Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: ADIHC1
06-12-2007, 12:49
LQ - Live Quest
Autor Wiadomość
Tantael 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 92
Wiek: 36
Dołączył: 28 Sty 2007
Skąd: Sopot
Wysłany: 13-03-2007, 23:02   LQ - Live Quest

Grając już pewien czas w tą grę doszedłem do wniosku że fabuła jest trochę rpzewidywalna... więc mam pewną propozycję... głównie do GM...

Co myślicie o wprowadzeniu tak zwanych Live Questów... Czyli zadań na żywo prowadzonych bezpośrednio przez GM... Taki Quest byłby niepowtarzalny i tylko jeden taki mógłby być... wiązałby się np.: z rozwiązaniem zagadki / pokonaniem BN-a / odnalezieniu artefaktu itd. Wprowadziłoby to mnóstwo życia i powiedzmy że zazwyczaj rozpoczynany by był w karczmie która obecnie jest - martwa. Różne Sny itd byłyby w raportach w formie przewijającego się tekstu. Nadciągająca apokalipsa, ważne wydarzenie itd. System losowałby np.: jednego bądź kilku spośród wielu graczy dawałby im wskazówki całkowicie losowo... oczywiście każdy miałby szanse pod warunkiem że przestrzegałby klimat. Nagrody nie muszą być mocno wygórowane ale ważne aby były niepowtarzalne, a zabawa byłaby przednia.

Artefakt - potężny przedmiot dający duże bonusy + np klątwa że nie można go zdjąć przed którymś levelem + np 100 obrażeń na rundę (taki wampiryczny) lub na odwrót przekazujący 1% zabranych hp...

Czekam na opinie... ;] Ale na grze gdzie byłem można powiedzieć "adminem" wypaliło to super a zainteresowanie było olbrzymie...
_________________
Veritas odium pirat...
 
 
 
skulio 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Wysłany: 13-03-2007, 23:11   

Pomysl interesujacy ale obawiam sie, ze nie do zrealizowania... po 1 nie mogliby sie tym zajmowacGM'owie poniewaz maja juz dosc roboty. Czyli trzeba by bylo wprowadzic nowa grupe specjala(i wraz z nia panel dla niej). Po 2 stworzenie takich artefaktow/dodatkowych przedmiotow czy tez snow/losowych zdarzen by zajelo okolo pol update'a jak nie caly.

@down
Tak calkiem losowo to by nie moglo byc rozsylane... pamietaj, ze musi to byc dostosowane do lvlu gracza.
_________________
Ostatnio zmieniony przez skulio 13-03-2007, 23:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tantael 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 92
Wiek: 36
Dołączył: 28 Sty 2007
Skąd: Sopot
Wysłany: 13-03-2007, 23:18   

Powiedzmy że byłby taki sztab fabularny... Zajmujący się fabułą... Weryfikowany przez GMów... A co do przedmiotów to wydaje mi się że to niewielki problem wystarczyby wstawić w panel skrypt szablonowy zaś sny to również dość krótka linijka kodu ponieważ jest to skrypt losujący + wysyłanie tekstu... Działałoby to tak... Ktoś z takiego sztabu wklejałby tekst do okienka, klikał wyślij i leciało by to w formie raportu do losowego gracza / graczy (nie wiedziałby / wiedziałby do kogo, nie ma znaczenia) a gracz dostawałby automatycznie okienko coś ala zostałeś zaatakowany... Dopracowując to można by zrobić tak że śni się tylko tym którzy są w mieście / w karczmie...
_________________
Veritas odium pirat...
 
 
 
Tantael 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 92
Wiek: 36
Dołączył: 28 Sty 2007
Skąd: Sopot
Wysłany: 13-03-2007, 23:40   

Hehehe... Tak... wymyśliłem i wprowadziłem w grze gdzie do czegoś doszedłem... Ale średniowieczne myślenie tamtejszego Admina doprowadziło do pewnych konfliktów i zostałem zbanowany... on wprowadził to o co się z nim tyle kłuciłem zniszczył mój autorytet przed graczam bez możliwości obrony (gdzie tak naprawdę to 75% graczy mnie uważała za prawowitego władcę a nie wielmożnego pana)... ale mniejsza z tym...

Na prymitywnym silniczku Vallheru udało mi się to wprowadzić w tydzień wraz z modyfikacjami systemu (wtedy sam robiłem za sztab) ale kiedy zainteresowanie się zwiększyło to 3 dni i sztab został powołany... Lecz ta gra stwarza o wiele większe możliwości i powinno się czas na wprowadzenie pomnożyć razy 20... Ale jakby się sprężyć to jest to do zrobienia w 2 miesiące... :)
_________________
Veritas odium pirat...
 
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 13-03-2007, 23:48   

Tantael napisał/a:
Hehehe... Tak... wymyśliłem i wprowadziłem w grze gdzie do czegoś doszedłem... Ale średniowieczne myślenie tamtejszego Admina doprowadziło do pewnych konfliktów i zostałem zbanowany... on wprowadził to o co się z nim tyle kłuciłem zniszczył mój autorytet przed graczam bez możliwości obrony (gdzie tak naprawdę to 75% graczy mnie uważała za prawowitego władcę a nie wielmożnego pana)... ale mniejsza z tym...

Na prymitywnym silniczku Vallheru udało mi się to wprowadzić w tydzień wraz z modyfikacjami systemu (wtedy sam robiłem za sztab) ale kiedy zainteresowanie się zwiększyło to 3 dni i sztab został powołany... Lecz ta gra stwarza o wiele większe możliwości i powinno się czas na wprowadzenie pomnożyć razy 20... Ale jakby się sprężyć to jest to do zrobienia w 2 miesiące... :)


Pomysł ciekawy, ale do czasu ukończenia zaplanowanej już fabuły nie będzie możliwy do zrealizowania. Na razie jest mnóstwo pracy nad tym co już jest...
 
 
Tantael 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 92
Wiek: 36
Dołączył: 28 Sty 2007
Skąd: Sopot
Wysłany: 13-03-2007, 23:54   

Owszem owszem... wiem co to znaczy robota po wprowadzeniu nowych rzeczy do gry... dlatego proponowałbym myśleć na rozpoczęciem prac tak na czerwiec... :D bo w wakacje zainteresowanie będzie największe... choć nie wiem czy przez wakacje serwer tyle pociągnie... :D A apropo serwera to macie własny sprzęt czy wynajmujecie? ;]
_________________
Veritas odium pirat...
 
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 13-03-2007, 23:58   

Tantael napisał/a:
Owszem owszem... wiem co to znaczy robota po wprowadzeniu nowych rzeczy do gry... dlatego proponowałbym myśleć na rozpoczęciem prac tak na czerwiec... :D bo w wakacje zainteresowanie będzie największe... choć nie wiem czy przez wakacje serwer tyle pociągnie... :D A apropo serwera to macie własny sprzęt czy wynajmujecie? ;]


Serwery dedyki wynajmowane w firmie hostingowej - więcej info PW
 
 
Kactuzz 
Tester



Profesja: Wojownik
Wiek: 33
Dołączył: 23 Cze 2006
Wysłany: 14-03-2007, 08:12   

Też kiedyś myślałem o czymś takim, ale wiedziałem, że i tak admin nie znajdzie czasu xD
Tomi, a tak przy okazji dużo tej fabuły zostało? xD
_________________
Najnowszy MF3 trailer!
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 14-03-2007, 23:54   

kactuzz napisał/a:
Też kiedyś myślałem o czymś takim, ale wiedziałem, że i tak admin nie znajdzie czasu xD
Tomi, a tak przy okazji dużo tej fabuły zostało? xD


To zależy jakiej weny dostanę :-D
Tak na serio to myślę, że jesteśmy już za połówką.
 
 
Adziu 
Użytkownik


Profesja: Mag
Dołączył: 15 Sty 2007
Wysłany: 15-03-2007, 16:41   

Dla mnie bomba niewiem jak wy ale ja jestem za przydało by sie coś takiego fajnie by było można to zrobić gra by nabrała troche dynamiki i by wiecej ludzi w nią grało :D Ja JESTEM ZA TAK
 
 
Afirion 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 1
Wiek: 33
Dołączył: 20 Gru 2005
Wysłany: 15-03-2007, 17:03   

coś takiego jak Eventy w MU online - uwielbiałem je organizować... nagrody były jakie były , ale zabawa przednia!
_________________

Chcieliśmy dobrze a wyszło jak zawsze...
 
 
Kalwi69 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Dołączył: 16 Sty 2007
Wysłany: 15-03-2007, 17:06   

pomysł nawet niezły ale ilu ludzi trzeba żeby tego pilnowało! :evil: nie da rady
 
 
 
Kactuzz 
Tester



Profesja: Wojownik
Wiek: 33
Dołączył: 23 Cze 2006
Wysłany: 15-03-2007, 18:06   

Kalwi69 napisał/a:
pomysł nawet niezły ale ilu ludzi trzeba żeby tego pilnowało! :evil: nie da rady

Ludzi się znajdą.
Trzeba tylko trochę chęci. :wink:
_________________
Najnowszy MF3 trailer!
 
 
Amfanatik 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 110
Wiek: 35
Dołączył: 09 Mar 2006
Skąd: KRAKÓW
Wysłany: 15-03-2007, 18:12   

I przede wszystkim czasu :D A i Czas sie znajdzie :D najpierw ukończenie gry a potem żeby sie nie nudziło, tym co przeszli fabułę i reszcie nowe questy, zabawy, imprezy(wyobrazcie sobie wszyscy w karczmie po oddechu behemota xD ) na pewno to by urozmaiciło rozgrywkę. A też Mf zyskało by większą ilość graczy (i n00bków :wink: )
_________________
Bushido... Honor, Sława, Lojalność......
Cała prawda o mnie...
www.amfanatik.deviantart.com/
 
 
 
breiniack 
Użytkownik



Dołączył: 14 Kwi 2006
Skąd: Bytom
Wysłany: 15-03-2007, 18:25   

Pomysł ciekawy i wart rozważenia... ale w przyszłości kiedy gra będzie w całości gotowa. Najpierw główny pion gry, a dopiero potem smaczki. Chyba powinni założyć osobną listę pomysłów "fajne, ale odłożone z realizacją w czasie".
_________________
Proszę nie zwracać uwagi na ortografie i inne duperele.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom