Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: BaGGy
24-02-2015, 23:36
Nowe wiadomości

Dobry pomysł?
Tak
55%
 55%  [ 11 ]
Nie
25%
 25%  [ 5 ]
50/50
20%
 20%  [ 4 ]
Nie wiem
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 20
Wszystkich Głosów: 20

Autor Wiadomość
piteruss
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 78
Dołączył: 28 Gru 2005
Wysłany: 22-05-2007, 20:38   Nowe wiadomości

Czasami jak sie logujemy do gry i mamy dużo otrzymanych wiadomości, trudno się połapać które są nowe, a które stare, szczególnie jeśli są to wiadomosci z targu które przecież wyglądają tak samo. Proponuje więc aby nowe wiadomości jakoś oznaczyć np innym kolorem tła, lub żółtą kropką. Co do znikania oznaczenia wiadomości to proponuje aby znikało ono po 3 minutach. Myśle że tyle maksymalnie zajmie przeczytanie nowych msg. Ewentualnie mogło by znikać po pierwszym wyświetleniu (pomysł by Pitazboras).
Ostatnio zmieniony przez piteruss 22-05-2007, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 22-05-2007, 20:43   

Lepiej by było chyba nie po trzech minutach, tylko po ich pierwszym wyświetleniu, czyli tak jak to jest na przykład na tym forum. Pomysł ogólnie mi się podoba.
 
 
Adichi 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 777
Dołączył: 02 Mar 2007
Wysłany: 22-05-2007, 20:47   

Ja jestem na . TAK .
_________________
GAF
 
 
Zahir 
Game Master



Profesja: Wojownik
Level: 206
Wiek: 47
Dołączył: 12 Kwi 2006
Wysłany: 22-05-2007, 21:07   

Z mojego punktu widzenia (subiektywnego) to jest nie potrzebne. Jak czesto nie logujesz sie, zeby cos takiego Ci sie przydalo? Wiadomosci nie sa magazynowane ciagle, a termin ich karencji jest wystarczajacy, aby zapamietac, co bylo w wiadomosci, ktora obecnie jest na koncu. Wiadomosci, otrzymujesz w kolejnosci chronologicznej i gdy sie logujesz widzisz najswiezsze. Nawet jesli juz je przeczytales.
Dam kontrpropozycje - zamiast wyroznika nowych wiadomosci staraj sie kasowac stare. Plusem bedzie to, ze nie beda zalegaly na Twoim koncie generujac dodatkowe wpisy do niego w bazie danych.

To nie Outlook czy tez inny program pocztowy. To jest gra.
_________________
Zdarza się, że chorąży wieje w przeciwną stronę niż sztandar S. Lec
 
 
Zyga 
Użytkownik Roku 2007!



Profesja: Wojownik
Nick: Andachiel
Level: 199
Wiek: 33
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Gliwice
Wysłany: 22-05-2007, 21:20   

Hmm... to ty nigdy nie usuwasz starych wiadomości po przeczytaniu?
Ja osobiści lubię porządek i staram się to robić w miarę systematycznie ,żeby pozostawić te z 'ciekawą' treścią.

Właściwie mogła by być jeszcze jedna zakładka nowe wiadomości ,ale po co to komu?
Nie dostajemy ich aż tak dużo naraz żeby nam się bokami przelewało.
I tak już proponowałem zakładke "wysyłane" która jest na TODO ,więc sporo osób zaczęłaby się pewnie gubić w tym wszystkim ^^

Chociaż jakieś oznaczenie ,że jest to nowa wiadomość wcale by mi nie przeszkadzało :)

Fifty/fifty
_________________
 
 
Sax 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 245
Wiek: 33
Dołączył: 09 Lis 2006
Skąd: Ełk
Wysłany: 22-05-2007, 22:59   

Wlansie ja jak przeczytma wiadomsc to ja kasuje i nie mam problemu!!
_________________
"Cel uświęca środki"
 
 
xlolx64 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 73
Wiek: 32
Dołączył: 06 Maj 2007
Skąd: MIELEC
Wysłany: 23-05-2007, 07:42   

Człowieku jak masz za dużo wiadomości to je skasuj a nie proponujesz sortowanie wiadomości.
Jak przeczytasz cośtam z np. targu to jeśli nie jest to ci już potrzebne to USUWASZ, rozumiesz o co chodzi??
_________________
BUUUUUUUUUUUUUU!
przestraszyłem cie?
 
 
 
lepik
[Usunięty]

Wysłany: 23-05-2007, 08:47   

Wiadomości z targu same się wyróżniają,ponieważ mają odsyłacz(kto cię tam przelicytował...).Jestem zdecydowanie na NIE.
Jeśli jakaś wiadomość nam się nie podoba to kasujemy ją(mało ważna wiadomość) lub dajemy IGNORA (wiadomość z tzw."brzydkimi słowami).
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-05-2007, 09:28   

Nie wiem, czy mieliście taką sytuację, ale ja miałem kilkakrotnie, że brałem udział w kilkudziesięciu aukcjach jednocześnie. Co za tym idzie, w ciągu godziny zdarzało mi się otrzymać tony "spamu" z wiadomościami z targu. W tym naprawdę idzie się pogubić i właśnie dlatego uważam, że pomysł może okazać się przydatny.

Cytat:
Chociaż jakieś oznaczenie ,że jest to nowa wiadomość wcale by mi nie przeszkadzało :)

To jest według mnie bardzo słuszna uwaga. Ten pomysł nie powinien wam w niczym przeszkadzać, zwłaszcza że nie powinno to być trudne w implementacji i nie powinno wpłynąć na obciążenie serwera. Nie wszystko, co (pozornie) bezużyteczne, musi być od razu złe.

@down:
Kulka napisał/a:
Pitazboras ma w ogóle dobre pomysły.

Dzięki, ale to tym razem nie był mój pomysł ;)
Ostatnio zmieniony przez Pitazboras 23-05-2007, 09:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kulka 
Użytkownik


Nick: kira
Level: 18
Wiek: 28
Dołączył: 28 Kwi 2007
Skąd: Gdynia
Wysłany: 23-05-2007, 09:41   

Pomysł moim zdaniem powinien być wprowadzony do życia gry. Pitazboras ma w ogóle dobre pomysły. Jestem na TAK. Może znikać tak po 2 minutach i będzie OK.
_________________
 
 
 
Kakashi
[Usunięty]

Wysłany: 23-05-2007, 09:45   

No nawet fajne jestem na tak
 
 
Zahir 
Game Master



Profesja: Wojownik
Level: 206
Wiek: 47
Dołączył: 12 Kwi 2006
Wysłany: 23-05-2007, 11:57   

Kakashi napisał/a:
No nawet fajne jestem na tak

Mam pytanie do autora cytowanego postu: w ilu jeszcze tematach wypowiesz sie w ten sposob?


A wracajac do tematu: jesli juz ma byc jakis tego typu wyroznik, to bardzo prosilbym, zeby to nie byla "żółta dioda" - prosze o inny rodzaj wyroznika. Przykladowo pogrubiony temat.
Ale nadal sceptycznie podchodze to tego pomyslu.
_________________
Zdarza się, że chorąży wieje w przeciwną stronę niż sztandar S. Lec
 
 
tofica 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Tofica
Level: 146
Wiek: 36
Dołączyła: 22 Mar 2007
Skąd: Płock
Wysłany: 23-05-2007, 12:10   

A ja bym proponowała podzielenie wiadomości tj. dodanie nowej zakładki wiadomości od graczy, wiadomości z targu to by chyba zbytnio ni obciążało servera ??
_________________


 
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-05-2007, 12:13   

Serwera by nie obciążyło, bo niby czemu, ale wprowadziłby chyba niepotrzebne zamieszanie. Myślę, że lepiej jak wszystkie wiadomości przychodzą w jedno miejsce.
 
 
Hrogthar 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 987
Dołączył: 07 Kwi 2007
Wysłany: 23-05-2007, 13:04   

Ja jestem na TAK ale wydaje mi sie to nie potrzebne albo mi sie wydaje albo obok widaomości jest godzina otrzymania
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom