Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Sezony
Autor Wiadomość
Neni 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: phoon
Level: 432
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 10 Maj 2007
Wysłany: 05-06-2016, 15:15   Sezony

Pogrywając od czasu do czasu w gry typu Path of Exile i Diablo zacząłem się zastanawiać nad dodaniem czegoś takiego do MFO. Myślę że skoro i tak w drugą odsłonę gry gra pewna dość stała ekipa graczy to zastosowanie mogłoby się sprawdzić.

Chodzi mianowicie o stworzenie serwera na którym co dwa-trzy miesiące (bądź też dłużej/krócej to jest kwestia do ustalenia) zaczynałby się nowy sezon. Gracze od początku by ze sobą rywalizowali jak to ma miejsce teraz na każdym świecie, w doświadczeniu, rankingu, złocie, przejściach gry. Po upływie czasu trwania sezon by się kończył, wszystkie postacie spływałyby na serwer niesezonowy (do ustalenia czy to jakiś z istniejących czy jakiś zupełnie nowy) a po pewnej przerwie zaczynałby się nowy sezon (podobnie jak na świecie 5 o ile dobrze kojarzę jak system tam wygląda). Gracze którzy sezon skończyli na pierwszych pozycjach byliby w jakiś sposób nagradzani (to tez kwestia do ustalenia, aczkolwiek myślałem o punktach MF do wyboru między postacią niesezonową którą dany gracz rozgrywał poprzedni sezon lub, a postacią na nowy sezon. Dodatkowo na każdy sezon byłoby wprowadzone coś ekskluzywnego, np drop razy X lub propozycja Tomi'ego z tego tematu https://forum.mfo2.pl/viewtopic.php?t=38463, myślę że pomysłu na ekskluzywny aspekt nowego sezonu powstawałyby z udziałem graczy, w formie ankiety jak to ma z przedziałem walk na nową rundę na świecie 5.

Uważam, że taka gra zainteresowałaby spore grono osób, może sprowadziła nowe, które nie byłyby przerażone wysokimi lvl'ami i wysokim rankingiem u niektórych graczy. Pytanie czy byłoby to opłacalne, moim zdaniem tak, ale to już jest kwestia do rozważenia przez Admina Jacka i Tomi'ego.


Z chęcią odpowiem na każde pytanie, gdyby coś nie było dostatecznie jasne w mojej rozpisce, albo czegoś nie dopowiedziałem to pytajcie śmiało. Zapraszam do dyskusji!
 
 
 
Aquagen 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Aquagen
Level: 71
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 07 Sie 2009
Wysłany: 05-06-2016, 15:24   Re: Sezony

Neni napisał/a:
Po upływie czasu trwania sezon by się kończył, wszystkie postacie spływałyby na serwer niesezonowy (do ustalenia czy to jakiś z istniejących czy jakiś zupełnie nowy) a po pewnej przerwie zaczynałby się nowy sezon (podobnie jak na świecie 5 o ile dobrze kojarzę jak system tam wygląda).



Myślę że większość graczy która brałaby udział w tym nowym serwerze, po jednym czy dwóch sezonach zostawałaby na tym "niesezonowym" serwerze i wszystko wyglądałoby jak jest teraz. Kolejny świat w tej grze nie przejdzie, dowodem na to jest s2 i s4 które po prostu zabrały graczy do siebie. Po pewnym czasie widać było że to rozwiązanie jest słabe i połączono serwery. Jak rozumiem z całości posta, ten świat byłby czymś w stylu świata PvP, tak? W sensie, gracze zaczynają od 1lv i przez X czasu na zwiększonym dropie i tak dalej walczyliby ze sobą o te same osiągnięcia które są na innym światach, a po jakimś czasie serwer by się zatrzymywał, postaci trafiały na "śmietnik" czyli dodatkowy świat i tak w kółko. Z czasem ten "śmietnik" przejąłby graczy z tego "sezonowego serwera" i zostalibyśmy w tej samej sytuacji co po stworzeniu świata 2 i 4. Przynajmniej ja tak to widzę.


Jeśli coś źle zrozumiałem bądź coś wymaga sprostowania to prosiłbym o sprostowanie. ;)
 
 
Cejot 
Użytkownik


Level: 20
Wiek: 20
Dołączył: 09 Mar 2014
Wysłany: 05-06-2016, 15:27   

postacie mogłyby spływać na s6

a na tym sezonowym można by było dawać zmienne zasady - zależnie od sezonu, różna szybkość wbijania expa czy różne ilości tur
 
 
Neni 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: phoon
Level: 432
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 10 Maj 2007
Wysłany: 05-06-2016, 15:35   Re: Sezony

Aquagen napisał/a:
Myślę że większość graczy która brałaby udział w tym nowym serwerze, po jednym czy dwóch sezonach zostawałaby na tym "niesezonowym" serwerze i wszystko wyglądałoby jak jest teraz. Kolejny świat w tej grze nie przejdzie, dowodem na to jest s2 i s4 które po prostu zabrały graczy do siebie. Po pewnym czasie widać było że to rozwiązanie jest słabe i połączono serwery.


Niesezonowego nie trzeba zakładać nowego, może to być s124. Drugą opcją jest brak takowego świata i po skończeniu sezonu, następowałby reset kont na 1 lvl, przyznanie nagród i jazda na nowo. Co do kwestii świata 2 i 4 po to będzie właśnie krótki czas trwania sezonu. Gdy wystartował świat 6 od razu było ogromne zainteresowanie, które jakby nie patrzeć do dzisiaj się utrzymuje. Ostatni raz tylu graczy online na s124 było kopę lat temu.


Aquagen napisał/a:
Jak rozumiem z całości posta, ten świat byłby czymś w stylu świata PvP, tak? W sensie, gracze zaczynają od 1lv i przez X czasu na zwiększonym dropie i tak dalej walczyliby ze sobą o te same osiągnięcia które są na innym światach, a po jakimś czasie serwer by się zatrzymywał, postaci trafiały na "śmietnik" czyli dodatkowy świat i tak w kółko. Z czasem ten "śmietnik" przejąłby graczy z tego "sezonowego serwera" i zostalibyśmy w tej samej sytuacji co po stworzeniu świata 2 i 4. Przynajmniej ja tak to widzę.


Niekoniecznie musi być zwiększony drop, po prostu startują od zera z każdym nowym sezonem, o "śmietniku" wspomniałem wyżej, można by go w ogóle wyeliminować.
 
 
 
Aquagen 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: Aquagen
Level: 71
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 07 Sie 2009
Wysłany: 05-06-2016, 16:21   

Cejot napisał/a:
postacie mogłyby spływać na s6

a na tym sezonowym można by było dawać zmienne zasady - zależnie od sezonu, różna szybkość wbijania expa czy różne ilości tur


To wciąż nic nie zmienia, od kiedy wróciłem do mfo i zacząłem grać na s6, raz widziałem 95 graczy. Za czasów świetności tej gry, 95 to było po 23:00. Teraz załóżmy że z tego s6, około 50 (z tych aktywnych) poleci na s7 "sezonowy". Pograją tam góra 2-3 sezony i większości się odechce, przynajmniej mi by się odechciało bo nie widzę sensu w grze o pietruszkę. Osiągnięcia tam zdobyte w 3 miesiące, po tym czasie tracą ważność a konto w które włożyliśmy tyle pracy po prostu leci na s8 "śmietnikowy serwer". Po kilku sezonach, wielu z tych graczy zacznie grać na śmietniku. W tym zestawieniu mamy: s124, s3, s6, s7, s8 i średnia graczy na każdym wynosi po 40 osób online. Rozbijanie tak małej społeczności graczy na jeszcze mniejsze prowadzi tylko i wyłącznie do upadku gry. Pomysł sam w sobie jest ciekawy, ponieważ na starcie każdy ma takie same możliwości i musi się wykazać nie lada umiejętnościami w grze oraz jej dobrą znajomością.

Neni napisał/a:
Niesezonowego nie trzeba zakładać nowego, może to być s124. Drugą opcją jest brak takowego świata i po skończeniu sezonu, następowałby reset kont na 1 lvl, przyznanie nagród i jazda na nowo. Co do kwestii świata 2 i 4 po to będzie właśnie krótki czas trwania sezonu. Gdy wystartował świat 6 od razu było ogromne zainteresowanie, które jakby nie patrzeć do dzisiaj się utrzymuje. Ostatni raz tylu graczy online na s124 było kopę lat temu.


Bez znaczenia który serwer przerobimy na "sezonowy", postaci z niego trzeba będzie przenieść na jakiś inny, a aktywność na tym serwerze zawsze jakaś pozostanie. S124 to już legenda, on nigdy do życia nie wróci. Po co grać na nim, skoro mamy s6 (4x większy drop) czy s3 ("Maciuś, potrzebny mi myljon, przelejesz?" "a co z geememami?" "hehe, nie ich sprawa!"). Dlatego uważam że akurat tego serwera nikt nie powinien ruszać. Serwer jest swojego rodzaju muzeum MFO, wszystko co gracze osiągnęli w te wszystkie lata mfo2 jest na nim zapisane.

Neni napisał/a:
Niekoniecznie musi być zwiększony drop, po prostu startują od zera z każdym nowym sezonem, o "śmietniku" wspomniałem wyżej, można by go w ogóle wyeliminować.



W takim razie ten serwer będzie czymś w stylu: s5 PvP jako normalny serwer z jakimiś odmiennymi zasadami za każdym razem. Aktywność na s5 jest średnia, myślisz że do tego serwera przekonałoby się wiecej ludzi? Na 100% na początku wywoła on wielki "hype" i sporo ludzi się tam pojawi, sporo z dawnych lat mfo jak i nowych graczy, ale czy wierzysz że to przetrwa próbę czasu? Pewnym jest że w pierwszych dniach pojawi się tam +100 osób ale po dwóch czy trzech sezonach to upadnie. Po pierwszym sezonie frekwencja strasznie poleci w dół. Może przesadzam z tymi dwoma czy trzema sezonami, ale na piątym sezonie jeden gracz będzie w stanie zdobyć większość medali :P
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 05-06-2016, 22:04   

Nie wchodząc w sensowność tej propozycji to chcę tylko zauważyć, że konta z takiego świata "sezonowego" nie mogły by trafiać po zakończeniu na s124 czy s6, bo by każdy w końcu miał po 20 kont. Ewentualnie na s3 gdzie każdy i tak tyle ma ;)
 
 
Neni 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: phoon
Level: 432
Świat: 6
Wiek: 28
Dołączył: 10 Maj 2007
Wysłany: 06-06-2016, 09:22   

Tomi napisał/a:
Nie wchodząc w sensowność tej propozycji to chcę tylko zauważyć, że konta z takiego świata "sezonowego" nie mogły by trafiać po zakończeniu na s124 czy s6, bo by każdy w końcu miał po 20 kont. Ewentualnie na s3 gdzie każdy i tak tyle ma ;)


No faktycznie, po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że albo s3, albo opcja z nieprzenoszeniem kont, a resetem tak jak to jest na s5.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom