My Fantasy Online 2
Oficjalne forum gry My Fantasy Online 2

Śmietnik - Ograniczenie Prezentacji !

Zyga - 03-03-2007, 14:31
Temat postu: Ograniczenie Prezentacji !
Duzo osób mowi ,że server caly czas jest zachany... wiaze sie to z coraz wieksza ilkoscia graczy ale nie tylko ->
Przeciez gdyby ograniczyc pojemnosc/wielkosc prezentacji byloby duzo luźniej.
Wiem.. :!: Niekazdemu by sie to podobalo, nawet mnie to w 100% niepasuje, ale po co jest prezetacja? zeby fajnie wygladala... Ja osobiscie wole spokojnie grac ,niż podniecac sie rozmaitymi wystrojami graczy w ich prezentacji.

Mam nadzieje ,że zostanie to kiedys wziete pod uwage i rozważone z glowa :)

X-F - 03-03-2007, 14:34

Prezentacje aż tak dużo nie zajmują...
Raczej nie ilość danych w bazie jest przeszkodą,
tylko zbyt wiele zapytań wysyłanych jednocześnie do bazy.

Pitazboras - 03-03-2007, 14:43

Niektóre prezentacje na kilka stron z mnóstwem obrazków wyglądają po prostu śmiesznie. Wydaje mi się, że prezentacje są po to, żeby napisać coś o sobie, ewentualnie umieścić jakieś ogłoszenie. A niektórzy traktują je jak galerie obrazków. Moja prezentacja ma łącznie dwa zdania i używam jej tylko po to, żeby objaśnić wszem i wobec, że np. nie przyjmuję zaproszeń do drużyn. I tak większość pewnie tego nie czyta, bo zapy dostaję dość często.
Nie wiem w jakim stopniu prezentacje spowalniają serwer (raczej w niedużym, zważywszy na fakt, że obrazki w nich umieszczone nie są przecież na serwerze MFO) i nie jestem zdecydowany czy powinny być ograniczone, ale uważam, że zbyt długie prezentacje są po prostu zbędne.

luke - 03-03-2007, 15:45

Bez zmian!! To są minimalne opóźnienia serwera...
czakos - 03-03-2007, 17:36

bez zmian!! przeszkadza ci jak ktos ma dluga prezentacje? a dla serwera to male opoznienie.
luke - 03-03-2007, 17:37

chyba się tu popsuły polskie litery...
Zyga - 03-03-2007, 17:41

Cytat:
czakos
PostWysłany: Dzisiaj 17:36 Temat postu:
bez zmian!! przeszkadza ci jak ktos ma dluga prezentacje? a dla serwera to male opoznienie
.

Długo zawsze sia laduje czyiś profil... chce sobie looknac czyma cos fajnego a tu jakis album ze zdjeciami... zaaal.pl

by the way... Jak sie do kogoś zwracasz to 'Ci/Tobie' piszemy z WIELKIEJ litery ;)
Ale to tak na marginesie :> >>

X-F - 03-03-2007, 17:48

Zyga napisał/a:

Długo zawsze sia laduje czyiś profil... chce sobie looknac czyma cos fajnego a tu jakis album ze zdjeciami...
To obrazki długo się ładują, sama treść prezentacji jest zwykle bardzo krótka, ograniczenie wielkości raczej niewiele da.
czakos - 03-03-2007, 17:53

kto ci kaze ogladac profil kolesia jesli ci nie pasuje ze za dlugo sie wczytuje to poprostu go nie oglada!!
luke - 03-03-2007, 17:54

x-f może twoim problemem jest poprostu wolny internet
Pitazboras - 03-03-2007, 19:16

Zyga napisał/a:
Długo zawsze sia laduje czyiś profil... chce sobie looknac czyma cos fajnego a tu jakis album ze zdjeciami... zaaal.pl

To owszem jest wnerwiające, ale nie wpływa znacząco na obciążenie serwera. Prezentacja z obrazkami nie ma więcej niż kilka KB - reszta ładuje się z innych serwerów przechowujących zdjęcia.

Zyga napisał/a:
by the way... Jak sie do kogoś zwracasz to 'Ci/Tobie' piszemy z WIELKIEJ litery ;)
Ale to tak na marginesie :> >>

Nie ma takiej reguły. To jest forma grzecznościowa, która jest delikatnie rzecz ujmując "opcjonalna".
Ale to tak na marginesie.

Fallven, - 03-03-2007, 20:20

jestem raczej zupełnie przeciwny, powiekszyłbym okienko do robienia prezentacji i zgadzam sie z X-F

edit:
mysle ze prezentacje i avki nie zajmują duzo miejsca bo nie zmieniają sie co pare sekund jak
miejsce naszego pobytu i walki wiec nie potrzebują ciągłego odswiezania+to nie z servera mfo tylko z serverów przechowujacych ta grafike

edit2:
Cytat:
by the way... Jak sie do kogoś zwracasz to 'Ci/Tobie' piszemy z WIELKIEJ litery ;)
Ale to tak na marginesie :> >>
to raczej tylko w listach....
Sax - 03-03-2007, 20:25

To i tak nic nie da jak beda krotsze prezentacje bo sama nie przecioza tak serwr.Nie chce zadnych zmian co do prezentacji
sianko17 - 04-03-2007, 16:25

Uważam że powinno być ograniczenie. Chociaż częściowe
piteruss - 05-03-2007, 16:35

Myśle że to dobry pomysł... powinno być jakieś ograniczenie bo czasem cobejrzeć czyjś profil, a tu nam 200 obrazków wyskakuje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group