcze coś takiego jak "farmienie złota" czyli spalanie ruchów z czego leci gold + nie zapominajmy o usłudze za 10MF która na wyższych lvlach daje sporo możliwości. :-)

Pozdrawiam.
 
 
Lothlorien 
Użytkownik


Level: -2
Dołączył: 05 Maj 2012
Wysłany: 27-02-2017, 11:49   

wisla12h napisał/a:
Odtajnienie wpłynie na procesy licytacji. Widząc, że nie mamy szans z licytującym będziemy odpuszczać licytację. Jestem na nie ze względu właśnie na tę ingerencję w proces targowania na targu.


To jest jakiś argument, ale nawet taki ranking byłby niemiarodajny i nie dawał pełnej informacji. Po pierwsze nie wiadomo ile z tej kasy gracz zainwestował na innych obecnych aukcjach. Po drugie, niektórzy gracze skupują rupiecie po cenie nie wyższej niż połowa sklepowej, po to, żeby w razie okazji sprzedać je szybko i zalicytować co się chce, a w przypadku zgona nie tracić majątku. Po trzecie, tak jak powiedziano, pozycja w rankingu daje podobną informację.

rekin_122 napisał/a:
Neni, Naprawdę, jak ktoś widzi, że jestem na 30 miejscu to nie napisze, ale jak zobaczy że mam 700mln G to już napisze?


Wydaje się, że nie ma różnicy, ale z psychologicznego punktu widzenia jest. Jakiś noob, który żebrze o kasę i nie ma wielkiego rozeznania nie będzie wiedział ile może mieć golda ktoś z wysoką pozycją, niewiele mu ta informacja podpowie. Ale jak zobaczy, że ten typo, co się na czacie udziela ma nie tylko 100 pozycję w rankingu, lecz także kilkaset milionów, to zaraz pomyśli, że nie zrobi mu różnicy, jeśli przeleje kilka milionów. Odezwą się niskie robinhoodowe, socjalistyczne instynkty. Inne wrażenie robi pozycja w rankingu, a inne sprecyzowana suma. Bardziej działa na wyobraźnię.

@Miragee

Otóż to, ranking golda nie mógłby się zmieniać przy każdej najmniejszej zmianie golda (licytowanie, expienie), lecz co dobę, więc tak czy inaczej nie daje miarodajnej informacji.


Ale mam propozycję bardziej "przyjazną" dla administracji: wprowadzić podgląd golda graczy po wykupieniu usługi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom