Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: BaGGy
20-02-2015, 23:40
Propozycje konkursów organizowanych dla graczy MFO
Autor Wiadomość
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 25-05-2008, 01:45   Propozycje konkursów organizowanych dla graczy MFO

W temacie możecie zgłaszać swoje propozycje konkursów organizowanych dla graczy MFO
(czyli jak w temacie)
Proszę jednak aby dobrze przemyśleć swój pomysł :twisted:
Wybrać coś, o czym mało kto pisał i jest godne uwagi.


(spam, pogaduszki i inne zbędne duperele będę usuwać)
Ostatnio zmieniony przez Phantom 25-08-2008, 00:00, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
v_PoGrOmCa_v 
Użytkownik



Level: 999
Dołączył: 26 Sty 2007
Skąd: Kraina Przeszłości
Wysłany: 25-05-2008, 18:18   

Mhm... Miło, że powstał taki temat i pragnę wyrazić w nim swoje pomysły lub "ożywić" stare idee ^.

Otóż teraz widzę, że organizuje się konkursy tylko pod względem umiejętności graficznych, ale przecież nie każdy się w tym specjalizuje, tak więc proponuje konkurs(y) dla społeczeństwa MFO "aka literackie".

Już wyjaśniam.

1. Historia Gracza - jak wiemy istnieje już taki dział i z tego co wyczytałem w tamtejszym regulaminie zaznaczone jest to, że w przyszłości ( to chyba teraz jest ta przyszłość ^ ) autorzy będą nagradzani jakimiś "dobrami" w grze.
W tamtym dziale znajdują się już prace, które mogłyby być od razu klasyfikowane do konkursu ( za zgodą ich autora i ewentualnych poprawkach).

- podczepić pod to można historię drużyny. ^

2. Jak to wszystko się zaczęło? Gdy pragniemy zagrać w jakąś grę przeważnie znajduję się w niej pewne wprowadzenie do gry. Chodzi mi o to co się działo przedtem (czyt. przed "naszymi" urodzinami - czym spowodowana była wojna w której zginął nasz ojciec etc). Zawsze to jest taki as; ), ponieważ wiadomo, że to podkreśliłoby trochę wartość mfo dodałoby to coś w rodzaju klimatu do gry.

~~

Miałem jeszcze coś dodać, ale zapomniałem gdy sobie przypomnę do dodam. (gdy sobie nie przypomnę usunę w przeciągu 1 dnia^)
_________________

"Nikt nie jest tak beznadziejnie zniewolony, jak ktoś, kto błędnie wierzy, że jest wolny"

John Wolfang von Goethe (1749-1832)

Coś się kończy, coś się zaczyna.
 
 
Val Gaav 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Amarant
Level: 200
Wiek: 40
Dołączył: 09 Sty 2006
Wysłany: 25-05-2008, 23:13   

Jak już coś ma być organizowane to w pierwszej kolejności , solucja z prawdziwego zdarzenie pisana przez graczy dla graczy
czyli ma to być opis przejścia gry pisany z perspektywy narratora ( czyli stoimy z boku i opisujemy co robi bohater )
opis ma być podzielony na rozdziały ( opis przejścia z jednego miasta do drugiego to jest jeden rozdział )
w tekście mają się znaleźć wszystkie dialogi wypowiedziane przez bohaterów gry
zabronienie jest koloryzowanie opowieści faktami nie związanymi z fabułą
wypadałoby by odpowiednio nazwać bohatera ( bez takich naruto , songojss555 czy coś tam powraca i takich kompletnie nie związanych z klimatem gry )
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 25-05-2008, 23:31   

Ciekawy pomysł Val, robiłem kiedyś coś takiego i efekt potrafi być naprawdę niezły. Widzę tylko jeden problem - wyjdzie z tego spora kobyła, a jak wiadomo w dzisiejszych czasach czytanie (dla przeciętnego gracza) nie jest trendy. Solucja/poradnik (prowadzący gracza za rączkę, bez zbytniego brokatu) pisana punktowo w trybie rozkazującym (idź gdzieś-tam, zrób coś-tam, zabij kogoś-tam) chyba sprawdzi się lepiej..

Kolejny pomysł na konkurs (o którym już wielokrotnie wspominałem), to zrobienie nowego FAQ. Te obecne w grze jest niekompletne, a i pewnie nieaktualne..
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Deskarz 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 1
Wiek: 32
Dołączył: 09 Maj 2007
Wysłany: 26-05-2008, 20:15   

ADICH1 zawsze można zrobić Video-solucje jak się komuś czytać nie chce. Taka by napewno zaciekawiła graczy.
_________________
 
 
 
InSaNe
[Usunięty]

Wysłany: 26-05-2008, 20:19   

Deskarz ale to by bylo troche trudne,duzo mniej graczy mogloby takie viedo zrobic...

mam taki pomysl: moznaby bylo zrobic solucje co do bossow ale etapami,np opis jak przejsc przez 2-3 miasta,najciekawsze prace by sie zlaczylo (z poprawkami),za zgoda autora,i moze by powstal ciekawy poradnik
 
 
Dragon1297 
Użytkownik



Level: 999
Dołączył: 13 Paź 2007
Wysłany: 26-05-2008, 20:21   

InSaNe, ale w tej grze trzeba pomyśleć. Nie można tylko na poradniczkach polegać -.-"
_________________
 
 
InSaNe
[Usunięty]

Wysłany: 26-05-2008, 20:29   

jak glownie staram sie sam przechodzic,ale nie wszystkim niestety tak latwo idzie...
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 26-05-2008, 20:34   

Deskarz napisał/a:
ADICH1 zawsze można zrobić Video-solucje jak się komuś czytać nie chce. Taka by napewno zaciekawiła graczy.

"Video-solucje" Czego? FAQ? Czy propozycji Val Gaav?
InSaNe napisał/a:
mam taki pomysl: moznaby bylo zrobic solucje co do bossow ale etapami,np opis jak przejsc przez 2-3 miasta,najciekawsze prace by sie zlaczylo (z poprawkami),za zgoda autora,i moze by powstal ciekawy poradnik

Takie informacje postaramy się umieścić "z czasem" na portalu MFO.
Dragon1297 napisał/a:
InSaNe, ale w tej grze trzeba pomyśleć. Nie można tylko na poradniczkach polegać -.-"

Już o tym pisałem wiele razy ... żaden użytkownik/gracz nie jest pod przymusem korzystania z takich śrdków pomocy,
jeżeli gracz ma zamiar czerpać przyjemność z przechodzenia gry to oczywiste,
że będzie próbował samemu sprostać wszystkim questom (czyt. zagadkom itp.),
no ale jeżeli gracz znajduje się w takiej sytuacji jak Levusek to woli poprosić o pomoc niż czekać na zbawienie.
Także decyzją gracza jest to czy będzie korzystał z poradników itd. czy też nie.
 
 
XxMagicianxX
Użytkownik


Level: 21
Dołączył: 02 Lip 2008
Wysłany: 03-07-2008, 17:34   

1.Więcej questów
2.Więcej róchów
3.Więcej itemków
4.Może jakieś ukryte rzeczy np.widzisz na mapie kamień to możesz do niego podejść przesunąć i coś znajdujesz.
5.Jakieś zawody np.kowal, alchemik, leśniczy itd. no i można wybrać jakiś zawód i co 1 poziom dostaje się punkty którymi można ulepszyć umiejętności jest powiedzmy 10 umiejętności na 1 zawód np. do alchemika było by wiedza na co się nadaje jakaś tam roślina albo eliksiry to ze wiemy coraz więcej z czego przygotować jakiś eliksir itd. i będzie kilka tych umiejętności u kilka pkt do rozdania na umiejętności na by było 6 umiejętności i co poziom 2 pkt do rozdania
 
 
1000 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: El Supremo
Level: 999
Dołączył: 14 Lip 2007
Wysłany: 03-07-2008, 17:48   

XxMagicianxX:
1 jeszcze nie jest skończona główna fabuła, trochę cierpliwości
2 klep lvl-e, będziesz miał ich więcej
3 patrz pkt. 1
4 już takie coś jest (np. pieniek na polanie koło lange, szczelina lodowa w grotach pod follhord)
5 takie coś jest w liście TODO
 
 
Grafik 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 1
Dołączył: 27 Cze 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-07-2008, 18:02   

Jakąś fajny pomyśł żeby polegał na zabawie i trudnosci mam propozycje.

Zeby byłby konkurs zrobie nie sam całej strony głównej Mf.Gracz musiałby wysilić fantazje,estatycznosc itp. sam by musiał zrobić strone glówną w postaci plakatu lub rysunku.Musiałby wstawić logo Mf, dane graczy np. największy lvl najlepszy w ranku itp.i oczywiście miejsce na logowanie i forum.


Tego jeszcze nie było :grin:
_________________
http://i29.tinypic.com/2mnggmu.jpg


 
 
Singami 
Użytkownik



Level: 666
Wiek: 30
Dołączył: 24 Paź 2005
Skąd: K-ce
Wysłany: 03-07-2008, 18:40   

A moja propozycja to najlepszy Quest (do wymyślenia).
_________________
 
 
Grafik 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 1
Dołączył: 27 Cze 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-07-2008, 18:46   

Singami, dobry pomysł a wiez ile bendzie z tym szumu wymyslą taki quest np.pokonaj rapsa 1 :wink:
_________________
http://i29.tinypic.com/2mnggmu.jpg


 
 
Areen 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 10
Dołączył: 03 Kwi 2006
Wysłany: 03-07-2008, 18:48   

Kozak, dobry pomysł, w końcu są pisane questy ale nie mają żadnego odzwierciedlenia w grze, wiec czego nie na konkurs? ;>
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom