Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:36
Bukmaher
Autor Wiadomość
SaPeRe AuDe 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 1
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2006
Skąd: St-ce
Wysłany: 02-03-2007, 21:50   Bukmaher

Pisałem o tym już w temacie Regul'a o loterii ale tam mało kto zwracał uwagę na mój pomysł więc pisze i tu:


A zatem :

Myślałem o zrobieniu czegoś na wzór zakładów bukmacherskich dotyczących turniejów. Po zakończeniu zapisów a przed rozegraniem pierwszej rundy można by za golda obstawiać zwyciężce turnieju poszczególnych grup.
Wiem że do tego musieliby zostać przydzieleni odpowiedni ludzie aby się tym zajmować, ustalać stawki no i byłoby z tym troszke roboty więc nie licze z jakąś szczególną aprobatą tego pomysłu. Prosze tylko o rzetelne komentarze ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez SaPeRe AuDe 03-03-2007, 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Killer
[Usunięty]

Wysłany: 02-03-2007, 21:51   

jestem za mi sie to podoba tak jak pisałem w innych takich tematach :D
 
 
Regul
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Regul
Level: 134
Dołączył: 22 Sty 2007
Wysłany: 02-03-2007, 22:00   

ZA tym pomysłem jestem także
_________________

®egul
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 02-03-2007, 22:01   

Pisalem juz wczesniej w tamtym temacie, a tu tylko powtorze, ze jestem ZA ;)
Szkoda, ze teraz tego nie bylo, bo bym zgarna pewnie niezla kaske -
przewidzialem, ze Pikuch wygra 6sta Grupe turnieju Luty 2007 :-P
 
 
Kawu_ 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: KaWu
Level: 109
Wiek: 31
Dołączył: 15 Lut 2007
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 03-03-2007, 00:36   

Yyy jestem na nie... Jak myslisz kto wygra Zahir czy walczonline? To jest za proste - pomysl Regula podoba mi sie o stokroc bardziej...
_________________
 
 
 
cochiloco 
Użytkownik



Profesja: Mag
Wiek: 36
Dołączył: 22 Sty 2007
Skąd: TYCHY
Wysłany: 03-03-2007, 08:26   

jestem za
mozna by bylo wprowadzic jeszcze ograniczenie zeby obstawiac tylko w swojej grupie lvl





-----------------
pozdro
 
 
 
eryk1993 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: eryk
Level: 12
Dołączył: 02 Lut 2007
Wysłany: 03-03-2007, 09:12   

jestem za przydało by się coś takiego
 
 
Q.U. 
Użytkownik


Level: -1
Dołączył: 28 Gru 2006
Wysłany: 03-03-2007, 09:41   

Zanim zaczniesz wymyślać, zastanów się nad wszystkimi możliwymi problemami i niedociągnięciami. Np, jest pojedynek 2 graczy gracz nr 1 z jakichś powodów praktycznie nie ma szans wygrać (np. jest anty magiem a jego przeciwnik wojem... mniejsza) Wszyscy będą stawiać na gracza nr 2... Teraz kiedy ten gracz wygra co się stanie??
Czy chcesz aby ci co wygrali zakład dostawali kasę tych co przegrali?? Jeżeli tak to w tym przypadku nie dostaną nic.
Natomiast jeżeli chcesz aby dostawali jakąś kasę zgodnie z przebiciem/szansami itp. to muszę cię zmartwić, ale Admin już raz się wypowiadał, że pieniądze nie mogą brać się z powietrza. Kasa leci z potworów i nie ma innego jej źródła. (może poza sklepem)
Do tego dochodzi ważny problem podłożonych walk i kolejnych możliwości przekrętów. Chyba nie warto proponować pomysłu w tej fazie, tylko po to by zrobić badanie rynku... (tj. zdania forum)
Sam pomysł ciekawy, ale nie poprę pomysłu tylko ze względu na jedno kryterium. Mozesz albo zostawić to tak jak jest i mieć nadzieję, że Tomi przełoży ten pomysł Jackowi i wspólnie go dostosują, albo samemu go doszlifować i pozostawić administracji jedynie jego odrzucenie/zatwierdzenie...
Na razie brak zdania.

Edit

Cytat:
Tzn mogłaby istnieć opcja aby móc dobrowolnie przekazać pieniądze dla bukmahera

Cytat:
Nikt nie wie ile kasy znajduje sie w kasie bukmachera wiec jeśli chce zaryzykować dla niewiadomo jakiej sumy swoje -być może- zwycięstwo w turnieju to jego problem.

Ehm, te dwa zdania tworzą wspaniałą opcję do przekrętów. Ktoś wpłaca niebagatelną sumkę na zakład jako datek, jego kumple stawia na zwycięzce (o ile jest w miare pewne jego zwycięstwo) i jest kasa. Oczywiście kasa poszłaby też do innych graczy którzy tak obstawili, co jeszcze bardziej utrudni znalezienie i ukaranie winnych.
Tak czy inaczej pomysł już wydaje się bardziej przejrzysty, choć jest jedna bariera którą trudno będzie przeskoczyć, a mianowicie ludzie którzy mieliby się tym zajmować. Nie wspominając już o tym, że muszą być zaufani, a GMowie nie mają nadmiaru czasu na dodatkowe zadania, to na dodatek będzie ich musiała być niezła ilość jak na realia MF. Zobaczymy jak się rozwinie (może administracja się wypowie).
Ostatnio zmieniony przez Q.U. 03-03-2007, 11:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SaPeRe AuDe 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 1
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2006
Skąd: St-ce
Wysłany: 03-03-2007, 10:14   

Co do problemu z anty magiem i wojem to nie wszycy będą stawiać na woja bo skąd niby mają wiedzieć że ten drugi gracz jest antymagiem?
Oczywiście paru graczy będzie to wiedziało Ci którzy z nim walczyli itp.
W pierwszej i drugiej grupie nie ma tego problemu ponieważ tam nie ma jeszcze zbytnio wykształconych anty magów i anty wojów.... w trzeciej zresztą chyba też.
Wygrane byłyby uzależnione od pieniędzy które wpłynełyby do bukmahera. Jeżeli ludzie stawiali dużo kasy to i sporo wygrają a jeżeli mało no to wiadomo. Żadnych dodatkowych funduszy nie potrzeba by na to było. Tzn mogłaby istnieć opcja aby móc dobrowolnie przekazać pieniądze dla bukmahera ( już nie raz sie spotkałem z ludzmi którzy nie maja co z kasą robić). Ja osobiście gdybym został bukmacherem oddawał bym swoje pieniądze na rzecz zakładów. Oczywiście bukmaher nie mógłby sam oddawać głosu na kogoś...
Kolejny problem to podłożone walki. Nikt nie wie ile kasy znajduje sie w kasie bukmachera wiec jeśli chce zaryzykować dla niewiadomo jakiej sumy swoje -być może- zwycięstwo w turnieju to jego problem. Przypominam że obstawiamy jednorazowo tylko zwycieżce turnieju w poszególnej grupie i możemy to zrobić przed rozpoczęciem 1 rundy turnieju więc to raczej eliminuje oddawanie walk.
To narazie na tyle jak jeszcze jakieś pytania to piszcie ;)

EDIT: Zależy w jakiej grupie stawiasz... w grupach pierwszych gdzie jest dużo graczy napewno bedzie duża rozbierzność w stawianiu i tam będą wyższe wygrane. W grupie ostatniej gdzie jest okolo 10 graczy to wiadomo że będzie sie mniej wygrywało. To chyba logiczne ;)
_________________

Ostatnio zmieniony przez SaPeRe AuDe 03-03-2007, 10:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Majk 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Michal
Level: 160
Wiek: 31
Dołączył: 29 Sty 2007
Skąd: Tczew
Wysłany: 03-03-2007, 10:21   

No dobra np. postawiłem na jakiegos gracza ~~ ciesze sie ze wygram jakas kase a okazuje sie ze prawie wszyscy postawili tak samo i dostaje marne 1000 G ... ??
 
 
v_PoGrOmCa_v 
Użytkownik



Level: 999
Dołączył: 26 Sty 2007
Skąd: Kraina Przeszłości
Wysłany: 03-03-2007, 10:29   

Fajny pomysł ;)

+ jest sporo , ale - niestety tez ...

To byłoby troche głupie w ostatniej grupie ... Kto wygra Smako czy Zahir ;] wiadomo ...
Jestem 50/50 choc bardziej za :) czekam na inne komentarze ... Moze urozmaicą pomysł ;)
zeby nie było niedociągnięć ...
_________________

"Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy, że jest wolny"

John Wolfang von Goethe (1749-1832)

Coś się kończy, coś się zaczyna.
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 03-03-2007, 10:54   

v_PoGrOmCa_v napisał/a:
Jestem 50/50 choc bardziej za

Zdecyduj się :P

Do tej pory się zastanawiałem, bo nie wiedziałem skąd wziąć na to kasę no i kto i jak ustalałby stawki. A przecież to takie proste:

Q.U. napisał/a:
Czy chcesz aby ci co wygrali zakład dostawali kasę tych co przegrali??

Dokładnie tak! Tym sposobem stawki ustalają się same :P

Q.U. napisał/a:
Jeżeli tak to w tym przypadku nie dostaną nic.

Crystal napisał/a:
No dobra np. postawiłem na jakiegos gracza ~~ ciesze sie ze wygram jakas kase a okazuje sie ze prawie wszyscy postawili tak samo i dostaje marne 1000 G ... ??

Zawsze tak jest w zakładach bukmacherskich. Chcielibyście wygrywać mnóstwo kasy stawiając na oczywistego faworyta? Tak łatwo to nie ma.
 
 
aVAlANcHE 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: TwOjKoSzMaR
Level: 189
Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2007
Wysłany: 03-03-2007, 10:58   

Pomysł ciekawy :-)
wiadomo że najbardziej zna się tych graczy z którymi jest się grupie, ja na przykład nie orientuje si poniżej mojej grupy turniejowej czy ktoś jest anty itp. :-P
więc można by zrobić tak, aby można było obstawiać walki z wyjątkiem swojej grupy i ostatniej, bo tam to wiadomo kto wygra :-D
_________________
 
 
 
breiniack 
Użytkownik



Dołączył: 14 Kwi 2006
Skąd: Bytom
Wysłany: 03-03-2007, 13:51   

Do mnie to jakoś nie trafia. Zbędne po prostu.
_________________
Proszę nie zwracać uwagi na ortografie i inne duperele.
 
 
czakos 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 133
Dołączył: 08 Paź 2006
Wysłany: 03-03-2007, 17:33   

dobry pomysl tylko kazdy by stawial na zahira a on wiadomo ze wygra :P ale pomysl naprawde dobry jesli by zrobic taki system jak jest w stsie albo betandwin to by bylo spoko;]
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom