Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: ADIHC1
08-03-2010, 19:11
Liceum czy może Technikum?

Liceum czy technikum?
Liceum!
41%
 41%  [ 33 ]
Technikum!
25%
 25%  [ 20 ]
A lej na szkołe :P
32%
 32%  [ 26 ]
Głosowań: 79
Wszystkich Głosów: 79

Autor Wiadomość
Dario 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 124
Wiek: 31
Dołączył: 05 Lis 2005
Skąd: Wołomin
Wysłany: 08-09-2007, 21:05   Liceum czy może Technikum?

Jestem już w 3 klasie gimnazjum i pora na myślenie o przyszłości lecz zanim zdecyduje potrzebuje doświadczenia osób starszych...

A więc zadaje wam pytanie takie jak w temacie: Co wybrać Liceum czy może Technikum? Lub jeszcze co innego?

Jeśli chodzi o mnie,
- Matematyka jest dla mnie bardzo prosta w 2 klasie miałem 5 i wydaje mi się że w 3 klasie także uzyskam ten sam stopień.

- Informatyka jest tym czym chcę zająć się przyszłości, sądzę że może programika? lub co wy byście mi poradzili? w drugiej klasie miałem 5 mimo że mogłem mieć 6 tylko nie brałem udziału w konkursach lecz w tym roku nie omieszkam :P

- Fizyka nie jest moją mocną stroną a nauczyciel jest strasznie cienki... Przeszkadza mi też klimat w klasie ciągły hałas nie można skupić się na nauce... w zeszłym roku miałem 4 ale w tym chcę pracować na 5...

- Chemia Nauczycielka jest cudowna (bardzo wymagająca a na jej lekcjach jest cisza i spokój) dzięki niej bardzo polubiłem chemię i otrzymałem ocenę bardzo dobrą (5) w 2 klasie i wydaje mi się że ten rok będzie podobny...

- Język Polski Nie jestem bardzo dobry ale miałem 4 w zeszłym roku... w tym roku chce popracować na 5

- Język Angielski Bardzo lubię ten przedmiot (mamy podzielony na grupy a jestem w grupie w której nie ma "krzykaczy klasowych" więc klimat w klasie jest dobry) Chciałem pracować na 6 lecz niestety nie udało się i dostałem 5...

To chyba wszystkie z tych ważniejszych przedmiotów...

Chce iść na studia i robić w informatyce.

Więc co byście mi poradzili? ( jeśli potrzebujecie dam więcej informacji)
_________________

Imię: Asharoth Nazwisko: Ilios Stan konta: 158G Wygląd Asharotha: Kolorowy | Szkic
...:::Dario:::...
 
 
 
BARTOSh 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: -1
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2005
Skąd: Pabianice
Wysłany: 08-09-2007, 21:08   

jeżeli studia to LO, wydaje mi sie że lepiej przygotują cie do studiów.
technikum polecam, jeżeli chcesz zdobyć szybko zawód... ale jeżeli studia to chyba LO
_________________


リョコ カワチ || バルトシュ クリシャック || Regulaminy || Arena ||
 
 
 
TheQuestion 
Użytkownik



Level: -7
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2007
Wysłany: 08-09-2007, 21:22   

Zdecydowanie LO, sam poszedłem w tym roku uczyć się do klasy mat-inf. Bardzo chwalę sobie kompetencje nauczycieli. Nie wybieraj Techniku, no chyba, że chcesz później wybrać się na studia zaoczne/wieczorowe a w wolnych chwilach na nie zarabiać. :wink:
 
 
dislike 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 180
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lis 2006
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 08-09-2007, 22:22   Re: Liceum czy może Technikum?

BARTOSh napisał/a:
jeżeli studia to LO, wydaje mi sie że lepiej przygotują cie do studiów.
technikum polecam, jeżeli chcesz zdobyć szybko zawód... ale jeżeli studia to chyba LO

Pamiętaj tylko, iż w 80% LO informatyka stoi na zaskakująco niskim poziomie.
Ale aby dostać się na owy kierunek... matura z niej jest "zbędna"
(nie licząc paru na krzyż wyjątków Uczelnianych...).
Cytat:
Zdecydowanie LO, sam poszedłem w tym roku uczyć się do klasy mat-inf. Bardzo chwalę sobie kompetencje nauczycieli. Nie wybieraj Techniku, no chyba, że chcesz później wybrać się na studia zaoczne/wieczorowe a w wolnych chwilach na nie zarabiać. :wink:
_________________

Zalezy tez jakie LO.
zależy jakie LO... im "elitarniejsze", "snobistyczne", "wyższe" .. tym większą możliwość, iż ta informatyka tam będzie... na przyzwoitym poziomie z fizyką, ale jeśli chodzi o średnie LO.. to lepsze już jest technikum. Przynajmniej będziesz przygotowany na studia z informatyki. Co się tyczy zaś matematyki.. nie spotkałam się jeszcze aby poziom nauki "matematyki" w najlepszych LO ustępował temu z "najlepszych techników", co nie zmienia faktu .. iż tzw. "lepszych" LO jest po prostu więcej.
 
 
Dario 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 124
Wiek: 31
Dołączył: 05 Lis 2005
Skąd: Wołomin
Wysłany: 08-09-2007, 22:29   

hmm wydaje mi się że jeśli zdawałbym z informatyki potrafiłbym znaleźć info i szybko wkuć... LO słyszałem że dużo lepiej przygotowuje do matury... a po technikum niby masz zawód ale jak nie będzie ci pasował to byłoby ciężko :/ ... sądzę że wybiorę Liceum

________________EDIT_____________________
omg dziwi mnie troche że 3 osoby zagłosowały na " a lej na szkołe"
_________________

Imię: Asharoth Nazwisko: Ilios Stan konta: 158G Wygląd Asharotha: Kolorowy | Szkic
...:::Dario:::...
 
 
 
BARTOSh 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: -1
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2005
Skąd: Pabianice
Wysłany: 08-09-2007, 22:31   

moim zdaniem do informatyki żana szkoła cie nie przygotuje.... trzeba w tym siedzieć samemu....

(i radziłbym "posmakować" linuxa ;P )
_________________


リョコ カワチ || バルトシュ クリシャック || Regulaminy || Arena ||
 
 
 
Dario 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 124
Wiek: 31
Dołączył: 05 Lis 2005
Skąd: Wołomin
Wysłany: 08-09-2007, 22:33   

hmm Informatyka jest tym co kocham (no może jeszcze dziewczyny :P ) więc nie będę miał z nią problemów... Linuks słyszałem ale nie widziałem na oczy xD
_________________

Imię: Asharoth Nazwisko: Ilios Stan konta: 158G Wygląd Asharotha: Kolorowy | Szkic
...:::Dario:::...
 
 
 
BARTOSh 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: -1
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2005
Skąd: Pabianice
Wysłany: 08-09-2007, 22:35   

Cytat:
hmm Informatyka jest tym co kocham
tylko jak to się objawia? programowanie/algorytmika, grafika, webmastering ?

dario3d napisał/a:
Linuks słyszałem ale nie widziałem na oczy xD
błąd... www.ubuntu.pl i ściągaj...
_________________


リョコ カワチ || バルトシュ クリシャック || Regulaminy || Arena ||
 
 
 
Dario 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 124
Wiek: 31
Dołączył: 05 Lis 2005
Skąd: Wołomin
Wysłany: 08-09-2007, 22:38   

Być może wszystko po trochu bo czasem coś tam mi wyjdzie w grafice... Prezentacje robiłem sam za pomocą htmla (czy to nie programika :P ?) no i webmastering to pewnie od tworzenia stron więc też pewnie html lub coś w tym stylu :P

_________________EDIT_______________________
Linuksa można miec razem z xp czy jak to jest (omg jednak troche noga jestem z informatyki ehh uczą nas tylko jak podania pisać itp... to jest słabe i łatwe a rzeczy potrzebne?! nic nie ma... i niby klasa info-matematyczna...)
_________________

Imię: Asharoth Nazwisko: Ilios Stan konta: 158G Wygląd Asharotha: Kolorowy | Szkic
...:::Dario:::...
 
 
 
BARTOSh 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: -1
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2005
Skąd: Pabianice
Wysłany: 08-09-2007, 22:44   

"coś" to troche za mało ;) proponowałbym np prace w fabryce... to niezłe wyzwanie.
html i programowanie? hmm... nie wydaje mi sie, lepiej zajmij sie powoli jakims c++/pascal'em/VB... albo php przyjamniej.
mówiąc o webmasteringu miałem co innego na myśli . . . no ale mniejsza o to ;)
_________________


リョコ カワチ || バルトシュ クリシャック || Regulaminy || Arena ||
 
 
 
skulio 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Wysłany: 08-09-2007, 22:48   

dario widze, ze masz podobne zaintresowania do mnie. I ja wybralem 3 lata temu lo (wtedy glownie dlatego ze stopien rekrutacyjny w lo byl wysoki i stwierdzilem, ze bedzie najlepsze, a teraz chyba moge powiedziec, ze to byl dobry wybor). Niestety w moim lo informatyka(podobno stojaca na wysokim poziomie) to dno... caly rok przesypiam i mam 5 bez problemow a i ci co kolo mnie siedza dostaja te 5 pomimo, ze na infie znaja sie tyle co nic. Jesli chodzi o grafik czy tam webmastering to jest ona praktycznie niedoceniana w liceum, a szkoda bo to uwielbiam.
Jesli chodzi o linucha to oczywiscie doswiadczenie ci sie juz z nim przyda, ale rownie dobrze mozesz go opanowac zaraz na poczatku studiow (ja zaczynalem od slackware, ale chyba lepszy bedzie ubuntu na poczatek)
_________________
 
 
Dario 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 124
Wiek: 31
Dołączył: 05 Lis 2005
Skąd: Wołomin
Wysłany: 08-09-2007, 22:56   

hmm... jeszcze nie jestem pewien jaki kierunek w informatyce wybiore, ale co do szkoły to wiem już że pójde do Liceum bo technikum jeśli mi nie wyjdzie w informatyce to dupa xD , Teraz może mi doradzicie jaki kierunek wybrać co jest najbardziej opłacalne?:P i czego najlepiej się nauczyć na początek ?
_________________

Imię: Asharoth Nazwisko: Ilios Stan konta: 158G Wygląd Asharotha: Kolorowy | Szkic
...:::Dario:::...
 
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 08-09-2007, 22:58   

Lej na szkołę ;>
Tak naprawdę to zależy co chcesz robić. Liceum ma (teoretycznie) podejście bardziej naukowe, technikum bardziej techniczne. Innymi słowy: w liceum nauczą cię jak obliczać całki oznaczone, w technikum poznasz budowę procesora ;>
dislike napisał/a:
Ale aby dostać się na owy kierunek... matura z niej jest "zbędna"
(nie licząc paru na krzyż wyjątków Uczelnianych...).

Co racja to racja. Nie wiem jak z innymi uczelniami, ale u mnie brali na AGH matematykę, fizykę i angielski, a na UJ matematykę lub informatykę, więc infa na maturze na pewno nie jest niezbędna.
dislike napisał/a:
jeśli chodzi o średnie LO.. to lepsze już jest technikum. Przynajmniej będziesz przygotowany na studia z informatyki.

To jeszcze zależy jakie technikum ;> I jakie studia, bo informatyka informatyce nierówna. Na kierunku na którym ja jestem (infa na UJ) nie widzę jakoś jak ktoś z technikum mógłby dać sobie radę. Ale na taki AGH to myślę, że nie ma problemu.
dario3d napisał/a:
Linuks słyszałem ale nie widziałem na oczy xD

No to już widzisz ;>
dario3d napisał/a:
Prezentacje robiłem sam za pomocą htmla (czy to nie programika :P ?)

HTML to zabawa w klocki, a nie programowanie ;>
dario3d napisał/a:
Linuksa można miec razem z xp czy jak to jest

Można ;>
dario3d napisał/a:
Teraz może mi doradzicie jaki kierunek wybrać co jest najbardziej opłacalne?:P i czego najlepiej się nauczyć na początek ?

To już naprawdę zależy od tego co lubisz i co chcesz robić. Informatyka to bardzo szeroki kierunek.
 
 
dislike 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 180
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lis 2006
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 08-09-2007, 22:59   

Jestem na mat-infie w jednej z najlepszych szkół na terenie Śląska
I szczerze.. na 35 osób w klasie wszyscy boimy sie podejść do matury z informatyki ze względu na strasznie niski poziom nauczania owego przedmiotu w tym LO.. to samo tyczy się niestety fizyki (niestety za młoda, mająca problem z przekazem informacji .. , za łatwo peszącą sie obecnością 26 kawałków chłopa, nauczycielka, choć ja i tak na rozsz. będę się bawić ową dziedziną) ... ale jeśli chodzi o gł. atuty szkoły: matematyka, historia, chemia, polski, biologia, języki obce ... codzienny styl nauki jest tak wycieńczający i olbrzymi (matinfy i biochemy znajdują czas dla siebie tylko w piątek wieczorem i sobotę... bo nikt nam niczego nie daruje ;/ kiedy na humanach Ci sami nauczyciele odpuszczają im z matmy, biologii chemii... = zazdrosna ;/ ), iz nie ma możliwości aby nie zdać z nich matur, pytanie brzmi tylko ile procent arkusz rozsz.?

Ps. u mnie nie ma możliwości "spisywania" lekcji w szkole (nawet gdybyś chciał, to przy takim natłoku pracy domowej i przyjemnym ustawieniu planu lekcyjnego nie zdążysz nawet uzupełnić polowy) ..., a fragment/połowa czy tam "prawie" wszystko nie jest całością i jest to liczone jako "brak". Ponadto nie do pomyślenia jest też ściąganie (gdy ktoś się odważy.. ucierpi cała klasa i to nie tylko w ocenie w dzienniku.).

Ps. II. Pit przecież napisałam parę wyjątków?
Ślaski, Rzeszowski .. etc nie interesuję matura z informatyki, czy może inaczej nie wypływa Ona zbytnio na efekt rekrutacji.
Ostatnio zmieniony przez dislike 08-09-2007, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
skulio 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Wysłany: 08-09-2007, 23:01   

na maturze ci sie c++ przyda :> (przed c++ jesli jeszcze nie miales zbytnio stycznosci z programowaniem polecam cos prostego czyli antyk turbo pascal... no przynajmniej zeby tylko zalapac tego bakcyla) a jak juz umiesz c++'a to i tez umiesz php bo to raczej podobne jesli chodzi o skladnie itp. Jesli ccesz sie bawic we flash'u to nauczysz sie action scriptu a to jest podobne do js'a(a wlasciwie wywodzi sie z js'a)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom