Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: ADIHC1
08-03-2010, 19:11
Liceum czy może Technikum?

Liceum czy technikum?
Liceum!
41%
 41%  [ 33 ]
Technikum!
25%
 25%  [ 20 ]
A lej na szkołe :P
32%
 32%  [ 26 ]
Głosowań: 79
Wszystkich Głosów: 79

Autor Wiadomość
TheQuestion 
Użytkownik



Level: -7
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2007
Wysłany: 09-09-2007, 18:57   

Stasica chyba pomyliłeś LO z gimnazjum.
U mnie jest tak:
Pierwszy rok: Turbo Pascal i C++
Drugi GIMP ;) , Flash
Trzeci Prowadzenie własnych stron

A rozkład godzin to 3-2-2
Ostatnio zmieniony przez TheQuestion 09-09-2007, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 09-09-2007, 19:02   

a ja zaczynam żałować coraz bardziej wyboru mojego liceum g:\
I półrocze 1 klasy: pascal, oczywiście 0 tłumaczenia czy coś, tylko kopiowanie formułek z tablicy na kompa...
II półrocze 1 klasy: różne dziwne, skomplikowane teoretyczne rzeczy, które wymagałyby najpierw podstaw, które powinny być w I półroczu...
I półrocze 2 klasy: ciąg dalszy skomplikowanej teorii
aż strach pomyśleć co będzie potem >.<
ogólnie poziom w tym liceum jest dobry, wykwalifikowani nauczyciele itd. oprócz informatyki >.<
_________________


 
 
 
Kamyck 
Użytkownik


Profesja: Mag
Level: 1
Wiek: 35
Dołączył: 28 Kwi 2006
Wysłany: 09-09-2007, 19:16   

BARTOSh napisał/a:
ale na studia dostać mi się będzie łatwiej niż z techników...

Tu przyznam ci rację ;)
_________________
Większość Ludzi sądzi, że BSD to substancja psychotropowa, Fedora to rodzaj nawozu azotowego, zaś OpenOffice to anarchistyczna organizacja założona przez urzędników średniego szczebla...
 
 
 
dislike 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 180
Wiek: 35
Dołączyła: 28 Lis 2006
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 09-09-2007, 19:33   

Werto3D napisał/a:
Stasica chyba pomyliłeś LO z gimnazjum.
U mnie jest tak:
Pierwszy rok: Turbo Pascal i C++
Drugi GIMP ;), Flash
Trzeci Prowadzenie własnych stron

A rozkład godzin to 3-2-2

wątpię aby pomylił.
u mnie wygląda to tak:
I. Klasa Technologia Informacyjna - to samo dla każdej klasy.
Programy Microsoft, lekka wzmianka o algorytmach
II. Klasa : Podobno rozsz.
Faktycznie to samo co w I + pisanie pism za Dyrekcje i Grono pedagogiczne
Miały być kołka dla zainteresowanych, w rzeczywistości 5-10 osób zostawionych samych sobie bawiło się w Pythonie, Perlu, Visual Basicu, Pascalu aż w końcu zrezygnowaliśmy. - co to za zabawa z tutkow bez nauczyciela?
III. Klasa to samo co w II klasie + Tworzenie dyplomów, programów imprez szkolnych oraz prezentacji, filmików reklamujących szkolę w dniach otwartych, (nauczyciel tylko każe wykonać, nie interesuje go w jakim programie i czy damy radę... ma być tylko popularny format zapisu aby mógł otworzyć >_<), stronę www dla szkoły (w ciągu 2 lat z mojej klasy dostał 10 propozycji, żadnej nie wybrał, gdyż jak miło stwierdził "są skomplikowane" (xhtml, php, flash) nie ma łatwego dojścia i on nie może w niej nic zmienić, kolor się nie podoba etc... .. obecnie strona www szkoły to html bibliotekarza, odstraszająca niesamowicie). Generalnie 2h tygodniowo zmarnowane.
W innych szkołach w DG, tylko 1 LO realizuje kurs Pascala pozostawiając resztę na poziomie podobnym do mojego LO, zaś w S-c 2, gdzie 1 z nich dopiero od tego roku.
Co się tyczy techników.. z kierunkiem informatycznym różnica sie diametralna.
Nic nie robienie w LO vs Nauka w Technikach.

Dlatego wyżej napisałam w 80% szkól informatyka jest na zastraszająco niskim poziomie.
Przynajmniej na terenie GOP
 
 
SaPeRe AuDe 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 1
Wiek: 33
Dołączył: 31 Gru 2006
Skąd: St-ce
Wysłany: 09-09-2007, 19:49   

Cóż ja chodzę do liceum na profil informatyczno medialny i u mnie tak to wygląda:
1 klasa- technologia informacyjna (pakiet office wzdłuż i wszerz).
2 klasa- na samym wejściu nam powiedział że w pierwszym półroczu nawet komputera nie dotkniemy ;)
Jak mu powiedziałem że lubię się zajmować grafiką komputerową to się wielce zdziwił i z miejsca mi zaproponował pomoc w robieniu strony internetowej szkoły ><
Na trzecią klasę nam już obiecał jakieś programowanie itp ale co z tego wyjdzie to sam się boje myśleć xD
_________________

 
 
Dario 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 124
Wiek: 31
Dołączył: 05 Lis 2005
Skąd: Wołomin
Wysłany: 09-09-2007, 20:24   

Werto które to liceum :D ? w Wawie ? chciałbym na takie trafić:D, ps. znacie jakieś gim. w okolicach Wołomina?
_________________

Imię: Asharoth Nazwisko: Ilios Stan konta: 158G Wygląd Asharotha: Kolorowy | Szkic
...:::Dario:::...
 
 
 
Cinder
[Usunięty]

Wysłany: 29-01-2008, 15:00   

[b] jesli miałbym wybierać miedzy liceum a technikum to bym wybrał technikum, poniewaz po skońzonym technikum np. technik-elektryk możesz iść do pracy, a po liceum zdasz mature i co masz z tego !! po skończonej maturze możesz iść na studia na byle jaki profil i będziesz zakuwał godz. żeby zdac egzamin, obronic prace dyplomową itp. a po technikum masz zawodzik i możesz iść do roboty, jeśli Cię przyjmą oczywiście. :mrgreen:
 
 
BARTOSh 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: -1
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2005
Skąd: Pabianice
Wysłany: 29-01-2008, 16:02   

troche odświeżyłeś temat.... no ale ok...
Cytat:
jeśli Cię przyjmą oczywiście.
właśnie .... jeśli... pomyśl sam: tylu ludzi po studiach jest bez pracy (teraz juz moze nie az tylu.... bo wyjechali...), to czemu taki pracodawca ma zatrudniać kogoś z wykształceniem zaledwie średnim zawodowym, jak ma do dyspozycji na to miejsce kilka osób z wyższym ?...
a kończąc liceum, równie dobrze możesz iść na jakiś kurs, albo do szkoły policealnej, zdobyć zawód ...
_________________


リョコ カワチ || バルトシュ クリシャック || Regulaminy || Arena ||
 
 
 
Soft 
Użytkownik



Level: 1
Wiek: 32
Dołączył: 25 Wrz 2007
Wysłany: 31-01-2008, 09:24   

Czyli Bartosh według Ciebie liceum? :> Ja nie wiem sam... wolałbym liceum ale niektórzy mówią, że lepiej iść do technikum... no tak liceum to matura i studia a technikum praca... :P
_________________
Inność rodzi złość.
www.pajacyk.pl
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 31-01-2008, 10:08   

Soft napisał/a:
no tak liceum to matura i studia a technikum praca... :P

Bzdura. Znam mnóstwo osób (łącznie ze mną), które zaczęły pracować jeszcze przed pierwszym rokiem studiów. Jeszcze więcej zaczyna pracę w trakcie studiów, a do tego dochodzą jeszcze całkiem niemałe stypendia...

Ogólnie z pracą w Polsce nie jest tak źle - tylko niestety trzeba być dobrym w tym co się robi... A żeby być dobrym, trzeba to lubić. Jeśli zamierzasz iść na studia, to musisz być przekonany, że chcesz to robić, bo albo wylecisz po pierwszym roku albo (co gorsza ;>) będziesz się męczył przez pięć lat ucząc się czegoś nie widząc w tym sensu...
 
 
BARTOSh 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: -1
Wiek: 34
Dołączył: 15 Lip 2005
Skąd: Pabianice
Wysłany: 31-01-2008, 14:40   

... na niektórych kierunkach studiów, jest tak, że na 2-3 roku nie pracują tylko te osoby, które z jakichś powodów nie chcą tego robić, albo są totalnymi nieudacznikami ... :roll:

ale Pit dobrze mówi...
(zresztą teraz o dorywczą pracę w wieku 18 lat nie jest aż tak trudno .... przynajmniej nie facetowi)
_________________


リョコ カワチ || バルトシュ クリシャック || Regulaminy || Arena ||
 
 
 
TheQuestion 
Użytkownik



Level: -7
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2007
Wysłany: 31-01-2008, 16:38   

O boziu... dla mnie LO to najlepszy wybór w życiu ;> pierwsze półrocze - w sumie nie robiłem nic a jestem jednym z lepszych w klasie ;> w weekendy w lato podejmuję się pracy i zarabiam całkiem nieźle. Ja wam proponuję LO ;)
 
 
tazioo 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cron
Level: 1
Wiek: 29
Dołączył: 28 Sie 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 16-03-2008, 13:32   

Ja może i chodzę do 1gim. ale zamierzam iść do Technikum gim->tech.->praca a kierunek sie jeszcze zobaczy ;p
_________________
Charakterystyka || Już dwa lata na forum MF || Wielki powrót do mfo :>
 
 
 
`Patryk 
Użytkownik



Level: 666
Dołączył: 23 Sie 2007
Wysłany: 16-03-2008, 20:56   

Eee tam gadacie , jeszcze 1.5 roku gim i technikum g:zla kierunek ?? mechaniak
Michul moze wiesz gdzie jest zdz ?? na pogodnej ><
Kumple sie tam ucza i mowia ze szkola jest wywalista xD dobry klimacik jak cala szkola na przerwach wychodza na szluga ohhh jeszcze 1.5 roku gim i bedzie dobrze. Co do poziomu ide tam bo orlem nie jestem ;] poziom tam niski nie jest , ale wysoki tez nie wiec sadze ze bede tam pasowal :)
_________________
`Patryk/Shakal , s4 Uwazaj
 
 
 
MichuL 
Moderator Roku 2009!
Game Master



Profesja: Mag
Wiek: 33
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: Białystok
Wysłany: 17-03-2008, 09:30   

Shakal wiem, gdzie ZDZ jest g;) za dużo dobrego to o tej szkole nie wiem, (tak samo kolejówa w starosielcach, może kojarzysz) jak dla mnie to to są takie technika, o niższym poziomie g:P jeśli chodzi o technika u nas w białym, to jak dla mnie to elektryk jest dobry g:P i do gastronomika trudno się dostać, ale to raczej nie z racji poziomu, a ilości chętnych g:P
_________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom