Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:36
Walki gildii na mapie - rozwiazanie
Autor Wiadomość
Ashariel 
Użytkownik



Level: 666
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Leicester
Wysłany: 13-05-2007, 23:56   Walki gildii na mapie - rozwiazanie

"Zostali sami, ale wiedzieli że nie mogą zawieść, jak padną to ich klan zostanie pokonany, więc stojąc w dwójkę ramię w ramię pomimo ran wciąż walczyli zabijając legiony napierających wrogów które nie miały końca... Do ostatniej kropli krwi, do ostatniej łzy przyjaciela..."

Jak wiadomo na liscie TODO znajdują sie Gildie/Klany czyli druzyny graczy ktore mialyby wiecej jak 4 członków. Niestety wprowadzenie ich utrudnia fakt iz silnik gry ma problemy z walkami wiecej niz 4 na 4 graczy. Kiedys zaproponowalem aby sposrod stojacych na jednym polu graczy nalezacych do jednej gildii walczyc powinien atakujacy, atakowany i 3 najsilniejsze lvl-em postacie po kazdej ze stron. Pomysl obecnie rozwinalem bardziej, a mianowicie moznaby wykozystac system walki troche ala saga heroes of might & magic. Pierwsze 4 postacie bylyby ustalone jak powyzej a dodana zostala by liczba graczy ktorzy tu stoją a nie walczą, tak jakby w kolejce i kazdy kolejny zajmowałby miejsce tego ktory w druzynie polegl, zajecie miejsca byloby jego akcją czyli nie atakowalby juz a potem walczyl normalnie. Walki trwalyby az jedna z gildi zostalaby calkowicie wycieta w pien. Mogłoby to całkiem ciekawie wyglądać, co myślicie?
_________________

http://old.my-fantasy.net/
 
 
 
Drain 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 119
Dołączył: 26 Lut 2007
Wysłany: 14-05-2007, 07:17   

No,fajnie by było ;]
Z każdej strony atakuje cię ktos ;]
Pomysł na TAK :D
 
 
 
Ashiro 
Tester



Profesja: Mag
Nick: Ashiro
Level: 168
Wiek: 32
Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: 14-05-2007, 07:18   

Fajny pomysł ;)
Jeśli dobrze zrozumiałem to jeśli ja padnę to znaczy, że za mnie wejdzie ktoś z mojej gildii tak? Bardzo dobre rozwiązanie. Ja jestem za ;)
 
 
Sintui 
Tester



Profesja: Wojownik
Level: 151
Wiek: 31
Dołączył: 31 Gru 2006
Wysłany: 14-05-2007, 07:40   

Pomysł świetny ... im więcej walk teamowych (lub klanów)
tym lepiej :> ... ciekawe byłby też przebieg takiej walki gildii ... myślę, że rozwiązanie które zaproponował Ashariel powinno być dobre ;)

Jestem ZA ;]
_________________
 
 
Kakashi
[Usunięty]

Wysłany: 14-05-2007, 08:09   

ja tesz jestem za fajny pomysł :mrgreen:
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 14-05-2007, 12:02   

Zastanawia mnie, jakby to wygladalo w praktyce. Zalozmy taka sytuacje, ze w jednej z gildii jest 2x wieksza liczba graczy niz w drugiej (lv zrownowazony) - jak wtedy bedzie wygladac walka? Powiedzmy, ze z jednej i z drugiej strony co 'runde' bedzie odpadac jedna postac. W koncu w drugiej druzynie zostanie jedna postac (pewnie ledwo zywa), a w pierwszej gildii w kolejce czeka jeszcze conajmniej kilka postaci. Jak widac przewaga liczebna gildii moze przewazyc szale zwyciestwa. Przydaloby sie jakies ograniczenie..

Poza tym pomysl wyglada bardzo ciekawie ; D
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Ashariel 
Użytkownik



Level: 666
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Leicester
Wysłany: 14-05-2007, 12:55   

Myślę że problem mógłby być rozwiązany przez maksimum miejsc w gildii, czyli np 20. Puki co więcej chyba nie trzeba :P A jak nie to i tak logiczne raczej ze gildia z przewagą liczebną pokona inną gildię na tych samych lvl-ach oczywiście. Ale problem by był z ewentualnym rankiem i expem po walce... Wiec na początek proponuje walki tylko i wylacznie o rank klanów (zadnych przedmiotow expa i idywidualnego ranku, przynajmniej dopuki ktoś tego sensownie nie rozwiąże).
_________________

http://old.my-fantasy.net/
 
 
 
koshiba 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: bater
Level: 114
Wiek: 29
Dołączył: 13 Lut 2007
Skąd: Lębork
Wysłany: 14-05-2007, 18:08   

Ashariel napisał/a:
Wiec na początek proponuje walki tylko i wylacznie o rank klanów (zadnych przedmiotow expa i idywidualnego ranku



To nikt nie walczył by drużynowo, bo miałby w ... rank klanowy. Przecież oni walczą, by zdobyć expa :-D

Można by zrobić ograniczenia lvl`owe (tak jak jest teraz) oraz ograniczenia graczy w zapasie (np. po 3).
 
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 14-05-2007, 22:46   

Pominąwszy fakt, że gildie są mocno pod koniec listy TODO i wejdą za xxx czasu, to nawet niezły pomysł.

Z tym, że admin coś wspominał o specjalnym interfejsie do walk gildii z większą liczbą uczestników i na trochę innych zasadach.
 
 
Regul
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Regul
Level: 134
Dołączył: 22 Sty 2007
Wysłany: 15-05-2007, 10:45   

Musiało by być wiecej niż 30 tur w takiej walce... Takie jest moje zdanie.
A pomysł? Pomysł mi sie podoba. Ale teraz nie warto myslec o gildiach najpeirw nie gra zostanie ukończona w 100% i dopiero potem niech admin wprowadzi gildie...
_________________

®egul
 
 
 
v_PoGrOmCa_v 
Użytkownik



Level: 999
Dołączył: 26 Sty 2007
Skąd: Kraina Przeszłości
Wysłany: 15-05-2007, 14:37   

hmmmm ... Ciekawy pomysł ... Chciałem to kiedyś zaproponować , ale nie wiedziałem jak ... Exp faktycznie trzeba wykluczyć np. 20 vs 20 na 90-100 lvl i zostaje jeden ... I utrzymuje xxx exp ^^ ;p ...

Pomysł na tak :)
Tomi napisał/a:
gildie są mocno pod koniec listy TODO i wejdą za xxx czasu
Dopiero ;/
_________________

"Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy, że jest wolny"

John Wolfang von Goethe (1749-1832)

Coś się kończy, coś się zaczyna.
 
 
Regul
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Regul
Level: 134
Dołączył: 22 Sty 2007
Wysłany: 16-05-2007, 10:54   

hehe "20" to chyba w zaokrągleniu bo o ile pamiętam to może być max 8 po jednej stronie, tak przynajmniej jest na arenie ;]
_________________

®egul
 
 
 
Sensey Kakashi 
Użytkownik



Profesja: Mag
Nick: elf-maly
Level: 50
Wiek: 27
Dołączył: 11 Kwi 2007
Wysłany: 16-05-2007, 16:17   

Jastem za świetny pomysl
 
 
 
Shentsu 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 120
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2006
Wysłany: 16-05-2007, 19:30   

Exp i G mogłyby być dzielone pomiędzy wszystkich członków gildii, niezależnie od tego czy przeżyli, a procent otrzymanych "dóbr" zależałby od lv postaci. Co do kolejności walki graczy to mógłby ją ustalać przywódca gildii.
 
 
 
xlolx64 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 73
Wiek: 32
Dołączył: 06 Maj 2007
Skąd: MIELEC
Wysłany: 16-05-2007, 20:20   

Pomysł niezły ale powinno być że walki mogą odbywać się tylko jeśli obie strony mają po tyle samo ludzi bo np. 10 zaatakuje 5 to niezbyt równa walka...
_________________
BUUUUUUUUUUUUUU!
przestraszyłem cie?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom