Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: ADIHC1
08-03-2010, 19:07
Komp czy Xbox ?

Jak myślisz ?
Komp
77%
 77%  [ 44 ]
X-Box 360
22%
 22%  [ 13 ]
Głosowań: 57
Wszystkich Głosów: 57

Autor Wiadomość
BarylkaSnK 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Angahm
Level: 165
Wiek: 29
Dołączył: 07 Lip 2009
Skąd: Sanok oczywiście
Wysłany: 11-01-2010, 21:01   

Cytat:
nie koniecznie, można sobie kupić full wypas kompa, na kilkalat, ale wtedy koszt jest dużo większy niż za PS

wspominałem o tym na poprzedniej stronie...
Cytat:
no ale spójrz z innej strony... strony sprzętowej
przecież konsole to jedynie inna wersja (w przypadku ikspudła to są/były? 4 wersje: elite, premium, core i arcade) a w przypadku kompa to sprzęt który można wymienic,
będzie dzisiaj: "kupiłem sobie najlepszego kompa", a za rok (lub pół): "mam stary sprzęt, połowa nowych gier już mi nie wejdzie" i strata kasy na nowe podzespoły... przecież to absurd...
dlatego właśnie konsola zawsze będzie górowac nad kompem w tych sprawach...
_________________


eNCe jest moim mistrzem ;]
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 11-01-2010, 21:50   

Flameware, hehe..

A skoro już jesteśmy przy kosztach to czy ktoś z was w ogóle liczył ile kosztuje granie na jednej (PC) i drugiej platformie (konsole)? Koronny argument sympatyków konsol to ten związany z okresową wymianą podzespołów w PC. Od dawna nie jestem aktywnym graczem, ale czy ktokolwiek z was próbował to policzyć i sprawdzić prawdziwość tego twierdzenia? ; >
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 11-01-2010, 22:07   

ps3 zadebiutowało w 2006 roku (w japonii, w us trochę później, a w eu w 2007), biorąc pod uwagę wypowiedzi twórców co poniektórych gier chcieliby oni pracować na ps3 jeszcze przez kilka lat (gdyż jeszcze nie "obudzili" pełnego potencjału konsoli), z kolei komputer z 2006 roku za parę lat za chiny nie uciągnie najnowszych tytułów na high detalach (teraz pewnie by nie dał rady), tak więc upgrade'y będą potrzebne ; ) załóżmy, że dwa upgrady, jeden teraz/pół roku temu + jeden za parę lat, jeden kosztowałby ok. 1,5-2 tysiące zł, razem daje nam 3-4 tysiące + koszt komputera w 2006 roku czyli jakieś 5-6 tysięcy, zależnie od kosztów upgradów, oczywiście nie licząc ceny gier, ale tyle kasiory spokojnie starczy na PS3+min. 40" plazmę+trochę gier, oczywiście te wyliczenia bazują głównie na wypowiedziach twórców gier, którzy twierdzą, że na ps3 można robić jeszcze kilka lat

oczywiście PC ma swoje zalety, ponieważ są gry, w które na konsole nie warto grać, dla niektórych to FPSy, bo kontroler kosztuje 200+ zł aby zastąpić myszkę pod ps3, dla mniez kolei jest to Dragon Age ale to dlatego, że jestem fanem BG, a DA na pc bardziej przypomina BG ;P

myślę, że dużo osób uważa, że komp jest lepszy, bo rodzice kupią na komunię elowypaśny piec do nauki, a potem na gry nie chcą dać więc można sobie piracić (tak samo x360)
_________________


 
 
 
Ashiro 
Tester



Profesja: Mag
Nick: Ashiro
Level: 168
Wiek: 32
Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11-01-2010, 22:14   

Jeśli patrzeć na graczy "niedzielnych" to pewnie konsola jest najtańszym i najlepszym wyborem.
Ale jeśli ktoś naparza w konsole dość długo i dużo, to chyba koszty na gry (same?),
będą chyba większe niż wymiany kart i procesorów na PC, choć jeśli ktoś nie ściąga gier
na kompa i wydaję na nie kasę, to może jest to wyrównane.

Gry na pc mają różnorodną sumę - od 10 zł do 150 zł(?), a na konsole
gdzieś od 90 do 250 zł.
Żeby być na czasie z grami na konsole i kupować hity, trzeba wydać rocznie ok. 800 zł,
biorąc pod uwagę, że 2009 rok był napakowany takimi hitami. Na kompa raczej nie ma
takich sytuacji.
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 11-01-2010, 22:15   

ADIHC1 napisał/a:
A skoro już jesteśmy przy kosztach to czy ktoś z was w ogóle liczył ile kosztuje granie na jednej (PC) i drugiej platformie (konsole)? Koronny argument sympatyków konsol to ten związany z okresową wymianą podzespołów w PC. Od dawna nie jestem aktywnym graczem, ale czy ktokolwiek z was próbował to policzyć i sprawdzić prawdziwość tego twierdzenia? ; >

ja zawsze wymienam sobie gry, na palcach moge wymienić tytuły, które kupiłem za pełną cenę
_________________
 
 
Shark 
Użytkownik



Nick: Mickey
Dołączył: 22 Cze 2007
Wysłany: 12-01-2010, 08:36   

Za 5 kawałków to ja bym kupił kompa + ps3 i trochę gier, więc nie ma problemów ;)
Kupujesz sobie składaka za 2.5-3k, który nie będzie do jakiś pro elo super gier, ale za to będzie szybki, do neta, FPSów i tam jakiś różnych strategii. Spokojnie wystarczy. A PS3 ofc do wszystkich gier oprócz wyżej wymienionych. Taki zestaw będzie Cię zadowalał, że przez 5-6 lat nie pomyślisz o wymianie części w kompie : p
 
 
Coni
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 17 Cze 2009
Wysłany: 12-01-2010, 08:54   

Shark napisał/a:
Kupujesz sobie składaka za 2.5-3k, który nie będzie do jakiś pro elo super gier

Ja kupiłem 2 lata temu kompa za 2k, teraz dokupiłem tylko 4gb ram za 350zl i śmiga mi każda gra ;)
Więc za 2.5k-3k luzem powinny mu iść na razie dobre gry ;)
 
 
Sosna 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: DarkSosna
Level: 200
Dołączył: 17 Lip 2007
Wysłany: 12-01-2010, 15:30   

Oczywiście, że będą ci chodzić, tylko nie na full detalach (tu sporo też zależy od tego ile cali ma monitor), ale tak na prawdę grafika nie jest najważniejsza (no przynajmniej dla mnie), więc komp w 100% mi wystarczy, nigdy nie myślałem nawet o jakiejkolwiek konsoli.

Ashiro napisał/a:
Ale jeśli ktoś naparza w konsole dość długo i dużo, to chyba koszty na gry (same?),
będą chyba większe niż wymiany kart i procesorów na PC


dokładnie, to jest mocny argument, oczywiście można wymieniać gry jak Lag, ale jak co do czego dojdzie to zostaniemy z 3 grami na krzyż, które się nam znudziły, a nowych tytułów brakuje, chce się wrócić do jakiejś gry, w którą grało się pół roku temu a tu lipa :(
 
 
 
Coni
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 17 Cze 2009
Wysłany: 12-01-2010, 16:44   

Sosna napisał/a:
Ashiro napisał/a:
Ale jeśli ktoś naparza w konsole dość długo i dużo, to chyba koszty na gry (same?),
będą chyba większe niż wymiany kart i procesorów na PC

Można przerobić konsolę i kupować pirackie gry ;)
 
 
Lag 
Użytkownik



Level: 1
Dołączył: 13 Lut 2007
Wysłany: 12-01-2010, 16:56   

Vist0 napisał/a:
Można przerobić konsolę

przerób ps3, powodzenia
Vist0 napisał/a:
kupować pirackie gry

pierwsze słysze o możliwości kupywania pirackich gier
_________________
 
 
Coni
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 17 Cze 2009
Wysłany: 12-01-2010, 16:58   

Lag napisał/a:
Vist0 napisał/a:
Można przerobić konsolę

przerób ps3, powodzenia
Vist0 napisał/a:
kupować pirackie gry

pierwsze słysze o możliwości kupywania pirackich gier

To chyba jestem jakiś H4x0r skoro mam przerobionego xboxa a gry kupuję po 20zł.
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 12-01-2010, 16:59   

można kupować, ale jest to niezgodne z prawem ; ) + szczytem głupoty płacić za to aby złamać prawo i jeszcze nie móc cieszyć się pełnią gry (mp)

btw. wymiary monitora nie mają nic a nic wspólnego z wydajnością w grach
Vist0 lag mówił o ps3
_________________


 
 
 
Coni
Użytkownik


Level: 1
Dołączył: 17 Cze 2009
Wysłany: 12-01-2010, 17:01   

MichuL napisał/a:
szczytem głupoty płacić za to aby złamać prawo

Płacisz za przeróbkę potem na + i tak wychodzisz ;)
MichuL napisał/a:
Vist0 lag mówił o ps3

Oj mój błąd
 
 
Sosna 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: DarkSosna
Level: 200
Dołączył: 17 Lip 2007
Wysłany: 12-01-2010, 20:28   

Ale jak już ciebie złapią, uwierz mi, nieźle przepłacisz, nie życzę ci tego.

Cytat:
btw. wymiary monitora nie mają nic a nic wspólnego z wydajnością w grach

większe wymiary monitora, z reguły wymuszają podniesienie rozdzielczości, a ta ma już spory wpływ na pochłaniane zasoby komputera ;)
 
 
 
Aldarion 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Dołączył: 03 Cze 2006
Skąd: Númenor
Wysłany: 12-01-2010, 20:31   

Podepnę się do tematu, choć chodzi mi o playstation 3.
Potrzebuję tytułów około 5 gier w które każdy, kto ma pleja powinien zagrać.
Osobiście konsolowymi grami niezbyt się interesowałem, stąd moje pytanie.
Na dzisiaj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom