Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: ADIHC1
06-12-2007, 12:49
Zatrzymanie i spowolnienie raportu z walki
Autor Wiadomość
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-05-2007, 15:25   Zatrzymanie i spowolnienie raportu z walki

Dotychczas moje propozycje nie cieszyły się na tym forum zbytnią popularnością, ale
Ktoś mądry napisał/a:
Historia uczy nas, że nie potrafimy uczyć się od historii.

, więc po tygodniach komentowania propozycji innych, postanowiłem dać własną. Propozycja wydaje mi się tak oczywista, że zdziwiłem się, że jeszcze nikt jej nie dał (albo nie potrafię korzystać z szukajki).

Do rzeczy:

Po pierwsze, oglądając raport mamy możliwość przyspieszenia go odpowiednim przyciskiem. Czasami jednak się zdarza, że na przykład chcemy oglądnąć jakiś fragment walki, choćby jej końcówkę. Dlatego moja propozycja jest taka, że jak klikamy na przycisk 'przyspiesz', to zmienia się on na 'zwolnij' i po kliknięciu go raport zacznie się odgrywać z poprzednią (czytaj normalną) szybkością.

Po drugie, czasami mamy do oglądnięcia jakąś długą walkę (niekoniecznie taką długą), ale musimy na chwilę wyjść albo przełączyć kartę, żeby coś sprawdzić na innej stronie. Dlatego druga propozycja jest taka, żeby dodać obok przycisku 'przyspiesz' przycisk 'pauza' ('pauzuj', 'zastopuj', nieistotne), który pauzowałby walkę. Po kliknięciu na niego jeszcze raz odgrywanie raportu byłoby wznawiane.

To chyba tyle. Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi. Z góry dziękuję za wszelkie komentarze.
 
 
koshiba 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: bater
Level: 114
Wiek: 29
Dołączył: 13 Lut 2007
Skąd: Lębork
Wysłany: 17-05-2007, 15:43   

Fajne, fajne te pomysły. Wydaje mi się, że ta pierwsza propozycja już była. Oczywiście na TAK.
 
 
 
Kactuzz 
Tester



Profesja: Wojownik
Wiek: 33
Dołączył: 23 Cze 2006
Wysłany: 17-05-2007, 15:52   

Pierwsza była.
A co do pauzy to fajne, ale wątpie żeby weszło.
A z resztą możesz sobie od nowa włączy raport a nie pauzowac :P
_________________
Najnowszy MF3 trailer!
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 17-05-2007, 15:55   

propozycja spowolnienia już była
pauza by się przydała
bo gdyby np. w 3/4 takiej walki http://s1.my-fantasy.net/...hp?r_id=4286817
musiałbyś odejść na chwilę to chyba nie chciałbyś włączać od nowa co kactuzz ? g;)
_________________


 
 
 
Batan 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: BaTaNeK
Level: 17
Wiek: 35
Dołączył: 02 Kwi 2006
Skąd: Tarnów, West.
Wysłany: 17-05-2007, 15:59   

Niby wszystko mi pasuję, ale mam jedno zastrzeżenie.

Gdyby walka odbywała się z innym graczem to jak dana pauza miała by działać? Już rozwijam... Dajmy na to, że X chce za pauzować, a Y przyspiesza i wtedy mamy sprzeczna sytuacje bo jeżeli X da pauzę to jeśli Y znów będzie chciał zaatakować X'a to wyświetli się komunikat, iż dana osoba właśnie walczy i nie może zostać zaatakowana i w tym momencie ma "niewidzialny czas ochrony", który może jeśli chce mieć na 3 minuty lub na 3 godziny.

A jeżeli chodzi o przycisk zwolnij to bardzo dobry pomysł :wink: POPIERAM.
 
 
 
xlolx64 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 73
Wiek: 32
Dołączył: 06 Maj 2007
Skąd: MIELEC
Wysłany: 17-05-2007, 16:16   

@Smuta
Widać że nabijasz posty bo gsybyś miał choć odrobine rozumu to byś edytował poprzedni post...
A co do tematu to spowolnienie w 100% popieram bo naprawde mnie wnerwia oglądanie długiego raportu bo musze oglądnąć końcówke a co do pauzy to jest mi to zupełnie obojętne.

@down
ja sie chociarz wypowiedziałem w temacie więc nie taki stuprocentowy offftop :???:
_________________
BUUUUUUUUUUUUUU!
przestraszyłem cie?
Ostatnio zmieniony przez xlolx64 17-05-2007, 16:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-05-2007, 16:19   

1. A ty przepraszając też nabiłeś posta itd. Po prostu przestańcie już offtopować, nie musi do was należeć ostatnie zdanie.
2. Co do pierwszej propozycji - możliwe, że już była. Ale albo została już usunięta, albo w całym temacie nie pojawia się ani razu słowo 'raport' w dowolnym przypadku.
3.
Batan napisał/a:
Gdyby walka odbywała się z innym graczem to jak dana pauza miała by działać?

O ile wiem walka odbywa się niezależnie od raportu - najpierw odbywa się walka, a dopiero później wyświetla się raport (oczywiście w walkach automatycznych). Myślę więc, że nie jest to problemem.

@up
Cytat:
@down
ja sie chociarz wypowiedziałem w temacie więc nie taki stuprocentowy offftop :???:

To nie było do ciebie :)
Ostatnio zmieniony przez Pitazboras 17-05-2007, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Batan 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: BaTaNeK
Level: 17
Wiek: 35
Dołączył: 02 Kwi 2006
Skąd: Tarnów, West.
Wysłany: 17-05-2007, 16:23   

Sory za tamtego off topa.

Chodzi mi o to, że po każdej walce mamy czas ochrony 1 minuta, jeżeli pauza byłaby włączona dłużej niż 1 minutę?
Ostatnio zmieniony przez Batan 17-05-2007, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 17-05-2007, 16:27   

Tak jak napisałem - walka odbywa się niezależnie od raportu. Pauzowanie raportu nie będzie pauzować walki - tak samo jak przyspieszanie raportu walki nie przyspiesza - bo walka już się odbyła, a teraz oglądasz raport. Jeśli więc oglądasz raport zaraz po walce i zapauzujesz (stojąc cały czas na tym samym polu) to sam jesteś sobie winien, jak ktoś cię zaatakuje.
 
 
X-F 
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 01 Sie 2006
Wysłany: 17-05-2007, 17:23   

To łatwo jest zrobić prostymi zmianami/dodatkami w JavaScript do kodu strony z raportem.
Przydałoby się.
_________________
nie działam już aktywnie na scenie MF

Ucz się ucz, bo nauka do potęgi klucz;
a jak będziesz mieć dużo kluczy,
złamiesz wszystkie zabezpieczenia.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 17-05-2007, 18:08   

Tak jak juz ktos wspomnial, zwolnienie po przyspieszaniu przegladania raportu
bylo juz poruszane, ale niestety jeszcze sie taka opcja nie pojawila - a szkoda.
Pauza tez sie przyda. Skoro X-F twierdzi, ze nie ma przy tym duzo pracy, to
czekamy na wprowadzenie tego ; >
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Cornel 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cornelius
Level: 1
Wiek: 30
Dołączył: 16 Lut 2007
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 17-05-2007, 18:18   

Sądze ,że dwa pomysły są dobre i wprowadzenie przycisku zwolnij w raportach sie przyda.
Drugi pomysł nie koniecznie ale może również zostać w prowadzony mam nadzieje że w końcu coś naszych pomysłów zostanie wprowadzone...
 
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 17-05-2007, 19:16   

dobre pomysły - lecą do TODO
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 17-05-2007, 19:21   

Zakladam, lista TODO zostanie zaktualizowana, zeby za jakis czas (jak juz
wszyscy zapomna o tym pomysle) pomysl nie zostal proponowany ponownie.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
pawiik 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: pawiik
Dołączył: 15 Kwi 2007
Wysłany: 17-05-2007, 19:52   

Bardzo fajne pomysły zwłąszcza ten pierwszy bo ja np walczyłem kiedyś z gargólcem dość długo i prawie na samym końcu walnoł mi double hit i muj kol;ega chciał zobaczyć ile on mi walnoł (sam nie wiem po co on to chciał :D )i tera musiał czekać około 10-15 minut aż dojdzie do tego momentu a przyspiesz nie mugł by zrobić bo by przegapił więc...

ps.cieszę się żę to poszło na TODO przyda się to
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom