My Fantasy Online 2
Oficjalne forum gry My Fantasy Online 2

Propozycje - Propozycje dot. logowania

Anonymous - 20-02-2017, 19:44
Temat postu: Propozycje dot. logowania
Wiadomość usunięta.
Daraz96 - 20-02-2017, 20:08

Nazwa swiatow no w sumie mogla by byc zmieniona bo faktycznie dziwnie to troche wyglada 1+2+4 ale ten system logonania.chyba bym zostawil w spokoju bo niech by sie cos jeszcze porylo i byly by roznego wlamania itp
pawel_tiger - 20-02-2017, 20:21

A komuś to przeszkadza ze jest 1+2+4? przynajmniej jest jasne i czytelne o co chodzi. A tak właśnie zrobi się zamieszanie bo zanim się wszyscy przestawią to będzie pisanie np. "gram na s4, dawniej s6", "sprzedam coś na starym s2, teraz s5". Z resztą zmian byłoby więcej, ot chociażby trzeba by zmienić na forum w sekcjach targu, zgłaszanie nieprawidłowości czy nawet w "rankingu poziomowym pokonania bossów". Ja osobiście nie widzę potrzeby takiej zmiany ani żadnych plusów z niej wynikających.
wisla12h - 20-02-2017, 20:23

A ja popieram tę propozycję w szczególności z myślą o nowych...Wbrew pozorom ta mała zmiana może być bardzo ważna właśnie w kontekście napływu nowych graczy :)
Anonymous - 20-02-2017, 20:34

Wiadomość usunięta.
Rencar - 21-02-2017, 14:27
Temat postu: Re: Propozycje dot. logowania
MapY napisał/a:
Ujednolicenie nazw światów:

Świat 1+2+4 (Classic) na Świat 1
Świat 3 (Multi) na Świat 3 - bez zmian
Świat 5 (PvP) na Świat 2
Świat 6 (Szybki) na Świat 4

Zmiana dotyczy wyłącznie nazwy, a więc wszystko w środku pozostaje bez zmian. Dla nowych może to być trochę pewne dziwne zamieszanie, a takie ujednolicenie byłoby dobre. Oczywiście wcześniej poinformować o planowanych zmianach. Nie są mile widziane takie potworki :)

PS tutaj jest zła nazwa świata: http://mfo2.pl/start/choo...e_regulamin=tak

Po drugie jak ktoś nie pamięta świata, to można dodać opcję w polu świata "automatycznie" i system wybierze ten świat, do którego się podało prawidłowe dane do logowania. Może też być tak, że jak nawet się wybierze świat i dane do niego nie będą w pierwszej kolejności pasować, nastąpi zalogowania do innego świata, jeśli dane są poprawne. Gdy będzie więcej niż 1 świat do którego dane są poprawne, może się pojawić informacja żeby wybrać jeden z światów i wskazać spośród których. Chyba od jakiegoś czasu nie może być już nicków takich samych na różnych światach?


Może po prostu Classic/Multi/PVP/Fast?

Nie można zarejestrować postaci o tym samym nicku, ale mogą być postacie o tym samym nicku na różnych światach. Można tak zrobić rejestrując postać pod innym nickiem i zmieniając go na ten, który ma się na innym świecie.

Miragee - 21-02-2017, 15:42

MapY napisał/a:
Takie "choinki" już w menu logowania wiele o grze mówią: chaos, niejasność, poplątanie.


Dokładnie tak. Nowy gracz widząc już połączone ze sobą 3 światy może pomyśleć "oh, gra podupada, że łączą światy?". Myślę, że ja bym tak na to zareagował. Wystarczy spojrzeć jak zmiany w innych grach MMO podziałały na ilość nowych stałych graczy.

Generalnie jestem za zmianą nazw świata i obojętne mi to czy to będzie jak to piszę Rencar (CLASSIC, MULTI, PVP, FAST) czy wrócimy do oznaczeń cyfrowych (1,2,3,4). Grunt to porządek, a nic nie wpływa tak dobrze na nowego gracza, jak jasny i przejrzysty ekran startowy w grze, jakiejkolwiek grze.

Prain - 21-02-2017, 18:06

Rencar napisał/a:
Classic/Multi/PVP/Fast


Chyba najlepsza opcja, mówiąca jasno co jest grane danym świecie

Anonymous - 21-02-2017, 20:04

Wiadomość usunięta.
Daraz96 - 21-02-2017, 20:08

I tak jak mapy napisal by wystarczylo w zupelnosci
wisla12h - 21-02-2017, 20:10

Propozycja nazw poszczególnych światów według mnie kapitalna...oby Tomi zareagował i to przyjął...
Neni - 21-02-2017, 23:04

Super pomysł MapY, miło Cię tu jeszcze od czasu do czasu zobaczyć :)
wisla12h - 21-02-2017, 23:16

Właśnie i ja chciałbym dodać, że też byłem mile zaskoczony aktywnością Mapy'ego :) Bardzo miła niespodzianka!
Hybrydkaa - 22-02-2017, 02:22

Prain napisał/a:
Rencar napisał/a:
Classic/Multi/PVP/Fast


Chyba najlepsza opcja, mówiąca jasno co jest grane danym świecie


dokładnie, krótko i na temat :)

Anonymous - 26-02-2017, 12:05

Wiadomość usunięta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group