Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Test znajomości MFO #2! - zapowiedz

W jakim dniu tygodnia będzie dla ciebie najwygodniej (będziesz napewno obecny) rozwiązywać test znajomości mfo?
Poniedziałek
5%
 5%  [ 5 ]
Wtorek
2%
 2%  [ 2 ]
Środa
2%
 2%  [ 2 ]
Czwartek
4%
 4%  [ 4 ]
Piątek
16%
 16%  [ 16 ]
Sobota
48%
 48%  [ 48 ]
Niedziela
21%
 21%  [ 21 ]
Głosowań: 98
Wszystkich Głosów: 98

Autor Wiadomość
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-03-2009, 22:50   

"Twoje odpowiedzi zostały poprawnie wysłane do sprawdzenia. Wyniki dostępne tutaj: kliknij "
Reszta wygląda w porządku :)
(pozwoliłem sobie przeprowadzić prymitywny teścik na SQL injection, mam nadzieję, że się nie obrazisz ;> zwłaszcza, że wygląda wszystko na ok)
 
 
MapY
[Usunięty]

Wysłany: 29-03-2009, 23:24   

Hehe, SQL injection w tym wypadku nic nie da - wszystko jest oparte na plikach tekstowych :) Co do zabespieczeń to jeszcze będzie wszystko uelpszone i poprawione. Zastanawiają mnie tylko jeszcze 2 kwestie:

* co zrobić z podszywaniem się pod nicki (ktoś może wysłać odpowiedzi podając inny nick - i może być kilka odpowiedzi od tego samego gracza...)

* czy gdy dziesiątki osób w jednym czasie będą wysyłać odpowiedzi, to mogą wystąpić błędy związane z dostępem i zapisem do pliku, nie jestem w stanie przetestować tego co się będzie działo, może ktoś ma jakieś doświadczenia? Wszystkich odpowiedzi może nie zapisać, może się plik uszkodzić czy co...
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 29-03-2009, 23:45   

[GM] MapY napisał/a:
* czy gdy dziesiątki osób w jednym czasie będą wysyłać odpowiedzi, to mogą wystąpić błędy związane z dostępem i zapisem do pliku, nie jestem w stanie przetestować tego co się będzie działo, może ktoś ma jakieś doświadczenia? Wszystkich odpowiedzi może nie zapisać, może się plik uszkodzić czy co...

Właśnie dlatego lepiej korzystać z bazy danych. W każdym razie zawsze można sobie radzić na około blokując plik tylko dla jednokrotnego zapisu.

[GM] MapY napisał/a:
* co zrobić z podszywaniem się pod nicki (ktoś może wysłać odpowiedzi podając inny nick - i może być kilka odpowiedzi od tego samego gracza...)

Myślałem, że po to właśnie są podawane dane do konta. Chyba że chodzi Ci o ludzi z 50 kontami na s3. Ale jeśli będzie ograniczenie czasowe, to nie zdąży wypełnić testu 50 razy ;> Poza tym zawsze możesz badać IP czy co tam jeszcze innego. Wiem, że to proste do obejścia, ale lepiej to niż nic.
 
 
MapY
[Usunięty]

Wysłany: 30-03-2009, 00:00   

Pitazboras napisał/a:
[quote="[GM] MapY"]* czy gdy dziesiątki osób w jednym czasie będą wysyłać odpowiedzi, to mogą wystąpić błędy związane z dostępem i zapisem do pliku, nie jestem w stanie przetestować tego co się będzie działo, może ktoś ma jakieś doświadczenia? Wszystkich odpowiedzi może nie zapisać, może się plik uszkodzić czy co...

Właśnie dlatego lepiej korzystać z bazy danych. W każdym razie zawsze można sobie radzić na około blokując plik tylko dla jednokrotnego zapisu.[/quote]
Tak też właśnie jest to zrobione, ale gdy ktoś będzie chciał międzyczasie zapisać coś do pliku gdy on jest zablokowany z powodu że ktoś inny teraz zapisuje, to temu drugiemu próba zapisu się nie powiedzie i nici z odpowiedzi...

Plik bazy danych:
http://pach.dmkproject.ne...FO_II/xtest2.db Przy około 100 zgłoszeń (tylko 5 pytać jest aktualnie) rozmiar pliku to 16 KB więc nie jest tak źle, tym bardziej że jest zapisywany i IP i UserAgent. Może jeszcze maca sie da zapisać?
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-03-2009, 00:14   

[GM] MapY napisał/a:
Tak też właśnie jest to zrobione, ale gdy ktoś będzie chciał międzyczasie zapisać coś do pliku gdy on jest zablokowany z powodu że ktoś inny teraz zapisuje, to temu drugiemu próba zapisu się nie powiedzie i nici z odpowiedzi...

Kod:
<?php
// waiting until file will be locked for writing (1000 milliseconds as timeout)
if ($fp = fopen($fileName, 'a')) {
  $startTime = microtime();
  do {
    $canWrite = flock($fp, LOCK_EX);
    // If lock not obtained sleep for 0 - 100 milliseconds, to avoid collision and CPU load
    if(!$canWrite) usleep(round(rand(0, 100)*1000));
  } while ((!$canWrite)and((microtime()-$startTime) < 1000));

  //file was locked so now we can store information
  if ($canWrite) {
    fwrite($fp, $dataToSave);
  }
  fclose($fp);                                 
}?>


[GM] MapY napisał/a:
Plik bazy danych:
http://pach.dmkproject.ne...FO_II/xtest2.db Przy około 100 zgłoszeń (tylko 5 pytać jest aktualnie) rozmiar pliku to 16 KB więc nie jest tak źle, tym bardziej że jest zapisywany i IP i UserAgent. Może jeszcze maca sie da zapisać?

Rozmiarem bym się nie przejmował... Jak tylko nikt nie zrobi świni próbując zapchać plik, to nie powinien on osiągnąć zbyt dużego rozmiaru.
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 30-03-2009, 01:02   

[GM] MapY napisał/a:
nic nie stoi na przeszkodzie aby podać mi propozycje waszych kolorków, ale podpiąć swój arkusz stylów :>

Niech TheQuestion się wykaże i zrobi jakiś layout ; >
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Woj Mroku 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Woj1910
Level: 140
Wiek: 29
Dołączył: 22 Maj 2008
Wysłany: 30-03-2009, 13:11   

[GM] MapY napisał/a:
Mi wszystko działa dobrze(na FF też)

u mnie tez wszystko jest ok.
hm mnie to obojetne raczej xd ale wole niedziele ;d
_________________

Woj1910 -4 - Landern
 
 
TheQuestion 
Użytkownik



Level: -7
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2007
Wysłany: 30-03-2009, 15:59   

ADIHC1 napisał/a:
[GM] MapY napisał/a:
nic nie stoi na przeszkodzie aby podać mi propozycje waszych kolorków, ale podpiąć swój arkusz stylów :>

Niech TheQuestion się wykaże i zrobi jakiś layout ; >


Żaden problem, tylko muszę wcześniej otrzymać jakieś nakierunkowanie względem kolorów i estetyki :]
 
 
Anszak 
Użytkownik



Nick: Anszak
Level: 41
Dołączył: 07 Lut 2009
Wysłany: 30-03-2009, 17:37   

Kod:
* co zrobić z podszywaniem się pod nicki (ktoś może wysłać odpowiedzi podając inny nick - i może być kilka odpowiedzi od tego samego gracza...)



a jeżeli np. kumpel nie ma neta i z naszego kompa wysyła odpowiedzi na internet?
to by nie byly wysłane odpowiedzi naszego kumpla tylko nasze więc jeszcze trzeba pomyśleć nad tym...
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 30-03-2009, 18:07   

Anszak napisał/a:
a jeżeli np. kumpel nie ma neta i z naszego kompa wysyła odpowiedzi na internet?
to by nie byly wysłane odpowiedzi naszego kumpla tylko nasze więc jeszcze trzeba pomyśleć nad tym...


Jednocześnie napiszecie ten test ?
A skoro nie ma neta to niech cierpi bądź zaloguje się w kafejce
lub w ostateczności u kolegi, który nie gra w Mf ?
 
 
Anszak 
Użytkownik



Nick: Anszak
Level: 41
Dołączył: 07 Lut 2009
Wysłany: 30-03-2009, 18:56   

Nie chodzi mi o to...
Ale gdyby później napisał ten test to by nie było odpowiedzi ale gdyby wcześniej to ja bym mógł nie dać.
Ale jest taka możliwość że kafejka jest w naprawie.
A tak wogóle to każdy mój kolega gra w MFO więc
Kod:
lub w ostateczności u kolegi, który nie gra w Mf ?

może być niezbyt możliwe..
 
 
QracK 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: CooKieS
Level: 140
Wiek: 114
Dołączył: 20 Lip 2007
Skąd: PDKarpacie
Wysłany: 30-03-2009, 19:11   

no to nie napisze po prostu ... co rozmyślać gdyby np kafejka była nieczynna czy też gdyby później napisał ten test... nie ma neta to niech cierpi a nie bedzie szukał dziury w całym ...
_________________
My Galeria

ostry od Phantoma brzydko pachną =\
 
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 31-03-2009, 18:50   

W końcu do prowadzenia testu przez internet potrzebny jest internet .
Nie masz internetu - nie masz przywilejów ;>
 
 
Alask 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Alask
Level: 36
Wiek: 25
Dołączył: 24 Gru 2007
Skąd: Chełm
Wysłany: 01-04-2009, 09:23   

Jak masz otwartą karte z testem (FF) to na karcie pisze .:: TEST ZNAJOMOCIŚCI MFO #2 ::.
xD
 
 
 
MapY
[Usunięty]

Wysłany: 05-04-2009, 17:32   

http://pach.dmkproject.ne...u.php?p=wyniki2

Zmiany:
* dodałem nowe pytanie (jest już 6)
* poprawki literówek
* można wyszukać graczy z całej bazy

Czekam na dalesze propozycje :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom