Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
30-06-2015, 17:26
Nowa, polska seria fantasy "Wojny żywiołów"
Autor Wiadomość
M. Podbielski 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2014
Wysłany: 09-09-2014, 23:53   Nowa, polska seria fantasy "Wojny żywiołów"

Książka już wydana. Opinie i recenzje na temat książki "Wojny żywiołów. Przebudzenie Ziemi: Udręczeni"
moje-ukochane-czytadelka napisał/a:

Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana fantastyki.

autor cały czas utrzymywał mnie w napięciu i ciekawości
...
Nie mogę się doczekać kiedy znów przeniosę się do tego świata

Ewelina Kiełbasińska napisał/a:

Polecam książkę właśnie skoczyłam czytać. Jest genialna, wciągająca i intrygująca :)

nie spodziewałam się tego po fantasy

szczere-recenzje.pl napisał/a:

Jeśli chcecie zupełnie oderwać się od rzeczywistości i na dobre kilka dni wsiąknąć w świat magii, to Wojny żywiołów są czymś dla was.
...
przypomina nieco Sapkowskiego, nieco Tolkiena, a najbardziej chyba Grę o tron

ten obszerny tom (debiut fabularny młodego autora) powinien z pewnością znaleźć się na półce każdego, nie tylko nastoletniego, wielbiciela stylizowanych na średniowiecze krain, tajemniczych stworzeń i magicznych pojedynków.

zapiski-okularnicy.pl napisał/a:

to książka, która pobudziła moją wyobraźnię i ciekawość. Najchętniej od razu sięgnęłabym po kolejną część.
...
Jestem pod dużym wrażeniem tej lektury. Nie spodziewałam się, że aż tak mnie wciągnie.
...
mogę polecić wszystkim fanom tego gatunku

Globster na lubimyczytac.pl napisał/a:

jest tu bezwzględność spotykana u Martina, ogromny wielowymiarowy świat i mnogość wątków ala Erikson, czy też dokładne opisy batalistyczne kojarzące mi się z Forgotten Realms.
...
Czytając miałem często nieodpartą pokusę przekartkowania części stron aby zobaczyć co stanie się z moim ulubionym bohaterem.
...
książkę mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim fanom gatunku

Linki do pełnych recenzji/opinii dostępne na http://www.wydawnictwozyw...enzje-i-opinie/



Pierwotna treść posta:
Witam serdecznie.

Poprzednią książkę napisałem o rozwoju osobistym i teraz staram się uzyskać od Helion należne mi moim zdaniem wynagrodzenie, co pewnie będzie musiało znaleźć finał w sądzie.

Ten fakt przekonał mnie do jednego - nie ufać wydawnictwom. Pewny, że przynajmniej jak na razie jestem w stanie zaufać sobie, zarejestrowałem moją firmę jako wydawnictwo i pisaną obecnie serię fantasy wydaję sam (2 części już napisane, 4 w planach).
Kto mnie potępi niech potępia. Kto mi dobrze życzy serdecznie dziękuję :) Wyzwań nie mało, ale prace nad wydaniem już rozpoczęte :)
A przedsięwzięcie wcale nie małe, jako że wyszło ponad 1400 stron w formacie książkowym i dlatego będą to 2 książki. Choć planowałem tę część wydać jako jedną, to troszkę się zagalopowałem ;)

Każdy kto zechciałby mnie dopingować w tym przedsięwzięciu ma na to szansę klikając "Lubię to" na stronie fanpage:
Wojny żywiołów - fanpage

O spraszanie znajomych nie śmiem prosić. Za sympatię dziękuję. Za krytykę przynajmniej na razie podziękuję ;)
Zostawcie mi skrzydła, bo będę ich potrzebował :)

Pozdrawiam
Michał Podbielski
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy "Wojny żywiołów"
Ostatnio zmieniony przez M. Podbielski 13-06-2015, 21:17, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
X-lite 
Użytkownik



Level: 3
Dołączył: 21 Sty 2015
Skąd: Jabłonowo
Wysłany: 07-02-2015, 14:05   

Całkiem ciekawie się to zapowiada :)
_________________
We shall never know all the good that a simple smile can do.
 
 
M. Podbielski 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2014
Wysłany: 08-02-2015, 03:17   

Ewelina Kiełbasińska (na fanpage) napisał/a:

Polecam książkę właśnie skoczyłam czytać. Jest genialna, wciągająca i intrygująca :) Mi najbardziej zapadł w głowie ten fragment bo nie spodziewałam się tego po fantasy: ".... Złodziej nocy


Takie coś naprawdę cieszy :)

Źródło: komentarz na fanpage Wojny żywiołów

[ Dodano: 08-02-2015, 23:55 ]
szczere-recenzje.pl napisał/a:
Jeśli chcecie zupełnie oderwać się od rzeczywistości i na dobre kilka dni wsiąknąć w świat magii, to Wojny żywiołów są czymś dla was.

...ten obszerny tom (debiut fabularny młodego autora) powinien z pewnością znaleźć się na półce każdego, nie tylko nastoletniego, wielbiciela stylizowanych na średniowiecze krain, tajemniczych stworzeń i magicznych pojedynków.

Pełna recenzja dostępna na szczere-recenzje.pl/michal-podbielski-wojny-zywiolow-przebudzenie-ziemi-udreczeni/2822/
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 09-02-2015, 19:32   

HAHAHAHAHAHAHA
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Soad 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Gasiu
Level: 168
Dołączył: 04 Maj 2013
Wysłany: 13-02-2015, 20:29   

Ostatnio zmieniony przez ADIHC1 16-02-2015, 18:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 13-02-2015, 20:31   

michał o co chodzi w twojej książce mozesz strescic i o co chopdzi z tymi zywiołakami lol :roll:
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
M. Podbielski 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2014
Wysłany: 17-02-2015, 02:39   

Nie upubliczniam streszczeń książki, ani nie wypowiadam się na zawarte w niej tematy fabularne. Tym bardziej, choć nie ze względu na to, że wątek ten nie znajduje się w sekcji ostrzegającej przed tym, że ujawnia treści książki.
Zapraszam do lektury :)
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy "Wojny żywiołów"
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 17-02-2015, 20:56   

Cytat:
Tym bardziej, choć nie ze względu na to, że wątek ten nie znajduje się w sekcji ostrzegającej przed tym, że ujawnia treści książki.

jezeli w taki sposób komponujesz zdania to ja nie chce czytać twojej ksiązki xD
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Ashiro 
Tester



Profesja: Mag
Nick: Ashiro
Level: 168
Wiek: 32
Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: 18-02-2015, 23:52   

Fajnie, że jesteś autorem tego tytułu i wszystko super, ale nie oszukujmy się - sam wydajesz książkę, okładkę wybrałeś ze stworzonego specjalnie konkursu i do tego chwalisz się, że tytuł to jakieś 1400 (!) stron. Przeczytałem z ciekawości pierwszych kilkanaście stron w pdfie i niestety nic nie porwało, choć też nic nie obrzydziło, ale musisz nadal popracować nad językiem pisania, bo jest dużo powtórzeń, nieciekawych opisów i nie potrzebnych słówek.
Żywioły w fantastyce zostały przemielone wzdłuż i wszerz, a przynajmniej ja spotkałem się z nimi w wielu tytułach i niestety nie zachęca mnie Twój tytuł do dalszych wędrówek w tym temacie.
Osobiście wydaję mi się, ze chciałeś wejść od razu na szerokie wody, ale jako, że masz małe doświadczenie to wyszedł twór z którym miałeś problem z wydaniem. Sądząc po ilości stron, chcesz dużo przekazać i to dobrze, ale ja uważam, że na początek powinieneś napisać coś krótszego i bardziej zwięzłego, co by czytelnik miał łatwy argument do przeczytania książki od świeżaka, bo nie liczy się długość, a jakość :)
Pozdrawiam.
 
 
M. Podbielski 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2014
Wysłany: 19-02-2015, 00:36   

Wszelkie uwagi odnośnie jakości korekty i redakcji proszę zgłaszać bezpośrednio do pani korektor i redaktor.
Wszelkie błędy w książce proszę zgłaszać przez PM, aby nie upublicznianić treści książki.
Z góry dziękuję.

Pozwolę sobie przedkładać opinie ludzi, którzy przeczytali książkę ponad tych, którzy również mają opinie mimo, że jej nie przeczytali i nadal cytować recenzje/opinie pisane przez ludzi, którzy postanawiają przeczytać dzieło, o którym chcą się wypowiedzieć.
To mój jedyny komentarz w tym zakresie.
Dziękuję.
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy "Wojny żywiołów"
 
 
Ashiro 
Tester



Profesja: Mag
Nick: Ashiro
Level: 168
Wiek: 32
Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: 19-02-2015, 17:40   

Żebyś się dumą pisarzyku nie udławił. Kulturalnie wydałem opinię, a ten zakrywa się opiniami i recenzjami z jakieś nołnejmowej strony jakby polskim Tolkienem był.

Pierwsza lepsza strona na temat Twojej "serii"
http://www.sierzantundsap...elski,5913.html

Niezłe ziółko z ciebie Michałku hehe.

Tak więc bujaj się z tym czymś co obok "polskich serii fantasy" nie stało i więcej pokory na przyszłość, bo to nie my musimy się reklamować na forum nieżyjącej giereczki.
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 19-02-2015, 17:47   

M. Podbielski, przeczytałem twoją książkę wczoraj, nie spodobała mi się, jest prawde mówiąc bardzo kiepska, pozdrawiam.
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
M. Podbielski 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 43
Dołączył: 09 Wrz 2014
Wysłany: 21-02-2015, 20:31   

moje-ukochane-czytadelka napisał/a:

Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana fantastyki.
...
autor cały czas utrzymywał mnie w napięciu i ciekawości
...
Nie mogę się doczekać kiedy znów przeniosę się do tego świata

Pełna recenzja dostępna na moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com/2015/02/242wojny-zywioow-przebudzenie-ziemi.html
_________________
Zapraszam na fanpage serii fantasy "Wojny żywiołów"
Ostatnio zmieniony przez M. Podbielski 22-02-2015, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Night Crawler 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 99
Dołączył: 05 Lis 2007
Skąd: Poznań
Wysłany: 21-02-2015, 20:34   

To jest jakaś podrzędna strona z recenzjami, mało wiarygodna.
Książki zdecydowanie nie polecam.
_________________
I Pan powiedział:
Najpierw wyjmiesz świętą zawleczkę,
potem policzysz do trzech; ani mniej, ani więcej.
Trzy jest liczbą, do której policzysz,
a liczbą twojego liczenia będzie trzy.
Nie policzysz do czterech, ani do dwóch,
chyba że w czasie liczenia do trzech.

ADIHC1: endry to jeszcze nic, w planach miałem zazielenienie NC - pech chciał, że akurat wtedy miał knebel ;>
 
 
Pavelas
Użytkownik


Level: 666
Dołączył: 25 Mar 2013
Wysłany: 21-02-2015, 20:56   

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom