Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:39
Co do Regulaminu.
Autor Wiadomość
Legolass 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 7
Wiek: 29
Dołączył: 03 Lis 2007
Skąd: Tczew
Wysłany: 02-06-2009, 10:49   Co do Regulaminu.

1.Ostatnio wiele się mówi na temat regulaminu... Wiele osób go nie zna, nie czyta przy rejestracji. Kiedy era czytania zanika.

Więc może dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie lektora który czyta regulamin... Wiadomo, że zawsze można wyłączyć głośniki. Ale przymusem byłoby odsłuchanie regulaminu w ciągu 1 tygodnia po zarejestrowaniu się na mf. Może da się dojść do ludzi słowem mówionym :D ?

2.Wiele graczy w ostatnim czasie dostała bana, za nadwyżki na targu. Moim zdanie za "nie wielkie" nadwyżki na targu nie powinno być całkowitego zablokowania konta. Ktoś mógł się pomylić po raz 3 i dostać bana na zawsze. Czy nie lepiej byłoby wprowadzić przy każdej kolejnej karze 2 razy większe odsiadki zamiast za 3 razem blok konta ?

3. Zachęceniem do czytania regulaminu mógłby być test mfo na wzór testu, który robi GM Mapy. Wiele osób przez swoją nie wiedzę obrywa. Na teście byłyby tylko pytania dotyczące regulaminu :D

4. Proponował bym zrobić newsa o tym że nie ma żadnych "hacków" do mf...
_________________
Stary dobry Lamus :D
Mój mały rekord. :534:


s4 ~ Eddard
 
 
 
llludek 
Użytkownik



Level: 69
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lis 2006
Skąd: WWA
Wysłany: 02-06-2009, 12:01   

Cytat:
1.Ostatnio wiele się mówi na temat regulaminu... Wiele osób go nie zna, nie czyta przy rejestracji. Kiedy era czytania zanika.

Więc może dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie lektora który czyta regulamin... Wiadomo, że zawsze można wyłączyć głośniki. Ale przymusem byłoby odsłuchanie regulaminu w ciągu 1 tygodnia po zarejestrowaniu się na mf. Może da się dojść do ludzi słowem mówionym :D ?


jak dla mnie ten lektor nic nie da. tak samo nie bedzie im sie chcialo go sluchac, jak czytac... a co do tego przymusu, to wg mnie to zniecheci graczy. nie przeczytales regulaminu? twoj problem...

Legolass napisał/a:
2.Wiele graczy w ostatnim czasie dostała bana, za nadwyżki na targu. Moim zdanie za "nie wielkie" nadwyżki na targu nie powinno być całkowitego zablokowania konta. Ktoś mógł się pomylić po raz 3 i dostać bana na zawsze. Czy nie lepiej byłoby wprowadzić przy każdej kolejnej karze 2 razy większe odsiadki zamiast za 3 razem blok konta ?


jak ktos sie pomyli, to moze zglosic to na forum. poza tym za 3 razem to jeszcze lajt. sa przewinienia, za ktore od razu dostajesz bana.

Cytat:
3. Zachęceniem do czytania regulaminu mógłby być test mfo na wzór testu, który robi GM Mapy. Wiele osób przez swoją nie wiedzę obrywa. Na teście byłyby tylko pytania dotyczące regulaminu :D


jak to sobie wyobrazasz? tzn gdzie, co, jak, kiedy?

Legolass napisał/a:
4. Proponował bym zrobić newsa o tym że nie ma żadnych "hacków" do mf...


ehh te dzieci neo... byly juz niusy ostrzegawcze, zeby nie podawac nikomu hasla itp... wydaje mi sie ze te "hacki" to raczej marginalny problem i za wiele osob na tym nie traci. a jak juz sie ktos da na takie cos nabrac, no to sorry, sam zawinil
 
 
Legolass 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 7
Wiek: 29
Dołączył: 03 Lis 2007
Skąd: Tczew
Wysłany: 02-06-2009, 12:13   

llludek napisał/a:
jak to sobie wyobrazasz? tzn gdzie, co, jak, kiedy?


Wystarczyło by ułożyć z 25 pytania zamkniętych... Wybrać dzień i godzinę... Zablokowało by się wtedy regulamin. o godz. np 20.00 by się wrzuciło na forum pytania. I oczywiście test trwał by maksymalnie 5 min, tak aby nikt nie mógł sprawdzić odpowiedzi w regulaminie :D

llludek napisał/a:
wydaje mi sie ze te "hacki" to raczej marginalny problem i za wiele osob na tym nie traci


Oj chyba nie... Ja codziennie dostaje reklamę tych haków na każde konto.
_________________
Stary dobry Lamus :D
Mój mały rekord. :534:


s4 ~ Eddard
 
 
 
3siu 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: 3siu
Level: 118
Wiek: 32
Dołączył: 27 Lip 2008
Wysłany: 02-06-2009, 12:25   

Legolass napisał/a:
llludek napisał/a:
jak to sobie wyobrazasz? tzn gdzie, co, jak, kiedy?


Wystarczyło by ułożyć z 25 pytania zamkniętych... Wybrać dzień i godzinę... Zablokowało by się wtedy regulamin. o godz. np 20.00 by się wrzuciło na forum pytania. I oczywiście test trwał by maksymalnie 5 min, tak aby nikt nie mógł sprawdzić odpowiedzi w regulaminie :D


czyli ze regulaminu mam sie uczyc na pamiec?? a jak nie zdam testu to co?? ban??

moze zamiast zajmowac sie tym problemem od tej strony pozglaszaj wszytkie przypadki tych hackow, i pomoz [GM] wylapywac tych 'chkieruf'??
_________________

[Gospoda 120 G - Krzysztop][3siu - Landern]

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
 
 
 
TiiiG
Użytkownik



Level: 28
Dołączył: 07 Maj 2009
Wysłany: 02-06-2009, 12:42   

Tych "chkieruf" to trzeba dac im bana na ip , bo potem zakladaja od nowa konta i wyludzaja ponownie hasla .
Ostatnio zmieniony przez TiiiG 02-06-2009, 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 02-06-2009, 13:33   

TiiiG napisał/a:
trzeba zbanowac na IP dac

tak sie składa że spora ich część ma neostrade
_________________
 
 
Crypton 
Game Master



Level: 230
Dołączył: 14 Gru 2006
Skąd: Opole
Wysłany: 02-06-2009, 14:30   

Ja bym osobiście wprowadził skrypt w zakładce z regulaminem,
który nie pozwoliłby kontynuować rejestracji przez kilka minut.
 
 
TiiiG
Użytkownik



Level: 28
Dołączył: 07 Maj 2009
Wysłany: 02-06-2009, 14:55   

Crypton napisał/a:
który nie pozwoliłby kontynuować rejestracji przez kilka minut.

W paru grach tak bylo zrobione , ale sadze ze wtedy gracze poprostu odchodzili by od komputera , lub zajmowali sie czyms innym.
 
 
Anakin S. 
Użytkownik



Level: 126
Wiek: 29
Dołączył: 22 Sty 2009
Wysłany: 02-06-2009, 16:07   Re: Co do Regulaminu.

1.Hahahahaha dobry pomysł ale będzie może za kilkanaście lat :wink:Jest już przecież regulamin, komu sie nie chce czytać ten traci.Jestem na nie.
2.To jest nawet dobry pomysł, jestem na tak.
3.Niieee no bez sensu by takie coś było.Bo test na temat MFO może być ale na temat regulaminu MFO to nie może być.Bo po pierwsze komu sie to będzie chciało czytać, a po drugie regulamin jest przecież bardzo krótki :-) i trzeba by zrobic pytania takie jak:Jaka jest pierwsza litera z drugiego akapitu regulaminu :-) No bo przecież nie można by dawać takich pytań jak:Gra MFO jest jaką grą? (bo kazdy by miał max pkt)
4.Raczej każdy o tym wie że nie ma hacków (chociaż czasami zdarzają sie tacy ludzie ktorzy w to wierzą) ale nie ma sensu robić newsa dla tych 0.001 % userów
_________________

 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 02-06-2009, 16:49   

Legolass napisał/a:
Więc może dobrym pomysłem byłoby wprowadzenie lektora który czyta regulamin.

lol..
Legolass napisał/a:
Wiele graczy w ostatnim czasie dostała bana, za nadwyżki na targu. Moim zdanie za "nie wielkie" nadwyżki na targu nie powinno być całkowitego zablokowania konta.

Po pierwsze zawyżoną licytację można osobiście zgłosić do GM i problemu nie będzie. Po drugie za przelewanie złota nie ma bana, tylko więzienie. Dopiero wraz z trzecim przewinieniem konto jest blokowane.
Legolass napisał/a:
Czy nie lepiej byłoby wprowadzić przy każdej kolejnej karze 2 razy większe odsiadki zamiast za 3 razem blok konta ?

Nie.
Legolass napisał/a:
Zachęceniem do czytania regulaminu mógłby być test mfo na wzór testu, który robi GM Mapy. Wiele osób przez swoją nie wiedzę obrywa. Na teście byłyby tylko pytania dotyczące regulaminu :D

Taki quiz jest w planach.
TiiiG napisał/a:
Tych "chkieruf" to trzeba zbanowac na IP dac , bo potem zakladaja od nowa konta i wyludzaja ponownie hasla .

https://forum.mfo2.pl/viewtopic.php?p=383124#383124
ADIHC1 napisał/a:
Night Crawler napisał/a:
Jak to nie? Banik na ip i spoko.

Nie zawsze, ba - bardzo rzadko trafia się możliwość nałożenia bana IP, który byłby skuteczny (stałe IP), ale jednocześnie nieszkodliwy dla innych graczy (sieci osiedlowe).

Crypton napisał/a:
Ja bym osobiście wprowadził skrypt w zakładce z regulaminem,
który nie pozwoliłby kontynuować rejestracji przez kilka minut.

Już to kiedyś proponowałem. Nie przejdzie tak samo, jak inne pomysły na wydłużenie czasu rejestracji.

Zbyt długi proces rejestracji zmniejszy ilość rejestracji, na to na pewno Jacek nie zgodzi się.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 02-06-2009, 17:01   

No to może po prostu po zaakceptowaniu regulaminu głupie pytanko typu
"Czy można wymieniać się kontami?" lub coś w tym stylu ?
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 100
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-06-2009, 17:22   

ADIHC1 napisał/a:
Legolass napisał/a:
Cytat:
Zachęceniem do czytania regulaminu mógłby być test mfo na wzór testu, który robi GM Mapy. Wiele osób przez swoją nie wiedzę obrywa. Na teście byłyby tylko pytania dotyczące regulaminu

Taki quiz jest w planach.

Mam nadzieje że z nagrodami. lol.
Bez przesady, reglamin jest po to by go znac. Żeby tylko nie doszło do tego, że za znajomość regulaminu bedzie administracja płaciła. Bez przesady panowie, bez przesady. ;D

Cytat:
"Czy można wymieniać się kontami?" lub coś w tym stylu ?

Coś takiego mogłoby wypalić.
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 02-06-2009, 17:31   

Night Crawler napisał/a:
Mam nadzieje że z nagrodami. lol.

Jasne, że tak ; >
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 02-06-2009, 18:00   

ADIHC1 napisał/a:

Jasne, że tak ; >

Tyle, ze to powinny byc pytania ogolne, typu " co wolno, czego nie wolno", a nie pytania "ile dni kary jest za przelewanie zlota (2 kara)". Nie moga byc zbyt szczegolowe, bo odstrasza graczy.
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 100
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 02-06-2009, 18:32   

ADIHC1 napisał/a:

Cytat:
Mam nadzieje że z nagrodami. lol.

Jasne, że tak ; >

Olaboga! Świat sie wali ;D
Nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań ale jako że nie potrafie wymyśleć niczego innego... nie bede wam stawał na drodze w sfinalizowaniu tego przedsiewzięcia ;P

Co do tematu:
Gdzie jest regulamin każdy wie i każdy może w dowolnym momencie sie z nim zapoznać (ba, musi... ale nie wymagajmy zbyt wiele...).
Jeżeli dana osoba nie przeczytała regulaminu a zobowiązała sie go przestrzegać przy rejestracji, to nawet jeśli zmusicie ja do przeczytania tegoż regulaminu za pomoca światełek, lektorów i innych bajerów, nawet nagród(!) ona i tak nie bedzie go przestrzegać.
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom