My Fantasy Online 2
Oficjalne forum gry My Fantasy Online 2

Hyde Park - wybór części do komputera

bartollozek - 14-07-2010, 23:45
Temat postu: wybór części do komputera
Witajcie zarobiłem ostatnio 700 złoty i chciałbym za to kupić części do komputera.
Dysk 80 gb i pamięć 1gb (to mam) a reszta do wymiany.
Procesor jakiś tak 3.0.

Nie znam się na tym dlatego licze na was

Ps. Komputer bardziej pod gry

Lag - 15-07-2010, 09:48

za 700 zł pod gry za wiele sobie nie kupisz ...
Aquagen - 15-07-2010, 12:24

Kup nowy, weź na raty... to 700zł przyda się do spłacania tych na początku ; D
El Loco - 15-07-2010, 19:17

To jest troche bardziej skomplikowane bo płyta główna może nie pociągnąć lepszego procka.
~Fret~ - 15-07-2010, 21:03

Aquagen, jesteś pro, naprawdę.

Kupowanie złożonego kompa jest :
a) Nieopłacalne - Wydamy na niego dużo więcej niż na składaka
b) Nieetyczne - Jak można tak krzywdzić samego siebie, i nie móc otworzyć klapy komputera
żeby dołożyć jakieś części?

Reasumując, sprawdź na proline.pl

Lag - 15-07-2010, 21:48

~Fret~ napisał/a:
a) Nieopłacalne - Wydamy na niego dużo więcej niż na składaka

jest zupełnie na odwrót, kupując części osobno wyjdzie nam dużo drożej, wiem z własnego doświadczenia.

jacekhadorowicz - 15-07-2010, 22:01

To źle wiesz, każdy głupi wie że na składaku można sporo zaoszczędzić i uzyskać lepsze osiągi. Jednak jak ktoś nie chce się babrać w skomplikowanych parametrach i ograniczonych możliwościach pasujących do siebie części lub po prostu się nie zna na tym to wtedy lepiej kupić zestaw.
Aquagen - 15-07-2010, 22:17

~Fret~ napisał/a:
b) Nieetyczne - Jak można tak krzywdzić samego siebie, i nie móc otworzyć klapy komputera


Kto ci broni? Tylko tracisz gwarancje :)

ADIHC1 - 16-07-2010, 00:23

Napisz DOKŁADNIE co zamierzasz zostawić z obecnych podzespołów, ewentualnie DOKŁADNIE napisz co obecnie masz.
Ziomusiq - 16-07-2010, 00:26

ADIHC1 napisał/a:
Napisz DOKŁADNIE co zamierzasz zostawić z obecnych podzespołów, ewentualnie DOKŁADNIE napisz co obecnie masz.


A najlepiej uczyń to na forum PurePC lub podobnym, oni na prawdę są bardziej ogarnięci w tych sprawach niż ludzie z forum gry przeglądarkowej.

ADIHC1 - 16-07-2010, 00:29

ZQ, gdybyś mnie się słuchał, to nie przepłaciłbyś za procesor, którego i tak nie wykorzystujesz ; P
Sosna - 16-07-2010, 17:20

http://www.purepc.pl/zest...c_2010?page=0,0

Tu masz najtańszy zestaw. Odrzucając RAM i Płytę Główną wyjdzie ci trochę ponad 700zł.

Choć nie wiem czy nie lepiej odłożyć trochę więcej i kupić coś sensowniejszego (za 1400zł możesz złożyć kompa, na którym pójdzie większość gier).

ADIHC1 - 16-07-2010, 18:20

Sosna napisał/a:
Tu masz najtańszy zestaw. Odrzucając RAM i Płytę Główną wyjdzie ci trochę ponad 700zł.

W prawdzie nie pisał jakie obecnie ma podzespoły, ale zakładam, że cokolwiek starsze niż kilkanaście miesięcy, a w takim wypadku nie wsadzisz tego procesora w jego płytę główną, podobnie z pamięcią.

El Loco - 16-07-2010, 19:16

Po raz kolejny powtarzam:
Cytat:
To jest troche bardziej skomplikowane bo płyta główna może nie pociągnąć lepszego procka

lepiej zanim cokolwiek kupisz skonsutuj się z kimś, możesz na przykład spisać dokładnie co masz zamiar kupić i i iść z swoim kompem do jakieś ogarniającej kafejki i zapytać poprostu czy starsze podzespoły poprostu pociągnom nowe ;]

~Fret~ - 17-07-2010, 09:04

Cytat:
http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_lipiec_2010?page=0,0


Martwi mnie to, że w większości tych zestawów są płyty z Asrocka.
Z własnego doświadczenia wiem że Gigabyte > Asrock.
Używałem płyty z Gigabyte przez 2 lata, niestety przegrzałem kompa (ach te nocki)
i płyta poszła. Teraz jadę na asrocku, droższym od mojej starej płyty, a jednak komp zaczął przez
to strasznie mulić.

Ramy mam z Kingstona, kość 2 GB. 2 lata temu kosztowała 100 zł.

Karta Graf GeFroce 8500 GTS 512 MB.

Procesor AMD Athlon X2.

Dysk Twardy Seagate 60 GB Sata.

Obudowe i i DVD ROM miałem.

Za taki zestaw zapłaciłem prawie 700 zł.
Gry takie jak GTA IV idą, ale na min. detalach.
Reasumując, masz małą podstawkę na czym się opierać kupując komputer.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group