My Fantasy Online 2
Oficjalne forum gry My Fantasy Online 2

Testy Znajomości MFO: I, II, III, IV, V, VI - Test znajomości MFO #2! - zapowiedz

Pitazboras - 29-03-2009, 22:50

"Twoje odpowiedzi zostały poprawnie wysłane do sprawdzenia. Wyniki dostępne tutaj: kliknij "
Reszta wygląda w porządku :)
(pozwoliłem sobie przeprowadzić prymitywny teścik na SQL injection, mam nadzieję, że się nie obrazisz ;> zwłaszcza, że wygląda wszystko na ok)

Anonymous - 29-03-2009, 23:24

Hehe, SQL injection w tym wypadku nic nie da - wszystko jest oparte na plikach tekstowych :) Co do zabespieczeń to jeszcze będzie wszystko uelpszone i poprawione. Zastanawiają mnie tylko jeszcze 2 kwestie:

* co zrobić z podszywaniem się pod nicki (ktoś może wysłać odpowiedzi podając inny nick - i może być kilka odpowiedzi od tego samego gracza...)

* czy gdy dziesiątki osób w jednym czasie będą wysyłać odpowiedzi, to mogą wystąpić błędy związane z dostępem i zapisem do pliku, nie jestem w stanie przetestować tego co się będzie działo, może ktoś ma jakieś doświadczenia? Wszystkich odpowiedzi może nie zapisać, może się plik uszkodzić czy co...

Pitazboras - 29-03-2009, 23:45

[GM] MapY napisał/a:
* czy gdy dziesiątki osób w jednym czasie będą wysyłać odpowiedzi, to mogą wystąpić błędy związane z dostępem i zapisem do pliku, nie jestem w stanie przetestować tego co się będzie działo, może ktoś ma jakieś doświadczenia? Wszystkich odpowiedzi może nie zapisać, może się plik uszkodzić czy co...

Właśnie dlatego lepiej korzystać z bazy danych. W każdym razie zawsze można sobie radzić na około blokując plik tylko dla jednokrotnego zapisu.

[GM] MapY napisał/a:
* co zrobić z podszywaniem się pod nicki (ktoś może wysłać odpowiedzi podając inny nick - i może być kilka odpowiedzi od tego samego gracza...)

Myślałem, że po to właśnie są podawane dane do konta. Chyba że chodzi Ci o ludzi z 50 kontami na s3. Ale jeśli będzie ograniczenie czasowe, to nie zdąży wypełnić testu 50 razy ;> Poza tym zawsze możesz badać IP czy co tam jeszcze innego. Wiem, że to proste do obejścia, ale lepiej to niż nic.

Anonymous - 30-03-2009, 00:00

Pitazboras napisał/a:
[quote="[GM] MapY"]* czy gdy dziesiątki osób w jednym czasie będą wysyłać odpowiedzi, to mogą wystąpić błędy związane z dostępem i zapisem do pliku, nie jestem w stanie przetestować tego co się będzie działo, może ktoś ma jakieś doświadczenia? Wszystkich odpowiedzi może nie zapisać, może się plik uszkodzić czy co...

Właśnie dlatego lepiej korzystać z bazy danych. W każdym razie zawsze można sobie radzić na około blokując plik tylko dla jednokrotnego zapisu.[/quote]
Tak też właśnie jest to zrobione, ale gdy ktoś będzie chciał międzyczasie zapisać coś do pliku gdy on jest zablokowany z powodu że ktoś inny teraz zapisuje, to temu drugiemu próba zapisu się nie powiedzie i nici z odpowiedzi...

Plik bazy danych:
http://pach.dmkproject.ne...FO_II/xtest2.db Przy około 100 zgłoszeń (tylko 5 pytać jest aktualnie) rozmiar pliku to 16 KB więc nie jest tak źle, tym bardziej że jest zapisywany i IP i UserAgent. Może jeszcze maca sie da zapisać?

Pitazboras - 30-03-2009, 00:14

[GM] MapY napisał/a:
Tak też właśnie jest to zrobione, ale gdy ktoś będzie chciał międzyczasie zapisać coś do pliku gdy on jest zablokowany z powodu że ktoś inny teraz zapisuje, to temu drugiemu próba zapisu się nie powiedzie i nici z odpowiedzi...

Kod:
<?php
// waiting until file will be locked for writing (1000 milliseconds as timeout)
if ($fp = fopen($fileName, 'a')) {
  $startTime = microtime();
  do {
    $canWrite = flock($fp, LOCK_EX);
    // If lock not obtained sleep for 0 - 100 milliseconds, to avoid collision and CPU load
    if(!$canWrite) usleep(round(rand(0, 100)*1000));
  } while ((!$canWrite)and((microtime()-$startTime) < 1000));

  //file was locked so now we can store information
  if ($canWrite) {
    fwrite($fp, $dataToSave);
  }
  fclose($fp);                                 
}?>


[GM] MapY napisał/a:
Plik bazy danych:
http://pach.dmkproject.ne...FO_II/xtest2.db Przy około 100 zgłoszeń (tylko 5 pytać jest aktualnie) rozmiar pliku to 16 KB więc nie jest tak źle, tym bardziej że jest zapisywany i IP i UserAgent. Może jeszcze maca sie da zapisać?

Rozmiarem bym się nie przejmował... Jak tylko nikt nie zrobi świni próbując zapchać plik, to nie powinien on osiągnąć zbyt dużego rozmiaru.

ADIHC1 - 30-03-2009, 01:02

[GM] MapY napisał/a:
nic nie stoi na przeszkodzie aby podać mi propozycje waszych kolorków, ale podpiąć swój arkusz stylów :>

Niech TheQuestion się wykaże i zrobi jakiś layout ; >

Woj Mroku - 30-03-2009, 13:11

[GM] MapY napisał/a:
Mi wszystko działa dobrze(na FF też)

u mnie tez wszystko jest ok.
hm mnie to obojetne raczej xd ale wole niedziele ;d

TheQuestion - 30-03-2009, 15:59

ADIHC1 napisał/a:
[GM] MapY napisał/a:
nic nie stoi na przeszkodzie aby podać mi propozycje waszych kolorków, ale podpiąć swój arkusz stylów :>

Niech TheQuestion się wykaże i zrobi jakiś layout ; >


Żaden problem, tylko muszę wcześniej otrzymać jakieś nakierunkowanie względem kolorów i estetyki :]

Anszak - 30-03-2009, 17:37

Kod:
* co zrobić z podszywaniem się pod nicki (ktoś może wysłać odpowiedzi podając inny nick - i może być kilka odpowiedzi od tego samego gracza...)



a jeżeli np. kumpel nie ma neta i z naszego kompa wysyła odpowiedzi na internet?
to by nie byly wysłane odpowiedzi naszego kumpla tylko nasze więc jeszcze trzeba pomyśleć nad tym...

Shark - 30-03-2009, 18:07

Anszak napisał/a:
a jeżeli np. kumpel nie ma neta i z naszego kompa wysyła odpowiedzi na internet?
to by nie byly wysłane odpowiedzi naszego kumpla tylko nasze więc jeszcze trzeba pomyśleć nad tym...


Jednocześnie napiszecie ten test ?
A skoro nie ma neta to niech cierpi bądź zaloguje się w kafejce
lub w ostateczności u kolegi, który nie gra w Mf ?

Anszak - 30-03-2009, 18:56

Nie chodzi mi o to...
Ale gdyby później napisał ten test to by nie było odpowiedzi ale gdyby wcześniej to ja bym mógł nie dać.
Ale jest taka możliwość że kafejka jest w naprawie.
A tak wogóle to każdy mój kolega gra w MFO więc
Kod:
lub w ostateczności u kolegi, który nie gra w Mf ?

może być niezbyt możliwe..

QracK - 30-03-2009, 19:11

no to nie napisze po prostu ... co rozmyślać gdyby np kafejka była nieczynna czy też gdyby później napisał ten test... nie ma neta to niech cierpi a nie bedzie szukał dziury w całym ...
Shark - 31-03-2009, 18:50

W końcu do prowadzenia testu przez internet potrzebny jest internet .
Nie masz internetu - nie masz przywilejów ;>

Alask - 01-04-2009, 09:23

Jak masz otwartą karte z testem (FF) to na karcie pisze .:: TEST ZNAJOMOCIŚCI MFO #2 ::.
xD

Anonymous - 05-04-2009, 17:32

http://pach.dmkproject.ne...u.php?p=wyniki2

Zmiany:
* dodałem nowe pytanie (jest już 6)
* poprawki literówek
* można wyszukać graczy z całej bazy

Czekam na dalesze propozycje :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group