Regulamin Forum    FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Grupy    Rejestracja     Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Forum a portal
Autor Wiadomość
Zahir 
Game Master



Profesja: Wojownik
Level: 206
Wiek: 47
Dołączył: 12 Kwi 2006
Wysłany: 29-09-2008, 21:51   

Phantom napisał/a:
ADIHC1, "jeżeli uważasz, że źle prowadzę portal, to nie krępuj się - w każdej chwili mogę
zrezygnować ze stanowiska administratora portalu i przekazać je Tobie.
"Chcesz to bierz... nie jestem egoistą :-)

Zastanawia mnie dlaczego Twoje komentarze sa takie zaczepne. Zarowno na SB, jak i tutaj uzywasz stylu: "ja jestem lepszy, sprobuj mi podskoczyc". Przeciez wystarczy grzecznie sie dogadac z pozostalymi osobami. Nie trzeba ciagle jątrzyć.
_________________
Zdarza się, że chorąży wieje w przeciwną stronę niż sztandar S. Lec
 
 
Phantom 
Użytkownik


Wiek: 36
Dołączył: 04 Gru 2007
Wysłany: 29-09-2008, 22:36   

Zahir napisał/a:
Zastanawia mnie dlaczego Twoje komentarze sa takie zaczepne.

Propozycja oddania portalu w ręce ADIHC1 nie była (przynajmniej nie miała być tak odebrana) jakąś tam zaczepką a normalną i realną propozycją,
w przeciwieństwie propozycji oddania forum w moje ręce...
Wybacz ADIHC1, ale twoja propozycja była wręcz śmieszna i nieprzemyślana...
(chyba, że miałeś w tym jakiś cel by tak napisać :) )
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 29-09-2008, 23:14   

Phantom napisał/a:
Wybacz ADIHC1, ale twoja propozycja była wręcz śmieszna i nieprzemyślana...

A to dlaczego? Była jak najbardziej realna - wszyscy wiemy, że Jacek Tobie ufa (a to chyba najważniejsze), więc dlaczego miałbyś nie mieć wglądu we wszystkie działy jako Admin tego forum? Bo pewnie to masz na myśli podkreślając nierealność mojej propozycji. A pisałem to zupełnie poważnie - skoro nie potrafisz/nie chcesz rozwijać "nieswojego" (pewnie moja osoba bardzo Ciebie tutaj ogranicza, czyt. to jak prowadzę forum), to było to lepszym rozwiązaniem, niż rozbijanie forum na dwa obozy. A ja przy okazji zyskuję wolny czas i nie muszę się niczym przejmować.

Jak widać chciałem uniknąć podziału, przy którym Ty tak bardzo się uparłeś..

A skoro nie chcesz prowadzić Portalu, to cóż - mi krzywdy nie robisz. A ponoć całe te zamieszanie to dla dobra graczy ..tylko dlaczego kosztem tego Forum, jak i Portalu?
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
Skailer 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Skailer
Level: 150
Wiek: 28
Dołączył: 31 Maj 2007
Wysłany: 30-09-2008, 14:49   

Kosztem forum, kosztem forum... wiecznie czytam to zdanie... Jakim znowu kosztem, bo ja tego pojąć nie umiem ;/ Nie podoba wam się że użytkownicy "uciekli" i teraz jesteście strasznie poszkodowani...
To może po prostu zmienimy nazwe z "Portal MFO" na "Poradnik MFO", przestanie być oficjalny i wszyscy będą szczęśliwi :) już użytkownik nie będzie rozstrojony gdzie ma zajrzeć aby zgłosić błąd, a gdzie pytać o pomoc, szukać informacji jak to powiedział ADI...
_________________
Arena: Moderator [ Zasady ] [ Regulamin ] [ Ogłoszenia ]

| Gospoda: Skailer Shuntzz 85g | Wojownik/Kucharz/Złodziej |
 
 
SaKe 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cervantez
Level: 230
Wiek: 31
Dołączył: 27 Paź 2006
Wysłany: 30-09-2008, 14:53   

Kod:
Kosztem forum, kosztem forum... wiecznie czytam to zdanie... Jakim znowu kosztem, bo ja tego pojąć nie umiem ;/ Nie podoba wam się że użytkownicy "uciekli" i teraz jesteście strasznie poszkodowani...


hmm to zrozum,ze to nie jest portal,a mial nim byc,tylko to jest drugie oficjalne forum...i uzytkownicy podziela sie na "dwa obozy"...
na portalu mialy byc chyba informacje w innym formacie,nie forum,tylko jak przedtem...a jest drugie oficjalne forum...dwa oficjalne fora do jednej gry nigdy chyba nie robia nic dobrego...zawsze jakies problemy sa
_________________


pyry nie som strofe
Pisze nie poprawnie po polskiemu.
 
 
 
ADIHC1 
Junior Admin
Game Master




Level: 132
Dołączył: 30 Paź 2006
Wysłany: 30-09-2008, 15:06   

Skailer napisał/a:
Kosztem forum, kosztem forum... wiecznie czytam to zdanie... Jakim znowu kosztem, bo ja tego pojąć nie umiem ;/ Nie podoba wam się że użytkownicy "uciekli" i teraz jesteście strasznie poszkodowani...

Gdzie ktoś wcześniej napisał, że kosztem forum? Ja to zrobiłem dopiero teraz. A dlaczego kosztem tego forum? Zobacz jaka atmosfera tutaj panuje po tej samowolce. Więc nie łap mnie za słówka i nie pomijaj ważniejszych kwestii, jak i odpowiedzi na nie..

Od początku problemem jest to, że Oficjalny Portal został przekształcony w forum, co nie powinno mieć miejsca. Nie po to on powstał. Jak widać nawet jeden z inicjatorów pomysłu Portalu nie rozumie sensu tych zmian.

Skailer napisał/a:
To może po prostu zmienimy nazwe z "Portal MFO" na "Poradnik MFO", przestanie być oficjalny i wszyscy będą szczęśliwi :)

A dlaczego chcesz rozwijać Portal wg własnego widzimisię i robić z niego nieoficjalne forum? Gdyby poradnik miał być w formie forum, to Shell z Kactuzzem nie robiliby Portalu, tylko rozwijali całość na forum - Shell zamknął swoją encyklopedię, żeby się tym zająć. Także zupełnie mijasz się z pierwotnymi założeniami tego projektu.
_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. S. Lem
 
 
tazioo 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Nick: Cron
Level: 1
Wiek: 29
Dołączył: 28 Sie 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 30-09-2008, 15:29   

Sry że tu pisze bo to nie moja sprawa (ale zaraz portal dotyczy graczy, którym jestem więc może dobrze że pisze :D ) Wg. mnie nie potrzebnie phantom zmieniał Oficjalny portal na drugie oficjalne forum, niech zmieni nazwę z Oficjalnego portalu na... poradnik do mfo czy coś w tym stylu. Znowu zbierze się grupka ludzi którzy wezmą się za portal na którym będą same informacje. Powinni by wszyscy zadowoleni
_________________
Charakterystyka || Już dwa lata na forum MF || Wielki powrót do mfo :>
 
 
 
Zyga 
Użytkownik Roku 2007!



Profesja: Wojownik
Nick: Andachiel
Level: 199
Wiek: 33
Dołączył: 23 Kwi 2006
Skąd: Gliwice
Wysłany: 30-09-2008, 18:24   

Nie chce mi sie czytać tych waszych bzdur bo tylko wodę lejecie trzy, po trzy!

Ale ja bym zrobił tak, oficjalny portal, z newsami itp i z oficjalnym forum portalu i już jakoś lepiej by to wyglądało. Na portalu by było to forum, ale po wejściu w odnośnik "forum", a portal by był dalej portalem, informacje by były jak kiedyś bardziej widoczne, były by newsy i co wy tam jeszcze chcieliście, a no i nie byłoby drugiego OFICJALNEGO FORUM MY FANTASY, tylko byłoby OFICJALNE FORUM PORTALU MY FANTASY.

Lepiej co?;>
_________________
 
 
Grins 
Użytkownik


Profesja: Wojownik
Level: 900
Wiek: 34
Dołączył: 30 Gru 2005
Skąd: jasło
Wysłany: 30-09-2008, 20:47   Re: Forum a portal

Crypton napisał/a:

Ludzie poszli tam, gdzie jest im lepiej. Na tym forum powstała pewna grupa
rządząca, której wszystko wydaje się że jest OK. Zauważcie, że osoby
aktywne jeszcze za czasów świetności tego forum w większości po prostu uciekły
i coraz rzadziej tu wpadają.

Przecież zawsze tak było ;-)
_________________
szukarka.com
 
 
 
Tomi
Prawie Admin


Profesja: Mag
Level: 1
Świat: 1+2+4
Dołączył: 18 Cze 2005
Wysłany: 30-09-2008, 21:13   

Jako, że nie mam teraz kompletnie czasu na MF ograniczę się do krótkich uwag i już mnie nie ma.

Wg mnie portal w nowej odsłonie jest dużo gorszy. Już pominę tu fakt samowolki (a może się mylę i była akceptacja admina), ale jest po prostu mniej funkcjonalny i do tego powiela treści z oficjalnego forum. Ok, jeśli to byłoby jakieś tam forum poza domeną my-fantasy.net to "wolność tomku w swoim domku", ale skoro jest "pod skrzydłami" administracji to wypadało by tak poważne zmiany skonsultować...

Dla mnie idea portalu to:
-pełny poradnik
-ciekawostki z gry, sztuczki i kruczki
-konkursy
-prezentacje graczy którzy coś osiągnęli
i tak dalej...
czyli stricte społecznościowe i rozrywkowe działy.

Oficjalne forum to:
-błędy
-dyskusje nad rozwojem gry
-rozmowy o wprowadzonych zmianach
-targ
-drużyny
czyli wszystko co dotyczy samej gry i rozgrywki

W poprzednim wcieleniu ten podział był mniej więcej zachowany, a teraz rzeczywiście portal staje się kalką forum.

Albo funkcje tych dwóch stron zostaną rozdzielone, albo powinno zostać tylko forum z rozszerzoną treścią, a portal może funkcjonować jako nieoficjalny - wtedy nie ma problemu.

Jeśli chodzi o pełny dostęp do administracji plikami itp. - konto portalu jest na zupełnie oddzielnym serwerze niż gra i dlatego możemy dać tam pełną kontrolę. Forum oficjalne stoi na serwerze gry i ze względów bezpieczeństwa pełnej kontroli dać nie możemy (kiedyś już ktoś to wykorzystał). Poza tym o sile forum nie decydują chyba fajerwerki tylko treść.
Poza tym ten skrypt ma w zasadzie wszystko co jest niezbędne.
 
 
Still Ave 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 5
Wiek: 32
Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30-09-2008, 21:22   

Muszę przyznać racje bo niestety aktualna wersja portalu jest dużo mniej wydajna, opisy ekwipunku już dawno zostały zmienione po update i nie zostały one uwzględnione na forum...

np.Kościany Hełm ma Obronę mag. a na portalu pisze że Obrona(zwykła)

Poza tym wygląd daje dużo do życzenia i szata graficzna nie przykuwa już tak oka g:D>

To taka moja mała opinia... oczywiście bez urazy dla twórcy (Phantom mówię tylko co o tym sądzę g:P )

A co do forum nie mam zbytnio zastrzeżeń. Jedyne co mi przeszkadza to nabijanie postów w FA i Statystyki g:D> Prawda jest taka, że 3/4 graczy zgłasza się na forum tylko jedynie po avki i staty i to jest dość żenujące, gdyż nie tylko taka jest jego rola :wink:

Jaka w tym przyjemność z gry jeśli ktoś ci układa staty... g:|

A jeśli już chodzi o FA to przyznam że większości grafików nie chce się po prostu zrobić avatarów graczom mimo że minął termin 7 dni. Czyż nie mają oni za zadanie się z tego wywiązywać skoro dostali takie stanowiska? Czy to ma być tylko ozdoba ich profilu?!
_________________
Welcome
 
 
 
Ashiro 
Tester



Profesja: Mag
Nick: Ashiro
Level: 168
Wiek: 32
Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: 01-10-2008, 13:28   

Still Ave napisał/a:
A jeśli już chodzi o FA to przyznam że większości grafików nie chce się po prostu zrobić avatarów graczom mimo że minął termin 7 dni. Czyż nie mają oni za zadanie się z tego wywiązywać skoro dostali takie stanowiska? Czy to ma być tylko ozdoba ich profilu?!


Chodzi ci o forum czy o portal??
Bo jeśli portal to wymień mi tych kadrowiczów, którzy są w kadrze dla rangi...
 
 
Pitazboras 
Użytkownik



Profesja: Wojownik
Level: 220
Wiek: 25
Dołączył: 05 Sty 2007
Skąd: Kraków
Wysłany: 01-10-2008, 17:34   

Phantom napisał/a:
ADIHC1, "jeżeli uważasz, że źle prowadzę portal, to nie krępuj się - w każdej chwili mogę
zrezygnować ze stanowiska administratora portalu i przekazać je Tobie.
"Chcesz to bierz... nie jestem egoistą :-)

Prosta sprawa - rozpisujemy konkurs/przetarg na zarządzanie portalem, wybieramy najlepszy projekt i problem z głowy.

Skailer napisał/a:
Nie podoba wam się że użytkownicy "uciekli" i teraz jesteście strasznie poszkodowani...

Kto uciekł? Ja jakoś nie zaobserwowałem zmniejszenia ruchu na tym forum (owszem, jest mniejszy ruch niż dwa miesiące temu, zwłaszcza rano, ale to raczej wynik końca wakacji niż powstania DOF).

SaKe napisał/a:
dwa oficjalne fora do jednej gry nigdy chyba nie robia nic dobrego...zawsze jakies problemy sa

Przyznam, że to tylko teoretyczne rozważanie, bo sam nigdy się nie spotkałem z sytuacją, żeby gra miała dwa oficjalne fora - ciekawe czemu?

tazioo napisał/a:
Znowu zbierze się grupka ludzi którzy wezmą się za portal na którym będą same informacje. Powinni by wszyscy zadowoleni

Tylko po co to robić, skoro taka grupka już się zebrała i już stworzyła portal... Po co tworzyć coś od nowa, skoro to już jest?

Zyga napisał/a:
Ale ja bym zrobił tak, oficjalny portal, z newsami itp i z oficjalnym forum portalu i już jakoś lepiej by to wyglądało. Na portalu by było to forum, ale po wejściu w odnośnik "forum", a portal by był dalej portalem, informacje by były jak kiedyś bardziej widoczne, były by newsy i co wy tam jeszcze chcieliście, a no i nie byłoby drugiego OFICJALNEGO FORUM MY FANTASY, tylko byłoby OFICJALNE FORUM PORTALU MY FANTASY.

Lepiej co?;>

Przyznam, że nie widzę większej różnicy. Dlaczego odnośnik "forum" nie może przenosić do tego forum? Po co nam dwa miejsca do dyskusji?

Tomi napisał/a:
Jeśli chodzi o pełny dostęp do administracji plikami itp. - konto portalu jest na zupełnie oddzielnym serwerze niż gra i dlatego możemy dać tam pełną kontrolę. Forum oficjalne stoi na serwerze gry i ze względów bezpieczeństwa pełnej kontroli dać nie możemy (kiedyś już ktoś to wykorzystał).

A nie dałoby się przenieść forum na inny serwer, nawet niech będzie ten sam co portal?

Moja wizja jest taka:
- Portal jako miejsce na artykuły dotyczące MFO - opis questów, spis broni i bossów, przedstawienie podstawowych taktyk gry itd. Silnik wyposażony w mechanizm komentarzy/uwag, służący przede wszystkim do zgłaszania błędów, nieścisłości i uwag do artykułów.
- Forum przede wszystkim jako miejsce do dyskusji na temat gry, dodatkowo do spraw "społecznościowych", takich jak FA, FS czy HP. Z racji, że wszystko ma być opisane na portalu, działy takie jak questy czy statystyki są w zasadzie zbędne.
- Dla osób, które lubią, jak inni grają za nich, czyli chcą np. statystyk dla pierwszych 50 leveli albo poznać najlepsze staty na Rapsa 3 niech będą prywatne, nieoficjalne fora, których przecież trochę jest. "Oficjum" ma pomagać, a nie wyręczać.
 
 
Kactuzz 
Tester



Profesja: Wojownik
Wiek: 33
Dołączył: 23 Cze 2006
Wysłany: 01-10-2008, 21:50   

Dopóki byłem na etacie dopóty nie było problemów :P

Przyznam szczerze, że wolałem "portal" spod moich skrzydeł (chodzi mi o formę), a jeszcze szczerzej teraz mi to lotto na całego ;)


Moim skromnym zdaniem uproście ten portal co był, zostawcie co trzeba a reszta badziewia na dupiaste i syfiaste nieoficjalne fora.


Tyle ode mnie ;)
Trzymcie się.

I nie spinajcie sie tak. Przecież wszyscy (chyba) chcą dobrze.
_________________
Najnowszy MF3 trailer!
 
 
Still Ave 
Użytkownik



Profesja: Mag
Level: 5
Wiek: 32
Dołączył: 17 Sie 2008
Skąd: Warszawa
Wysłany: 02-10-2008, 16:14   

Ashiro napisał/a:
Chodzi ci o forum czy o portal??
Bo jeśli portal to wymień mi tych kadrowiczów, którzy są w kadrze dla rangi...


Chodzi mi o forum g:D>

Sorry, że nie uwzględniłem o co chodzi g:P

btw... ale napisałem, że chodzi mi o FA, a portal raczej tego działu nie zawiera o ile się nie mylę :wink:
_________________
Welcome
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme MyFantasy created by Phantom