Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
21-02-2015, 00:17
Propozycja.
Autor Wiadomość
Zodiac 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Zodiac
Level: 1
Dołączył: 06 Sie 2014
Wysłany: 06-08-2014, 12:50   Propozycja.

Witam wszystkich MFOwiczów. Jestem starym graczem, mam nadzieję, że nikogo nie zniechęci do czytania tego postu to, że dopiero się zarejestrowałem na forum, gdyż w MFO grałem kilka lat do czasu aż wyszło MFO3 po czym wszystko się rozleciało i z tym właśnie mam zamiar wiązać ten temat.

Ludzie, którzy grali dawno dawno temu na pewno pamiętają większą aktywność graczy, większe możliwości na targu a także zwiększoną możliwość walk do rozegrania na poszczególnych poziomach. Teraz tego nie widzę. Wszystko stanęło w miejscu, jak loguje się na połączonych światach 1+2+4 to nie ma nawet z kim walczyć, widzę 2 te same osoby w zakresie poziomowym 11-13 level które w miare się logują. Nie ma także jak zarabiać pieniędzy, ponieważ na targu wyświetlonych jest może około 6 transakcji.. Rozmawiałem z [GM] Bicek czy jakieś propozcyje i starania aby dalej coś ruszyło, aby choć w jakimś stopniu przywrócić dalszą aktywność i model MFO2. Tutaj dostałem odpowiedź że raczej nie, ponieważ gry z tego rodzaju nie są już tak popularne jak kiedyś. Bez obrazy ale według mnie to bzdura, wystarczy pokombinować, w końcu nikt nie ma nic do stracenia.

Tutaj nasuwa się moja propozycja, co myślą administratorzy, [GM]owie a przede wszystkim gracze, bo myślę że to do ich potrzeb powinni dostosować się właściciele gry, pytanie zatem brzmi:

Co myślicie, aby połączyć WSZYSTKIE światy w jeden wspólny, bez niemoderowanych, według mnie nie jest to dla nikogo potrzebne, każdy umie zrobić kilka kont i przelewać sobie na głowne miesiącami aby osiągnać milion punktów, to samo ze złotem, przedmiotami czy innymi możliwościami. Gdyby połączyć wszystkie światy w jeden moderowany, ludzie przenieśliby się do niego, więcej graczy by grało, pojawiłoby się więcej perspektyw.

Moim jeszcze skromnym zdaniem możnaby zrobić coś takiego, że gdyby doszło do złączenia światów, możnaby zresetować wszystkie dotychczasowe rankingi i poziomy, wszystkich wrócić do 1 levela do początku fabuły, zostawić tlyko niewykorzystane MFy aby Ci którzy je kupili nie byli stratni. Myślę że gra nabrałaby rumieńców poczulibyśmy się jak za dawnych czasów MFO, możnaby jeszcze trochę dodatkowych questów, może nawet dodatkowych bossów aby gra nie była dla tych którzy postanowiliby przechodzić fabułę od początku tak oczywista.

W moim mniemaniu takie rozwiązanie dałoby dużo pożytku, a przede wszystkim dalszą frajdę z gry!


Czekam na wasze odpowiedzi co do mojej propozycji.
 
 
Pay2Kill 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: s1 Boing, Bless, P2K
Level: 200
Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2012
Skąd: Polska
Wysłany: 06-08-2014, 13:26   

Oto opinia starego i dotychczas aktywnego gracza:
Chyba Cię [cenzura]. Pomysl o tym. :arrow:
_________________
Ostatnio zmieniony przez ADIHC1 07-08-2014, 01:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Zodiac 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Zodiac
Level: 1
Dołączył: 06 Sie 2014
Wysłany: 06-08-2014, 13:29   

A co w tym takiego [cenzura]? Po co 5 światów (w sumie można je nazwać łącznie 3ma) na gdzie na każdym aktywnych jest może ze 100 graczy? Lepiej chyba żeby było więcej aktywnych na jednym serwerze niż na kilku wielki mózgu. Za duże ego? Jak masz hejtować to się nie wypowiadaj a jak już to byś chociaż to jakoś uzasadnił typie bo zdanie typi chyba Cie [cenzura] jest na poziomie 10latka więc jak masz tak dalej komentować to daj sobie na wstrzymanie chyba że masz te 10 lat.
Ostatnio zmieniony przez ADIHC1 07-08-2014, 01:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bicek 
Game Master



Nick: [GM] Bicek
Level: 1
Wiek: 30
Dołączył: 28 Lut 2009
Wysłany: 06-08-2014, 13:31   

wałkowane było milion tematów na temat dalszego wspierania MFO2 updejtów światów bonusów, Tomi sam pisał, że nawet reklamę do mfo2 wypuścili i to nie przyniosło żadnych korzyści w ilościach graczy. Technika oraz wymagania graczy ruszyły gracze lubią bardziej "kolorowe" rozbudowane gry pod względem PVP. Dziwię się, że jeszcze Tomi spełnia niektóre zachcianki 2-4 graczy :)
Trzeba się pogodzić z tym, że mfo2 powoli staję się Muzeum;]
 
 
rankoosner 
Użytkownik


Profesja: Mag
Nick: Drings
Level: 9
Wiek: 31
Dołączył: 06 Sie 2014
Skąd: Gkw
Wysłany: 06-08-2014, 14:32   

Bicek może, iż masz rację staje się muzeum nikt nie chce grać więc po co 5 światów z czego 1+2+4? nie lepiej stworzyć jeden na, którym będą grali wszyscy ? wrócić do początku. Kumam iż wszyscy chcą grać ale zauważ iż na 1+2+4 są max 30 osób online a na 3 czy też 5 po 50 online dziennie.
Co to za sens non-moderny trzymać. Nie łatwiej by było usunąć wszystko stworzyć 1 pełny modern świat, dodać do niego questy, bonusy jakies pierdoły itp ;3 gra nabrała by jeszcze troche solucji i niektórzy by przyszli do nas zagrać. wiem że nie każdy pamięta jak było kiedyś ja zaczynałem na starym mfo v1 to była porażka, po której się podnieśliście i to mocno w górę. spodobało się każdemu 100 online każdego dnia, 30 osob na polu do ataku a teraz co jak masz 2-3 walki dziennie to jest dobrze. mfo v3 zmieniło się w ''mangorem'' (czy jakoś tak) dzieciaki grają w to bo to dzieciaki one we wszystko grają ;3. Przemyślcie nasze propozycje jakieś ankiety itp. 11 tys lajkow a wy dajecie resa? dajcie jakieś npc do jednego miasta i np jakieś przedmioty.


Hajsu nie ma nigdzie jak zarobić bo mistrz gry daje unikaty i jest 6 aukcji w każdym mieście co to za sens. na non-modernie też wszyscy przelewają kase i to widać, lecz [GM]'owie mają to za przeproszeniem gdzieś a niech sobie przelewa ta gra i tak upada...



Pozdro Ranko.
 
 
 
Zodiac 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Zodiac
Level: 1
Dołączył: 06 Sie 2014
Wysłany: 06-08-2014, 14:47   

Skoro waszym zdaniem gra "upada" to co za róznica zaryzykować i postarać się coś zmienić? Nic na tym nie stracicie a możecie jeszcze wiele zyskać.
 
 
Pay2Kill 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: s1 Boing, Bless, P2K
Level: 200
Wiek: 26
Dołączył: 07 Sie 2012
Skąd: Polska
Wysłany: 06-08-2014, 14:56   

Bicek negowanie zostaw mi, a Ty przynajmniej udawaj, że sprawujesz administrację nad przestrzeganiem regulaminu.
A co do tematu:
Panie Prekursorze Wszystkich Zmian, Pionierze Innowacji etc. jedną z zasad forum jest zapoznanie się z treścią poprzednich postów i tematów, by nie powielać kilku takich samych rzeczy. To po pierwsze. Po drugie idziesz w zaparte po tym, jak dostałeś ogólny zarys sytuacji napisany przez ww. Game Mastera. Trochę pomyślunku nie boli. I po trzecie: chcesz coś zmienić? Zacznij od siebie. Tomi dal propozycję, ze udostępni silnik MFO 2 graczowi, który w RPG Make'rze wykona solucje 2010. Co do reklamy gry, wystarczają dobre chęci i trochę czasu, więc nie zaprzątaj tym administrację. So move your ass and work hard!
#blessed
_________________
 
 
Zodiac 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Zodiac
Level: 1
Dołączył: 06 Sie 2014
Wysłany: 06-08-2014, 15:05   

"Chcesz cos zmienic? Zacznij od siebie" XDD

Lol typie masz cos [cenzura] do glowy konkretnie twoje wypowiedzi sa zenujace oporowo, ale coz zobaczymy jesli zmieni sie wlasciciel serwerow i tak pewnie zadnych nowych zmian nie bedzie juz widze ze bedzie nawet gorzej niz jest a myslalem ze to niemozliwe
Ostatnio zmieniony przez ADIHC1 07-08-2014, 01:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bicek 
Game Master



Nick: [GM] Bicek
Level: 1
Wiek: 30
Dołączył: 28 Lut 2009
Wysłany: 06-08-2014, 15:22   

Zodiac napisał/a:
Skoro waszym zdaniem gra "upada" to co za róznica zaryzykować i postarać się coś zmienić? Nic na tym nie stracicie a możecie jeszcze wiele zyskać.


są 2 osoby które pracują dłuuuugi czas nad update do MFO3 jeżeli będą pracować nad 2 grami to upki w mfo3 będą co 3 lata
 
 
Zodiac 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Zodiac
Level: 1
Dołączył: 06 Sie 2014
Wysłany: 06-08-2014, 15:26   

Dobra ja akurat w MFO3 nie gram i nie grywałem bo dla mnie była to porażka że np do walki z bossem mogą dołączać do pomocy inni gracze z czego mogą Ci jebnąć hita pod koniec walki i sami wszystko dostają całe zloto expa i itemy XD

Mnie bardziej interesuje czy ten silnik MFO2 bedzie w koncu oddany w inne rece czy raczej bez szans? Bo widzialem topic na ten temat ale jezeli dobrze zrozumialem to skończył się odmową a typo kilka postow wyzej pisal ze kto inny bedzie tym dysponowac wiec jakies zaprzeczenia widze w zdaniach.
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 06-08-2014, 16:02   

1] Nim pisałeś ten post/zakładałeś temat na pewno wziąłeś pod uwagę że gracze świata 3 zniszczyli by satysfakcje grania w turniejach na świata moderowanych (po 5-6 kont jednego gracza średnio przypada na przedział turkowy) - weź tutaj ułóż staty, które pokonają każdego ... wiedząc że w turku są różni ns, różni luckerzy, hiterzy, speederzy, anty i różne wymysły dzikiej wyobraźni gracza MFO.

2] Kolejna sprawa jest taka, że wziąłeś też pod uwagę że nowy gracz zaczynający grę na starcie zda sobie sprawę że jest w ciemnej d****, bo zobaczy jakie ceny chodzą na targu + ile kont mają gracze, więc grę można sobie odpuścić ..

3] Nad grą zawładną już totalnie pieniądze .. zaniknie kultowy klimat gry - wkładanie wysiłku w zrobienie konta i przywiązanie się do niego w pewnym stopniu.

4] Zniszczysz każdemu cel który chce osiągnąć w sposób pracowity - top 1 (w tym momencie wytłumacz graczowi, który by chciał zostać numerem jeden w rankingu, że zdoła nabić więcej pkt rankingowych niż ma IceAxe poprzez walczenie w turkach/na mapie :-) )
Zlewając rank też za bardzo nie widzę wyjścia by go przegonić, bo musiałbyś mieć od kogo go kupić (a jak już się ktoś znajdzie kto go ma sporo, też pewnie ładnie zawoła za niego)


Jak dla mnie coś gdzieś od kogoś usłyszałeś i pomysł totalnie nie przemyślany .. mam do Ciebie kilka pytań :


- Jaką to da frajdę ?
- Czy jesteś świadom że z taką frekwencją graczy, możesz dać powód do liczby graczy online = 0 ?
- Skąd weźmiesz ludzi do tej gry ?

Wybacz, ale tak czy siak żeby ożywić grę to potrzeba byłoby :

urozmaicić fabułę,
poprawić lekko grafikę (nie mówię tu o robieniu mfo3),
zmienić system dostawania expa za potwory (bo w tym momencie już od 120 levela wbicie poziomu zajmuje coś około 3 dni, a jak jeszcze wchodzimy w moment, gdzie jest dziura i nie mamy bossów do bicia zbytnio wydłuża nam się czas i odchodzą chęci..)
zabić mfo3
puścić reklamy

ja bym nie liczył że ta gra osiągnie przez najbliższe czasy większą aktywność niż 100
 
 
Zodiac 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Nick: Zodiac
Level: 1
Dołączył: 06 Sie 2014
Wysłany: 06-08-2014, 16:35   

Po pierwsze bardzo mi miło, że utknąłem w pamięci graczom, widzę że mój staryy nick nie zaginął :D Oczywiście mowie do ciebie "MiT" bo tak, to ja bylem dawno dawno temu prawdziwym SiR_MiT/MiT itp itd. Nic od nikogo nie uslyszalem, tylko wszedlem bo chcialem pograc a tu ledwo dobilem do 10 lvlu i nie ma nawet z kim walczyc z 10 godzin na polu bym przesiedzial to moze 5 walk bym zaliczyl max. Ok teraz odpowiem na twoje pytania.

- Frajde taka, ze bedzie mozna grac jak za dawnych czasow? Co mozesz teraz zrobic w grze? Skonczona jest fabula, nic nowego nie mozna zrobic nawet jakies automotywacji brak bo wiesz ze juz nic nie wejdzie nowego.
- Dlatego chcialem, aby zrobic ankiete? Ludzie sami by zadecydowali czy chcieli by cos takiego przez co mozna by policzyc ile % graczy by zostalo. A mysle ze gdyby wrocily stare czasu to jeszcze wieeelu by wrocilo. I wierz mi, a nawet sam nie wiem czemu to napisales, bo na pewno frekwencja do 0 by nie spadla.
- ??? Skad wezme ? XD sa 3 swiaty? Na co komu tyle? Skoro jest tyle swiatow, mozna miec nawet multikonta, to po co swiat 1+2+4 w ogole istnieje ? Mial byc moderowany, a teraz odbiegacie od zasad ktore sami zakladaliscie. Jeszcze pol roku i bedzie mozna na legalu tu se przelewac rank o ile juz tak sie nie dzieje bo ci gmowie maja [cenzura] bo jak to sami mowia chyba nie wierza juz na powrot tej gry na dobre tory. Wystarzy usunac wszystkie swiaty stworzyc po prostu jeden dla wszystkich wtedy na pewno ludzie by grali tak czy inaczej ja sam bym znalazl kilkunastu graczy ktorzy wrocili by do gry.

Wystarczy usunac mfo3. Mysle ze dla wielu graczy ktorzy przezyli dluga przygode z MF2 trzecia czesc okazala sie porazka. Puscic reklamy to akurat nie jest taka duza kwota sam wiem ile to kosztuje bo pozycjonowalem reklamy swojej strony internetowej na wielu serwerach nawet za granica.
Urozmaicic fabule? Co za problem? Wystarczy spiac dupe a nie siedziec ze ktos zrobi za was robote.
Ostatnio zmieniony przez ADIHC1 07-08-2014, 01:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MiT 
Użytkownik



Nick: MiT
Level: 1
Dołączył: 26 Sty 2012
Wysłany: 06-08-2014, 17:20   

HAHAHAHHAHAHAHHA

"MÓJ STARY NICK" :572:
Z tego co pamiętam nick MiT/SiR_MiT był mój już od 2006 roku do 2009, gdzie miałem świetność na s3 w późniejszym czasie, a to że sobie go podrobiłeś i się tym jeszcze chwalisz to pozdrawiam, bo MiT'ów takich jak Ty przerobiłem tysiące ;)

Tak na serio to wiesz o tym że twoje pomysły jeszcze bardziej przybliżają dno ?
Ja już do Ciebie nie mam pytań, bo jak widać to nie ma sensu

BLESS :690:
 
 
Dark s2 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 600
Świat: 1+2+4
Dołączył: 13 Lis 2011
Wysłany: 06-08-2014, 17:34   

bez sensu, łączyć wszystkie światy w jeden.. Ranking będzie nieproporcjonalny.. top 1-3 (1mln rank) top 4-10 po 50,60k?

O restarcie postaci zapomnij.. odejdą wszyscy- ci mniej i bardziej aktywni, nie wspominając o high lvl'ach (dlaczego pozbawić ich wielu lat może nawet i ciężkiej pracy)? Po takim rozwoju wydarzeń osobiście bym już tutaj nie zajrzał- a robię to monotonnie przez 7,8 lat. Jedynym wyjściem z tego kryzysu jest update, który i tak wiemy... miejsca nie będzie miał.
 
 
Antybristler 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Antybristler
Level: 30
Wiek: 30
Dołączył: 22 Lis 2010
Wysłany: 06-08-2014, 17:37   

Tak jak Darka jeszcze rozumiem tak o "rozbudowanie fabuły" nie powinni jęczeć ci, którzy nawet ani razu nie przeszli gry.
_________________

Świat bez Żółwi byłby dużo mniej żółwiowy...

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom