Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie znajduje się gracz?
Autor Wiadomość
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 08-01-2017, 19:33   Gdzie znajduje się gracz?

Mamy XXI w. Technologia poszła mocno do przodu i dzisiaj poza standardowym komputerem, zdecydowana większość loguje się na mfo również za pomocą telefonów czy tabletów. Poza jedną wadą można swobodnie grać na dotykowych urządzeniach. Chodzi o to w jakiej lokacji znajduje się dany gracz. Możemy sprawdzić jedynie pole, na którym się znajduje w profilu i ewentualnie miasto, w którym ostatnio przebywał/przebywa, za pomocą wyszukiwarki.

Wpadłem na pomysł, żeby w wyszukiwarce zamiast miasta (co jest w sumie kompletnie nieprzydatne), w którym znajduje się gracz wyświetlało dokładną lokację w której się znajduje (zaznaczone na czerwono).

 
 
Chaox 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Eiskalte
Level: 555
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 11 Gru 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 08-01-2017, 19:54   

Pomysł nie jest zły ale przyda się pewnie jedynie ludziom do łapania innych graczy na polu i nic poza tym.
 
 
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 08-01-2017, 20:00   

Chaox napisał/a:
Pomysł nie jest zły ale przyda się pewnie jedynie ludziom do łapania innych graczy na polu i nic poza tym.


Dokładnie. Jednak to jedyny mankament funkcjonowania na dotykowym, dlatego o nim wspomniałem.
 
 
Valky 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Vexal
Level: 44
Świat: 6
Dołączył: 26 Lip 2015
Wysłany: 08-01-2017, 21:56   

spoko pomysł, teraz nawet na tel będę mógł łapanki robić :smile:
 
 
 
Star Boy v1 
Użytkownik



Nick: Eros
Level: 180
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 11 Kwi 2016
Wysłany: 08-01-2017, 23:02   

Całkowicie sie zgadzam ! Niewielka zmiana, a ułatwi zycie :)
_________________
Wszyscy budujemy tą grę .
 
 
Aquagen 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Aquagen
Level: 71
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 07 Sie 2009
Wysłany: 08-01-2017, 23:31   

Dobra rzecz, popieram
 
 
mattcalm 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: JacekHiszpan1
Level: 370
Świat: 6
Wiek: 48
Dołączył: 26 Gru 2015
Skąd: Śląsk
Wysłany: 09-01-2017, 00:04   

popieram
 
 
Mixerslayer 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Gomora NGC
Level: 230
Świat: 6
Wiek: 31
Dołączył: 16 Gru 2009
Wysłany: 09-01-2017, 00:32   

Jestem przeciwko. Ułatwi bezsensowne łapanki.
 
 
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 09-01-2017, 06:07   

Mixerslayer napisał/a:
Jestem przeciwko. Ułatwi bezsensowne łapanki.


Mfo to gra gatunku mmorpg, których nieodłącznym elementem jest właśnie pvp. Jeśli dana rzecz nie funkcjonuje na jakimś urządzeniu, to nawet nie grając pvp, nie wiem jak można mieć coś przeciwko usprawnieniu gry. To już nie obiektywne spojrzenie na sprawę, tylko egoizm.

To nie jest propozycja mająca na celu wprowadzenie czegoś nowego, bardziej naprawienie usterki wynikającej z upływającego czasu (w 2005r. nikt nie przypuszczał, że za chwilę będziemy mogli normalnie grać na telefonach). Przecież ta opcja jest możliwa od początku gry. Wystarczy najechać myszką w profilu na pozycję gracza i wyświetla nam jego lokacje. Także będąc przeciwko rozwiązaniu tego problemu, jesteś przeciwko prawidlowemu funkcjonowaniu gry. Jeżeli pomysł ci nie odpowiada, to zaproponuj coś innego, ale tu właściwie nie ma opcji na "nie".
Ostatnio zmieniony przez Rencar 09-01-2017, 20:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 09-01-2017, 09:12   

Na PC jest taka możliwość (wystarczy najechać na pole gracza w profilu) i też są łapanki, więc wiele się nie zmieni. Również na tak :razz:
 
 
Mixerslayer 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Gomora NGC
Level: 230
Świat: 6
Wiek: 31
Dołączył: 16 Gru 2009
Wysłany: 10-01-2017, 00:02   

Od razu proponuję teleportację do gracza i zbicie gracza bez odbycia się walki...
Czemu wszystko robi się dla graczy pvp, a nic dla graczy robiących fabułę...
 
 
Chaox 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Eiskalte
Level: 555
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 11 Gru 2013
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-01-2017, 05:32   

Ja w takim razie proponuję dodać do teleportacji przejęcie wszystkich punktów rankingowych, złota oraz ekwipunku. Wystarczyłoby wejść w profil przeciwnika i pod nazwą postaci byłby przycisk: "Przejmij wszystko". Bardzo by to pomogło graczom PVP także polecam.
 
 
Rencar 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Rencar/Deleted/Jabba
Level: 76
Świat: 6
Wiek: 32
Dołączył: 29 Gru 2006
Wysłany: 10-01-2017, 07:14   

Mixerslayer napisał/a:
Od razu proponuję teleportację do gracza i zbicie gracza bez odbycia się walki...
Czemu wszystko robi się dla graczy pvp, a nic dla graczy robiących fabułę...


Nie zrozumiałeś? To jedyne co nie działa na dotykowych, dlatego wymaga dopracowania. Tu nie chodzi o pvp, tylko prawidłowe funkcjonowanie gry. Wyłączmy w takim razie strzałki na mapie, to na dotykowych nie będzie ani łapania, ani expienia. Albo wszystko będzie funkcjonować jak trzeba i wszyscy będą zadowoleni, albo nikt nie będzie zadowolony przez jedną osobę.

Gdyby nie dało się expic tez bym szukal rozwiązania. Ostatni raz - tu nie chodzi o pvp tylko żeby gra była w 100% sprawna.
 
 
Miragee 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Roten/Blotter/Divi
Level: 147
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 19 Lip 2016
Skąd: Łódź
Wysłany: 10-01-2017, 12:23   

Jestem na tak, bo w czym problem? Skoro teraz wystarczy wykonać ruch myszą na pole postaci w profilu, to czemu nie mogę tak zrobić również w telefonie? Przecież to kpina.
Gram bardzo często na telefonie i widzę gracza offline, to czemu nie mogę sprawdzić samodzielnie tylko muszę żebrać na czacie żeby ktoś mi podpowiedział na jakiej mapie go szukać?

Taka epoka, że i zastanowiłbym się nad apką dla mfo2.
 
 
mattcalm 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: JacekHiszpan1
Level: 370
Świat: 6
Wiek: 48
Dołączył: 26 Gru 2015
Skąd: Śląsk
Wysłany: 10-01-2017, 15:58   

Miragee napisał/a:


Taka epoka, że i zastanowiłbym się nad apką dla mfo2.



MiT twoje zdanie duzo znaczy dla zarzadu mfo. Poprzyj plan budowy apki na androida i ios mfo2 :D to jest zajebisty pomysl, ktory by przyciagna nowych graczy :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom