Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: MiT
30-07-2017, 22:12
Update!
Autor Wiadomość
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 04-07-2017, 22:22   Update!

Wyczekiwany update został właśnie wgrany.

Po ukończeniu questa/questów, będę niezmiernie zadowolony jeśli prześlecie swoje opinie.
(Pozwoli mi to w przyszłości obrać "lepszy" kierunek działań)

Poza nowym bossem możecie również zauważyć set Mantykory.
(Przy jego tworzeniu została wzięta przewaga wojownika nad magiem w przedziale 35-45 lv)

W skład aktualizacji wchodzi również wątek zbieractwa oraz odnawialny boss- tak to nie przypadek.
(Szczegóły u Horacego)


Chciałbym podziękować administratorom, w szczególności Tomiemu za współpracę (która zanosi się ciekawie) i wskazówki ;)
Również gorące podziękowania lądują dla chłopaków z działu projektowanie, którzy znacznie usprawnili update, oto Oni:

Pan i Wladca
Chaox
Phoon
Bicek

Nie przedłużając, życzę Wam udanej zabawy. Pytania kierujcie w tym temacie, będę odpowiadał w miarę możliwości :razz:
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
mattcalm 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: JacekHiszpan1
Level: 370
Świat: 6
Wiek: 48
Dołączył: 26 Gru 2015
Skąd: Śląsk
Wysłany: 04-07-2017, 22:43   

Jestem pod wrazeniem 😘😘 dzieki chłopcy. W koncu cos sie rusza w tej grze . Pozdrawiam :mrgreen:
 
 
wisla12h 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: wisla12h
Level: 283
Dołączył: 09 Mar 2008
Wysłany: 04-07-2017, 22:48   

Świetny i klimatyczny upek! Nareszcie w prawym górnym rogu zaświeciła się piękna żółta informacja, która obwieściła dobrą nowinę! Dziękujemy!

Za odnawialnego Bossa wieeeeeelkie uznanie!
 
 
Star Boy v1 
Użytkownik



Nick: Eros
Level: 180
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 11 Kwi 2016
Wysłany: 04-07-2017, 22:49   

Witam. Inicjatywa świetna, troche za krótkie i łatwe dojście do bosa ale jest wporzadku. Natomiast co do dropa, jednym słowem- jest benznadziejny. Rekawicece ktore daja:
Rękawice Mantykory
Poziom 42
Obrona +42
Celność +37
Obrona mag +22
Szybkość -8


To tylko przykład, reszta eq jest podobnego typu. Spójrzmy.. -8 speed- wow dosyc spory ten MINUS. Patrząc na rekawice podobnego typu na poziom 44- niebiekie to rekaiwce mantykory to jakis szajs, ktory nawet do fabuły sie nie przyda.

Niebieskie Rękawice
Poziom 44
Obrona +55
Celność +39
Obrona mag +17
Lód +10


Czyli patrząc obiektywnie jakby przeliczyć punkty speeda na punkty wity to 8 speeda ktore odejmuje to 21 obrony. W tym przyapdku obrony magicznej co sie kompletnie nieopłaca, bo wychodzi na to ze rekawice daja tylko troche obrony i skromnie celnosci. Metalowe rekaiwce Vs woj sa duzo lepsze, a niebieskie Vs mag o niebo lepsze. Zatem.. Te rekawice sa dla fabulowcow? Phi... Sa chyba tylko stworzone PRZECIKWO stworom, tylko do tego ich uzywam a mam 45 poziom. Prosze o ulepszenie tego setu pod katem pvp lub fabuły.
_________________
Wszyscy budujemy tą grę .
Ostatnio zmieniony przez Star Boy v1 04-07-2017, 22:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
BB CoDe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: best1ever
Level: 29
Świat: 6
Dołączył: 07 Sie 2009
Wysłany: 04-07-2017, 22:49   Re: Update!

MiT napisał/a:
Poza nowym bossem możecie również zauważyć set Mantykory.
(Przy jego tworzeniu została wzięta przewaga wojownika nad magiem w przedziale 35-45 lv)


Rozumiem, że chodziło o to żeby jeszcze bardziej zwiększyć tę przewagę? Bo jedyny opłacalny do noszenia w pvp item z nowego setu to buty, które dają uniki magiczne oraz całkiem spoko szybkość. Przewagę wojownikowi nad magiem daje w tym przedziale głównie kościany hełm (spora obrona magiczna+szybkość), więc żeby to naprawić przydałby sie hełm/zbrojka z wysoką obrona lub małą obroną i dodatkową szybkością, a zamiast tego mamy hełm, który daje jedynie 12 obrony więcej od mosiężnego i jeszcze odejmuje szybkość. Już nie wspomnę o bezużytecznej zbrojce i łapkach.
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 04-07-2017, 22:57   

Ekwipunek został przemyślany i ma duży potencjał, czas wszystko pokaże ;)
Chcę od razu zwrócić uwagę na fakt, iż gra nie polega na samym pvp.

Btw. Prawdopodobnie będzie więcej "żółtych nowinek".
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
BB CoDe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: best1ever
Level: 29
Świat: 6
Dołączył: 07 Sie 2009
Wysłany: 04-07-2017, 23:01   

No gra nie polega na samym pvp ale stawiam, że mówiąc o przewadze wojownika nad magiem miałeś na myśli pvp.
Właśnie poznałem statystyki tarczy i jest całkiem niezła. 2/5 itemów z setu to itemy użyteczne.


Edit. Różdżka OP.
Ostatnio zmieniony przez BB CoDe 04-07-2017, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Star Boy v1 
Użytkownik



Nick: Eros
Level: 180
Świat: 6
Wiek: 27
Dołączył: 11 Kwi 2016
Wysłany: 04-07-2017, 23:10   

Tarcza fajna ale nic innego. Potrzeba tutaj jeszcze pierścienia.
_________________
Wszyscy budujemy tą grę .
 
 
wisla12h 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: wisla12h
Level: 283
Dołączył: 09 Mar 2008
Wysłany: 04-07-2017, 23:23   

MiT napisał/a:
Btw. Prawdopodobnie będzie więcej "żółtych nowinek".


MFO2 czekało na takie właśnie informacje :mrgreen: To już nie iskierka...to już spora iskra nadziei, która pojawiła się na horyzoncie! :smile:


A co sądzicie o różdżce?

[ Dodano: 04-07-2017, 23:41 ]
Zastanawia mnie motyw z tym duchem...czy zrobiłem coś źle? Bo po odgadnięciu hasła on sobie odleciał...ale zapłaty brak! :P

Chociaż w sumie dzięki temu uzyskałem dostęp do ołtarza...w sumie to ma sens...
 
 
Lothlorien 
Użytkownik


Level: -2
Dołączył: 05 Maj 2012
Wysłany: 05-07-2017, 01:28   

Już się ucieszyłem, że będzie zagadka... a tu się okazało, że niespecjalnie. Dałbyś coś, co nie jest znane wszystkim (chyba że to miało inne, nieoczywiste i premiowane rozwiązanie).

MiT napisał/a:
(Przy jego tworzeniu została wzięta przewaga wojownika nad magiem w przedziale 35-45 lv)


Bardzo jestem rad, że moja krucjata wskazująca niesprawiedliwość sytuacji maga w stosunku do sytuacji woja na 40 lv została zauważona -
o takie różdżkie ja żem walczył!
https://forum.mfo2.pl/viewtopic.php?t=38691

Star Boy v1 napisał/a:
To tylko przykład, reszta eq jest podobnego typu. Spójrzmy.. -8 speed- wow dosyc spory ten MINUS. Patrząc na rekawice podobnego typu na poziom 44- niebiekie to rekaiwce mantykory to jakis szajs, ktory nawet do fabuły sie nie przyda.


Będzie do użytku przez te 2 levele. Na hiterów z tego przedziału się nada. Myślę, że za jakieś 2 miesiące trafi się pierwsza sytuacja, w której komuś uratują one skórę. Ale nie widzę powodu, żeby się irytować, urozmaicenie ekwipunku rzeczą pożądaną.

Star Boy v1 napisał/a:
Potrzeba tutaj jeszcze pierścienia.


Zgadza się.

wisla12h napisał/a:
MFO2 czekało na takie właśnie informacje To już nie iskierka...to już spora iskra nadziei, która pojawiła się na horyzoncie!


Jakiej nadziei? To co najwyżej drobna przyjemność dla resztek. Tu potrzeba rewolucyji.

Co do questa: pomysł z bossem odnawialnym dobry. Eq całkiem ciekawe; założę sobie, że nowy hełm na woja jest puszczeniem oczka w stronę moich wywodów i fragmentu o kościanym hełmie przeciwko wojownikom :D

Brawa dla MiTa i zespołu, który pomagał. W razie czego służę pomysłem i wskazówką gdzie jeszcze panuje niesprawiedliwość klasowa. Może teraz coś ruszy, a miejsc, w których można by dorobić questów jest wszakże więcej.
 
 
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 05-07-2017, 07:59   

Swietny update,swietny quest,szkoda tylko,ze zapewnil 2 minuty rozrywki.Mam nadzieje,ze ktos niedlugo solucje zrobi bo ciezko troche przejsc samemu.

A teraz tak powaznie troche i bez sarkazmu.Dlaczego ten boss nie jest inwidulanie dostosowany do lvla gracza tak jak w przypadku zajaca czy jastrzebia?Majac 167 lvl pozbawia mnie zabawy farmienia 1000 lisci,aby boss sie odnowil ze wzgledu,ze jest to nieopłacalne.Jedynym powodem,ktory faworyzuje ten update 30-50 lvl to balans jego? xD !
 
 
wisla12h 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: wisla12h
Level: 283
Dołączył: 09 Mar 2008
Wysłany: 05-07-2017, 08:50   

KiRaKu napisał/a:
Swietny update,swietny quest,szkoda tylko,ze zapewnil 2 minuty rozrywki.Mam nadzieje,ze ktos niedlugo solucje zrobi bo ciezko troche przejsc samemu.

A teraz tak powaznie troche i bez sarkazmu.Dlaczego ten boss nie jest inwidulanie dostosowany do lvla gracza tak jak w przypadku zajaca czy jastrzebia?Majac 167 lvl pozbawia mnie zabawy farmienia 1000 lisci,aby boss sie odnowil ze wzgledu,ze jest to nieopłacalne.Jedynym powodem,ktory faworyzuje ten update 30-50 lvl to balans jego? xD !


Ty tak poważnie? Przecież to nie jest event tylko quest na stałe...Ork rzezimieszek też ma być dostosowany do lvla?
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 05-07-2017, 10:59   

Bossy dostosowywane pod poziom gracza będą tylko na eventach.
_________________
"Et si tu n'existais pas..."
 
 
KiRaKu 
Game Master



Profesja: Wojownik
Nick: KiRaKu
Level: 451
Wiek: 30
Dołączył: 26 Lis 2009
Skąd: Łęczna
Wysłany: 05-07-2017, 13:19   

Okey.
 
 
Lothlorien 
Użytkownik


Level: -2
Dołączył: 05 Maj 2012
Wysłany: 05-07-2017, 17:01   

Przemyśleń ciąg dalszy:

- Przejście questa najszybszą drogą (wraz z zebraniem gemu inteligencji i obczajeniem ołtarza) zajmuje około 300 ruchów, ze wszystkimi skrzynkami wyjdzie więcej - to znacznie przekracza limit gracza na poziomie adekwatnym dla tego zadania. Dlatego proponuję żeby albo zdjąć stratę ruchu z tej farmy, gdzie i tak żadnych stworów nie ma (nawet w tamtym domku traci się ruchy, co jest już przesadą), albo dać ochronę do jaskiń. Nie wiem czy tak jest we wszystkich, ale w jednej z nich już kogoś upolowałem.

- Gem szybkości dawany każdemu w tak wczesnym etapie gry zaburzy ekonomię, ceny spadną. Chociaż przy obecnej ilości graczy to właściwie bez znaczenia. I tak co jakiś czas ktoś przyjeżdża z Salamandrii robić wyprzedaż gemów dwutygodniową i ceny spadają o kilkadziesiąt procent.

- Duch Gilbert powiedział, że zabicie Mantikory uwalnia jego ciało, zatem czy można go będzie gdzieś spotkać w formie żywej? Przeszukał ktoś już wszystkie karczmy?

- No i ostatecznie: komu będzie się chciało zbierać 1000 liści gloriozy (nawet gdyby wypadało to za każdego stwora, nie sprawdzałem) dla dropu, którego zaraz będzie pełno na rynku (będzie pełno jak już kode'owi znudzi się wykupywanie wszystkiego jak leci, gratuluję trollingu)? Jeżeli jest tam jakiś ultra rzadki pierścień/item - wtedy to możliwe. W zasadzie taki odnawialny boss mógłby coś zaradzić na te cholerne artefakty, których nie ma jak zdobyć, a które potrafią zadecydować o tym, kto może miażdżyć, a kto ma ograniczone pole do działania (upiorna różdżka, pozdrawiam), to na przyszłość propozycja.

Bez dobrej zachęty mantykorę będą dręczyć tylko jacyś zapaleni rekordziści (na s1 jest jakiś wariat, który na szerszeniach wbił 100lv bez zabicia żadnego bossa), bo kto inny będzie tkwił w niskolevelowej lokacji, żeby zdobyć itemek, za który dostanie mniej niż nabiłby golda na potworach ze swojego przedziału poziomowego?

PS:
- przy przechodzeniu z poziomu 1 na 2 jest błąd w postaci "gdzie prowadzi to przejście?". Poprawnie po polsku powinno być "dokąd prowadzi...".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom