Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec świata

Czy w 2012 roku 21 grundnia będzie koniec świata?
Zdecydowanie tak
18%
 18%  [ 12 ]
Nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie
18%
 18%  [ 12 ]
Nie będzie końca świata
63%
 63%  [ 41 ]
Głosowań: 65
Wszystkich Głosów: 65

Autor Wiadomość
Aquagen 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Aquagen
Level: 71
Świat: 6
Wiek: 29
Dołączył: 07 Sie 2009
Wysłany: 12-04-2010, 20:56   

Pitazboras napisał/a:
musaraj napisał/a:
"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne w kraju niezwyciężonego

Uff, już się bałem że to o nas...



Na początku jak przeczytałem, też się nie skapnąłem, za 2 razem zobaczyłem "niezwyciężonego" xD
 
 
3siu 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: 3siu
Level: 118
Wiek: 32
Dołączył: 27 Lip 2008
Wysłany: 12-04-2010, 21:00   

musaraj napisał/a:
Metalowe ptaki rozdzielą na zawsze dwóch braci"


btw. co katastrofę samolotu rozdzielani są bracia, więc to też nie bardzo...
musaraj napisał/a:
wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy


taa... Chińczycy zaleją nas podróbkami produktów na EURO 2012^^
_________________

[Gospoda 120 G - Krzysztop][3siu - Landern]

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
 
 
 
musaraj 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: benerit
Level: 164
Dołączył: 02 Lis 2009
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 12-04-2010, 21:35   

Aquagen napisał/a:
Pitazboras napisał/a:
musaraj napisał/a:
"I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne w kraju niezwyciężonego

Uff, już się bałem że to o nas...



Na początku jak przeczytałem, też się nie skapnąłem, za 2 razem zobaczyłem "niezwyciężonego" xD


A nikt nie pom yślał, że mimo rozbiorów "jeszcze Polska nie zginęła"??

[ Dodano: 12-04-2010, 21:37 ]
A tu interpretacja
:
Cytat:
Interpretacja tych wersetów jest oczywista: “ptak metalowy” to nic innego jak współczesny samolot, którego nie mógł w inny sposób opisać człowiek żyjący w XVI wieku.

“Osoby ważne” – tego nie trzeba tłumaczyć, oczywiście chodzi o prarę prezydencką, władze wojskowe, ministrów oraz posłów znajdujących się na pokładzie samolotu TU-154.

“Kraj niezwyciężony” – Polska, będąca przez większą część swojej historii ofiarą napaści mocarstw, polem bitewnym wojen światowych a w końcu krajem podporządkowanym socjalistycznej Rosji w końcu jest niepodległa. Czy po takich wydarzeniach nie jest godna miana “kraju niezwyciężonego”? Ja nie mam co do tego wątpliwości!

“Kraj ogarnięty chaosem i żałobą” – po stracie najważniejszych osób w państwie, Polska jest w stanie żałoby narodowej. Niewątpliwe, po takim ciosie naszą politykę oraz gospodarkę czeka czas destabilizacji, kraj może pogrążyć się w chaosie. Pamiętajmy, że oprócz Prezydenta, zgineli również dowódcy wszystkich rodzajów Polskich wojsk a także prezes Narodowego Banku Polskiego.

Najbardziej niepokojącą częścią przepowiedni jest jej końcowy fragment. “Wrogi najeźdzca ze wschodu uderzy” – tu nie ma wątpliwości, że Nostradamus ma na myśli Rosję. Czy czeka nas kolejna wojna z naszymi wschodnimi sąsiadami? A może to Rosja jest odpowiedzialna za katastrofę, w której zginęła elita naszego kraju? Módlmy się, aby ta część proroctwa okazała sięnieprawdziwa.
 
 
3siu 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: 3siu
Level: 118
Wiek: 32
Dołączył: 27 Lip 2008
Wysłany: 12-04-2010, 21:45   

kto Ci to interpretował?
musaraj napisał/a:
A nikt nie pom yślał, że mimo rozbiorów "jeszcze Polska nie zginęła"??

a wpadłeś na to, że "nie zginęła" mimo porażek"?

nie jest niezwyciężona - porażki miała i tu nie zaprzeczysz. co do tego, że zawsze podnosiła się po porażce - raczej pasowałoby tu nieugięta lub coś innego w tym brzmieniu.
_________________

[Gospoda 120 G - Krzysztop][3siu - Landern]

"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości" - Terry Pratchett
 
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 12-04-2010, 21:58   

Ale widzisz, ludzie roznie interpretuja przepowiednie.
A moze nie chodzi o jakze "blahe" bitwy, a np mentalnosc Polski? Caly czas bylismy naciskani, dalismy rade germanizacji, rusyfikacji i innym gownom, to chyba w pewnym sensie zaslugujemy na miano niezwyciezonego kraju? Kwestia interpretacji.

"Najlepsze" jest to, ze w bodajze w pt przed tragedia w podr. od angielskiego zaczalem przerabiac wlasnie Nostradamusa... ;o!
Coraz bardziej mnie to ciekawi, moze troszke wiecej poczytam.
Czy jest wydana moze jakas ksiazka, gdzie sa jego przepowiednie oraz interpretacje?
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
llludek 
Użytkownik



Level: 69
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lis 2006
Skąd: WWA
Wysłany: 12-04-2010, 23:07   

zaprawdę przepowiadam wam, już niedługo nadejdzie ten dzień, w którym nic się nie wydarzy, a 3 dni po nim, wiele karpi śmierć poniesie
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 12-04-2010, 23:17   

Majnd ty sie smiejesz. Ja ogolnie nie wierze we wrozki, cyganki i inne pierdoly, ale chyba nie bedziesz na sile twierdzil, ze w przepowiedniach Nostradamusa jest troche "prawdy"?
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
llludek 
Użytkownik



Level: 69
Wiek: 32
Dołączył: 29 Lis 2006
Skąd: WWA
Wysłany: 12-04-2010, 23:42   

tak, tylko że to jest tak, że nakręcą jakiś dokument na discovery czy innym "edukacyjnym" kanale i nawciskają 15 przepowiedni, wezmą jakichś "ekspertów" i nagadają ci, że tak, że te przepowiednie zawsze się sprawdzały, bla bla bla i jeszcze dołożą jakiegoś kosmicznego bullshitu. tak samo było w roku 2006 i 2000/2001. też były przepowiednie nostradamusa i wszystko miało się sprawdzić. ja nie wierzę, że ktoś potrafi przepowiedzieć przyszłość w takim stopniu. wiesz, te przepowiednie mają już trochę lat, i jeśli ktoś powie, że będzie gdzieś kiedyś wojna, no to ona w końcu będzie i wtedy zawsze można powiedzieć, że o ten to przepowiedział 2000 lat temu. przepowiedzenie na przykład kryzysu ekonomicznego to inna sprawa, ale takie starożytne przepowiednie mnie nie wzruszają.

oglądałem ostatnio dokument właśnie o "końcu świata" 21.12.2012 no i oczywiście było tam 50ciu ekspertów którzy mówili jakie to te przepowiednie nie są dokładnie i że majowie skończyli ten kalendarz na tym dniu i oh my god wojny w iraku i w ogóle katastrofa. i ich głównym argumentem było to, że słońce, ziemia i centrum galaktyki ułożą się w 1 linii właśnie 21 grudnia. zapomnieli jednak dodać, że tak dzieje się co roku :lol: prędzej zaleje nas fala islamu i afryki i wyginiemy przez wojny domowe i takie tam
 
 
musaraj 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: benerit
Level: 164
Dołączył: 02 Lis 2009
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 13-04-2010, 20:10   

Cóż, powiem że to było wymślone po katastrofie, to nie Nostradamusa. Chociaż poniższe obrazki dają do myślenia:

http://demotywatory.pl/1396900/Czyzby
http://demotywatory.pl/1397002/Prorocy
 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 14-04-2010, 16:36   

Już właśnie miałem pisać, że tekst o tym wydarzeniu nie jest nostradamusa tylko jakiejś baby i w dodatku ukazało się to na samosi... Końca Świata w 2012 roku nie będzie, nikt tego już nie potwierdza i nawet NASA uspokaja przerażonych amerykanów, którzy lepiej wiedzą i organizacji (jak co bądź najbardziej rozeznanej w tych sprawach) nie wierzą.

Z tej paniki pół świata zemrze/się powieli :lol:
 
 
Alurab 
Użytkownik



Nick: Sprite s2/MMAAGG s3
Level: 255
Dołączył: 10 Gru 2008
Wysłany: 14-04-2010, 16:54   

Areen napisał/a:
Już właśnie miałem pisać, że tekst o tym wydarzeniu nie jest nostradamusa tylko jakiejś baby


Nie prawda :P Kalendarz majów kończy się na 21.12.2012 i na tej podstawie niektórzy ludzie twierdzą, że wtedy będzie koniec świata

Ciekawy jest ten drugi demot :D Ale nie wydaje mi się żeby to była prawda ;p
_________________
Kiedyś pisałem z konta wrobelekek ale zostało zhakowane...

Piszę poprawnie po polsku


Lekcja używania forum, część 1
Lekcja używania forum, część 2
 
 
musaraj 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: benerit
Level: 164
Dołączył: 02 Lis 2009
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 14-04-2010, 17:03   

bój się września...
 
 
Alurab 
Użytkownik



Nick: Sprite s2/MMAAGG s3
Level: 255
Dołączył: 10 Gru 2008
Wysłany: 14-04-2010, 17:06   

Dla czego? Przecież ten demot to jest ściema ;p
_________________
Kiedyś pisałem z konta wrobelekek ale zostało zhakowane...

Piszę poprawnie po polsku


Lekcja używania forum, część 1
Lekcja używania forum, część 2
 
 
musaraj 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: benerit
Level: 164
Dołączył: 02 Lis 2009
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 14-04-2010, 17:14   

Wiem, nie ma watpliwości.Szczególnie, ze później widziałem obrazek tego demota i zmienioną datę.A co z pierwszym?
 
 
Alurab 
Użytkownik



Nick: Sprite s2/MMAAGG s3
Level: 255
Dołączył: 10 Gru 2008
Wysłany: 14-04-2010, 17:18   

musaraj napisał/a:
Wiem, nie ma watpliwości.Szczególnie, ze później widziałem obrazek tego demota i zmienioną datę.A co z pierwszym?


Zbieg okoliczności. I tak by spadli, bo chyba drzewo nie rosło na 100m w górę? Uderzyli w nie gdy już spadali
_________________
Kiedyś pisałem z konta wrobelekek ale zostało zhakowane...

Piszę poprawnie po polsku


Lekcja używania forum, część 1
Lekcja używania forum, część 2
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom