Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:37
Przedmioty kolekcjonerskie

Przedmioty kolekcjonerskie to...
... świetna sprawa
52%
 52%  [ 13 ]
... lipa
16%
 16%  [ 4 ]
... coś co jest mi obojętne
32%
 32%  [ 8 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
Ku_Zi 
Tester



Level: 194
Wiek: 33
Dołączył: 18 Maj 2007
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 05-09-2007, 22:54   Przedmioty kolekcjonerskie

Przy okazji innego tematu o skórkach z dzika wtrąciłem swoje trzy grosze (jak zwykle zresztą g:P ) i za namową pewnej osoby zakładam ten oto temat g:P

Wariant 1: Otóż na targu można zrobić zakładkę "Oferty kolekcjonerskie" i tam np. skóry z dzika byłyby wystawiane za jedną i tą samą cenę (ustaloną oddzielnie dla każdego miasta lub w każdym mieście taką samą), ew. w przedziale +/- 10% ustalonej ceny.

Wariant 2: Zamiast osobnej zakładki w targu po prostu można dodać opcję w liście "Przedmioty kolekcjonerskie" g:P

W plecaku można zrobić oddzielną tabelkę, w której przedmioty kolekcjonerskie byłyby gromadzone. Takimi przedmiotami byłyby skóry z dzika, z niedźwiedzia, pazury behemotha, łuski tyranozaura i kawałki kaktusa. Oczywiście można jeszcze wymyślić jakieś przedmioty kolekcjonerskie g:P

Przedmioty kolekcjonerskie oczywiście można normalnie sprzedawać, chować do depozytu i używać przy questach, tyle że handel takimi przedmiotami byłby ograniczony na targu do tej właśnie zakładki lub przez ograniczenie cenowe przedmiotów kolekcjonerskich g:P Dodatkowo można wyłączyć ich używanie w walkach manualnych, co zmniejszyłoby liczbę missclicków g:P .

Oczywiście na normalnym targu możliwość sprzedawania skór z dzika zostałaby zablokowana :twisted: Jeśli pominąłem jakiś potencjalny kolekcjonerski przedmiot, poprawcie mnie g:P I wydaje mi się, że nie naruszyłem regulaminu, bo nie powtórzyłem pomysłu z listy TODO, tylko napisałem o zupełnie innym rozwiązaniu g:P

Krytykujcie, ocieniajcie, popierajcie, co tam chcecie, byle nie spamować g:P
_________________
Offtopy SĄ fajne.
Ostatnio zmieniony przez Ku_Zi 06-09-2007, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Majk 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Michal
Level: 160
Wiek: 31
Dołączył: 29 Sty 2007
Skąd: Tczew
Wysłany: 06-09-2007, 14:53   

Ku_Zi napisał/a:
za namową pewnej osoby zakładam ten oto temat


:twisted:

No to więc tak ... :P
Już w poprzednim temacie,w którym właśnie dałeś tą propozycję byłem na tak i pochwaliłem ją :>
I teraz nie zmieniam zdania i nadal jestem Za.
 
 
Karashi 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Karashi
Wiek: 29
Dołączył: 14 Cze 2007
Wysłany: 06-09-2007, 15:06   

Juz raz był podobny temat więc nie wiem czemu powtarzasz?
PS.Nadal jestem przeciw! :evil:
 
 
 
Bronkz 
Użytkownik



Nick: Sonny/Doherty
Level: 69
Wiek: 32
Dołączył: 20 Lip 2007
Wysłany: 06-09-2007, 15:44   

Karashi napisał/a:
Juz raz był podobny temat więc nie wiem czemu powtarzasz?
PS.Nadal jestem przeciw! :evil:


Czy twój sprzeciw wynika z tego, że sam robisz przekręty z tymi skórami etc. ?
Bo ja tu widzę same plusy... ale i minusy ;]

Cena tych oto itemów, musiała by być zmieniana, bo zalezy, jak ten handel się ograniczy...
Dam Ci przykład...

Mam 70 lvl, i chce się dostać na wyspę... No jestem na wyspie no i potem coś muszę zanieść do Karczmy... Ceny jednej z tych rzeczy potrzebnych rzeczy są zróżnicowane, ponieważ jeżeli tak kolekcjoner, który kupuje owe itemki, o których wspomniałem wyżej, przy ustalonych cenach na te rzeczy, to jest jeszcze sprawa tych, co chcą wykonać Questy.

Więc mam ten 70 lvl i chce dostać te rzeczy, by "przejść" dalej...
Moim jedynym rozwiązaniem jest Targ lub chodzenie tam, gdzie one się znajdują (a wypadają tak jak miksy lv5 od Wampira g:P ) g:((

Owa sytuacja wygląda tak : g:)

Kolekcjoner daję cenę X (zgodną z ustaloną ceną) a ja jako iż potrzebuje tej rzeczy,podbija cenę, więc albo kolekcjoner odpuści (bo może dostać bana) albo zacznie się "rwać" do walki o ten item i będzie również podbijał cenę...

Wniosek z tego taki, że źli panowie GieM g:zla mieli by ręce do roboty, a BUTTON GM by działał non-stop ;]

Więc co do propozycji, jestem 50/50 g:>

PS. Nie chciałem zdradzać fabuły, i chyba jej nie zdradziłem, aż tak g:)
_________________
dla starych znajomych
https://www.facebook.com/kuba.owsian.3
dodawać miśki :d
 
 
Q.U. 
Użytkownik


Level: -1
Dołączył: 28 Gru 2006
Wysłany: 06-09-2007, 17:03   

IMO nie ma potrzeby tak oddzielać tych przedmiotów. Należy pamiętać, że te przedmioty (jak skóra dzika) są 'kluczem' do przejścia fabuły, tylko gracze przerobili je na przedmioty kolekcjonerskie...

Ostatecznie można by po prostu 'uśmiercić' wszelkie kolekcjonerstwo udostępniając np. skóry dzika w sklepie w Eliar, czy też łuski w sklepie w Oazis. Jednak szczerze wątpię, czy taki pomysł spodobałby się naszym kolekcjonerom...

Cytat:
Przedmioty kolekcjonerskie oczywiście można normalnie sprzedawać, chować do depozytu

Tj. jeden pazur behemota = jedno miejsce w depozycie? Bo na możliwość schowania 'wszystkiego' raczej nie masz co liczyć.

Cytat:
tyle że handel takimi przedmiotami byłby ograniczony na targu do tej właśnie zakładki lub przez ograniczenie cenowe przedmiotów kolekcjonerskich

Ograniczenia cenowe są kiepskim pomysłem, a to z powodu masy innych problemów, które taka sytuacja by stworzyła (np. te co opisał Bronkz)
_________________

 
 
Marvelous 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 145
Wiek: 32
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 06-09-2007, 21:52   

W gruncie rzeczy pomysl jest bardzo dobry, dzięki temu ograniczy się ilość przekrętów i chyba każdy będzie zadowolony :D
Q.U napisał/a:
Bo na możliwość schowania 'wszystkiego' raczej nie masz co liczyć.

O to chyba nie chodziło autorowi tematu... Chowanie przedmiotów do depozytu chyba zostanie normalnie?
 
 
 
Corso 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 1
Dołączył: 15 Cze 2007
Skąd: Warszawa
Wysłany: 06-09-2007, 22:17   

Mnie sie jakoś podoba tylko pomysł z zakładką "Przedmioty kolekcjonerskie".

Targ wydaje mi sie zbędny tym bardziej że ceny przedmiotów byłyby takie same. Czasem płacimy więcej, czasem mniej - jak w życiu g:P
 
 
Tasadar190 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Tasadar190
Level: 120
Wiek: 29
Dołączył: 15 Kwi 2007
Wysłany: 16-10-2007, 20:25   

było to już w Guild Wars jednak mi się podoba ... ale gdyby mozna było zamieniać te przedmioty kolekcjonerskie na różne itemki [np miksy , uzbrojenie itd.] było by ciekawiej
 
 
Cyrkiel 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rees
Level: 63
Wiek: 31
Dołączył: 08 Cze 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 01-11-2007, 21:43   

Pomyśł mi sie podoba bardzo ale to by było troche bez sensu bo czeba by jakos skons to zdobywac
 
 
 
Hate 
Użytkownik



Level: 102
Wiek: 35
Dołączył: 20 Paź 2007
Wysłany: 03-11-2007, 12:00   

OK, powiedzmy że jest ta zakładka 'przedmioty kolekcjonerskie'- jest ustalona górna wartość cenowa, której nie można na tej aukcji przekroczyć....
Bezsens, jedna osoba mająca dosyć kasy, wchodząc na targ zalicytuje za największą możliwą cenę (niekaraną jeśli dobrze zrozumiałem) wszystkie dostępne aukcje z tymi przedmiotami. A kolejni co? Czekać na kolejna aukcje i 'kto pierwszy ten lepszy' czy podbić cenę i dostać karę (chyba nikt nie określił jeszcze jaką...). Nie może być ustalonej najwyzszej możliwej ceny!!!
Przy skórach z dzika (na przykład) są to małe kwoty więc jeśli górna granica to powiedzmy 150G/szt. to nikt nie będzie zaczynał licytować od 100G żeby dać szansę innym... Tylko kupi wszystko co będzie do kupienia...

Uh... się rozemocjonowałem :D


PS Cyrkiel... Neostradę Tata kupił na święta czy na urodziny?
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom