Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: ADIHC1
06-12-2007, 17:00
Propozycje do MFO... wejdz i oceń !!!
Autor Wiadomość
Zyga 
Użytkownik Roku 2007!



Profesja: Wojownik
Nick: Andachiel
Level: 199
Wiek: 32
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Gliwice
Wysłany: 19-03-2007, 20:47   Propozycje do MFO... wejdz i oceń !!!

To są tylko (a może aż) propozycje, wiec darujcie sobie komentarze: "do czego chcesz doprowadzic tą gre?" ;) powiem z góry: Do lepszego...


Może niektóre z wymienionych pomysłów bedą zaliczać sie do błędów w grze lecz wymienię je tu...
końcu są to propozycje zmian w grze(czym jest poprawianie takowych błędów)

No to jazda...

1.Szukajka.


Szukajka aktuałnie wygląda tak:



Lecz nie lepiej gdyby to wyglądało następująco? :) (albo jakoś podobnie)



W ten sposób bardzo szybko znalibyśmy lokalizacja paru osób z "naszych lvli" Na nieco wyższych poziomach to jest bardzo przydatne... :)


2.Licytacja

Jeżeli byśmy kogoś licytowali i byłoby to niezgodne z regulaminem to 'wyskakiwałby' nam następujący komunikat:
"Uwaga! Licytujesz(albo zalicytowałeś) niezgodnie z regulaminem, zostanie do zgłoszone GM"
jeżeli takie informacje przy nieprzepisowej licytacji(czyt.przekazywaniem golda) by się pokazywały i wiadomość o takim zajsciu bylaby wysyłana do pierwszego, lepszego GMa.
Z pewnością by sie ograniczyły przekręty na targu chociaż Gm-owie mieliby masę roboty(ale oni chyba od tego sa<od tego sa oni,od tego sa :P >)

Nie wiem czy podobny topic był na forum(głowy nie dam...) ,jeżeli tak... to z góry sorki ^^"


3.legenda

Czy nie powinna wyglądać tak?: (przynajmniej dla samej zasady- to jest legenda ;) )


Zapomniałem tylko miecza jednoręcznego wstawić ^^"



4.Inteligencja:

Cytat:

Walki z potworami | "walka"
Walki z graczami, także drużynowe | "walka"
Inne walki | "walka"


Uważam ze walki drużynowe i walki z graczami powinny być osobno :!:
Przecież na walkach drużynowych trzeba miec w ogole inna inteligencje.

Np. jak walczysz 1vs1 i przeciwnik ma ilość hp < 30% to nie używaj mixa życia (tylko go dobij-dobry przy celnych osobach np.ME)
Lecz w walce teamowej tego wykorzystać nie mogę bo jednego dobije a drugi mnie zabije...
Albo w walkach drużynowych trzeba sie leczyć od wiekszego % niż w walkach 1vs1 gdyż na taka sie przygotujesz...
A na walkach temowych musisz być bardziej uniwersalny i mieć i sporo obrony fizycznej i magicznej...
np. jeden Cię walnie za 40%(knight) -ty sie nie leczysz... a tu w następnej turze Cię dobija mag za 60%

I co to są walki : "INNE" ? :570:

5.Położenie

Kiedy gracz jest w jakiejś miejscówce np. polana kaktusów, gdy 'najedziemy' na jego położenie wyświetla sie wlaśnie ta nazwa miejsca.
Ale kiedy koleś jest w mieście pisze: "położenie: Mapa" a nie powinno pisać np. Oasis? o.O


6.Lista umiejętności


Cytat:
Lista twoich umiejętności.
# Chodzenie
# Chodzenie po lesie
# Przeprawa przez rzekę
# Chodzenie po śniegu
# Śnieżny las
# Pustynia



Hmm..czyli potrafię: chodzić, chodzić po lecie, przeprawiać sie przez rzekę, chodzić po śniegu, śnieżny las i pustynia... :)

Nie wiem jak wam ale mi to troszku nie pasuje :)



7.Kaktusowy król

Jak walczyłem z kaktusowym królem(a właściwie dopiero miałem walczyć) powiedział do mnie:
Cytat:

-Uśmierciłeś już 1000 moich braci.
Teraz Ty przelejesz krew za nich!


Może i zbytnio sie czepiam ale ja nie uśmierciłem jego 1000 pobratymców ,tylko z 4000..a równie dobrze mógł to ktoś inny zrobić za mnie :-D


Mmmm...ale litania :-D

Pewnie wypowiedzą sie tu tylko gracze którym zależy na ulepszaniu gry...

Nie nalezę to tych co zakładają 15 równych tematów i to czasami o podobnej treści ^^"

Starajcie sie głosować obiektywnie i wg. własnego rozsądku.

Jakby była jakaś litrówka(chociaż nie powinno takowej być) to serdecznie przepraszam maniaków poprawnej polszczyzny ;)
_________________
 
 
Sinupret
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Sinupret
Level: 76
Dołączył: 22 Sty 2007
Skąd: Osiek Wielki
Wysłany: 19-03-2007, 20:55   

1. Ulepszenie szukajki by się przydało, a szczególnie z tym znaczkiem do PW od razu przy delikwencie; NA TAK
2. Pomysł nawet nawet byłoby mniej przekrętów na targu; NA TAK
3. Legenda zdeczka zbyteczna, ale dla początkujących graczy to przydatne; NA NIE
4. Jest dobrze tak jak jest; NA NIE
5. To chyba taki mały szczególik do dopracowania; MI TO LOTTO
6. Czemu ??
7. To chyba tak dla przykładu. MI TO LOTTO

Ale się napisałem :D
 
 
 
Fallven, 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 91
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 19-03-2007, 21:14   

mi sie wszystkie podobają,z forum flyffa nabrałem tego nawyku jakiego tutaj niema, tam wszyscy gracze bardzo współpracują nawet jezeli trzeba ocenic pomysł jakis a nie to co tu ze nawet pomysł jest dobry i powinien wejść to znajdzie sie jakiś co będzie przeciw bo mu sie nie chce...lol sry za offtop

btw jak mój kolega zobaczył umiejętność "chodzenie" to ze śmiechu sie przewracał... lol nareszcie nauczyliśmy sie chodzić xD

na tak
_________________

 
 
MaLutki 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: MaLutki
Level: 102
Wiek: 32
Dołączył: 18 Maj 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19-03-2007, 21:17   

1. Szukajka..hm... mogłoby to być troche łatwe w łapaniu graczy i ułatwienia dla łowców graczy :P ... ale jestem na Tak :D
2.Powinno pisać to wtedy gdy klikniesz zalicytuj i wpisujesz kwotę Wtedy by pisało , gdyby już zalicytował , no cóż było by po "zawodach" , chociaż dużo byłoby przy tym roboty , ponieważ nie każdy przedmiot chodzi po 1000G albo i wiećej....Zapłacisz za np: skóre dzika 10 tys G , a innym razem zapłacisz za broń 100 tys to wtedy by wyskakiwał komunikat , zbyt dużo roboty i mogłoby być dużo z tym błędów..... Na Nie !
3.Legenda...Zbyteczna..Nie !
4.Tu zbytnio różnicy lub problemu dużego niema , ale mogłoby sie takie coś przydać :P Na Tak !
5. Mogłoby być ! Na tak !
6. No w sumie mało na to zwracam uwage , ale cóż fabuła idzie dalej więc jak ktoś ma chodzenie po piasku a nie pisze to powinno pisać ! Na Tak !
7.Dobrze jest zrobione powinno zostać bez żadnych zmian !
Edit@ 5. Zamiast Chodzenie po lodzie , mogłoby być "Przeprawy lub Wędrowanie przez lód" bo Chodzenie to tak troche zbyt dziwnie brzmi... Tak jak Przedmówca napisał ;)
 
 
marus_13 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 83
Wiek: 30
Dołączył: 19 Mar 2007
Skąd: Stargard Szczeciński
Wysłany: 19-03-2007, 21:20   

1 Oczywiście że tak jest to idealny pomysł!!! ZA!
2 Co do tej wypowiedzi to jestem neutralny obojętne mi to :P
3 Podobnie jak wyżej pyt. 2
4 Również bardzo dobry pomysł powinna być osobna inteligencja dla osobnych rodzajów walk
5 Tak tak ten błąd oczywiście do poprawy!
6 Podobnie jak wyżej również do poprawy!
7 Oj czepiasz sie szczegółów przecież dokładnie by nie wypisali ile zabiłeś tych kaktusów xD :D :P Ale jak Admin chce to może rówinież to poprawic
_________________
https://logowanie.forsafon.pl/Default.aspx wejdz na ta strone i sie zaloguj doładuja Ci konto i tam gdzie jest napisane skad masz ta strone wpisz ze od znajomego i nizej moj NUMER KOMORKI: 693644293
 
 
 
Q.U. 
Użytkownik


Level: -1
Dołączył: 28 Gru 2006
Wysłany: 19-03-2007, 21:40   

1
Nie zaszkodzi, choć dla mnie raczej w stylu dla leniwych... trzeba ruszyć te 4 litery i zajżeć do tego profilu... to naprawdę nie jest taki wysiłek.

2
Mogłoby być. Pozostaje tylko problem co nazwiesz licytacją niezgodną z regulaminem... zbyt wysoką stawkę?

3
legenda, niby łatwo się domyślić... Może być ale jako poprawka kosmetyczna.

4
Było, nadal jestem za.

5
Wiesz, ja już się nauczyłem tych kilku lokacji na pamięć... więc kiedy jest napisane 10:20 to oczywiście, że Oazis itd... W sumie mało potrzebne.

6
Tutaj się zgadzam, zabrakło wyobraźni czy co? :wink: Przeprawa przez śnieżny las, i podróż przez pustynię... niby nie trudno wymyślić lepsze określenie...

7
Czepiasz się... :razz: To że zabiłeś ich 4000 a nie 1000, kogo obchodzi? Może kaktusowy król nie umie liczyć. A jak kupiłeś kawałki na targu to nie ma się czego czepiać, w końcu to ty omijasz na lewo fabułę...

Cytat:
Jakby była jakaś litrówka(chociaż nie powinno takowej być) to serdecznie przepraszam maniaków poprawnej polszczyzny

Maniak mówi:
Cytat:
"Uwaga! Licytujesz(albo zalicytowałeś) niezgodnie z regulaminem, zostanie do zgłoszone GM"


Edit
Cytat:
Jasne, tylko że ja IGLa nawet nie znam.

Nawet się nie przyznawaj, że nie znasz imion GMów... XD
Ostatnio zmieniony przez Q.U. 19-03-2007, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 19-03-2007, 21:51   

No to trochę pokrytykuję :)
1.Szukajka.
Rozumiem twoje intencje :) I ten pomysł mi się znacznie bardziej podoba niż zmuszanie graczy do walki.
2.Licytacja
Pomysł generalnie dobry, ale ciężki w realizacji. Czasami trudno ustalić kiedy jest przekazywana kasa, a kiedy nie. Np. ostatnio wystawiłem na targ Kościane Oblicze, którego wartość to 659131 golda, a aktualna cena wynosi 32 miliony, czyli prawie 50 razy tyle. Mogłoby to być uznane za przekazywanie mi kasy? Jasne, tylko że ja IGLa nawet nie znam.
Może ujmę to tak: Jestem za, ale czy masz jakąś propozycję ustalania co jest przekazywaniem golda a co nie?
3.legenda
Skoro już jest legenda, to powinno to być. Pytanie tylko czy ta legenda ma sens. Dla początkujących pewnie tak.
4.Inteligencja:
Tak jak napisałeś, walki drużynowe różnią się od solowych, więc powinna być możliwość ustawienia osobnego skryptu.
5.Położenie
Pojawia się "nazwa" mapy, w tym wypadku "Mapa" to nazwa mapy głównej. Jest to sensowne - jak wiesz, że gracz jest na głównej i znasz jego namiary, to możesz jednoznacznie stwierdzić, gdzie się znajduje. To, co proponujesz, według mnie jest niepotrzebne, ale nie obrażę się jak zostanie wprowadzone.
6.Lista umiejętności
Tak, mi to też nie pasowało. Widzę dwie możliwości rozwiązania:
1) Zamienić dwa ostatnie np. na "Chodzenie po śnieżnym lesie" i "Chodzenie po pustyni"
2) Zmiana wszystkich, żeby wyglądało mniej-więcej tak:
Kod:

Możesz się poruszać po następujących terenach:
-łąka (to standardowe chodzenie, które teraz brzmi śmiesznie)
-las
-rzeka
-lód
-śnieżny las
-pustynia

7.Kaktusowy król
No tak, to taka "niezręczna wypowiedź". Myślę, że nie ma się co czepiać - tak samo jak ktoś pokonał Thang... zaraz, jak to się pisze :) ... to i tak wyskakiwało coś w stylu "Wiedziałem, że sobie nie poradzisz"
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 20-03-2007, 00:26   Re: Propozycje do MFO... wejdz i oceń !!!

1. Nie wiem co tu napisac - niby jest mi to obojetne, ale juz
kilka razy wieczorami poszukiwalem osob, ktore zostawily
postacie poza miastem - Twoj pomysl przyspieszylby takie
poszukiwana :-P

2. Raczej male szanse na wprowadzenie - chyba, ze bylyby
wyjatki przy niektorych przedmiotach, bo wielokrotnych przebitek
cen (np: eq, gemow, mikstur) jest sporo..

3. Skoro juz to zrobiles, to nie wypada zmarnowac :-P

4.
Zyga napisał/a:
Przecież na walkach drużynowych trzeba miec w ogole inna inteligencje.

Zgadzam sie z Toba - fakt, ze dawno nie walczylem teamowo,
ale pamietam, ze byly z tym problemy..
Zyga napisał/a:
I co to są walki : "INNE" ? :570:

Nie wiem :-P

5.
Zyga napisał/a:
Ale kiedy koleś jest w mieście pisze: "położenie: Mapa"

Mylisz sie - pisze 'Mapa:Świat' :-P Co nie zmienia faktu, ze jest
to mylace - przez to sie nauczylem polozen miast na pamiec i
wiem kiedy ktos jest w miescie, a kiedy smiga beztrosko po mapie ;)

6. Jasne, poprawic wypada, a i zajmie to tylko chwilke..

7. Eeee tam :-P



PS. Beda kolejne czesci? :-)
 
 
Zyga 
Użytkownik Roku 2007!



Profesja: Wojownik
Nick: Andachiel
Level: 199
Wiek: 32
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20-03-2007, 06:45   

Cytat:
2.Powinno pisać to wtedy gdy klikniesz zalicytuj i wpisujesz kwotę Wtedy by pisało , gdyby już zalicytował , no cóż było by po "zawodach" , chociaż dużo byłoby przy tym roboty , ponieważ nie każdy przedmiot chodzi po 1000G albo i wiećej....Zapłacisz za np: skóre dzika 10 tys G , a innym razem zapłacisz za broń 100 tys to wtedy by wyskakiwał komunikat , zbyt dużo roboty i mogłoby być dużo z tym błędów..... Na Nie !


ja oczywiście rozumiem ,że sporo rzeczy ma jest duzo wartosciowych(np.kosciane oblicze do20mln albo gem speeda nawet 15mln :!: )
Byłoby to ustalone na logikę ;) tak jak to teraz karaja gmi :)

Acha jak glosujecie to nastepująco:

:arrow: na Tak: jeżeli pomysł jest naprawde fajny i przyda sie wam lub innym graczom.
:arrow: na Nie: Kiedy to kompletny bezsens i tylko bedze przeszkadzał wam i innym graczom
:arrow: mi to lotto: kiedy wam to po porstu obojetne


Cytat:
PS. Beda kolejne czesci? :-)


Jeżeli coś zauważę to pewnie będą ;)
_________________
 
 
dislike 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 180
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lis 2006
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 20-03-2007, 11:19   

1. Szukajka.
Wg mnie to zbedne... choc ulatwiloby polowania..

2. Licytacja
Musialby powstac spis przedmiotow - ich baza danych ..
a to troszke zajmie ^^" miejsca i czasu...
w zalezności od checi ... i zmiennego popytu itemkow..
dlatego jestem na nie :<

3. Legenda
Jak wyzej wspomniano.. ulatwiloby to mlodym graczom gre ;)

4. Inteligencja.
Dla mnie inne walki to walki druyznowe..
bo w pojedynkach i turniejowych starciach .. sama moge wybrac skrypt

5. Położenie
Ym ..? Przy piramidzie i kazdej lokacji poza mapa -swiat ..
wyskakuje dokladne okreslenie miejsca ..
polana kaktusow, warsztat gcostam :), pirmaida, podziemia xxx ;)

6. Lista umiejętności
Y masz racje brzmi .. dziwacznie :)
A propozycja Pitazborasa ladniej i logiczniej brzmi ;)

7.Kaktusowy król
Krol jest krolem ..
moze mowic tak bebłato jak chce :)
I wiedziec tyle .. ile chce ;)
zwlaszcza ze jest tylko roslina ... ;)
 
 
Killer
[Usunięty]

Wysłany: 20-03-2007, 15:16   

1.łatwiej by bło znaleść graczy ...Tak
2.no właśnie Gm'owie zajmują sie tą cała robotą i to też by musieli robic .....tak
3.ułatwia gre początkującym graczom ....tak
4.tak
5.tak
6.powinno być chodzenie po pustyni , chodzenie po śnieżnym lesie czyli ..... tak
7.a mi to lotto
 
 
fnatic 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Shinro
Level: 666
Wiek: 30
Dołączył: 24 Sty 2007
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21-03-2007, 08:15   

1.Na tak bo sam czesti za kims gonie ;]
2.Na tak
3.Wszystko mi jedno
4.Na tak
5.Na tak
6.Mi to nie przeszkadza :razz: ale zmienic mozna..
7.Moze byc ...
_________________
 
 
 
Yondaime 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Yon
Level: 155
Świat: 3
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lis 2006
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-03-2007, 13:21   

1. Zgadzam się, szukajka powinna zawierać położenie gracza, co pozwalałoby szybciej go dorwać :wink:
2. Pomysł jest dobry, ale niestety sądzę iż nierealny... Zbyt dużo pracy by przy tym było, chociaż możnaby to ograniczyć do mikstur bo szczególnie na nich zachodzą kombinacje
3. Eee tam, mało istotne, a co do młodych graczy to niech sobie jakoś radzą, my musieliśmy sobie radzić bez tego, to co im mamy ułatwiać (wiem jestem zasranym egoistą :mrgreen: )
4. Noooo... ewentualnie można to zmienić, ale sądzę iż jest wiele ważniejszych, koniecznych zmian do wykonania
5, 6 i 7. Drobne niedociągnięcia, które w żaden sposób nie powinny przeszkadzać graczom. A co do Kaktusiska to zgadzam się z Dislike... To tylko roślina, fotosynteza może mieć jakieś uboczne skutki na jego chlorofilowym mózgu :wink: Podobny bład jest z Kalvadorem, lejesz mu dupsko a on potem ponownie zjawia się w karczmie i wygłasza tą samą kwestię co przedtem
_________________

 
 
 
Zyga 
Użytkownik Roku 2007!



Profesja: Wojownik
Nick: Andachiel
Level: 199
Wiek: 32
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Gliwice
Wysłany: 23-03-2007, 21:35   

były tylko 4 konkretne głosy na NIE :)

Malutki

Cytat:
2.Powinno pisać to wtedy gdy klikniesz zalicytuj i wpisujesz kwotę Wtedy by pisało , gdyby już zalicytował , no cóż było by po "zawodach" , chociaż dużo byłoby przy tym roboty , ponieważ nie każdy przedmiot chodzi po 1000G albo i wiećej....Zapłacisz za np: skóre dzika 10 tys G , a innym razem zapłacisz za broń 100 tys to wtedy by wyskakiwał komunikat , zbyt dużo roboty i mogłoby być dużo z tym błędów..... Na Nie !


Cytat:
3.Legenda...Zbyteczna..Nie !


Sinupret:

Cytat:
3. Legenda zdeczka zbyteczna, ale dla początkujących graczy to przydatne; NA NIE

Cytat:
4. Jest dobrze tak jak jest; NA NIE


I oczywiscie pare na : "mi to ltto" :)


Czyli pomysły zle nie są :P


Z wielką checią chcialbym usłyszeć co na ten temat ma do powiedzienia Admin :)
_________________
 
 
Torqen 
Użytkownik



Nick: Centhariel
Dołączył: 20 Mar 2007
Wysłany: 23-03-2007, 23:25   Re: Propozycje do MFO... wejdz i oceń !!!

1.Szukajka.
Jak najbardziej na tak, kiedyś miałem problemy ze znajdywaniem sobie przeciwników to by mi wszystko ułatwiło.
2.Licytacja
Hmm... Niby w jaki sposób weryfikowane były by licytacje niezgodne z prawem ? :-|
3.legenda
Czepiasz się ;) Dla mnie to niepotrzebny szczegół, który zaśmieca.
4.Inteligencja:
Na taK, to oczywiste że walki drużynowe różnią się od zwykłych walk.
5.Położenie
Szczegół...
6.Lista umiejętności
Hehe
7.Kaktusowy król
Nie rozumiesz aluzji. Większość gry (ze strony fabuły, choć nie tylko ;) ) Opiera się na jrpg a mianowicie Final Fantasy. Cactuar bądź Cactuar King (tak one sie też nazywają) używały ataku 1000 needles. Mi się od razu z tym skojarzyło...


Swoją drogą szkoda że tak wiele bossów nie jest autorstwa twórcy fabuły mfo. Gra na tym wiele traci...
_________________


KayG powrócił... W nowym obliczu !
~~Mój pocałunek, niczym dotyk anioła, koi ból...~~

Wybaczcie mi grzechy popełnione w czarnej otchłani przeszłości


Stan konta: 506 G
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom